Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

NÁZOR: Milí socialisté, obviňováním médií můžete prohrát znovu

Kdyby ono poselství šířil jen odcházející Jiří Paroubek, nemělo by smysl se jím zabývat. Jestliže si však podle dostupných informací víceméně celé vedení sociální demokracie myslí, že jim volby prohrála zločinná pravicová média, jde o téma důležité.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

prolhani.novinari

Milé iDnes, moc si fandíš.

:-)

0/0
6.6.2010 16:33

honzajaka

tenhle

článek je zajímavý v tom, že český novinář je odborník na všechno;-D. Nechtěl by soudruh Musil vstoupit do ČSSD a povědět jim jak to mají správně dělat?;-D Za minulého režimu by asi radil americkým imperialistům aby netloukli černochy:-P

0/0
5.6.2010 11:47

fidlik

Jaký tlak médií

přivodil pád bolševiků v listopadu 89?. Hrubé přecenění průzkumů veřejného mínění, patolízalství spolpracovníků, kteří Největšímu neříkali nic, co by nechtěl slyšet, absence sebereflexe atd. Článek neí agresivní, ale jak vidět agresi vyvolává, ale jen u "obyčejných" lidí (cca 22% voličů).

0/0
5.6.2010 11:03

ntafra

Drahý lokaji pravice

neuvěřitelný tlak medii tu byl a s tím nic nenaděláš.

Souhlasím jen s Tvým závěrem,že co se stane za 4 roky bude hodně velké zklamání.

 

0/0
5.6.2010 10:34

ruger.forever2

Nějak si chlapci poletli

příčiny a následky, ohavný slovník normalizačního bolševika, paranoidní bláboly a nerespektování reality vedly k tomu , že se volby změnily na referendum o PAROUBKOVI.

Děkujeme Jiříku!

VV

0/0
4.6.2010 23:35

Smetac

Dimund je vždycky v předvolební kampani originální

Jen se divím, že nepřemluvil Paroubka, aby si v televizi zapaloval prdy. Ten plamenomet mu mohl zachránit volby. To by bylo vítězství, které by zářilo nad krajinou jak zapálený prd.

0/0
4.6.2010 21:57

ruger.forever2

je mi líto, že to smažou

opravdu jsem si to představil;-DVzpomínáš na konec Hindenburgu?

0/0
4.6.2010 23:32

czmario

Socialni demokrate,

uvedomte si, ze nam vyrostla nova generace volicu, kteri uz proste ty vase lzi neberou... Predpokladam, ze se to opet za nase prachy dozvi i pan topmanager Tvrdik ze studie, zadane americke firme...

0/0
4.6.2010 19:07

modra_skrkavka

Re: Socialni demokrate,

Sice nejsem volič socdem., ale ta nová mládá generace voličů, je asi jako ten Klasův český kapitalismus. V USA a většině západních zemí volí mladí a prvovoliči levici!

0/0
4.6.2010 23:37

notting

Autor článku si moc fandí,že je nestranný.

Samozřejmě,že média mohou ovlivnit dost velkou část voličů.O tom žádná.A nejen u nás,ale po celém světě.Paroubek v tomto jistě pravdu má.Jiná věc je jak se k tomu postavit.A jaké jsou možnosti těch kterých se to týká.Počítejme.Na straně socialistů podle toho co jsem sledoval bylo pouze Právo.A i to někdy ne.Na straně druhé se dá říct,že zbytek.Samozřejmě, většina novinářů nejsou tzv.socky,které žijí od výplaty k výplatě.Jsou to lidé s příjmem solidním a problémy těchto tzv.socek nemají a ani je znát nechcou.Prostě pohybují se v trochu jiném světě.Ale milý novináři! Vězte,že v tomto státě žije moc a moc lidí,kteří mají s životní úrovní velké problémy!Myslíte si,že ne?A tito lidé se do své situace nedostali jen kvůli tomu,že by se jim pracovat nechtělo.Důvodů je mnoho.A proto by jste se měli i těmto lidem snažit pomáhat.Nejen mladým a úspěšným.Ale to že si to Paroubek a potažmo i CSSD zasloužil,ten výprask,je také dobře.Dobře proto,že si nemohou myslet,že lidé naletí i na hlouposti.

