Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Školné a půjčka: studenti se na startu do života zadluží hned dvakrát

Školné a studentské půjčky mají zajistit peníze na studia i živobytí. Těší se na ně banky, které chtějí studentům s podporou státu půjčovat. Studenti ale musí začít počítat, aby se nedostali do dluhové pasti. Některé školy navíc nemají představu, jak by se školným naložily.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

mobimacka

půjčky

Jediný důvid, proč nechci půjčky je to, že se nemajetní studenti zadluží a když neseženou po studiu práci? ... dluhy, dluhy, dluhy = ekonomická krize = bída pro lidi. TEČKA.!![>-]EU

0/0
6.7.2010 19:25

Deleter

Re: půjčky

Studovat se chodí pro zlepšení pozice na trhu práce.

0/0
7.7.2010 15:47

Bouše

Půjčka sto tisíc na školné není žádný dluh,

z kterého by se absolventi studia hroutit. Takové půjčky má dnes běžně kdejaký šupák. :-P

0/0
16.6.2010 12:44

Bouše

Re: Půjčka sto tisíc na školné není žádný dluh,

eee .. měli hroutit.

0/0
16.6.2010 12:45

vitaboch

To jsou ale přece dvě rozdílné věci

Půjčka a školné přece není to samé. Zatímco školné se po dostudování bude splácet, až na to dotyčný bude mít a je to tedy "povinné" zadlužení, tak kdo mě nutí si brát i půjčku na životní náklady?

To už je pak na inteligenci každého dotyčného, jestli to zvládne bez půjčky (jako doposavaď), nebo se bude chtít během studia rozšoupnout s vědomím toho, že to pak jednou bude muset zaplatit (což je taky naprosto legitimní, nijak to nekritizuju, je to každého věc). Jedinou změnu v tom vidím, že pokud tu jsou tací, kteří by studovat mohli, ale neumožňuje jim to rodinná finanční situace (nemají na bydlení, dopravu atd.), tak že ti díky půjčkám možnost mít budou (ale osobně nikoho takového neznám, kdo na to alespoň trochu měl, tak studovat šel, i kdyby jen do Pardubic, kam ho denní dojíždění od nás vyjde na nějakých 60 korun = měsíčně cca 1000,-)

0/0
16.6.2010 12:44

Jazzman82

Co je to za argumenty,

které teď neustále poslouchám dokola? 1) Student bude víc motivovaný a ubude těch, kteří to nemyslí vážně. Co je to za nesmysl? Pokud mi vadí, že studují flákači, prostě zdrsním nároky a zůstanou ti nejlepší.  Copak se asi stane? Když se budu rozhodovat, kde co studovat, zřejmě si řeknu, že když platit, tak někde v zahraničí za kvalitu a prestiž. S velkou pravděpodobností tam pak taky zůstanu a stát ze mě bude mít prd. 2) Absolvent státu cosi dluží, protože mu umožnil vystudovat. He? Je přeci v zájmu státu a společnosti, aby si vygeneroval elitu, která mu později bude řešit jeho nezaměstnanost, platit mega daně. Jakápak je to zásluha státu? Je to přeci pouze zásluha kvalitního člověka, že svých 5 let investoval do sebe, potažmo do státu. Pokud stát nemá na to, aby si ty kvalitní lidi "vyráběl", nechť se na to vybodne, ptže si je holt nezaslouží.

0/0
15.6.2010 13:19

Trifid1

Re: Co je to za argumenty,

:-)R^

0/0
16.6.2010 10:01

vitaboch

Re: Co je to za argumenty,

Právě kvůli tomu druhému "argumentu" jsem PRO zavedení školného, abych nemusel poslouchat kecy nějakých nádražáků o tom, že oni mě ze svých daní drželi na studiích, tak já jim pak budu platit ten jejich sociální stát

0/0
16.6.2010 12:39

ruralrb

a ja si myslim, ze je to dobre!!!!!!

0/0
15.6.2010 1:31

hlava222

No co se divit

je to prostě idiotská politika která  se tady provádí posledních 20 let, zase jde jen o to další část nákladů na výchovu potomka které se ještě dneska platily společně hodit na rodiny, podivné že bolševici stále strkají na rodiny další a další náklady ale že se ty důchodové výnosy z těch dětí které by potom měli patřit rodinám po bolševicku znárodňují a přerozdělují to jaksi dělají že nevidí.  Pokud rodiny musí platit všechny náklady tak ty odvody na důchodce tedy důchodové pojištění a 50% zdravotního pojištění by mělo jít adresně jen k těm důchodcům kteří se na těch nákladech podíleli.

