Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Koaliční plány s justicí: rychlejší práce, speciální senáty a zkušenější soudci

Experti ODS, TOP 09 a VV se definitivně shodli na změnách v soudnictví. To se má především zrychlit. O všech trestných činech se bude rozhodovat už na okrese. Těžší kauzy a korupci budou řešit zvláštní senáty.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

elverano

.

Nevím, kde chtějí politici nabrat nové vyšší soudní úředníky. Už v dnešní době jich je na soudě nedostatek. Na soudech je práce každý rok víc a víc (pokud se omezí používání rozhodčích doložek), tak narůst bude ještě rapidnější. Jestli chtějí politici kvalitní soudnictví, tak ty pracovníky na soudě taky musej zaplatit, dřít za 15 tisíc tam fakt nikdo douhodobě nebude.

0/0
26.6.2010 12:12

lpg

Re: .

Trefa... Sám jsem zdrhnul už před více než dvěma lety a jediné, čeho lituji, že jsem to neudělal dřív. Poslední kapkou byl osobní rozhovor s Pospíšilem, u kterého jsem zjistil, že ten člověk činnosti soudů vůbec nerozumí. Opravdu jsem dodnes nepochopil, z čeho pramení jeho pověst schopného ministra spravedlnosti. Objektivně podmínky pro práci ještě zhoršil.

Asi tak - na získání praxe to nebylo vůbec špatné, ale uživit se tím fakt nedalo.  Dokud tohle nahoře nepochopí, tak se s justicí nehne. Schopní lidé budou z těchto pozic nadále utíkat a Ti neschopní tomu fakt nepomůžou. Rozhodně "neodbřemení" soudce, jak se o tom neustále píše.

0/0
26.6.2010 16:02

mihel

Umíte si někdo představit,

že se na soudech začne konečně něco dělat? Já ne. Zkuste se někdo postavit ve všední den před soud a podívejte se v kolik hodin chodí do práce, jak dlouho drží oběd a kdy chodí domů. Více není třeba. To, že jsou neodvolatelní, je největší chyba. Měli by mít dobu určitou výkonu svého soudcování a pak by měli svými výsledky práce obhájit své pokračování v této funkci. Obhájení by mělo spočívat v podílu správných rozsudků k rozsudkům zrušeným. A bylo by to.

0/0
25.6.2010 23:39

dědeček

Jestli takhle bude vypadat celá koaliční smlouva,

Tak teda klobouk dolů. Vypadá to konečně po 20 letech na slušnou a rozumnou vládu...R^R^;-D:-)R^

0/0
25.6.2010 23:31

starý muž

Plány???

Pouhý sen!!

0/0
25.6.2010 18:18

tojedobry

Re: Plány???

To že nemusíš chodit řvát na 1.máje ať žije KSČ a SSSR a můžeš si odjet ze země kam chceš byl taky pouhý sen. Možná, že ti tohle za bolševika nevadilo.  

0/0
25.6.2010 20:12

zoufalec1

Re: Plány???

tak tuto povinnost jsem nikdy neplnil, nikdy jsem v důsledku toho neměl problémy.

V posledních letech byl ostatně přístup k účasti na těchto akcích dost benevolentní. To řvaní s úspěchem vykonávali pražané, titíž, kteří neváhali vítat v Praze Hitlera a titíž, kteří dnes volí ODS. Za bolševika byla omezenější možnost cestování, to je pravda. Zato jsme ale neznali co je nezaměstnanost, co jsou žebráci, co jsou bezdomovci, neznali jsme co je platba u lékaře, neznali jsme ani regulační poplatky v lékárnách., nikdy nebyly problémy s vyplácením důchodů i když důchody byly v té době relativně vyšší. Ona každá doba má své. K plánům budoucí vlády jen tolik, že ani zdaleka nesplní to, o čem mluví a proto je na místě dost velká dávka skepse. Komu z nich se dá věřit?

0/0
25.6.2010 20:32

tojedobry

Re: Plány???

Komunismus byl exeses. Byl to uměle vytvořený systém, který musel zákonitě skončit. Byla to jenom otázka času kdy. Komunisti skončili, protože již nemohli umělou zamstnaností vydržovat flákače a lenochy, neměli již peníze na dotaci potravin a nájemníého. Státní podniky byly téměř všechny na pokraji zhroucení. Naše hospodářství nebylo schopné konkurovat západním podnikům. Proto u nás platila dvojí měna. Koruny a potom volně směnitelné koruny např. tuzexové bodny, republika musla být zadrátovaná, protože by  většina obyvatelsva utekla na západ. Srovnej si NDR a NSR a KLDR a Jižní Koreu. Ty jsi tady nežil?  

0/0
25.6.2010 22:01

dědeček

Re: Plány???

Tady někdo lže, že se mu od posinky jen práší....

0/0
25.6.2010 23:28

-EaSy-

nice

jako začátek to nevypadá špatně R^

0/0
25.6.2010 16:22

dědeček

Re: nice

R^R^R^

0/0
25.6.2010 23:29

Najdete na iDNES.cz