Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Josef Mašín: Měli jsme vůli a houževnatost

Bratři Ctirad a Josef Mašínové měli pro strach vždy uděláno. Při založení odbojové protikomunistické skupiny i v roce 1953, když se s kamarádem Milanem Paumerem prostříleli přes komunistické východní Německo do Západního Berlína. Paradoxně určité obavy má Josef Mašín až teď, kdy trojici vychází v Česku kniha Cesta na severozápad.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

dvader

Přečetl jsem jedním dechem...

Kniha je úžasná, velmi poučná a v této době potřebná.

Jen více takových informací o tom, jaký ve skutečnosti komunismus byl. Bratři Mašínové a spol. byli fakt frajeři! A kdo tu tvrdí, že zabití lidé nebyli komunisti, tak ať si zjistí fakta! bylo to komouši a navíc velmi aktivní a "uvědomělí", abychom použili správnou terminologii ;-D

Kdysi byla podla p. Drdy (mimochodem komunisty, jaký to paradox) zfilmována povídka Vyšší princip o atentátu na Heidricha, se známým textem:

"Z hlediska vyššího principu mravního, není zabití tyrana vraždou"

A komunisti i jejich pomahači byli TYRANY !! !!

0/0
14.6.2010 10:03

donny175

otázka

O bratrech Mašínech jsem už toho slyšel dost. I po těchto informacích co o nich mám, se nedokážu přikonit ani na jednu stranu. Byli to vrazi nebo to byli odbojáři? Pravda je, že vražda na tyranu není zločinem, ale když si uvědomím, že doba byla taková jaká byla a lidé co byli komunisté tomu socialismu věřili. Bohužel. Mašíny bych za odbojáře snad považ jen tehdy, kdyby "zneškodnili" nějaké pohlaváry (Gottwalda a jeho nohshledy) a ne úplně obyčejné (sice zapálené) komunisty. Takže pořád si kladu otázku: byli to odbojáři nebo vrazi?????

0/0
27.5.2010 12:37

jamski

Re: otázka

Jen malou vsuvku. Lidé, které Mašínové zavraždili nebyli komunisty. . . . . . .

0/0
27.5.2010 13:42

komunista a nácek jedno jest

Čest a sláva hrdinům Mašínům

A OPERACE ANTHROPOID: Dnes si připomínáme 68. výročí hrdinského činu parašutistů Jozefa Gabčíka a Jana Kubiše. Kdyby nezemřeli, tak z nich komunisti taky udělají vrahy, protože zavraždili, byli vycvičeni k terorismu v zahraničí, nebyli to naši vojáci a jako teroristi vraždili v civilu. A hlavně komunisti dehonestovali kdekoho, kdo bojoval proti nacismu a nebyl v KSČ.

A to měli hrdinové Mašínové společné s hrdiny Gabčíkem a Kubišem. Byli hrdiny protinacistického odboje, jako téměř děti ukrývali ruského uprchlíka, na vojenských vlacích rozbíjeli techniku, byli nejmladšími vyznamenanými prezidentem Benešem po druhé světové válce... A v boji proti diktatuře pokračovali, sláva jim, dvojnásobným hrdinům!

0/0
27.5.2010 12:30

H8USuckers Reloaded

Čest a sláva bratrům Mašínům

Kdyby bylo víc lidí jako oni, komunistická hrůzovláda by rozhodně netrvala tak dlouho. R^R^ [>-] 

0/0
27.5.2010 9:16

jamski

Re: Čest a sláva bratrům Mašínům

Spíš by se dalo předpokládat, že by trvala na věky, protože Mašínové nevraždili její představitele, ale naopak ty, kdo byli  na druhé straně, tedy potencionální oběti režimu. . . . . . . :-)

0/0
27.5.2010 10:21

jamski

...

Pane Mašíne, tomu, že nelitujete životů lidí, které jste chladnokrevně popravili, ačkoliv to nebyli ani představitelé režimu, ani členové ozbrojených sil, se vlastně ani nedivím. Jen jste potvrdil to, co si o vás myslím od okamžiku, kdy jsem vyslechl přímá svědectví lidí, kteří vaše řádění zažili a kterým jste zkomplikovali život. Jedním z nich byl i můj soused - soukromý zemědělec a zapřisáhlý odpůrce totalitního režimu. A i tento člověk který se s vámi osobně znal a kterému v dobách vaší největší "slávy" přehazovai  i hnůj na dvorku, jestli v něm neukrývá vaše zbraně, vás i dnes považuje za zbabělého a zákeřného vraha. Takže tomu že se bojíte vrátit na místa, kde jste odvedl tu " hrdinskou práci" se ani nedivím. Těch pamětníků je totiž ještě docela dost, a neznám jediného, který by za vás ztratil dobré slovo. Takže zůstaňte kde jste. Bude to pro všechny určitě lepší. A jestli vás lidé pochopí? Já myslím že už dávno pochopili. Hlavně to, že hrdinstvím není vraždit nevinné. 