No porodnost stoupla na závratných 1,4, v čemž ovšem nikdo neví jaké procento tam je těch co nikdy na důchodce nic neodvedou a soudruzy zřejmě chtějí tu prodnost dostat až k absolutní nule. No až budou všichni povinně spořit do těch důchodových fondů jak to plánují tak už holt ty peníze na výchovu dětí budou mít tak v Romských rodinách kde potečnou sociální dávky.

0/0
14.6.2010 13:27

czechinjapan

Re: No co se divit

Tak koukam, vazena hlavo, ze asi moc prace nedelate. Jste asi takovy ten povalec, co nechce makat a na koho se zameruje politika KSCSSD... To je zase zacatek pracovniho dne tedy! Jsem si myslel, ze uz jste pomalu vymreli!!! Ale koukam, ze mate tuhy korinek!! No jo, chce to snizit vsechny socialni davky a pak byste videli!!!

0/0
15.6.2010 1:20

modrá_krkavka

Re: No co se divit

Není mi jasné, proč do toho pletete bolševiky, a přenesení všech nákladů na rodiny s dětni! Fakt blbá úlitba pravičákům! I když s podstatou článku souhlasím. Za komančů byly novomanželské půjčky s 2% úrokem. Aby jste si do státní "krrrálikárrrrny" mohli koupit alespoň základní vybavení. A co máte nyní? Na celý život se zadlužit hypotékou  za podrovní byt 2+1. A to si jí budete moci vzít, až zaplatíte to odložené vzdělání!! A to mají ještě inkousti tu drzost, organizovat petice proti školnému! Volby brali jako recesi proti Paroubkovi, tak mají co chtějí!

0/0
15.6.2010 14:41

802

Re: No co se divit

To jsi ale opravdu špatně pochopil já jsem myslel ty modré bolševiky. :-)

0/0
15.6.2010 15:59

MagorA

tak nevím...

Vysoká škola je v některých oborech zárukou vyšších příjmů, v jiných je potřeba k vykonávání dané odborné profese, s příjmem i třeba podprůměrným. Ale mnoho studentů dnes studium bere spíše jako jakési oddálení práce, nechávají se život rodinou, a k studiu přistupují poněkud nezodpovědně. Z tohoto pohledu je zavedení školného správné, na vš budou jen ti, kteří to budou brát vážně.

Negativní přínos školného vidím v tom, že se lidé hned na začátku zadluží. Pro bohaté je to částka malá, ostatní to moc nepotěší, na startu člověk potřebuje spíše si půjčit peníze na vlastní bydlení a tak, a ne  splácet. Ale obávám se, že i část studentů přecení své schponosti, ať už školu dodělat, nebo splácet. A přidají se k poměrně velké skupině doživotně chudých.Ne že by skončili na ulici, to je trochu extrém. Ale znám už pár lidí, co se zamlada zadlužili, a ted nesplácí dluhy, neplatí zdrav. pojištění, nepracují, či pracují načerno. Ve výsledku na ně společnost doplatí řádově více než bude zisk školného.

0/0
14.6.2010 10:24

bar budo

Re: tak nevím...

... bývaly časy, kdy se na VŠ studovalo ...

... prodloužené mládí se prodlužovalo maximálně do prvního zkouškového ...

... stačilo by obnovit normální studium ...

... jenže flákači školy živí a školné to nezmění ...

0/0
14.6.2010 10:27

MagorA

Re: tak nevím...

K poslednímu Vámi uváděnému bodu - tam kde žiji, je jedna nejmenovaná velká vysoká škola, s několika tisíci studenty. Škola je známá nízkými nároky a úrovní vzdělání, hlásí se tam často ti, kteří by jinde neuspěli. Každým rokem přijímá více studentů, stále se staví nové budovy kateder, škola se rozrůstá, a platíme to všichni. A i jsou zde dopravmí problémy, mhd již toto množství studentů nezvládá přepravit. Právě zde si myslím, že zavedení školného podstatně snížilo počet studentů. Pak je možná problém, jak tato škola, připomínající trochu hru typu "letadlo" dopadne... 

0/0
14.6.2010 11:13

bar budo

Re: tak nevím...

