Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Finiš kampaně ve Sněmovně. Poslanci smetli přímou volbu prezidenta

Pouhý den před otevřením volebních místností dostala kampaň pomyslnou tečku ve Sněmovně. V posledním hlasování před volbami poslanci smetli ze stolu návrh ČSSD na zavedení přímé volby prezidenta, když pro bylo 103 poslanců. Jenže šlo o změnu Ústavy, a tak bylo hlasů třeba více, alespoň 120.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

ctenar

MF Dnes: Aktivismus, manipulace a politická propaganda

Mladá fronta Dnes je vlivný deník, který je považován (a sám sebe tak označuje) za seriózní list. Výše uvedené citace ovšem dokládají velmi výmluvně, že ve skutečnosti jde o tiskovinu tvořenou lidmi, kteří nejsou schopni nestranné žurnalistické práce. Své politické přesvědčení nadřazují povinnosti nezaujatě a co nejpravdivěji a nejsrozumitelněji informovat čtenáře o skutečnosti.

Mladá fronta Dnes vystupuje jako nikým nevolená politická reklamní agentura. Svým působením zasahuje do současné předvolební kampaně a přispívá k rozpolcení české společnosti dle pravolevého politického klíče. Lze jen doufat, že se tento nepopiratelný mediální fenomén ocitne co nejdříve v historických análech, aby našim potomkům ukazoval, jak věci v České republice fungovaly před tím, než se z předvolebních bojů o moc stal standardní souboj představ o tom, jak po volbách co nejvíce prospět vlastní zemi.

http://www.blisty.cz/2010/5/28/art52751.html

0/0
28.5.2010 2:11

kagan

Zbytečné hlasování

To teda nevím, kolik bylo těch, co byli pro. Kdyby měli zájem, aby to prošlo, tak ODS hravě přehlasovali jako v jiných případech. Ale asi nechtěli. Jen Černého Petra podstrčili ODS.

Zase jeden předvolební  křiváckej tah ČSSD.Rv

0/0
27.5.2010 21:14

ihojteybralesVol.4

Re: Zbytečné hlasování

Modrá ovce, proti hlasovali poslanci ODS.:-)

0/0
27.5.2010 21:20

kagan

Re: Zbytečné hlasování

Orančovo-rudá ovce.To vím taky, ale jak je možné, že měli většinu. Kdyby všechny strany, co byly pro, hlasovali, tak je ODS nemohla přece přehlasovat. Asi nechápeš. Ale je to tak. Tam neměl nikdo vůli to propasírovat.:-/

0/0
27.5.2010 21:39

nnevimm

Re: Zbytečné hlasování

Bylo potřeba 120 hlasů. Za ODS pokud vím bylo zvoleno v 2006 81 poslanců.

0/0
27.5.2010 21:58

julo

Bratia, zvoľte si dobre.

:-)

0/0
27.5.2010 19:44

Žokej Balabán

Prolhaná ODS

dnes měla ODS možnost naplnit jednu věc z volebního programu. Jak se dá věřit, že budou plnit ten nový vol. progr. Lháři!!! Velké zklamání.....

0/0
27.5.2010 19:31

Mirco1

Re: Prolhaná ODS

To je už opravdu trapné, jak sem vžycky v pravidelných intervalech někdo nový vletí s takovýmhle výkřikem, když se to tu v diskusi probralo asi stokrát - problém pro strany není samotný mechanismus přímé volby, ale dohoda o tom, jaké pravomoci má přímo volený prezident mít (ČSSD ve svých návrzích chce už tak malé pravomoci prezidenta v případě přímé volby okleštit).

0/0
27.5.2010 19:52

ihojteybralesVol.4

Re: Prolhaná ODS

Berete si tady sluzby dobrovolne, nebo vas plati?:-)

0/0
27.5.2010 21:27

Žokej Balabán

Re: Prolhaná ODS

To okleštění pravomocí jsem nevěděl, ale štve mě že na to měli 4 roky a opět nic! Já chci volit pana prezidenta přímo osobně!

0/0
27.5.2010 21:37

ruger.forever2

moc hezká forografie,

dva inteligentní , vzdělaní odborníci, tělem i duší demokraté, bez poskvrnky  podezření z korupce, skromní, slušní, nechlubící se svými penězi a  obětavě naslouchající voličům bez toho, že by se je snažili korumpovat populistickými sliby...

Jen Tak dál ČSSD

 pan PAroubek a pan Svoboda jsou takovými politiky, které tato země opravdu nikdy nezažila.R^

0/0
27.5.2010 19:17

KMJ

Asi tak .