0/0
26.5.2010 15:33

Xantipa

Re: ...

Přesně tak. Ti zavraždění měli jen tu smůlu, že byli v nesprávný čas na nesprávném místě a nevěděli nic o soukromé válce, vyhlášené oběma zabijáky. A nějak nechápu jejich zdůvodnění, že stržm. Honzátka museli zavraždit kvůli identifikaci - logicky by potom museli zabít taxikáře Šulce, kterého okradli o 1300 kč, a saniťáky Kavina a Turinu a spolucestující pana Rošického - Kočího, Skokana a paní Minaříkovou. A ještě je velmi zajímavé, jak naložili s uloupenými penězi. To byl tedy odboj - nákup tří motorek, dvou gaučů, el. čerpadla, drahé oblečení atd. Všem jejich zastáncům doporučuji přečíst knihu M. Kačora Svědomi hrdinů. Jsou to autentické výpovědi svědků,fotografie a rekonstrukce z místa činu a vyprávění pozůstalých. Mimochodem, ani jeden z těch zavražděných nebyl členem KSČ. !!

0/0
26.5.2010 20:24

Qíteček - nikoli alpský

Re: ...

Jojo, podle tebe asi měli v hospodě nadávat na komunisty.

0/0
26.5.2010 20:36

jamski

Re: ...

Jo jo, tak místo toho "hrdinsky"? podřízli krk svázanému člověku, omámenému chloroformem, . . . . .jo, -  někdo to za hrdinství považovat může, ale pro mne to je a zůstane ten nejpodleší a nejodpornější zločin, který nemohou omlouvat žádnými tlachy o odboji, který se  konal nejspíš jen  v jejich hlavách.

0/0
26.5.2010 21:24

Qíteček - nikoli alpský

Byl tehdy opravdu mír?

V kontextu doby: Politické procesy, střelba na hranicích... Nikde není napsáno, že se musíme shodnout, ale já si myslím, že víc takových Mašínů, tak tady nemusel proběhnout ten komunistickej experiment.

0/0
26.5.2010 21:41

jamski

Re: Byl tehdy opravdu mír?

Střelba na hranicích je něco jiného než loupežná vražda ve vnitrozemí, to snad dokážete rozlišit i vy ? Snaha Mašínů skrýt svoje zločiny pod pokličku politického  boje, je víc než průhledná. Skočit jim na vějičku může ale jenom ten ,kdo o tom případu neví vůbec nic.

0/0
26.5.2010 21:59

zakladna2

A Paumer

chodí dětem vypravovat pohádku řízi,řízi krčiček.:-P

0/0
26.5.2010 14:38

GomezBandido

Je to správny postoj.

Čestní ľudia sa vekom nemenia... Všetko čo pán Mašín hovorí, je pravda. Aj u nás, na Slovensku. Západní Nemci mali svojho času veľké šťastie - boli okupovaní demokrtickými veľmocami, ktoré ich z veľkej časti denacifikovali... My sme to šťastie nemali, svoju slobodu sme opäť raz dostali zadarmo a nebolo nikoho, kto by nás dekomunizoval - sami sme to nezvládli a ani z logiky zvládnuť nemohli - komunisti sa potichu "prevtelili" do "demokratov". Agenti ŠTB dodnes riadia náš život - a zdá sa, že to vadí málokomu...smutné, ale pravdivé. Zatiaľ sme nedorástli hodnôt, pre ktoré skupina bratov Mašínovcov riskovala svoje životy. Zostávame predbežne povahou otrokmi. Snáď mladí ľudia sú už iní - dúfajme. Komunizmus do hĺbky zničil v nás skutočné hodnoty a čaká nás ešte dlhá cesta - alebo znovu otroctvo.

0/0
26.5.2010 13:25

jamski

Re: Je to správny postoj.

Mašínové ale nebyli žádní odbojáři. To co udělali se nedá omluvit ani skrýt za jakýsi odboj. Jejich zákeřné vraždy jsou dostatečně známé, stejně jako jejich "hrdinství", když soukromému zemědělci zapálili stoh a potom zastřelili jednoho ze sousedů, který mu přišel pomoci hasit( měl prý uniformu - hasičskou dodávám já) . . . . . . . . . a protože se jejich řádění odehrávalo z velké části unás v regionu, znám přímá svědectví lidí, kteří rozhodně nejsou politickými ikonami, ani agenty stb, ale ty " akce " se jich skutečně týkaly. . . . . . . . .