... proč myslíte, že by to nějak ovlivnilo počet povalečů? Povaleči mají peněz dost a těch pár tisícovek je nerozhodí. A když, tak si vezmou půjčku, kterou stejně nesplatí ...

0/0
15.6.2010 7:48

groh

Zase stejné

Je to stejné jako všechna současná řešení, protože zase převládně představa o tom, jak se naše školství zlepší, pokud budou studenti vysokých škol platit školné. V zasádě nejsem proti školnému, ale myslím, že žádná investice do vzdělání lidí není zbytečná, tedy ani ta státní. Jsem přesvědčen, že vzdělání by mělo být co možná nejdostupnější, čili nejen zadarmo, ale také lépe strukturované, pružnější v programech atd.

0/0
14.6.2010 8:54

taknebotak

školné je směšná částka, podle mně v pořádku

a na živobytí si studenti půjčovat nemusí, mohou vše i školné řešit brigádami. Je to jen možnost si půjčit, tak vo co go?

0/0
14.6.2010 8:22

starý muž

Re: školné je směšná částka, podle mně v pořádku

Ta svazácká uvědomělost se cení,podobné výkřiky jak před listopadem akorát v jiném hávu;-D;-D

0/0
14.6.2010 9:13

hlava222

Re: školné je směšná částka, podle mně v pořádku

Akorát že kvůli té směšné částce se tady takto "zjednudušuje" stát že  ten výběr, úvěry, spravování, splácení, výjimky, žádosti, stipendia, vymáhání  atd. bude jako velmi přesložitá další daň  a to vše  kvůli nějakým usmoleným 5 mld ročně to se opravdu vyplatí, přesložitý stát to nám přece slibuje ODS už 20 let.

Já bych řekl že jednoduchý stát by bylo vybrat to od těch dobře vydělávajících vysokoškoláků v rámci daně z příjmů návratem k progresivní dani.

0/0
14.6.2010 9:51

modrá_krkavka

Re: školné je směšná částka, podle mně v pořádku

Stále tady meleš o brigádách. Tak to zkus oběhnout pár firem nebo supermarketů, a uvidíš ten zájem o mladá netáhla. Raději vezmou zachovalého důchodce, který je poctivý a je na něho spolehnutí! Nehledě na to, (už ti to píši podruhé), že plno lidí má ještě vedlejšák aby měli na nájem a životní potřeby. Tak že rovněž odčerpávájí možnost brigádnických míst (i sezoních)! A v menších městech kde jsou dislokovány VŠ je to ještě horší. A další věc je dojíždění do školy, a tím i čas!

0/0
15.6.2010 14:49

czechinjapan

NO KONECNE!!!

Konecne se zacalo poradne jednat. Vzdyt jsme celemu svetu pro smich. Vsude je normalni, ze se za sluzby plati, jenom u nas mame vsechno zadarmo! Zdravotnictvi, skolstvi atd. Lide davaji tisice za sve motorove milacky, ale ne za operaci nohy. A davat sto tisic za pet let vyuky! I to je smesna castka, ale jesteze alespon to. Ja si momentalne delam druhou skolu a platim cca 750 tisic za dva roky. To je ve svete normalni. A pujcka? Taky normalni! Kdy uz se my Cesi naucime poradne myslet???

0/0
14.6.2010 7:40

hlava222

Re: NO KONECNE!!!

Ještě by to chtělo být schopen rozlišit co je statek soukromý a co veřejný.

Pokud je mi známo tak tady máme průběžný důchodový systém a průběžný zdravotní systém a od těch studentů budeme jednou požadovat aby odváděli na naše důchody a na naši důchodovou zdravotní péči. Takže oni tady rozhodně nic zadarmo nedostávají dneska dáváme my a zítra budou vracet oni.

Těm co dneska na ty mladé nechtějí platit ti až budou v důchodu tak být potom těmi mladými tak je potom nakopu do zadku a pošlu bydlet pod most. :-)

0/0
14.6.2010 8:11

taknebotak

Re: NO KONECNE!!!

ale no tak, všechny ty systémy se mění, to za prvé a za druhé, studia by měla být dostupná, ale ne zadarmo ... má to význam taky výchovný ;-)

Proč by měl průběžný systém platit nadstandardy, jak ve zdravotnictví tak ve školství?

0/0
14.6.2010 8:24

Toman10

Re: NO KONECNE!!!