0/0
4.6.2010 19:06

acvil

Re: Autor článku si moc fandí,že je nestranný.

...máš pravdu v tom, že většina novinářů nejsou socky...ale dost bych se divil, kdyby si novináři mohli  ze svých platů  dovolit byt za 7 mega jako Sobotek, kterému na to stačily náhrady...nebo nakoupit na dluh akcie jako Standa křišťál...nebo mít plná ústa "obyčejných lidí" a přitom vykřikovat "pánové, kdo z vás to má"...atd...a nějak jsem si nevšiml, že by "pravicová média" nějak šetřila Béma, Langra a další...:-)8-o

0/0
4.6.2010 22:05

czmario

O mediich to neni,

Paroubek, Tvrdik, Dimun, Sobotka, Rath, Skromach a spol, to je ta prava pricina. Ani 400 mega to nezachranilo...

0/0
4.6.2010 19:04

Placirka

Politik je ...

v tomto státě moula,který,pokud se mu daří tak je vše zcela v pořádku.Pokud ne,je schopen sepsout všechno kolem sebe ale na sebe samotného zapomene.Paroubek je totiž trouba o kterém to ví i jeho soukmenovci ale on ne.;-D;-D

0/0
4.6.2010 17:24

sempervivum

Re: Politik je ...

Souhlas R^;-D

0/0
4.6.2010 17:42

Alex1966

Od MFDNES a iDNES nemůže levice čekat nic dobrého

Ve zdejším plátku budou na ČSSD kydat hnůj, i kdyby byli svatí. Nejhoršímu ministru financí a knížepánovi s konexemi v Izraeli, Pentagonu a Kosovu budou stavět slavobrány. Diskutujícím, kteří vyhlašují pogromy na socialisty, ani nevymažete příspěvky. Prostě si to pan majitel tak přeje. Žádný svobodný tisk neexistuje. Tečka.

A Bakalovy miliony zde nikdy nebudou korummpování politiky jidášským grošem.

;-€

0/0
4.6.2010 16:36

danklar

Re: Od MFDNES a iDNES nemůže levice čekat nic dobrého

I kdyby byli svatí, pořád je to banda bolševiků a už je nejvyšší čas vymazat je z historie a jednou provždy.RvRvRv;-€

0/0
4.6.2010 16:46

Mední Medvěd

Re: Od MFDNES a iDNES nemůže levice čekat nic dobrého

Kdyby svobodný tisk neexistoval, broučku, tak už tu ten tvůj příspěvek dávno nesmrdí... ;-)

0/0
4.6.2010 17:48

My.WinCleaner

Jinak taky

když vidím ten nadpis článku, vidím v tom jasné poselství, že kdokoliv se odváží kritizovat média, tak si velice zahrává s možností, že se mu média tvrdě pomstí...

0/0
4.6.2010 16:21

Tazwoman

Re: Jinak taky

 R^

0/0
4.6.2010 16:47

Alexandr Špáta

Máte pravdu pane Musile

Máme mezi politiky pořád ještě amatéry. Tak jako mezi novináři, že pana Musile, Vy a Vašich pár kolegů neumíte jako ŽURNALISTÉ nic moc, je třeba si pomoci lží a primitivními manipulacemi, aby to bylo stranné - stranné to pak je, ale zcela neprofesionálně. 

0/0
4.6.2010 16:07

trojuhelník

novináři na prodej

média provozovala před vobami klasický džíhád na Paroubka, ČSSD. Langer s Tluchořem oblepili celou republiku fotkami mračícím se Paroubkem. Nezdálo se mi, že je to ze strany ODS předvolební kampaň. Byl tu urputný třídní boj, do kterého se zapojili novináři, jako osoby podnikající asi budou také v dobrém vzpomínat na pana Bakalu....

