Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Strany slibují hory doly, přímé volbě prezidenta ale určitě nevěřte

Ač spolu strany tvrdě bojují, mají v programech věci, na nichž se všechny shodnou. A to dost zásadní, například přímou volbu prezidenta či nový občanský zákoník. To ale neznamená, že tyto věci po volbách kdokoli odhlasuje. Všechny tyto sliby totiž patří k evergreenům, které se objevují před volbami, ale málokdy po nich.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Květopal Zmazaný

Pane Klausi

Vy jste nadstraník jak z encyklopedie... A hlavně škodíte naší demokracii pokud apelujete na lidi aby nevolili malé strany - raději ty velké ODSvědčené že?

0/0
17.5.2010 3:23

notabene9

Pro eventuální..

Pro eventuální zájemce přikládám tip na předvolební testík - může (a nemusí) pomoci v orientaci..

http://volbomat.cz/Home.aspx

0/0
16.5.2010 15:36

gugacka

Re: Pro eventuální..

tyhle testy jsou k nočemu, nějaký jsem skoušel a světe div se pořád mi vycházela ČSSD a to byla pro mne skoro urážka, test je založen na slibech, ale mě zajímají činy a ČSSD ODS KSČM se už činili až až, už je fakt nechci, ať jdou k šípku, já volím 23 -Českou pirátskou stranu

0/0
16.5.2010 15:47

gugacka

Re: Pro eventuální..

tyhle testy jsou k nočemu, nějaký jsem skoušel a světe div se pořád mi vycházela ČSSD a to byla pro mne skoro urážka, test je založen na slibech, ale mě zajímají činy a ČSSD ODS KSČM se už činili až až, už je fakt nechci, ať jdou k šípku, já volím 23 -Českou pirátskou stranu

0/0
16.5.2010 18:08

The Last Boy Scout

Re: Pro eventuální..

top 12, ods 11, kdu 11, komanci -3..

0/0
16.5.2010 18:15

gugacka

Zachraňte Českou Republiku

Je potřeba si uvědomit, že si je volíme SAMI!!!! Co takhle tady zkusit nahodit nějaký návrhy na opravdu reálný řešení??? Já osobně už jsem se rozhodl. Půjdu volit 23 - Českou pirátskou stranu, je to skupina mladých lidí po vysoké škole, teoreticky ještě nezkažení, plní ideálů a já osobně bych jim chtěl dát šanci je to nechat zkusit změnit. Co vy na to?

0/0
16.5.2010 15:36

Václav Dobrák

Klaus sliboval táhněte si opasek

a budete se mít v ráji, skutek utek. Ten opilec chce posílat lidi na protialkoholní léčení ? Bože on nesnečse aby ho Kalousek v gaunerství přetrumfl ??

0/0
16.5.2010 11:17

jarda

KLAUSE SE TO ZAPLAŤ PÁNBŮ NETÝKÁ.

DOBRÁ ZPRÁVA : Věřím,že se prosazení přímé volby někdy povede, ať se to hradnímu pánovi líbí,nebo ne! :-(:-PRv

0/0
16.5.2010 10:59

B.D.S

Re: KLAUSE SE TO ZAPLAŤ PÁNBŮ NETÝKÁ.

Klaus má jednoznačně pravdu v tom, že forma volby prezidenta v našem stávajícím parlamentním systému je druho až třetiřadá věc. Mimochodem pro Klause je to jediná hypotetická šance na další funkční období.

0/0
16.5.2010 12:03

jarda

Re: KLAUSE SE TO ZAPLAŤ PÁNBŮ NETÝKÁ.

Tak za prvé, pane "B.D.S": Druhořadá až třetuřadá věc je prezident sám.

Z a druhé : Klaus už nemá žádnou, :-( ale opravdu žádnou šanci na další funkční období!!! :-(:-P Rv

Zřejmě vám a hradu radil "rocker Jakl", Ochmat, Krumpera,Hájek, Mach a asi i Bobošíková. :-(;-D Hypotetická možnost není tedy šance na jeho další funkční období,ale co nejdříve a natrvalo opustit hrad!!!