Tvoje uvažování není úplně správné - studium stejně jako zdravotnictví nám nedává nikdo zadarmo - platíme je ze svých daní a pojištění. Vůbec jsem z článku nevyčetl co za ty peníze studenti dostanou - bude lepší kvalita vzdělávání ? A dále tak budeme mladé se učit zadlužovat v situaci, kdy stálý pracovní úvazek a práce je vzácnost, ceny bydlení předražené a v té situaci pak chceme aby mladí počali děti ?? 

A ty czechjapane se jdi vycpat - opravdu všichni mají takové tatíčky aby jim platili takovou gáži ?? Kde žijete ?? Na marsu??

0/0
14.6.2010 8:41

hlava222

Re: NO KONECNE!!!

Tvoje uvážování je zcela nelogické a vyčůrané, ty zřejmě máš ve zvyku si za všechno nechat zaplatit duplicitně, pokud by tohle mělo být nadstandard tak potom by měli být nadstandard i ty daleko vyšší odvody na důchodce které bude ten vysokoškolák odvádět.

Takže důchodci by měli potom dostat jen ty odvody středoškoláka a ten nadstandard na těch odvodech ten by měl jít adresně (oblíbení slůvko ODS) k těm co to studium dotovali tedy k rodině vysokoškoláka. :-) 

0/0
14.6.2010 9:46

czechinjapan

Re: NO KONECNE!!!

Muj tatinek zemrel, kdyz mi bylo 8 let. Tam, kde jsem, se se dostal vlastni zasluhou a ty penize na skolu si platim sam. Ja totiz vim, ze nic neni zadarmo. Narozdil od tech, co by nejradsi nemakali!!!

0/0
14.6.2010 9:57

Toman10

Re: NO KONECNE!!!

To jsou všechno klišé, co říkáte v momentě kdy odvádíte na daních a zdravotní pojištění z roční mzdy 310 tis.a máte dvě děti (jako je můj případ) tak se logicky ptáte kde ty peníze jdou a jak jsou využívány ?. Ročně státu posílám 35 tis (bez soc. poj.) + podnik z mé mzdy cca o něco více. Nejsem příjemcem žádných sociálních dávek tak se logicky a oprávněně budu ptát, co stát dělá s mými penězi??

0/0
14.6.2010 10:26

hlava222

Re: NO KONECNE!!!

To ale není všechno co tam posíláš, ještě platíš z každého nákupu nebo služby DPH, povětšinou 20% a potom ty všelijaké spotřební daně.

Nejhorší je že ty daně platíš i z  z peněz z kterých financuješ děti, což je v průběžném důchodovém systému investice pro celou společnost protože ti potomci potom budou odvádět na všechny zdejší důchodce a nikoliv jen na tebe.

Takže ono komicky firmy jsou na tom daleko lépe, firma své náklady financují z peněz z kterých se nedvedli žádné daně, dokonce ani DPH, sociální a zdravotní pojištění.

Kdybychom tenhle bolševický znárodňovací systém který jsme zavedli firmám zvaným rodina  zavedli firmám běžným tak se do roka a do dne nevyrábí, neposkytují služby, nestaví. Potom by bylo poněkud komické tvrdit že to tak je proto že se nikomu nechce podnikat.

0/0
14.6.2010 10:56

czechinjapan

Re: NO KONECNE!!!

Jo, jenomze pak uz se ti o deti postara stat. Ve vyspelych zemich, kterymi se spousta lidi ohani a chce je dohnat (viz. prvni a druha nejsilnejsi ekonomika sveta), je norlani, ze temer 100% nakladu na dite plati rodice. Kdyz jsem se tady zminil o tom, ze u nas maminky dostavaji nejake penize od statu, ze kdyz jdou do nemocnice s ditetem, maji to zadarmo, tak na me koukali jako na Martana! Tady je bezne, ze se lide kvuli detem zadluzi. Stejne tak je normalni, ze se za kazdy most a tunel plati. Za dalnici? Pokud vim, v Evrope jsou nejdrazsi ty italske. Oproti japonskym je to smesna castka. Za jizdu cca 60 km se zaplati 200 - 300 korun. Na druhou stranu jsou zde oproti Cesku relativne nizke dane. Tak si to ty hlavo pomazana v te sve hlave premel. Co tedy vlastne chces? Zadne dane a vsechno zadarmo, ze jo? Jsem si to myslel!

0/0
15.6.2010 1:29

czechinjapan

Re: NO KONECNE!!!

