Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

GLOSA: Paroubek se zachoval rozumně. Jen jedno si mohl odpustit

Tentokrát se Jiří Paroubek zachoval rozumně a vcelku civilizovaně. Uznal svou porážku - a odstoupil. Škoda jen, že si neodpustil poznámku, že ve volbách "prohráli obyčejní lidé". Bylo to zbytečné.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

veliz

Prohráli obyčejní lidé...

Řada z nich totiž k volbám nepřišla a další obyčejní lidé sice přišli, ale z nejrůznějších důvodů volili v rozporu se svým sociálním statusem. Prostě podlehli neuvěřitelně agresivní negativní kampani ODS, ztotožnili se s rétorikou ODS o téměř jistém státním bankrotu či uvěřili nereálným slibům ODS a TOP09 rychlého oddlužení země při zachování současné daňové soustavy. Chybovati je lidské, za chyby se ale platí. Proto si obyčejní lidé brzy uvědomí, že tento výsledek voleb není to pravé ořechové pro jejich zájmy.

0/0
2.6.2010 21:45

bad_azz

Re: Prohráli obyčejní lidé...

Asi ti "obyčejní lidé" mají narozdíl od Vás rozum...Rv

0/0
3.6.2010 3:15

taknebotak

Re: Prohráli obyčejní lidé...

díky bohu R^

0/0
3.6.2010 3:28

Brundi

Mne tedy prijde, ze jeho projev moc rozumny

nebyl. Naopak. Vsichni na jeho miste zminili v projevu svou zodpovednost a zamysleli se nad budoucim vyvojem a tim, jak mohou  ci nemohou dal prospet. Paroubek pouze mohutne zduraznoval, ze odesel sam, ze nebyl odejit. A to hned nekolikrat.

0/0
2.6.2010 13:40

rabul

ne ze bych byl

velkym priznivcem cssd, je tomu presne naopak. ale paroubek byl jeji nejvetsi ostudou, to je fakt. ted by se strana jeste mela zbavit peciny, ratha, skromacha ....

0/0
2.6.2010 9:41

xxxxxman

diky soudruhovi

paroubkovi a jeho manželce cssd přišla minimálně o 5% hlasů. Ještě jednou jirko díky ale už se radši nevracej;-);-);-)stačí poslat dimuna , luftjardu nebo tvého kamaráda za   orálka tento šílenec (učitel) ještě cssd pěkně zatopí;-);-);-)

0/0
1.6.2010 19:32

23alienu

Re: diky soudruhovi

;-D;-D;-D

0/0
2.6.2010 2:51

My.WinCleaner

Re: diky soudruhovi

Je ale víc než jasné, že kvůli idnes.cz přišla o mnohem více hlasů.

0/0
2.6.2010 9:39

hňup

Re: diky soudruhovi

nikdo nikdy nezjistí, o kolik hlasů přišla čssd díky paroubkoj. ale zato je přesně vyčísleno, o kolik hlasů připravil čssd ten mstivej lihumil z vysočiny. ta jeho strana se měla správně jmenovat  " nezvolili jste mě prezidentem, tak tady máte přesdržku ". a hned potom, co se pomstil, zalez zase do svýho lihovýho doupěte....

0/0
2.6.2010 13:38

963214785

Re: diky soudruhovi

Zeman právě těžil z levicových voličů, kteří nemají rádi Paroubka. Sám znám 2 takové lidi. Takže 5% byl správný odhad.

0/0
2.6.2010 18:28

2mmmm_2

Vystrnaděn z pozice volbami

a tiskem (který neúměrně popuzoval proti sobě) odchází. Pro MfD je to škoda, bude muset nějak zaplnit noviny místo protiparoubkovskými články něčím jiným, snad čtivějším...Pro soc. dem. je to úžasná zpráva: konečně může být předsedou někdo, kdo nenaštve voliče i nevoliče strany hned na pohled...A možná se ukáže, zda tisku víc vadil Paroubek nebo levice jako taková...

0/0
1.6.2010 17:55

antif

Má pravdu

Jen počkejte vy uslintaní pravičáci co s obyčejnými lidmi udělá tato nastupující ultrapravice. Nejvíce na to doplatí zaměstnanci bez maturity, kterých není málo. Také chtějí žít a pracovat, i když by je nejraději všichni zahrabali do země. Ale již začíná "dunět právo v jícnu temně!!!!!" JIŽ VZHŮRU PSANCI TÉTO ZEMĚ!!!!!!!!!!!

