Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Jančík podle kritiků spojil byznys s politikou. Jak se mu povede dál?

Starosta Prahy 5 Milan Jančík má před sebou poslední měsíc ve funkci. Co s ním bude dál? Jančík tvrdí, že bude podnikat. Ze starosty-podnikatele, který nyní figuruje v devíti firmách, se stane podnikatel-zastupitel. Zůstane tak věrný byznysu, kvůli kterému čelí léta kritice za to, že v něm dokázal výhodně skloubit funkci politika a podnikatele.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Gardnes

Co takhle jednou normální objektivnost

Již i vrabci na střeše si cvrlíkají, že nikoliv v ODS či jiné straně ale v médiích se nejlépe uplatňují tzv.kmotři, jelikož při příznivém získáýní novináře se mohou daleko lépe prosadit se svými zájmy. Novinář, na koho si ukáže, je zlikvidován, a to nejen Topolánek, Langer, Bém, gandalovič, ale i komunální Jančík. Má sice vzhled fotbalového šíbra s vychytralým pohledem, ale všechny 3 majetkové přečiny se ukázaly zcela neopodstatněné, z nich jeden neměl ani na triku, když o něm nerozhodoval a najíždění do policisty bylo vyvráceno samotným policistou jako vymyšlená kachna. Proč se nenajde ani jeden žurnalista, který by objektivně a investigativně celý problém nezanalyzoval a zveřejnil? Každý má své oponenty, ale korektní novinář by měl hájit objektivitu. Když si zanalyzujete třeba MFD, dojdete k závěru, že je prorostloá kmotry, jako žádná jiná strana. Tendenční články proti určitým politikům, vůči jedné straně a naopak vyzdvihování VV a jejich politiků je důsledek čeho? No přece kmotrů.

0/0
24.6.2010 16:10

Bonelord666

A co na to všechno naše policie?

:-/

0/0
24.6.2010 9:58

franta100

Jančík je jen špička ledovce

Je to stále stejné a stále dokola!!Napříč celým politickým spektrem. Do politiky se stále chodí zbohatnout a její podstata - sloužit občanům - v ČR nefunguje. Nejhorší je, že není koho volit. Ti, co jásali nad VV už pomalu začínají chápat, že předvolební sliby a skutky nejsou totéž . Pan kníže prosazuje Kalouska, který se 15let podílel na rozkrádání státu. Pan John nadělal majetek na časopise VZP atd.....škoda rozepisovat. Čistá a občanům sloužící pravicová strana tu není a dlouho nebude. ODS se sice zbavila těch nej...., ale stále jsou tam lidé jako Julínek, Tluchoř a další - jiné to tedy být nemůže - škoda..............Rv

0/0
24.6.2010 9:14

prenda

stín ODS

Dokud tohle prase bude v ODS a dokud tenhle čuník nebude za katrem, stále je v této zemi něco v nepořádku!!

0/0
24.6.2010 9:01

pettyo

Re: stín ODS

Vyloučit někoho ze strany není úplně triviální záležitost. Navíc Jančíka u moci v posledních letech držela spíš ČSSD než ODS.

0/0
24.6.2010 9:08

franta100

Re: stín ODS

oni ho nevyloučili, jen zbavili funkce a to je rozdíl !!!

0/0
24.6.2010 9:15

Gardnes

Re: stín ODS

Zkuste se seznámit s názory informovaných občanů, zastupitelů, straníků ODS a asi svůj ničím nepodložený odsudek budete považovat také za projev privitimismu. Ani v jedné kauze nešlo o nějakou nezákonou činnost, všechny tři případy s tzv.levným prodejem jsou vymyšlené, z toho jeden se Jančíka netýkal a prezentované najíždění  sám policista odmítl jako novinářskou kachnu. Jistě byste se neměl ptát Horáka, který v touze po postu celou akci vyvolal a živí. POodívejte se, jak se Smíchov pod Jančíkem změnil k lepšímu. A že vypadá jako faůlešný hráč karet? To by neměl být argument, už mnohokrát se prokázal opak.

0/0
24.6.2010 16:19

jeliman

To je nádhera, to je místečko...

Škoda jen že nebudu dědit ten majeteček ;-(

0/0
24.6.2010 8:48

franta100

Re: To je nádhera, to je místečko...

už dávno je rozdělen - klasicky po rodině, protože tomu vorvaňovi papírově moc nepatří

0/0
24.6.2010 9:32

libl3

Za poslední měsíc toho může stihnout hodně.

Např. uzavřít nevýhodné a nadhodnocené smlouvy nejlépe se svou firmou kde vlastní akcie na jméno. Do důchodu vystaráno.