Vzhledem k úrovni značné části voličů , kteří jsou snadno zmanipulováni kampaní  a bez vlastního úsudku a jakéhokoli rozhledu , jsem jednoznačně proti přímé volbě .  Řešením by bylo omezení volebního práva pouze na občany a ne na ty kteří ze státní příslušnosti pouze těží .

0/0
27.5.2010 19:16

ihojteybralesVol.4

Bývalo dobrým zvykem rušit předvolební sliby až po volbách.

ODS opět posunula hranice dál, na své vlastní sliby kašle už před volbami. A modré fanatické ovce se opět zoufale snaží najít nějaký argument, aby si nemusely přiznat, že jim jejich božstvo s gustem kálí na hlavy.:-PRv

0/0
27.5.2010 19:00

Mirco1

Re: Bývalo dobrým zvykem rušit předvolební sliby až po volbách.

Totéž co pro Nikolu Šohaje, vážený lháři - můžete si to přečíst v posledních dvou stránkách diskuse i s linky na sněmovní návrhy zákonů.

0/0
27.5.2010 19:02

ihojteybralesVol.4

Re: Bývalo dobrým zvykem rušit předvolební sliby až po volbách.

Vážená ovce. Poslanci už přijali stovky zákonů, které byly nedokonalé už v době přijetí, všichni to přiznávali, ale tvrdili, že podstatný je první krok a zbytek se bude řešit pozměňovacími návrhy. Tak tomu mohlo být i tentokrát, ale skutečný důvod nepřijetí je striktní odpor pana Nečase. Jste buď hloupý a nevíte to, nebo lhář a vědomě to opomíjíte.:-PRv

0/0
27.5.2010 19:08

Mirco1

Re: Bývalo dobrým zvykem rušit předvolební sliby až po volbách.

Vážená osobo, jestli vám to uniklo, tady se jedná o změnu Ústavy, základního zákona definujícího naši státnost, a tu dokonce i poslanečtí patlalové mění extrémně vzácně, kromě toho každou její změnu musí odsouhlasit nikoli nadpoloviční většina momentálně přítomných poslanců, nýbrž 120 z nich. Pokud chcete navíc ještě utržit mezinárodní ostudu patláním prezidentských pravomocí (jejich snížením teď a pak "napravením" na původní úroveň NĚKDY), tak jste opravdu k smíchu.

Garantuji vám, že by k žádnému pozměňovacímu návrhu už dalších pěkných pár let nedošlo. Opravdu mě baví, když lidé totálně nevědí, o čem mluví.

0/0
27.5.2010 19:25

lvman

Re: Bývalo dobrým zvykem rušit předvolební sliby až po volbách.

Normálně byh byl rád slušný ale jak tak vidim nemá to cenu takže ODS a TOP09 největší gauneři který se dnes uchází o hlasy voličů, ČSSD mě serou taky jenže mi je jejich program bližší váš argument zadluží zemi a co ODS a TOP09 ty mi berou od držky kde můžou a pak to stejně se svýma rádobypodnikatelskýma a loby kámíkama

rozkradou a pak když mužou něco změnit tak se vykrucjou a myslim si že co volič těchto stran to pěkně vyčuranej ha.zlík a nebo blbec vmytej mediama jako je idnes

0/0
27.5.2010 20:08

Mirco1

Re: Bývalo dobrým zvykem rušit předvolební sliby až po volbách.

Co má vlastně tahle snůška hospodských řečí společného s předchozím příspěvkem, na který reaguje? :)

0/0
27.5.2010 20:26

lvman

Re: Bývalo dobrým zvykem rušit předvolební sliby až po volbách.

to není ani tak reakce na uedený příspěvek ale reakce na vás a lidi vám podobný

0/0
27.5.2010 22:07

Nikola Šuhaj

Pro Mirco 1

To, že měla ODS ve volebním programu přímou volbu prezidenta a že dneska byla proti je lež?;-D

0/0
27.5.2010 18:30

Mirco1

Re: Pro Mirco 1

Ne, ani jedno z toho není lež, ale ani to není ve vzájemném rozporu, jak se tu snažíte lživě udávat vy. Dnešní návrh ČSSD stejně jako předchozí návrhy (viz linky o stránku níže v této diskusi) chce se změnou mechanismu volby prezidenta velmi omezit jeho pravomoce - udělat z něj loutku premiéra a předsedy sněmovny. S tím ODS nesouhlasí a její vládní návrh přímé volby prezidenta z února 2009 počítal s ponecháním prezidentových pravomocí na současné (beztak nízké) úrovni.

ČSSD chce svým návrhem před "lidem obecným" ukázat, jak jí záleží na přímé demokracii a přitom o další krok kumulovat moc v rukou exekutivy a šéfa legislativního sboru - zkrátka lid bude volit loutku bez pravomocí.