0/0
1.6.2010 14:21

demokrat

co si mohl a nemohl odpustit

Je to zcela zákonité: každý despota má svoji achilovu patu a není proto schopen překročit svůj stín. Tak jako nacisté, tak i komunisté - a potažmo i velký předseddissimus ve svém světě jednali a jednají podle svých myšlenkových schemat a jsouce přesvědčeni o své genialitě nejsou schopni racionální sebereflexe a tudíž ani korekce svých názorů a rozhodnutí. A to je dobře. Kdyby totiž toho byli schopni, nebyli by nacisty ani komunisty ani oranžovým parogeniem.

0/0
1.6.2010 13:53

hňup

Re: co si mohl a nemohl odpustit

tak nevím, mluvíš vo paroubkoj, kalouskoj nebo zemanoj ? kdyby se zůčastnil voleb, moh by to bejt i havel, ten vo kom mluvíš.....

0/0
2.6.2010 13:40

astrix

Tak to snad nemyslíte vážně...

"Paroubek svým krokem zvyšuje sociální demokracii koaliční potenciál. Jinými slovy, ČSSD se otevírá přinejmenším nějaká šance, že přece jen sestaví vládu. I když samozřejmě pravostředová vláda stále není vyloučena"

8-o8-o8-o

Pane Musile, až do tohoto místa měl článek jakž takž hlavu a patu. To přece nemůžete myslet vážně. Za prvé, jestli Paroubek zvýšil koaliční potenciál ČSSD, tak možná pro příští volby, rozhodně ne teď. Že není jiná možnost než pravostředová koalice je nad slunce jasné, zatímco vy to hodnotíte jako "stále není vyloučena"...Rv

0/0
1.6.2010 11:16

TigerM

Re: Tak to snad nemyslíte vážně...

Pevne doufam, ale taky vim, ze VV nejsou zrovna moc citelnou stranou, a taky vim, ze hodne stoji o ministerstvo vnitra (mozna ABL) a ta byt je velmi nepravdepodobna moznost, ze zymenou za nejaka ministerstva kyvnou na mensinovou vladu CSSD a VV... to ze je podpori KSCM, jim vadit nemusi...

Doufam, ze se tak nestane...!!

0/0
1.6.2010 11:23

astrix

Re: Tak to snad nemyslíte vážně...

Ano, v politice není nikdy nic vyloučené. Pak bych ale právě o takovéto velmi málo pravděpodobné variantě napsal "stále není vyloučena" a nepsal bych to o středopravicové koalici.

0/0
1.6.2010 12:05

xs123

Nejsem obyčejný člověk

Každý člověk je jedinečnou osobností . Obyčejný člověk = nula.Dobře, že je pryč. Úplně mu chyběla úcta k lidem.

0/0
1.6.2010 10:12

oblázek

Re: Nejsem obyčejný člověk

Souhlasím s Vámi,Paroubkův slogan ,,obyčejný člověk "mi přímo urážel.Automaticky nás dělil na ty vyvolené nahoře,co to s námi tak dobře myslí a na tu většinu,co má právo a hlavně povinnost pracovat,moc nemyslet (protože to za nás zařídí oni) a hlavně se do ničeho moc neplést.Jsem moc ráda,že většina lidí vzala svůj vlastní  rozum do hrsti a rozhodla tak, jak rozhodla.Věřím,že páni Paroubkové,Langerové a jim podobní tím byli tak trochu zaskočeni,ale snad pochopili,že nejsme nemyslící stádo,které je nutné vést.Každý máme svoji vlastní hlavu a když máme pocit,že už je toho příliž,tak přemůžeme svoji pohodlnost a jdeme a vyslovíme svůj názor.A určitě nejsme obyčejní lidé.

0/0
2.6.2010 8:19

veliz

Re: Nejsem obyčejný člověk

Paroubek používal termín obyčejný člověk tam, kde jiní používají mnohem urážlivější termín socka a to právě proto, že měl k těmto lidem úctu.

0/0
2.6.2010 22:00

taknebotak

Re: Nejsem obyčejný člověk

neměl a nemá, použil jen jiný hanlivý výraz pro lidi, kteří jsou na tom ekonomicky hůř ... právě on dělil společnost podle peněz a to není sociální cítění, ale používá právě těchto rozdílů k manipulaci ;-€

0/0
3.6.2010 3:27

do.cz

Změna nebo ne?

Na co ten poslední kopanec Musile? Do mrtvých se nekope!!!  I při tom všem, co Paroubek představoval pro politickou kulturu spolu s ostatními, (kteří nevyhráli a dosud pokračují) napříč stranami se domnívám,že to bylo bezprecedentní gesto, kterého naprostá většina politiů není schopna,( nepočítám-li předsedy stran, které se nedostaly do parlamentu). Mohu jen připomenout Bursíky, Zemany nebo Topolánky a další.

Doufejme, že tento krok se stane standardním pro všechny třeba i vítězné, kteří nesplnili očekávání do budoucna.

