Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

V Česku přibývá adopcí z ciziny, kterými páry obcházejí zákon

Počet dětí, které Češi adoptují ze zahraničí, stále roste. Loni si z Konga přivezli osm dětí, letos jich bylo stejně jen za prvních šest měsíců. Podle Úřadu pro mezinárodněprávní ochranu dětí si Češi neuvědomují rizika takového rozhodnutí a pokud se nezmění zákon, hrozí, že přivezené děti skončí za několik let v dětských domovech.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

wplm

Nedivím se.

Mám dvě malé děti a nikdo se mě nikdy neptal, jestli se o ně dokážu postarat, jestli budu dobrý rodič nebo jestli dítě nebudu týrat, kde žiju, jestli mám auto nabo jaké mám soudedy. Naše děti jsou ještě relativně malé (5, 1) a když jsme ještě neměli to druhé, chtěli jsme adoptovat k prvnímu jedno dítko, aby nebyl sám s tím, že když se nám povede druhé, tak budeme mít tři. Kamarád se o dítě snaží již pátým rokem a když mi vyprávěl, jakým martýriem si procházejí, co všechno úředníci požadují a jaké otázky musí kolikrát zodpovědět, (přitom tohoto člověka znám od malička a lepšího "otce" by jste nenašli, jen má prostě smůlu, že děti mít nemůže) tak jsme to raději sami vzdali.

-

Chápu, že by měla být nějaká opatření, aby se dítě nedostalo do špatných rukou, ale otázky typu "souložili jste se ženou někdy v koupelně a myslíte, že kdyby vás u toho vidělo dítě, jak by jste mu to vysvětlil" mi připadá tak neskutečné, že se nedivím, když se páry, které dítě chtějí obracejí raději jinam...

0/0
28.6.2010 23:56

wplm

Re: Nedivím se.

Tu otázku s koupelnou můj kamarád opravdu dostal od jakési terapeutky. To píši, kdyby se náhodou začala okolo toho rozvíjet nějaká debata... A nebyla myšlena tak, aby se zjistlilo, jak by rodič dokázal vysvětlit náhlou nevhodnou situaci. Byla to prostá otázka, jesli někdy souložili v koupelně...

0/0
29.6.2010 0:01

vinca L

Re: Nedivím se.

Ještě jestli se referentka držela pokynů;-DR^

0/0
29.6.2010 0:13

vinca L

.. nic ,než zatáhlost ..všech zůčastněných .

Taková krátkozrakost .!!

0/0
28.6.2010 19:15

referentka

...jestli to nebude tím,

že navzdory plným DD se na dítě čeká spoustu let...

0/0
28.6.2010 17:57

zaregistrovany

Re: ...jestli to nebude tím,

R^

jak výstižné a bystří si domyslí proč tomu tak je. Bohužel se to nedá snadno systémově změnit, mimo jiné, to zejména naráží na mentalitu zpravomocněných úředníků a úřednic, která se dlouhá léta vytvářela v období komunismu.

Přesto jsem přesvědčen, že méně peněz ze státní pokladny do rozpočtu těchto ústavů, by radikálně změnilo jejich názor.

Taky bych neviděl problém v tom, finančně méně ohodnotit zainteresované sociální úřednice, které nejsou schopny zajistit dětem adoptivní rodiče ani v případě, že jim leží léta na stole stovky nevyřízených žádostí o adopci.

0/0
28.6.2010 20:35

opportunity

Proč

se lidí ptají, jestli se o dítě chtějí starat i za 10 let? Když má někdo vlastní (nebo vyvdané/vyženěné) dítě, taky se ho nikdo neptá.

0/0
28.6.2010 16:48

Najdete na iDNES.cz