0/0
4.6.2010 16:01

krueger

Re: novináři na prodej

zatimco CSSD jenom oblepila republiku bilboardy proti Top 09, ODS, VV, SPO... zapomnel jsem na nekoho?

0/0
4.6.2010 23:10

My.WinCleaner

Článek člověka,

kterého média dobře živí, není možné brát zcela vážně. Vždycky se po nějaké takové  kritice spustí lavina rozhořčených a ublíženeckých výlevů, co si to vlastně někdo vůbec dovolil. A média si to vyřizují s kritikem přes ty prostředky, které někdo právě kritizuje...

0/0
4.6.2010 15:53

chochola

Nic by se nestalo,

kdyby to pole nevyklidili, jenom by pár volebních období za sebou prohrávali... Potom už to bude úplně jedno...

0/0
4.6.2010 14:30

Lisen

Nemilé sdělovací prostředky

Míšo Musilů - ty si uvědom, že pokud budou veřejné mínění a politiku dělat pravicové sdělovací prostředky (a to jsou téměř všechny), zatím co lidem zvolení politici jim budou jenom pochlebovat, tak si o demokracii můžete jenom žvanit, ale nikdy tady nebude.Rv 

0/0
4.6.2010 14:21

syndy81

Re: Nemilé sdělovací prostředky

Je to pravda,naše nadutá média se pasovala do role likvidátorů všech co se jí znelíbí,nebo uvádějí Rvdo funkcí oblíbence,kamarády,sponzory.Je mi z bezmocnosti v této republice nevolno.

0/0
4.6.2010 14:47

kipu

Re: Nemilé sdělovací prostředky

Pokud likvidují oblíbence,kamarády,sponzory, tuneláře, underwassermany a výletníky do Itálie tak to beru.

Vždycky mne nadchne pravicovost pisálků, který makaj za pár desítek tisíc.

Píšou, jako by se jich osobně dotýkala úprava daní směrem k větší solidaritě, ale přitom louskaj šváby a nedivil bych se, kdyby řada z nich byla náplavkami které přijali jen proto, že jsou ochotni sepisovat bludy levněji, než kdokoliv jiný.

0/0
4.6.2010 15:07

Mední Medvěd

Re: Nemilé sdělovací prostředky

Onen daňový posun směrem "k větší solidaritě" se ovšem měl dotýkat i lidu s nijak závratně nadprůměrnými příjmy...

0/0
4.6.2010 17:51

JanP

Re: Nemilé sdělovací prostředky

To je sice celkem pravda, ale nic nemění na tom, že se socialisti svým vystupováním sami stali nevolitelnými, média nemédia.

Ta šílená nabubřelost Paroubka byla nejen odpuzující, ale i varující. Jak by se asi choval, kdyby vyhrál volby nějakým výrazným způsobem?

Ne, dokud se socialisté nenaučí pokoře a způsobům, nemají nárok chodit jinudy než kanálama...

0/0
4.6.2010 15:30

ventas

Jak se tomu bránit??

To, že tady ty naše hlavní deníky jsou pravicově orientovány, o tom snad tady nikdo nepochybuje. Všimněte si např. že jakákoli fotka Paroubka je zamračená, umouněná, křičící naproti tomu se na nás z novin a portálů Mirek Topolánek vždy jen usmíval. Těžko věřit, že by média nenašla nějaké zcela běžné fotografie Paroubka. Nehájím jej, za svůj mediální obraz si může sám. Nicméně, je to zajímavá noticka.

Chtěl bych se dopátrat, jak se tomuhle tomu skrytému vytváření negativního image bránit? Já jsem ještě nezaznamenal jediný velký deník, který by socdemáky bral jako normální lidi. A jistě uznáte, že takový Michal Hašek nebo Luboš Zaorálek - myslete si o nich co chcete, jsou prostě normální lidi.

M

0/0
4.6.2010 13:54

Marcellus

Re: Jak se tomu bránit??

