Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Gruzínci uklidili poslední sochu Stalina, nahradí ji pomník války s Ruskem

Z centra gruzínského města Gori zmizela socha sovětského diktátora Josifa Stalina. Šestimetrový monument v centru rodiště sovětského diktátora se stěhuje do místního Stalinova muzea. Nahradí ho pomník obětem války mezi Gruzií a Ruskem v srpnu 2008.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

VB158

Byl to kat+

ale zachránil Evropu i celí svět před nacismem. Kdyby nebyl tak tvrdý dneska všeci makáme zadarmo pro gestapáky jako nevolnici. jo a gestapáci slovany přímo milovali že.

0/0
26.6.2010 7:50

Černoušek Bubu

Pražského sousoší je škoda.

Kdo ho pamatuje, přístupy k němu, výhledy, nádherná schodiště, plošiny, bazénky s rybkama, fantastické panorama (jediný film s ním je Zítra se bude tančit všude) nikdy nezapomene. Byl to ve své době nejoriginálnější monument na světě a všude ho kopírovali od Brazílie po Arménii (se svými). Místo použití dynamitu měli hlavu udělat šroubovací a autor se nemusel sebevraždit. Nejprve tam mohli našroubovat Chruščova - taky byl generál, potom Brežněva (kdo nečetl jeho Malou Zemi?), Andropov a Černěnko nestáli za šroubování. Pak by to šlo snadno a rychle -alternativně historický, skutečný osvoboditel Prahy Jiří Patton. Tomu bych dal ovšem pouze nasadit pochromovanou helmu,  Brežněvova  hlava by se odšroubovat  nemusela, snad jen to balkónovité obočí trochu zbrousit. Nohy na rajtky neosekávat, to by potom mezi ně, za čas, museli Žukovovi přitesat i bělouše. Možná přišroubovat kolty . Sákašvili, tebe taky nic nenapadne, mysli trochu.

0/0
26.6.2010 6:41

Černoušek Bubu

Re: Pražského sousoší je škoda.

Pavlík Kohout promine, ale historická pravda je historická pravda, nebylo to v jeho plodu mladistvé posedlosti Zítra se bude, tančit všude (zločinný, fašisticko, imperialisticko, americko - diverzantský, prohnilý Jiří Adamíra stojí i tak za to) ale v pěkném, rovněž roztančeném filmu Valčík pro milion. Musím se i omluvit Sákašvilimu, cosi ho přece jenom jednou napadlo, při příležitosti zahájení olympijských her a Gruzíni na to budou vzpomínat po staletí, jako mi na Slezsko, Kladsko a Lužici.

0/0
26.6.2010 7:02

A.A.

Chudáci komunisti

Jejich hrdina a oni ho stáhli. Co na tom, že nechal zabít miliony lidí a Hitler byl proti němu slaboch, takový lehký odvar Stalina? Hlavně že naši soudruzi tohoto "velkého člověka" (byl malý intelektem, postavou i přirozením) stále ctí a příjde jim divné, když se to někomu nelíbí. Komunismus = nacismus co do důsledků těchto zločineckých ideologií. No ale snad je ještě někde aspoň socha Lenina! Také velký to člověk na účtu s miliony obětí. A nebo třeba hrdina Trockij? Ten zřejmě není zodpovědný za tolik milionů lidí - takže spíše slabý komunista. Škoda že po druhé světové válce neskončili také komunisti na popravišti. Našlo by se stovky i tisíce vhodných adeptů na uzel kolem krku. :-/

0/0
25.6.2010 23:22

21378

Re: Chudáci komunisti

Jenom my jsme postavili tu nejvyšší sochu stalinovi ;-O;-O;-O

0/0
26.6.2010 0:22

a.je.to

Re: Chudáci komunisti

větší vlezdoprdelkové okupantům a zločincům zřejmě nikde jinde než Českoslovenští komunistický zločinci se nenašli ... Nejlepší na tom je že už ten odpad na Letné nestojí a místo něj je obyčejné kyvadlo, 100x hodnotnější věc než podobizna toho zločince ...

