Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Času je málo a voda stoupá. Česká mocenská elita musí nabrat tempo

"Nechci strašit temnou budoucností našeho státu. Myslím, že má velkou naději na přežití," píše sociolog Ivan Fišera. "Nežijeme v blízkosti horkých konfliktů a z hospodářského hlediska máme vynikající polohu, která nám poskytuje nejen výhodu významné dopravní křižovatky, ale také místa vhodného pro podniky, jež závisejí na blízkosti dodavatelů k finalistům i konečným konzumentům." Nicméně má za to, že na Českou republiky číhají nemalá nebezpečí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

lost

to je zase elaborát

.... myslím si že struktura našeho státu odpovídá středně rozvinuté zemi, a že na této úrovni se brzy setkáme se západem , který retarduje. problém nastane, až u nás narazí na odpor západní islamizované struktury. nějakou dobu bude možné profitovat na korupčním tlaku těchto struktur . :-)potom děj se vůle allahova .

0/0
5.7.2010 12:31

pivovarský chasník

Pane Fišero,

začal jsem číst Váš článek se zájmem a očekáváním. Ale sotva jsem jej dočetl. Proklamace a prázdné tlachy. Šoda, snad tedy příště.

0/0
2.7.2010 15:22

fouly

Vláda.

Fišer byl prvním předsedou vlády trochu na úrovni,předešlí byli všichni svých způsoben neumětělové a komici v zajetí svých nemožných stran !

0/0
1.7.2010 14:51

Lea26

Re: Vláda.

To jistě, udělal opatření, hrozil jak jsme na tom zle a pak podepsali kšesft soukromým firmám za miliardy na stavbu ubytovny pro sestřičky. Kolik asi hošánkové za takovou lukrativní zakázku dostali do kapsičky... Byli jako všichni před nimi. Taky se jim podařilo stát slušně potichu pumpnout... A lidé tleskají...

0/0
2.7.2010 13:49

Kartony

Autor zřejmě neví, že jsou tu i Moravané a Slezané

a ne jenom Pražáci. Na socializmus s lidskou tváří zapomeňte. Strana  demokrativkého socializmu nemá budoucnost, protože socializmus nemůže být nikdy demokratický, protože je to podle definice diktatura proletariátu.

0/0
1.7.2010 14:46

FKus

Re: Autor zřejmě neví, že jsou tu i Moravané a Slezané

Pletete si socializmus, tedy demokratický socializmus s komunizmem, který také pracuje s pojmem "socializmus", ale jen jako přechodné stadium mezi kapitalizmem a plnohodnotným komunizmem. Demokratický socilizmus nemá s touto ideologií nic společného. Liší se od liberalizmu pouze mírou přerozdělování vytvořených statků, nikoliv tím, že by měl ambice tvořit beztřídní společnost. Demokratický socilizmus nemá jinou alternativu jak organizovat společnost, než demokracii. Koneckonců i pravicové strany pracují se značnou mírou přerozdělování vytvořených hodnot. Zdůrazňují však hlavně individualizmus a osobní svobodu, ale také odpovědnost. Fundamentalní liberalizmus je pak konzervatizmus, lpící na tradičních hodnotách.

0/0
2.7.2010 8:48

Najdete na iDNES.cz