To je fakt, normalni lidi bezne nosi miliony v igelitce.

Fotky jiriho Paroubka, ktery se usmiva, neexistuji. Vypadalo by to jako krec ve zvykacim svalu.

0/0
4.6.2010 13:56

Bhans

Re: Jak se tomu bránit??

vybíraní fotek, na kterých vypadá P. odpudivě je stará známá taktika propagandy, použivána zejména v GB proti Blairovi. Nic nového.

Prioritní otázkou je, zda média byli podstatným způsobem zapojeny do propagandy nebo ne. A tady je odpověď jasná.

Tedy vyhrůžky autora článku mají být jen pokračováním zahlazovaní stop kvůli hloupějším ovčanům, kteří též mají hlasy a bude jich opět brzo zapotřebí.

0/0
4.6.2010 14:06

Qíčala

Re: Jak se tomu bránit??

Ti tvoji ovčané a dle Paroubka obyčejní lidé, volí údajně hlavně levici, před nimi není třeba nic zahlazovat....

0/0
4.6.2010 14:32

JanP

Re: Jak se tomu bránit??

Tím myslíte Čuníka, že jo? To bych ale radil k opatrnosti, tam všechny naše justiční orgány řekly, že je nevinnej, čistej jak lilium, nestíhatelnej, zato nespravedlive pronásledovanej, bacha, abyste si nevykoledoval žalobu pro pomluvu...

A pravice se ho vždycky zastávala jako jeden muž a teď je u lizu, znovu říkám, maul halten, radši...

0/0
4.6.2010 15:34

mpscz

Re: Jak se tomu bránit??

Levičáci nejsou normální lidé. Kdyby byli normální, byli by to pravičáci.

0/0
4.6.2010 14:58

tokiogoro

Re: Jak se tomu bránit??

Toto je kvalitní názor...absolventa Jedličkova ústavu. Různorodost názorů se nenosí, že ano.Rv

0/0
4.6.2010 15:22

fidlik

Re: Jak se tomu bránit??

Jedličkův ústav se neabsolvuje.

0/0
6.6.2010 12:58

zlababa.dvur

no...

Osobně jsem rád, že Paroubek skončil. Ale fakt, že mnoho médií (včetně iDnes)rozhodně nebylo objektivních, a vpodstatě dělali politickou kampaň. Mnoho deníků z Paroubka dělaly devítihlavou saň, která může za všechno zlo světa. A zas na druhou stranu je chybou ČSSD, že na to nedokázali rozumně reagovat.

0/0
4.6.2010 13:49

Bhans

Re: no...

být 4 roky na talíři a pranýři den co den, to se projí i tradičním čecháčkům s kachními žaloudky.

A v pozici Proubka vědět, že cokoliv řekne, tzv. nezávislí novináři (takto bejvalí soudruzi a svazáci - prodejná žumpa) vždycky obrátí každé slovo proti ´další slová domyslí, přimyslí, dodedukují, tak to není výhodné postavení. A Paroubek má jen jeden mozek, na rozdíl od celé kamarily mozků, co na něj i na levicového voliče denně najednou útočila.

Pravda - Dimun, Tvrdík, Gross, Urban, ba i Škromach, všechno buď béčka nebo salonní socani, mu tu situaci v rámci korýtek ne moc usnadňovali. Dokonce i takový Sobotka chvílemi byl stavěn (pomocí idnes) proti P. Rathovou insinuaci pomocí médií se povedlo vyvolat u P. dojem, že Rath je kontraproduktivní a zbrzdil ho. Což byla zase chyba vynucená. Těch chyb je dost. Ovšem všechny zastřešeny masívním denním atakem medii. Z historie jen tak neodejde dojem, že za všechno může P.

0/0
4.6.2010 14:02

Marcellus

Ja myslim..

ze volby jim prohrali martani, protoze se zalekli, ze by museli s panem Jyřým a tresnema do vlady.