0/0
26.6.2010 0:42

21378

Re: Chudáci komunisti

větší vlezdoprdelkové okupantům a zločincům zřejmě nikde

 jinde než  v ??? jo jak se jmenujeme ??

Českoslovenští komunistický zločinci se nenašli 8-o

velice pojemně

0/0
26.6.2010 0:49

a.je.to

Re: Chudáci komunisti

ČSSR - Československý komunistický zločinecký svaz ...

0/0
26.6.2010 1:58

a.je.to

až teď?

Se dívím že socha tocho zločince nezmizela ze světa už dávno ...

0/0
25.6.2010 21:28

21378

Re: až teď?

;-D prej spadla do Vltavy ;-D

0/0
26.6.2010 0:51

URB-Královna diskusí

Když tohle vyvede malé dítě, nebo pubertoš, to ještě chápu

Já jsem na svou rodinu nesmírně pyšná a odklízet sochy související s historií, je jako rodinou památku poplivat. Můj otec byl stejný. Pamatuji, jak nám se sestrou strašně vynadal, když mu sestra sebrala vzduchovku a na půdě s ní rozstřílela bustu Masaryka, protože myslela, že ji tam děda schoval, protože je to Hitler. Mě seřval, že jsem ji pomáhala natahovat pružinu vzduchovky. Já bych si doma tedy Masaryka nikdy nevystavila, ale taková busta je kus lidské práce a mohli jsme ji někomu věnovat.

0/0
25.6.2010 20:49

a.je.to

Re: Když tohle vyvede malé dítě, nebo pubertoš, to ještě chápu

vy by jste ve vašem městě na hlavním náměstí v České republice koukala na sochu Stalina, Lenina, Hitlera nebo podobných cizáckých zločinců co naší zemi diktovali a vzali jí svobodu? Já teda nikoliv a nikdy. Ať je autorem kdokoliv (je to jeho blbost, že dělal sochy zločinců) nechtěl bych nikdy se na jejich podobizny koukat ve svém městě. Naopak uchovávání soch podobných zločinců mi připadá jako naivní tupost ..

0/0
25.6.2010 21:34

URB-Královna diskusí

Re: Když tohle vyvede malé dítě, nebo pubertoš, to ještě chápu

My bychom si určitě nerozuměli a dokážu Vám oponovat i bez expresivních slov. Když mně nevadí 44.000 padlých a pohřbených vojáků Rudé armády, při osvobozování mé vlasti, tak mně nemůže vadit ani socha jejich vrchního velitele.

0/0
25.6.2010 21:45

a.je.to

Re: Když tohle vyvede malé dítě, nebo pubertoš, to ještě chápu

rozuměli bychom si pokud žijete v Moskvě a jste Rus, ale mou vlast Československo, nyní Českou republiku Rudá armáda pod vedením zločince Stalina nikdy neosvobodila, pouze sprostě převzala okupaci nad mou vlastí od německých okupantů, jestli ji však omylem říkáte Čech a zde uctíváte památku cizáckého okupanta Stalina a přitom Vám smrdí socha českého státníka Masaryka, tak se styďte za svou morální chudobu ubohost a prosím nepoužívejte už Českou republiku v hovoru jako něco co je vaše! Je to urážka pro Český národ!

0/0
25.6.2010 22:01

URB-Královna diskusí

Re: Když tohle vyvede malé dítě, nebo pubertoš, to ještě chápu

Nač ta hysterie? Samozřejmě, že jsem Češka a komunistka. Vůbec mně nevadí, kdo je tady u moci. Mně nějaká Velkosmetovka nezajímá. Kdo chce strkat nohy pod můj stůl, ať už člen rodiny, nebo návštěva, musí to respektovat. Jinak neznám tvůj věk, ale opozdilý jsi pořádně. V tomto zmatku světa totiž se lidé navrací i k tomu Marxovi a učí se ho znovu chápat. Tvůj případ to ovšem nebude. [>-]

