Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Odborníci varují před prázdninovými riziky. Roste počet dětských úrazů

S blížícími se prázdninami přišli odborníci s radami, jak léto přežít ve zdraví. Záchranáři varují, že úrazy jsou nejčastější příčinou smrti dětí. Počet případů, které končí tragicky, přitom loni citelně narostl. Děti by se proto měly například vybavit dobrými bezpečnostními pomůckami při sportu. A hodit se bude i kontrola lékárničky.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

URB-Královna diskusí

Dnes si každý rozumný rodič pořídí na dítě futrál

s klimatizací, v chlebníku mu nechybí lékárna na zádech nosítka.

0/0
13.6.2010 18:30

AK-47

Jiná doba.

Dnes jsou na všechno zapotřebí odborníci, psychologové a ze všeho se dělá věda. Dříve se s tím nedělaly takové štráchy. Ráno jsme vyběhli z baráku, domu přišli k obědu a vrátili se za tmy. Padali jsme ze stromů, z kol, občas se někdo odřel nebo řízl, doma nám to máma namazala takovou hnusnou zelenou vodičkou, která pálila jak čert a jelo se dál. To samé ve škole. Dnes se neustále skloňuje slovo šikana. Já tomu říkám rozmazlenost. Vždycky byli starší a silnejší, a mladší a slabší. Učitel měl autoritu. Když jsi byl drzý, dostal jsi pár facek a fertig. Kdybych si doma stěžoval, dostal bych dvakrát tolik od táty. Dneska hned letí rodiče do školy a ubohý učitel může být rád, že nepřijde o práci. Výsledkem je, že z dětí vyrostou rozmazlení fracci, kteří si myslí, že si můžou všechno dovolit.Kdepak, jak říkával můj děda - škoda každé rány, která vedle padne.

0/0
13.6.2010 12:44

fidlik

Je to prosté

Období prázdnin (nejen těch hlavních) je nejhorší období pro rodiče, kteří zanedbávají výchovu svých dětí (velmi zjednodušeně řečeno). Děti zvyklé nerespektovat žádnou autoritu (ani rodičovskou) jsou hrozbou samy sobě i svému okolí. Prostý pokyn, aby něco nedělaly, někam nelezly, něco nebraly do ruky ani do huby vyslovený kýmkoli dospělým, kdo jim nemůže nic udělat, když neposlechnou, výstražný nápis (různé zákazy vstupu, varování před nebezpečím) ignorují. Rodiče takto "vychované"dítě raději přihlásí na letní tábory (nejlépe na tři za sebou) a doufají, že to výjde. V případě, že se dítěti něco stane (většinou z důvodů pramenících z nevychovanosti), spustí akci "kdo za to může". Způsob trávení volného času uvedený v příspěvku pod nickem "killy" i v jiných je dnes nepředstavitelný. Bohužel. Přeji dětem hezké a bezpečné léto (bez ironie!).

0/0
13.6.2010 12:05

hafusak2

Tenhle článek se dá označit za zkrytou reklamu,

protože hlavně z něho vyplývá, že si v první řadě máme koupit patřičně vybavenou lékárničku, jako motivace pak vyvolání pocitu ohrožení dítěte.Rv

0/0
13.6.2010 11:53

kunta_kinte - sberatel BANu

Doporucuji

do vypolstrovane mistnosti zavrit dite obalene molitanem. To bude jistota, ze si zadnej uraz neprivodi. :-P

0/0
13.6.2010 10:44

Oerteplur

Re: Doporucuji

;-DR^

0/0
13.6.2010 11:28

oprudil24

tak toto by nevypotil snad nikd o s rozumem !!

to je přece jasný , že na fakany se musí dávat pozor a o prázdnínách zvlášť !

0/0
13.6.2010 10:39

killy

.. a představte si, nám kdysi jenom řekla máma...

..nelez moc na sluníčko a neskákej rozpařenej do vody...a ...........dětské postýlky a hračky byly barevné a natřené jedovatými nebo přinejmenším pochybnými laky ....neexistovaly žádné dětské pojistky na zásuvkách, dveřích aut, dózách s léky a chemických čistících prostředcích....na kole se jezdilo bez helmy a někdy i brzd....pili jsme vodu ze zahradních hadic a podobných pochybných zdrojů a ne minerálku ze sterilních lahví.....směli jsme ven jen s jednou podmínkou – že budeme do tmy zase doma....neexistovaly mobilní telefony...nikdo nevěděl kde jsme a co děláme...  směli jsme ven, pěšky nebo na kole, navštívit kamarády, i když bydleli několik kilometrů daleko......Ano.byli jsme venku, v tom nebezpečném světě!

0/0
13.6.2010 10:22

Rudla.

Re: .. a představte si, nám kdysi jenom řekla máma...

A stálo to za to...R^

0/0
13.6.2010 10:29

oprudil24

Re: .. a představte si, nám kdysi jenom řekla máma...

;-Dbylo to boží ;-D

0/0
13.6.2010 10:40

Hekynen

Re: .. a představte si, nám kdysi jenom řekla máma...

jj, taky nechápu, jak jsme to dětství vlastně mohli přežít...:-)

0/0
13.6.2010 12:17

Placirka

Re: .. a představte si, nám kdysi jenom řekla máma...

Tak tak.Máte pravdu.Nemohu si stěžovat na pěkné dětství.Sice byl doma zápřah ale jinak kolo,řeka,les.Žádný mobil,PC,někdy pár facek za pozdní příchod ale stálo to za to.Fotbálek denně,zima brusle,lyže.tenis se dřevěnou pálkou, každý uměl kotrmelec,plavat,lézt po stromě a při tom všem úrazu hodně málo.Jiná doba jiné myšlení.;-D

0/0
13.6.2010 10:41

killy

Řek bych: "Málo myšlení !"

;-(

0/0
13.6.2010 10:48

kunta_kinte - sberatel BANu

Re: .. a představte si, nám kdysi jenom řekla máma...

Ja byl jako dite otriskanej porad. Ale je to lepsi nez ted, kdy deti radsi ze strachu rodice nepustej dal, nez na zahradu. :-P

0/0
13.6.2010 10:49

Hekynen

Re: .. a představte si, nám kdysi jenom řekla máma...

Já bych pustil! Jenže to by se panáčkovi muselo chtít!

0/0
13.6.2010 12:11

kotatkoxxl

Re: .. a představte si, nám kdysi jenom řekla máma...

jj, pro nás byl největší trest mít zaracha na ven a dneska za trest posíláme hajzlíky ven od PC, her, TV ....:-/

0/0
13.6.2010 20:32

fidlik

Re: .. a představte si, nám kdysi jenom řekla máma...

Člověče, až jsem pustil slzu! Zvláštní je, že když mi vyprávěl táta, co dělali s klukama za války, jak si všechno užívali, nemusel jsem mu závidět. Měli to jiný, ale v podstatě jsme si to užili stejně.

0/0
13.6.2010 12:21

kotatkoxxl

Re: .. a představte si, nám kdysi jenom řekla máma...

Taky vzpomínám na ta dětská léta s nostalgií, dodnes mám po sobě plno jizev a škváru v koleni. Když bylo nejhůř, dostala jsem tetanovku o rok dřív a jelo se dál.

Voda se pila z potoka, kde jsme se cachtaly mezi pijavicema, na stavbě prolézaly složené skruže, na kole jezdily bez drže, zeleninu jedly rovnou z pole bez mytí a .... světe div se, my žijeme R^

Na vesnici plno zvířat, pomalu jsme s nima spaly a alergie taky žádná.

0/0
13.6.2010 20:34

Najdete na iDNES.cz