0/0
4.6.2010 13:39

Bhans

dílo musí být dokonané a vítězství musí být na věčné časy

a tak po bolševickém příkladu, je potřeba protivníka zadupat, vymazat, znectít na míru největší a všechny, co by měli odvahu mít jiný názor, natož se pokusit něco dělat proti status quo potřeba důrazně zastrašit.

Tatíkové bolševici vás vychovali skvěle k obrazu svému.

0/0
4.6.2010 13:36

Qíčala

Re: dílo musí být dokonané a vítězství musí být na věčné časy

pane obhajovači Paroubka, tento se pán se zadupal, vymazal a znectil jen a jen sám....

0/0
4.6.2010 14:37

Bhans

asi takhle, média by chtěli , aby jejich podíl na

manipulaci a propagandě byl nenapadnutelný, aby nadále mohli jejich pánové přes ně vodit veřejnost na špagátku. Aby nevzniklo podezření, že tady pořád někdo manipuluje. Těm, co výsledky udělali dobře samozřejmě toto nevadí. Ale hrát si na blbé, ačkoliv je to v čecháčkovské povaze, si můžou opravdu ti, kteří se dnes domnívají, že zvítězili. Kdo zvítězil, budou poznávat po trošce a chytřejší z nich budou poznávat roli bývalých fandů komunistů po r. 1948, od nadšení přes skepsi, po zklamání a vnitřní stud za další oblbení.

V každém případě ano, média měli velký vliv na konečné výsledky voleb. A jako rýzi profesionální manipulanti svojí roli skromně umenšují. Podstatné je pro ně totiž něco jiného. A autor článku to přesně ví, když utajené činy i v době, kdy by mohl spustit vítězný ryk utajuje. Neb ví, že není všem dnům konec, pouze jistá etapa byla dovršená.

0/0
4.6.2010 13:27

JCage

Uz mu dejte pokoj

kazdej je rad ze vyficel, Paroubek je proste minulost.

Do mrtvol se nekope :-)

0/0
4.6.2010 13:23

Bhans

Re: Uz mu dejte pokoj

ale kope, mrtvola musí být i znectěná na nejvyšší míru. Znectění mrtvoly má i odradit a vyvolat chaos.

0/0
4.6.2010 13:30

kuukvyykuk

Re: Uz mu dejte pokoj

Chtěl jsi říct každý pravičák.Rv

0/0
4.6.2010 17:08

regina1

pane autore

Zní to jako vyhrůžka, tentokrát vliv médií posloužil dobré věci. Ale někdy to může být i naopak a to je ten problém, víme??Rv

0/0
4.6.2010 13:18

Bhans

Re: pane autore

zní to jako vyhrůžka, mohla by to být vyhrůžka, ale to je jen soudružské bolševické upozornění

0/0
4.6.2010 13:44

richu_ch

Pane autore,

to s tim jinym, opravdovym, populistou myslite takoveho toho levicoveho, resp. nacionalne levicoveho? ... To bych strach nemel - ten, ktery mel timto smerem vyrazne nakroceno, dostal o vikendu na frak ...

0/0
4.6.2010 13:04

scenero

levice

volby jim prohráli zastaralá koncepce kampaně....značně jednostranná....osobnost Jiřího Paroubka..kterého měli dávno v zájmu strany vyměnit.....na SLovensku maj FIca, taky na něj nadávaj, ale furt je to větší sympaťák než Jirka_____největší Jirkovy vady? Za 1) furt se šklebí, tváří podivně, potí se, za 2) je obézní a nechal se vyfotit na zahradě v uplejch trenclích, za 3) neměl se kámošit s Kočkovejma veřejně, za 4) asi se na svý projevy nedívá zpětně ze záznamu, za 5) výměnna tlustý starý za mladou hubenou - to ml udělat daleko dřív, za 6) bradavice (Nečas má taky jednu na krku)..............7) tady už by mohla bejt jeho politika a program ČSSD a minulost.....RaJ.....únor 48.......většina voličů, ale dá spíše předchozí kritéria....

0/0
4.6.2010 12:56

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.