Pokud odvadite 310 tisic rocne, to mate setsakramentsky dobry plat!!! Tahle diskuse tedy neni pro Vas. Bohuzel...

0/0
15.6.2010 1:30

opportunity

Re: NO KONECNE!!!

Ty neplatíš daně, že máš všechno ZADARMO? 8-o

0/0
14.6.2010 9:55

doakce

To

tady vždycky bylo modrýho kvikotu,že zadlužovat se nemá! A hle najednou to nevadí i když student bude splácet půjčky až do svý smrti!;-D

0/0
14.6.2010 7:04

denny2006

Re: To

popleto,zadlužovat se nemá prožíráním půjčky,ale zadlužit se na rozumnou investici je v pořádku,tedy jestli-že považuješ investici do vzdělání,bydlení a pod. jako rozumnou.

0/0
14.6.2010 7:48

Toman10

Re: To

Neví jestli nejsi popleta ty, když si myslíš že ty peníze půjdou opravdu (jak se v česku obvykle stává) na zkvalitnění vzdělání a neprožerou se na katedře... Já osobně bych spíš přivítal adekvátní snížení mých daňových odvodů z platu o tu část ,o kterou pomyslně přispívám na současný provoz vysokých škol a která bude hrazena školným...jinak to je všechno sypání peněz do černých děr (týká se to i zdravotnictví). 

Co se týče bank u nás to se nedá ani komentovat - ti vydřiduši (mají od svých zahraničních matek  definovanou povinnou roční návratnost kapitálu 25%!!!!!). Ti s pomocí státu zase shrábnou svůj monopolní balík...

0/0
14.6.2010 8:50

denny2006

Re: To

nebudu řešit,jakým způsobem naloží naše VŠ se školným,ale zde se řeší (ne)smysl zadlužování,jako takového,tedy to si to trochu popletl.Nápad na "adekvátní snížení daň. odvodů" je ekonomický nesmysl.

0/0
14.6.2010 10:04

Toman10

Re: To

Ty to řešit asi nemusíš, protože asi neplatíš daně a odvody, to zaplatí papínek viďˇ?

0/0
14.6.2010 10:29

hlava222

Jen ať studenti na to školné pracují

krásný efekt ty výdělky budou mít v sociálně nejslabších rodinách tedy tam kde je matka samoživitelka nebo tam kde otec přišel o práci.

Příjmy studenta se hezky přičtou k příjmům rodiny a rodina přijde o sociální dávky tedy příspěvek na bydlení, dětský přídavek a sociální příspěvek a pokud má studentík ještě sourozence tak samozřejmě se přijde i o ty dávky na ty sourozence. 8-o

0/0
13.6.2010 16:56

opportunity

Re: Jen ať studenti na to školné pracují

Se studenty ze sociálně slabších rodin se jaksi nepočítá... pokud nemají výjimečné IQ nad 180, to pak dostanou stipendium. Bohatí můžou studovat i s IQ 70.

0/0
14.6.2010 9:57

hlava222

Re: Jen ať studenti na to školné pracují

To je spávný postřech o to tady s tou "reformou" jasně jde, vyšachovat ze škol ty chytřejší, pilnější ze sociálně slabších rodin a namísto nich tan nasadit ty hloupější, línější ze sociálně silnějších rodin.

Tohle není nic jiného než třídění těch studentů podle sociálního původu, pokud se pamatuji tak přesně tohle dělali ti přeoškliví bolševici. Tady je jasně vidět že bolševik je furt stejný bez ohledu na barvu praporu, teď nám tady zase řádí ti s tím praporem modrým.

0/0
14.6.2010 10:09

Deleter

Re: Jen ať studenti na to školné pracují

Co to plácáte, chytří dostanou ze školného úlevu.

0/0
14.6.2010 11:06

Deleter

Re: Jen ať studenti na to školné pracují

Bohatí můžou vždy víc, nebude špatné, když si na to zvyknete.

0/0
14.6.2010 11:06

hlava222

Jinak bych očekával že soudruzi z pravice

by měli být schopni rozlišit co to je statek soukromý a co to je statek veřejný.

To vzdělání to je v situaci kdy tady máme průběžný důchodový systém statek převážně veřejný.

Dneska studentům zaplatíme školy nikoliv jako dary to je něco za něco, protože oni zítra začnou odvádět cca 40%  ze mzdových nákladů na důchodce a my co jsem ty školy platili až skončíme v důchodu tak z těchle odvodů  budeme mít důchod a velmi nákladnou lékařskou péči a je tady jasná úměra že čím lepší vzdělání tím větší odvody na důchodce. 