0/0
26.5.2010 15:42

Qíteček - nikoli alpský

Re: Je to správny postoj.

Tesat do kamene... Jenomže jsme jedinou zemí, kde se komunisti dostali k moci vítězstvím ve volbách. To se nedá okecat... :-/

0/0
26.5.2010 20:39

Radiozurnal

Vrazi

Měli jste býtí dávno za mřížemi, jaká houževnatost a vůle, jste vrazi a zloději pro většinu národa. A nic na tom nezmění ani fakt že vás kamarádíčkové kteří jsou dnes u vesla vyznamenali. Ti kteří nám dnes vládnou, by bolševici zavřeli, a udělali by dobře. Podívejme se co a jak se ve státě za ty roky co jsou podobní jako vy u vesla, rozkradlo, jaké křivdy se naděly. Samozřejmě že pro mladé pubertáky odkojené nynějšími sdělovacími prostředky, které jim dokonale vymyly mozky jste hrdinové. Za pár let poznají co jste zač.     

0/0
26.5.2010 12:46

varsolim

Re: Vrazi

Ty ubozaku kratkozrakej.Ty nechapes,ze pricina jejich odhodlani bojovat za svobodu a s tim souvisejicim zabijenim,byla zlocinost komunistickeho rezimu,proti kteremu se postavili s neskutecnou odvahou a jen ctyrmi pistolemi a par naboji.Temer cely narod se nechal zastrasit popravvami Horakove a dalsimi a jen Masini a jejich kamaradi se pustili do boje se zlocineckym komunismem.Jsi stejne zruda,jko byl Gotwald a Stalim.

0/0
26.5.2010 14:08

jamski

Re: Vrazi

A vy jste hloupý člověk, který hovoří o něčem o čem nemá ani páru. O to, co dělali - a hlavně JAK to dělali Mašínové, totiž nikdo nestojí a nestál. To jsem se dověděl přímo od lidí, kteří se s nimi osobně znali, dokonce jim v začátcích pomáhali. A to že Paumerovi nepodali ani ruku, když se vrátil a jeden z nich mu dokonce plivl do tváře také o něčem svědčí.   . . . . . . . .

0/0
26.5.2010 15:47

fouly

Re: Vrazi

Asi se ozval nějakej bývalej ochránce státních hranic,který nás chránil,abychom  nikam neutekli! JInak nás nikdo neohrožoval!Po úspěšném budování socializmu

jsme po 40 letech pozadu za srovnatelnými státy o 30 let! Protože se naši předkové komunistické zvůli nebránili jako páni Mašínové a jako jejich otec fašistické!

0/0
26.5.2010 14:32

best86

byli

to houževnatí vrahové...Rv

0/0
26.5.2010 12:40

bar budo

Kajínek je taky dost houževnatej ...

0/0
26.5.2010 12:11

fouly

Mašín.

Bohužel,jako jedni z  mála Čechů,vystoupili proti zločinné zvůli komunistické strany,

která jiím ukradla svobodu ,budoucnost a majetek! Většina ostatních okradených

se nebránila a tak dopadli jak dopadli!Každopádně to byli a jsou bojovníci za demokracii a svobodu!Ať jsou na ně názory různé tak toto je nezpochybnitelné!

0/0
26.5.2010 11:59

zakladna2

Re: Mašín.

A nejvíc je obdivují příbuzní toho zastřeleného pokladního, svázaného a podříznutého policajta a i ten hasič co hasil ten stoh co zapálili a oni mu vystřelili oko. Inu hrdinové. Jó kdyby smázli Gottwalda, to by byla jiná.:-P

0/0
26.5.2010 14:45

Crouton

Zajímá mě,

0/0
26.5.2010 11:50

Crouton

Re: Zajímá mě,

zda to je předvolební histerie i-Dnes, že vytahuje na světlo Mašíny se snahou rozeštvat občany. Já tvrdím, že glorifikovat vrahy je imbecilita.

0/0
26.5.2010 11:52

kocour Mikeš

Re: Zajímá mě,

Hele, a neměl bys napsat místo histerie histerye?

0/0
26.5.2010 12:13

fouly

Re: Zajímá mě,

Vůbec nevíš o čem mluvíš , trochu si proštuduj historii 50.let v Česku!

0/0
26.5.2010 14:40

Najdete na iDNES.cz