Nastala-li skutečně změna kultury projevu v diskusi doufám, že se to projeví i v článcích redaktorů MFD

0/0
31.5.2010 17:33

scenero

průměrnost

obyčejní lidé se urazili....my přece nejsme vůbec obyčejní.......

0/0
31.5.2010 14:35

modřín opadavý

Obyčejní lidé?

Docela mě tím nadzvedl, protože on pro mě, jako obyčejného člověka, nebyl partner. Mluvil celou dobu o obyčejných lidech, ale myslel především jen a jen na sebe a na své korýtko. Není mi ho ani trochu líto.

Navíc nechápu, jak je možné, že v době krize mají odcházející politici na odstupné. Celou dobu se oháněli nedostatkem financí a státním schodkem či dluhem, ale na odstupné bude. ZA CO ODSTUPNÉ?!? Ještě by ti odšedší měli platit do státní pokladny za to, co všechno zmastili.

0/0
31.5.2010 13:39

Bejvoč

Re: Obyčejní lidé?

Jak to, že nebyl? Vy snad neobědváte v hotelu Kempinsky, nevozíte si zadnici v Audině a Vaše dcera nenosí boty od Diora či Armániho?? ;-D;-D;-D

0/0
31.5.2010 14:18

scenero

Re: Obyčejní lidé?

a Nečasova sekretářka dostala ostupný mega...

0/0
31.5.2010 14:34

modřín opadavý

Re: Obyčejní lidé?

Copak ona za to může, že je tak šikovná?;-)

Odstupné - mám na mysli paušálně, nikdo z nich si je nezaslouží. Nemyslela jsem jen na ČSSD.

0/0
31.5.2010 14:53

modřín opadavý

Re: Obyčejní lidé?

Sakriš, já zapomněla:-P, ale taky jste to na mě nemusel/a napráskat;-D

0/0
31.5.2010 14:51

kacinecka

Celý to Paroubkovo odstoupení má jen jednu chybu

Nebudu mít na koho nadávat... :-)

0/0
31.5.2010 12:24

astrix

Re: Celý to Paroubkovo odstoupení má jen jednu chybu

Proč? Poslancovat bude dál.

0/0
1.6.2010 11:17

kolos.veliky

Vyhráli všichni

A hlavně "obyčejní" lidé. Protože po krátkém tučném období by splakali nad výdělkem. Po státním bankrotu by na tom byli nejhůř zase ti nejchudší.

Řekněme si to tak, je zde pouze menšina těch, kteří čekají s nataženou rukou co jim kdo dá. Většina chce něco jiného. Nedivím se, že menšině se to nelíbí, ale to je prostě princip demokracie.

0/0
31.5.2010 9:48

vena.m

Re: Vyhráli všichni

Státní bankrot nehrozí a nehrozil .. lidi si zaměnňují výkyv daný krizí se špatnou ekon situací a proto souhlasili se značným omezením svých práv a možností .. a spláčou nad výdělkem .. a tady nejde jen o ty, co čekají s nataženou rukou, zde jde o většinu pracujících, kteří teď rozhodně nebuodou víc v klidu a reálně si výrazně pohorší ...

PS: A po státním bankrotu by šli do pr.. všici ... a ti bohatí možná víc a rychleji neb nejsou zvyknutí žít s málem ... ale to je na delší rozbor ...

0/0
31.5.2010 10:25

doublejay

Státní bankrot - dřív než si myslíte

no, já jsem teda rád, že nám nebude vládnout strana, kde maj (viz blisty.cz) díru 800 mega za poslední 4 roky kampaní.  To se musí Milada Horáková v hrobě obracet.  Na druhoui stranu pokud je volebním manažerem Jaroslav-umím-zkrachovat-cokoliv  Tvrdík, tak už překvapenej nejsem.

Bohatí jsou schopný žít s málem, chceš se učit šetřit, uč se u bohatých 8-o

0/0
31.5.2010 12:27

kars

Re: Vyhráli všichni

Podívej se do světa... Ty, co je označuješ jako bohatí, jsou ve skutečnosti střední třída. Ti skutečně bohatí se dokážou zařídit a i pokud ztratí ze 100 mil. 20, rohlík s gothajem kvůli tomu jíst nebude.

0/0
31.5.2010 16:52

veliz

Re: Vyhráli všichni

Všichni ne. Vyhrát vždy může jenom někdo. Princip demokracie spočívá v tom, že příště vyhraje někdo jiný.

0/0
2.6.2010 22:12

rowman_

nova strana

stejne si myslim, ze pristi volby bude nova strana, ve ktere budou kandidovat Paroubek s Toplankem, Langerem, Svobodou a Bursikovou ...

0/0
31.5.2010 9:40

Svent

Je to pozitivní

neobyčejných lidí je tu většina, zase se bude volněji dýchat a bez poplatku

0/0
31.5.2010 8:49

joscer

Rozumně?