Tož aby nám to ti mladí jednou takto neoplatili a neřekli nám že stáří je náš soukromý problém a že jsme si měli na tohle naspořit. :-/ 

0/0
13.6.2010 16:38

velky bratr

Re: Jinak bych očekával že soudruzi z pravice

Soudruzi z pravice? Myslite ty fasisticke typky, co nas dnes komanduji? Tak to jsou z definice zjevne levicaci.

0/0
15.6.2010 15:44

hlava222

Pravice zase jako obvykle nestoudně lhala

20 let tady slibuje jednoduchý stát a potom dělá naprostý opak.

Tohle zavedení školného to je stejné jako zavedení další a to velmi přesložité daně, vybírání, evidence, úvěry, splácení, milion výjimek, žádosti, stipendia, vymáhání a tohle všechno kvůli nějakým usmoleným 5 mld ročně.

Soudruzi z naší pravice já bych řekl že jednoduchý stát je to školné vybrat dodatečně v rámci normálního daňového systému, tedy od určité výše mzdy vrátit mírně progresivní sazbu, ti vysokoškoláci co statisticky ty vyšší příjmy mají by to takto postupně zaplatili.

Mě se ovšem zdá že tady se vyrobil tenhle pseudoproblém s 5 ti mld jen a jen proto aby se odvedla pozornost od toho zásadního tedy od řešení korupce a klientelismu kde utíká těch miliard stovky. :-/ 

0/0
13.6.2010 16:24

czechinjapan

Re: Pravice zase jako obvykle nestoudně lhala

Prosim, pouzivejte hlavu, kdyz uz to mate ve jmene... Placeni skolneho tu melo byt uz davno! Jsme ve svete vsem k smichu...

0/0
14.6.2010 7:43

hlava222

Re: Pravice zase jako obvykle nestoudně lhala

Správně je nutné kopírovat všechno hloupé co mají v tom prý daleko kultúrnějším světě.

I s tou zadlužeností státu jsme pozadu a je potřeba dohnat a předehnat Řecko.

Jinak že to mají hlupáci jinde ve světě to není logický argument, oponuj těm logickým argumentům co tam uvádím.

0/0
14.6.2010 8:06

czechinjapan

Re: Pravice zase jako obvykle nestoudně lhala

Tak zaprve: Nevkladejte mi do prstu slova, ktera jsem nenapsal.

Zadruhe: Pokud vim, vsichni jsme z Ameriky, zapadnmi Evropy a jinych vyspelych statu na vetvi a chceme se jim vyrovnat. Tak se jim konecne vyrovnejme.

Zatreti: Ja Vam netykam, tak take netykejte. Je videt, ze jste nejaky krupan, co by mi nikdy slova napsana ustne nerekl.

Zactvrte: progresivni danovy system... Hmmm... To asi myslite, ze by bohatsi meli platit vic, ze? A copak oni neplati? Jednoducha uvaha: Clovek A vydelava 15 tisic korun, plati dan D. Clovek B vydelava 150 tisic korun (tzn. 10X vic) a plati 10xD. Uz nekdy ve druhe tride jsme se ucili, ze 10xD je vetsi nez D...

Zapate: Koncim, protoze tohle nema cenu. Navic pracuju a uz ted se citim divne, protoze jsem firmu obrat o drahocenny cas tohletou diskusi. Musim si to nahradit. Takze zdar a silu!!!

0/0
14.6.2010 10:07

hlava222

Re: Pravice zase jako obvykle nestoudně lhala

No to jsou problémy s tykáním, svým nerozumným dětem taky tykám, a tady mi klidně tykají děti úplně cizí.

Já asi tady budu přebírat s kým si vykám a s kým si tykám, my co se živíme prací tak se snažíme zbytečné věci nedělat, tohle si můžou tak dovolit hodinově placení zaměstnaci.

 

Podivná morálka a logika, tak vybrat větší daně od těch bohatších což jsou převážně ti vysokoškoláce to je móc ošklivé, přímo bolševické ale zavést tady nějakou přesložitou daň školní a vybírat daň od lidí bez příjmů to je móc hezké a pravicové, hlavně nám tohle úúúžasně zjednoduší stát tak jak nám to modří svazáci slibují už 20 let.

0/0
14.6.2010 10:18

Najdete na iDNES.cz