0/0
16.5.2010 14:04

B.D.S

Re: KLAUSE SE TO ZAPLAŤ PÁNBŮ NETÝKÁ.

Druhořadá až třetiřadá je komunikace prošpikovaná smajlíky a palečky. Pokud máte na mysli druhořadost prezidentské funkce, pak se mýlíte, pokud jako člověka, pak jste něco jako jednoduchý nácek. Přímá volba prezidenta jako případný nový zákon samozřejmě anuluje veškerá předchozí funkční období a to z důvodu nepřípustné právní retroaktivity.

0/0
16.5.2010 14:24

jarda

Re: KLAUSE SE TO ZAPLAŤ PÁNBŮ NETÝKÁ.

Pokud mě považujete za "nácka",pane "B.D.S",tak vám mohu sdělit,že mých 80 let mi dává určité životní zkušenosti, na rozdíl od vaší zaslepenosti a oddanosti hradnímu pánu,který mimo kupónové privatizace, projevu v EU a ES stále pokračuje v domění,že je "nejchytřejším" mužem planety Země,možná i dalších galaxií. :-(Rv

Nedomnívám se,že do doby ukončení ostudné reprezentace hradu a země bude změněna Ústava ČR  a tak budete mít vy hrad odpískáno, chápete? :-P

0/0
16.5.2010 14:38

B.D.S

Re: KLAUSE SE TO ZAPLAŤ PÁNBŮ NETÝKÁ.

Určitě se shodneme na tom, že náckové rádi kastují lidi na prvořadé a druhořadé. Jak to máte vy, víte jen vy sám. Pletete si právní povědomí se zaslepeností. I kdyby byla přímá volba prezidenta za deset let, bude tím umožněna kandidatura jak Klausovi, tak Havlovi. Při vší úctě ani životní zkušenosti vašeho požehnaného věku nenahradí chybějící právní povědomí, že?

0/0
16.5.2010 14:51

jarda

Re: KLAUSE SE TO ZAPLAŤ PÁNBŮ NETÝKÁ.

K vašemu diskuznímu příspěvku podotýkám,že nemám nic společného se zaslepeností, na rozdíl od vás. Nemám právnické vzdělání, ale vím,že Ani Havel a ani Klaus nemohou být zvoleni na další funkční období prezidenta,pokud nedojde ke změně  Ústavy ČR. :-P

0/0
16.5.2010 14:59

B.D.S

Re: KLAUSE SE TO ZAPLAŤ PÁNBŮ NETÝKÁ.

Pane Jardo, napsal jste: Věřím,že se prosazení přímé volby někdy povede, ať se to hradnímu pánovi

líbí,nebo ne! Neboli věříte, že tato změna Ústavy projde. Na to jsem vám napsal, že tato změna je jedinou hypotetickou šancí na další Klausovu kandidaturu. Takže pokud nechcete, aby Klaus měl byť hypotetickou šanci znovu kandidovat, měl byste věřit tomu, že ke změně Ústavy nikdy nedojde, nikoli naopak. Jinými slovy jste napsal: Věřím, že Klaus bude mít hypotetickou šanci na další kandidaturu. Ale musím vás zklamat, Klaus jakékoli úvahy o své další kandidatuře odmítá. Kdyby chtěl být znovu prezidentem, musel by být největším bojovníkem za změnu Ústavy ve prospěch přímé volby..

Je tajný váš favorit na příštího prezidenta?

0/0
16.5.2010 15:11

jarda

Re: KLAUSE SE TO ZAPLAŤ PÁNBŮ NETÝKÁ.

Klaus další volbu odmítá asi jako odmítal LS. Hlavně že se zviditelňoval. Po vstupu naší země do EU prohlásil,že jiná cesta neexistuje. Přesto zplodil ostudu svým projevem u EP. Ptáte se jaký je můj tajný favorit na příštího prezidenta. Mohu vám pouze sdělit,že můj favorit není a nebude tajný a to proto, že s ohledem na můj věk  a zdravotní stav se stěží toho dožiji. [>-]EU[>-]

0/0
16.5.2010 15:30

B.D.S

Re: KLAUSE SE TO ZAPLAŤ PÁNBŮ NETÝKÁ.