0/0
25.6.2010 22:29

a.je.to

Re: Když tohle vyvede malé dítě, nebo pubertoš, to ještě chápu

Komunizmus je zcela nepodstatná věc v tom, jde o to že to byl diktát Moskvy, že jsme jsme měli loutkovou vládu pod diktátem Moskvy, která zde šířila pouze propagandu Moskvy, šířila lži o zbytku světa pod diktátem Moskvy, uzavřeli nám hranice od nekomunistického světa pod diktátem Moskvy, prostě německou okupaci nahradila sovětská okupace. Opět podotýkám že komunizmus v mém stavu nehraje žádnou roli, nedaleko nás existovala jedna komunistická Jugoslávie, která však pod diktátem Moskvy nebyla a nedělal si z ní Sovětský svaz rohožku přede dveřma jako z Československa, nebyla pod diktátem Moskvy jako my, tudíž mém stavu vůbec Stalina ani Sovětský svaz neobvyňuji za komunizmus ale za okupační diktátorskou politiku k mé vlasti, za to že vraždili a posílali do gulágů lidi z mého vlastního národa jen kvuli tomu že odmítali jejich diktátorskou a okupační politiku. Je mi mezi 30 a 40 let a narozdíl od Vás jsem český vlastenec a neuctívám sprostě jako vy cizácké okupanty.

0/0
25.6.2010 22:55

URB-Královna diskusí

Re: Když tohle vyvede malé dítě, nebo pubertoš, to ještě chápu

Je hezké, že se zajímáš o dějiny, ale chtělo by to nějaký systém. Napřed čerpat vědomosti a až posléze rozvíjet teorie. Od důvodů nástupu nacizmu k moci, až po Velkosametovku. Posledních dvacet let je ztráta času ve vývoji, ale z hlediska lidských dějin je to bezvýznamné bliknutí. Je to vývoj ve spirále a tohle je nepodstatná otočka.

0/0
25.6.2010 23:51

a.je.to

Re: Když tohle vyvede malé dítě, nebo pubertoš, to ještě chápu

na rozdíl od tebe jsem prostudoval a nenechal jsem si slepě a tupě vymejt mozek sovětskou propagandou což je zřejmě z toho co píšsš jediné co jsi v životě četla, jen lži sovětské propagandy co vám vám během sovětské okupace do osvobození v sametové revoluci cpali do hlavy. Tudíž děkuji všem normálním lidem v sametové revoluci a po ní, že za tech posledních 30 let už neztrácím čas v sovětském pracovním táboře, který se jmenoval ČSSR s takovými proruskými zrádci a ubožáky jako jste vy!

0/0
26.6.2010 0:37

URB-Královna diskusí

Re: Když tohle vyvede malé dítě, nebo pubertoš, to ještě chápu

Já ten zmatek v tobě cítím, ale více ti nemohu pomoci. Každý nemá to štěstí, že vyrůstal v rodině, jako já.

0/0
26.6.2010 0:46

a.je.to

Re: Když tohle vyvede malé dítě, nebo pubertoš, to ještě chápu

já žádný zmatek v sobě nemám a naopak děkuji že mi nemusí pomáhat žádný takový vlastizrádce jako ty! S jakoukoliv pomocí od komunisty bych si jen utřel zadek!

0/0
26.6.2010 2:00

A.A.

Re: Když tohle vyvede malé dítě, nebo pubertoš, to ještě chápu

Komunistická ideologie je nesmysl a jen hlupák to neví. ! Komunisti byly vždy pro naší zem pohromou. Nebylo jediné éry, kdy by komunisti působili nějak pozitivně - tedy až na odboj během druhé světové války, kde šlo ale o to nahradit jednu diktaturu jinou diktaturou. Během První republiky komunisté podrývali náš stát, spolupracovali s nacisty a pracovali proti našemu státu. Po druhé světové válce nás trapně připoutali k diktatuře rovné nacistické diktatuře za Hitlera. Komunisti pošpinili náš stát na mnoho let a je obrovnská škoda, že jsme měli sametovou revoluci a ne revoluci v podobě rumunské revoluce. Komunisti měli být souzeni za své zločiny. !