Už jsem to psal jinde, takže se opakuji. Paroubek se především zachoval jako zbabělec. Kdyby rezignoval poté, co skutečnil svůj pokus o sestavení vlády (nebo alespoň první kozultace), tedy neúspěšný pokus, pak bych neřekl ani slovo. Ale takhle? Prostě zbabělec.

0/0
31.5.2010 6:05

joscer

Re: Rozumně?

Dnes mi to jde po ránu, tedy oprava: "uskutečnil" a "konzultace". To pro rejpaly.

0/0
31.5.2010 6:06

semelik

kozultace jste měl nechat, ty se MOC povedly (a pobavily)

0/0
1.6.2010 17:20

MiroTR

Re: Rozumně?

No, on koneckonců navazuje na zbabělost při shození vlády i útěk od podzimních voleb, takže nic nového.  A přitom na podzim by zřejmě vyhrál.  No, možná právě toho se lekl. ;-)

0/0
31.5.2010 8:14

RAT

Re: Rozumně?

no prave, zase tak blbej neni aby na sobe nechal tu drinu s napravovanim statniho rozpoctu, myslel ze bude mit pres 30% a bude mit s podporou komunistu vliv na pravicovou koalicni vladu (a zase vyhrozovat svrzenim), ktera mu pujde na ruku a on zase bude ten kdo to zaridi a v ocich socek a nimandu king, ktery se stavi za neschopne. :-P

0/0
31.5.2010 9:13

Kostihousee

Re: Rozumně?

tema sockama a nymandama si myslel ty co makaj na to abys ty mel prachy za sezeni na prdeli, nebo ty co okradas?

0/0
31.5.2010 16:05

kars

Re: Rozumně?

Pravděpodobně tím myslel ty, co čekají, že se o ně stát vždy a všude postará. Že jim dá prostě peníze, které vzal druhým.

0/0
31.5.2010 16:56

skalin2000

Re: Rozumně?

Ano tebe ;-D

0/0
2.6.2010 15:21

Mar__tanka

Re: Rozumně?

taky si myslim, že odešel ne proto, jak skončily volby, ale především proto, že

1. si spočítal, že vládu nesestaví ani boha....

2. že třeba trošíčku doufá, že svým odchodem aspoň maličko pootevře socanům dveře k vyjednávání, když jeho (pro mnoho lidí "neskousnutelná")osoba zmizí z předsednické židle...

tak jako tak si myslím, že se dost přepočítal a mám radost, že konečně padl na tu svou nevymáchanou hubu;-)

0/0
31.5.2010 12:51

frantaflinta58

samozřejmě že prohráli obyčejní lidé, i ti co volili TOP-09

Jen to ještě nevědí a radují se, jako se radovali svazáci v roce 1948! Ale velmi brzo poznají a vystřízliví z opojení mediální propagandou typu bolševického :TEĎ UŽ MÁME CO JSME CHTĚLI. Jen co jim přijde první KALOUSKOVA SLOŽENKA!

0/0
31.5.2010 3:44

joscer

Re: samozřejmě že prohráli obyčejní lidé, i ti co volili TOP-09

Svazáci existovali už v roce 1948? To je mi panečku novina.

0/0
31.5.2010 6:02

MiroTR

Re: samozřejmě že prohráli obyčejní lidé, i ti co volili TOP-09

Každý je svým způsobem neobyčejný a jsem rád, že tito lidé tvoří většinu. :-)

0/0
31.5.2010 7:29

mihl

A já si myslím,

že Jyrky je docela velká škoda. Jeho by teď mohl nahradit jen druhý jeho kamarád, hulvát co taky Rád. Nikdo jiný tolik neodpuzuje, jako tito dva sprostí a lživí rétoři. Tak dobrou práci pro pravici už neodvede nikdo z těch zbývajících šéfů. Sice také umí buď překrásně lhát (ani se u toho nečervenají, protože jsou taky rudí), nebo nic neumí a bojují jen o své požitky. Vezměme si např. Sobotku. Ze školní lavice hned do PČR. A ten může dělat min. financí? Nebo Haška. Ten šel ze školy také rovnou do parlamenu. I když musím přiznat, že ten je chytřejší a oba jsou slušnější. Další Zaorálek? Jen snad někdo na sev. moravě větším lhářem a populistou? Umíte si ho představit jako min. zahraničí? Mohla by snad mít republika s jiným ministrem větší ostudu? Asi snad už jen se mnou. A protože jsem kritický i k sobě, tak jsem nikam nekandidoval. A nastávající koalici přeji hodně úspěchů. Snad příští rok dostaneme lepší hodnocení a brzy to budeme konkurovat Německu.    

0/0
30.5.2010 22:31

Najdete na iDNES.cz