Takže souhrnem vážený lháři, ODS není proti přímé volbě prezidenta obecně, tak jak se tu lživě snažíte tvrdit vy, ale je proti tomu, aby byl přímo volený prezident bez pravomocí (což bych čekal, že ti, co tak po přímé volbě touží, v tomhle s ní budou za jedno), proto odmítla návrh ČSSD

0/0
27.5.2010 18:47

rew1

Re: Pro Mirco 1

 myslím že ani jedna strana přímou volbu prezidenta nebere vážně

0/0
27.5.2010 19:52

hafusak2

Re: Pro Mirco 1

Tak mi vysvětlete, jak si představujete presidentské pravomoci: 1.) Presidenský systém jako mají USA nebo Francie, kde zase premiér je velice druhořadá osobnost, 2.) Německý systém s velikou pravomocí kancléře /premiéra/ a téměř nulové pravomoce presidenta 3.) Něco jiného?.............. Osobně jsem stoupencem přímé volby, aby president nemohl protěžovat jednu stranu a zároveň byl to president "všech lidí", což by dost pozvedlo jeho autoritu u občanů. Nelíbí se mi udělování milostí, brždění vydávání zákonů a neodvolatelnost - docela bych byl pro jejich zrušení.

0/0
27.5.2010 19:55

Mirco1

Re: Pro Mirco 1

Řekněme, že ač je považuji za malé, spokojil bych se s úrovní pravomocí prezidenta za současného stavu s jednou úpravou a to zvýšením počtu poslanců nutných k přehlasování přezidentského veta na 120, v případě, že sněmovna už přehlasovala u daného zákona senát.

Vám, jak čtu ty podmínky by vyhovoval právě návrh ČSSD, kde např. kromě žaloby před ústavním soudem za velezradu může být prezident žalován i za "závažné porušení ústavního pořádku" na návrh Poslanecké sněmovny (tj. ještě větší loutka) a milosti může udílet pouze po kontrasignaci premiérem.

0/0
27.5.2010 20:10

hafusak2

Re: Pro Mirco 1

Dejme tomu, že p. VK zrovna milostmi nehýří, ale jehp předchůdce to dělal až v míře neskutečně veliké, což také nebylo dobře. Kdo ví, jak se bude někdo další.

0/0
27.5.2010 21:17

Nikola Šuhaj

Pro V.Poustku a další:

Fanatismus je osobní přesvědčení s vysokým stupněm identifikace, které se vztahuje na omezené (nebo chybné) obsahy a hodnoty a vyznačuje se značnou intenzitou, stálostí a důsledností. Charakterizuje ho neschopnost dialogu a kompromisu s jinými hodnotovými systémy (a jinými názory) i s lidmi, proti kterým fanatik bojuje jako s vnějším nepřítelem všemi možnými prostředky a - co si třeba zvlášť všímat - v souladu s vlastním svědomím

0/0
27.5.2010 18:09

V.Poustka

Re: Pro V.Poustku a další:

Komu jsi to ukradl? Darius Nosreti 1999?

0/0
27.5.2010 18:15

Nikola Šuhaj

Re: Pro V.Poustku a další:

Potrefená husa se vždycky ozve.;-D

0/0
27.5.2010 18:27

Mirco1

Re: Pro V.Poustku a další:

Což rozhodně není váš případ - můžete být klidný. Vy totiž víte, že lžete :)

0/0
27.5.2010 18:19

Nikola Šuhaj

Re: Pro V.Poustku a další:

No to se pozná po volbách, kdo lhal a kdo ne. Pořád je těch obyčejných lidí víc, než těch "neobyčejných, přímo árijských typů". Vy sami byste přece nechtěli, aby pravicová vláda zvítězila a riskovala tak už po třetí, že nedovládne zase celé volební období. To byste jí moc neměli rádi a zase museli být předčasné volby. Ty stojí moc peněz a vy chcete přece šetřit, ne?

0/0
27.5.2010 18:26

lopezpepe

Bio a president

 Všem poslancům bych to žluté svinstvo, které schválili, nacpal do chřtánu aby se udusili samy a neotravovali vzduch náš vezdejší. ;-O;-O;-O;-O;-€                                      S takovýmto výsledkem návrhu přímé volby Jyrka a jeho nohsled Bohuš počítali a už si mnou ruce jak Jyrku posadí na hrad .;-€

0/0
27.5.2010 18:02

Nikola Šuhaj

I kdyby jste se ukvičeli,

tak vám to stejně není nic platné, modří fanatici. Další lež (přímá volba prezidenta) po smlouvě s občany je zase z dílny ODS.;-D

0/0
27.5.2010 17:42

Mirco1

Re: I kdyby jste se ukvičeli,

Lhář jste tu vy, což už jste bohatě dokázal níže v této diskusi.