0/0
25.6.2010 23:31

URB-Královna diskusí

Re: Když tohle vyvede malé dítě, nebo pubertoš, to ještě chápu

Hlupák, nesmysl, pohroma, diktatura, pošpinění, zločiny. To je jak ze slovníku Vandase. Jsi jak ten scarabeus, který válí svou kuličku z trusu a nevidí, že se blíží válec. Západní kultura umírá, požírá sebe samu. Miliony přistěhovalců ji zaplavují a ti už usedlí se množí geometrickou řadou. Západní svět tyto národy po staletí využíval k ziskům a oni se jak ztělesněná pomsta sem stěhují. Možná, že pochopíš stránku ekonomickou, která byla nejpodstatnější důvod Velkosametovky. V socializmu lidé brali více peněz, než byla ekomonika schopna unést. Lidé po penězích volali a stát neměl sílu tomu zamezit. Proto poptávka předstihla nabídku.Návratem kapitalizmu najednou byla obrácená situace. Lidé měli peněz málo, ale nabídka byla neomezená. Situace se řešila půjčkami a dluhy, až to dospělo po okraj propasti státního bankrotu. Před námi je propast. S tím si kapitalismus není schopen poradit a je jedno, jestli socani, či figurky, jako John.

0/0
26.6.2010 0:16

21378

Re: Když tohle vyvede malé dítě, nebo pubertoš, to ještě chápu

;-D;-D nekecej ;-D

0/0
26.6.2010 0:23

A.A.

Re: Když tohle vyvede malé dítě, nebo pubertoš, to ještě chápu

Ano, vojáci Rudé armády opravdu "osvobodili" naší vlast stejně jako Hitler "osvobodil" naší vlast, když jeho vojska vstoupila do naší země. Kdy lidé pochopí, že SSSR byl agresor druhé světové války stejně jako nacistické Německo. Jen nakonec a bohužel SSSR byl donucen vstoupit do koalice s VB a USA a to ne z důvodů, aby nám nějak pomohl, ale aby si zachránil vlastní krk... co pak bylo ke konci války už bylo jen tažení s cílem obsadit co největší části Evropy, aby tu pak Stalin šířil hrůznou ideologii rovnou nacismu a aby nás okradl o úspěšné bytí na 40 let. Ano, Rudá armáda nás opravdu osvobodila. ;-D;-D;-D

0/0
25.6.2010 23:27

21378

Re: Když tohle vyvede malé dítě, nebo pubertoš, to ještě chápu

jo ;-D ukradli co se dalo ;-D

0/0
26.6.2010 0:25

A.A.

Re: Když tohle vyvede malé dítě, nebo pubertoš, to ještě chápu

Ano, "tatíček Hitler" by měl také stát aspoň ve svém rodišti. Co na tom, že to byla zrůda, která je zodpovědná za miliony nevinných životů!:-/

0/0
25.6.2010 23:23

toman007

UDĚLALI DOBŘE !

UDĚLALI DOBŘE !

0/0
25.6.2010 19:42

libl3

Ale božínku,

toto trvalo. Ale neradi, že vy kluci gruzínští.

0/0
25.6.2010 18:41

akbarbuhs

?????

Tak já nevím jestli tito tři mudrlanti přede mnou ví datum kdy Gruzínci požádali cara o ochranu

0/0
25.6.2010 18:38

Stříhali dohola velikou holčičku

Ale že jim to trvalo

O sochu se jistě přihlásí místní skalní (nikoli orli :-)

0/0
25.6.2010 17:19

biggles

Odstěhování Stalinovy sochy do muzea

je celkem rozumný nápad - už tam měla být dávno. A to, že v Gori postaví sochu pozabíjeným osetským civilistům z Chinvali je od nich pěkné...

0/0
25.6.2010 15:24

Bejvoč_

Musím poblahopřát.

Správný krok směrem k civilizovanému západu a pryč od divokých východních hord. R^R^

0/0
25.6.2010 15:24

Najdete na iDNES.cz