-

0/0
24.6.2010 7:49

ja-cobsen

Re: Za poslední měsíc toho může stihnout hodně.

to by nemělo být možné, respektive každá taková smlouva může být vypovězena, kdyby seprokázalo,že jepro jednu stranu výrazněnevýhodná. nadruhou stranu,jsme v Česku ;-)

0/0
24.6.2010 8:00

franta100

Re: Za poslední měsíc toho může stihnout hodně.

co píšete je krásná, leč naprosto nereálná teorie - zrušení takové smlouvy trvá roky pokud to vůbec projde

0/0
24.6.2010 9:17

kuukvyykuk

Klasický ODSák

Narve se do politiky a zneužívá ji ve svůj vlastní prospěch.Rv

0/0
24.6.2010 6:59

trodas1

Re: Klasický ODSák

Milý Vykuku, dovoluji si ti připomenout článek zde: http://zpravy.idnes.cz/jancik-slozi-funkci-starosty-cast-prazske-ods-chtela-i-hlavu-bema-pyo-/praha.asp?c=A100622_134053_praha_hv ve kterém e konstatuje, že soudům se nepodařilo prokázat panu Jančíkovi žádný protiprávní čin. Dál ti chci připomenou jistého sociála Grosse, který odešel z politiky obtížen několika sty miliony, manželkou ex-kelnerkou, takto kamarádkou pražské bordel-mamá Barkové a protože se nemohl na tu sociální nespravedlnost koukat, zakoupil se radši na Floridě. A co soudruh Doležel, kterého půl národa vidělo jak si říká, o kolik, o pět v českých na dřevo, což ovšem byla kódová mluva.

0/0
24.6.2010 7:47

trodas1

Re: Klasický ODSák

No a co soudruh Kavan, alias Kato po němž se nacházely záhadné trezory plné ještě záhadnějších peněz. Ano byl to ten samý soudruh, který si najal bolševického super-agenta Srbu, takto zloděje a potenciálního vraha. A co případ Boby Kraus, kterýžto zasloužilý soudruh je už zpět v politice .

Sodruh Sobotka alias Ozubená pleš, který odpustil daně kámošovi hoteliérovi, majiteli hotelu Esplanade a emeritnímu estébákovi daně a tento z vděčnosti zdarma uspořádal soudruhu Paroubkovi svatební  žranici. Na všechny ty případy soudruhy sociálními demokraty provozovaných bordelů jsi už taky zapomněl ty pako, že ano?

0/0
24.6.2010 7:48

trodas1

Re: Klasický ODSák

Stejně jako to, že na mejdanu soudruhů sociálních demokratů prostřílel sociálně cítící emeritní estébák Ďuričko neméně sociálně cítícího kolotočáře Kočku, vyšetřování jehož styků s ruskými mafiemi zastavilo jiné sociálně demokratické bonzo Zeman. Ostatně o sociál-fašistických metodách svých milovaných oranžád si můžeš přečíst zde: http://zpravy.idnes.cz/domaci.asp?r=domaci&c=A060208_233852_domaci_zra. Jen mi potvrzuješ, že co stoupenec ČSSD, to člověk minimálně mírně retardovaný.

 

0/0
24.6.2010 7:48

3_130_202_135

Re: Klasický ODSák

Tady pozor, paní kněžno! Náš drátek je extrémně bystrý tvor, který sice hledá fakta v tom, co podle jeho slov "média napsali", ale pak to vyhodnotí svým vlastním "zdravým selským rozumem" a zjišťuje, že pravda byla na jeho straně ještě dřív, než ta média vůbec četl ;-D

0/0
24.6.2010 7:53

Cartman

Re: Klasický ODSák

No ale na tyhle všechny platí stejná argumentace, jako ta tvoje na Jančíka - nikomu soudy neprokázaly spáchání trestného činu. Jestli je tohle pro tebe kritérium čistého člověka, tak jsou všichni čistí.

0/0
24.6.2010 7:53

trodas1

Re: Klasický ODSák

Proti tomu se nedá nic namítat, souhlasím. Nicméně, na rozdíl od shora uvedených případů sociálně demojratických soudruhů jsem se nikdy nikde nepžečetl čehože se měl pan Jančík konkrétně dopustit. Šířeny jsou pouze mlhavé náznaky a la Pythie Delfská, že dotyčný vedle starostování rovněž podniká. A co má být, ptám se? Oni totiž novinářtí šmoci nic jiného než mlhavé naznačování nemůžou. Vyložené lži jsou totiž žalovatelné.  Ovšem úplně to postačuje. Různí Vykukové to začnou bez uvažování papouškovat a o to jde. Jistý Frank Zappa měl pro tenhle úkaz dokonce terminus technicus: plastic people - tvárný dav. Nevím zda Frank Zappa četl knihu Eliase Zanettiho Masa a moc, ale tamtéž se na odborné úrovni píše v podstatě totéž. Všem českým dutohlavům Vykukova typu bych ji nařídil jako povinnou četbu. Možná, že by pochopil, co s ním novináři dělají.

0/0
24.6.2010 8:29

libl3

Re: Klasický ODSák

Nechte kluka vykuka být, on za to nemůže, on se léčí z psychického otřesu po volbách.

0/0
24.6.2010 7:51

Najdete na iDNES.cz