0/0
27.5.2010 17:46

Nikola Šuhaj

Re: I kdyby jste se ukvičeli,

Já vím, že pravda bývá nepříjemná.;-D

0/0
27.5.2010 17:56

Mirco1

Re: I kdyby jste se ukvičeli,

Jak to vy můžete vědět je pro mě záhadou :D

0/0
27.5.2010 17:59

Nikola Šuhaj

Re: I kdyby jste se ukvičeli,

Životní zkušenost.;-D

0/0
27.5.2010 18:03

Mirco1

Re: I kdyby jste se ukvičeli,

No né, mám snad věřit tomu, že vás skutečně za ty všechny lži, které jste tu nakydal v této diskusi trápí svědomí, protože pravda bolí? No, to by snad byl svět až příliš hezký :D

0/0
27.5.2010 18:18

Nikola Šuhaj

Re: I kdyby jste se ukvičeli,

Já si zase myslím o tobě to samé. Takže asi plichta.;-D

0/0
27.5.2010 18:28

V.Poustka

Re: I kdyby jste se ukvičeli,

nechej ho, už mu na ty jeho pravdy přišli, bude se muset přelogovat;-)

0/0
27.5.2010 18:03

Nikola Šuhaj

Re: I kdyby jste se ukvičeli,

Každý soudí podle sebe.;-D

0/0
27.5.2010 18:08

V.Poustka

Re: I kdyby jste se ukvičeli,

tady soudí někdo úplně jiný a já to nejsem;-D

0/0
27.5.2010 18:11

Nikola Šuhaj

Re: I kdyby jste se ukvičeli,

Ti jsou stejní jako ty, tak jako bys to byl ty.

0/0
27.5.2010 18:29

Mirco1

Re: I kdyby jste se ukvičeli,

Opět lžete: zde je vládní návrh změny volby prezidenta ČR Topolánkovy vlády z února 2009: http://www.psp.cz/sqw/text/text2.sqw?idd=53356

Bohužel spolu s pádem navrhovatele nebyl tento zákon parlamentem projednán

0/0
27.5.2010 17:50

rozjetej vlak

:)))))))

Další Jyříkovo velká prohra;-D;-D;-DR^

0/0
27.5.2010 17:31

lopezpepe

Re: :)))))))

Nejspíš utržený vagon, ale myslet si žejeto Jyrkova prohra je Váš omyl. Jyrka s tím moc počítal a věděl jak to dopadne .;-€Rv

0/0
27.5.2010 18:05

Lucashot

NECHCEME PAROUBKA ZA PREZDIENTA

tak hlavně at si nezapomenou slogan NECHCEME PAROUBKA PREZIDENTEM protoze díky nim prezidentem uz proste bude, dekuji vsem co hlasovali proti , uz se tesim na Premysla Sobotku který breci nad tim jak CSSD neche primou volbu prezidenta , to uz bude ale pozde , tezko bude strana ktera bude mit zajistenou ustavni vetsinu hajit primou volbu, děkuji vsem co volili proti za dalsi flusanec do mé tváře.

0/0
27.5.2010 17:24

censo.red

Re: NECHCEME PAROUBKA ZA PREZDIENTA

On člověk, který zvládá češtinu na tvé úrovni, by snad ani v naší vlasti neměl mít hlasovací právo...

0/0
27.5.2010 17:47

SocPredator

Jak to vidím? Volba je SSO

Jyrko: Až na tebe zase poletí vejce, tak se aspoň nediv, když to "děláš pro lidi", pak buď rád, že to nejsou vidle, co na tebe letí!

Volím 25 - SSO, i proto, že zemědělci nemají práci. Pěkně to dnes předvedli před sněmovnou, když byli v 4násobné přesile.

Až budou vládnout Svobodní, tak na takové nesmysly nebudou mít čas a mléko na pole rozlejvat taky nebudou! Budou dělat svojí práci, protože budou pěstovat brambory a ne ten žlutej nesmysl!

Lidé bděte! [>-]

0/0
27.5.2010 17:24

chachar_banik

populistické gesta

sociální demokracie.

Stejně to nešlo stihnout, proto to navrhli.

Měli dost času, ne den přd volbama - papláši

http://shelong.blog.idnes.cz/c/140450/Papalas-nebo-obycejni-lide.html

0/0
27.5.2010 17:23

Nikola Šuhaj

Re: populistické gesta

Jako ODS už od roku 2000.;-D

0/0
27.5.2010 17:24

Najdete na iDNES.cz