Máte pravdu v tom, že Klaus tvrdí, že pro ČR není jiné alternativy, než EU. Máte pravdu v tom, že na půdě EP kritizoval současnou podobu evropské integrace. V tom ovšem není třeba vidět rozpor. Vědomí, že mám na výběr jedinou cestu neznamená, že se mi musí líbit i balvany, které na ní leží. Vy jste se za svůj život nikdy neocitl v situaci, kdy vám nic jiného nezbývalo, přesto jste z toho nebyl nadšen? Já si myslím, že není nic přirozenějšího. Zejména pokud se jedná o různé kompromisy, kterým se nikdo z nás nevyhne. Tím méně skupina lidí, nejméně pak nemoderní a opovrhované slovo národ. Pokud náš parlament schvaluje 80 % zákonů, které vznikly v Bruselu, musím souhlasit, že jsme na oltář sjednocené Evropy odložili značnou část vlastních pravomocí námi všemi zvolených politiků, jakkoli nás můžou pohoršovat. V EP máme 24 ze 732 poslanců (asi 3 %) na ovlivnění 80 % českých zákonů, v českém parlamentu 200 poslanců na 20 % české legislativy. Přeji vám pevné zdraví!

0/0
16.5.2010 15:59

jarda

Re: KLAUSE SE TO ZAPLAŤ PÁNBŮ NETÝKÁ.

V EP máme tolik poslanců,jak veliká je naše země. Vzpomeňte si kdy Barosso,nebo kdo prohlásil: "Do EU vstupuje ČR a ne naopak. Od té doby Klaus v duchu své ješitnosti a mstivosti nemůže zapomenout. Také nikdy nepřiznal jak hlasoval pro,nebo proti vstupu ŘR do EU. A nemáte pravdu v tom,že nám Brusel diktuje. Ten může jen doporučovat a je na nás jak naložíme s jejich doporučeními s vazbou na 27 členských států EU.

Za přání pevného zdraví děkuji a opětuji přání.;-)

0/0
16.5.2010 18:16

B.D.S

Re: KLAUSE SE TO ZAPLAŤ PÁNBŮ NETÝKÁ.

Je mi líto, že vás musím zklamat. Směrnice EU příjmout musíme, vyplývá to ze závazků vyplývajících z členství a to dokonce pod vysokými sankcemi za neprovedení přijetí. Za nedodržování termínů pro začlenění evropských směrnic schválených EP do právního

řádu Česku hrozí vysoké pokuty... Měsíčně (!!) se jedná o několik desítek (!!) větších či menších směrnic. Bohužel si to stejně jako vy neuvědomuje mnoho lidí.

0/0
16.5.2010 19:14

jarda

Re: KLAUSE SE TO ZAPLAŤ PÁNBŮ NETÝKÁ.

Přesto se domnívám,pane B.D.S že převážná část z 27 zemí EU se má podstatně lépe než my a na rozdíl od nás jim EU včetně LS vyhovuje a další země vehementně usilují o přičlenění do svazku EU. [>-] EU [>-]

Děkuji vám za věcnou diskuzi se mno. R^

0/0
16.5.2010 20:51

B.D.S

Re: KLAUSE SE TO ZAPLAŤ PÁNBŮ NETÝKÁ.

Já děkuji Vám. Přestože i na Vaši poslední reakci bych mohl napsat něco o referendech ve Francii, Holandsku a politickém projektu, kterým byl skandálně odebrán všelidovému hlasování, nebudu to dělat, protože diskuse by nebrala konce. Začali jsme u toho, že Klaus je (asi nejen) kritikou EU pro Vás nepřijatelný, pro mnoho lidí mohou jeho slova  zrovna tak znamenat minimálně podmět k zamyšlení. A to není ostudné. To je dobře. Je to, jako když si s nadšením chcete koupit starší vůz, protože auto potřebujete a na nové nemáte a někdo si mumlá něco o rezavých blatnících, zatímco ostatní Vás plácají po ramenou, jak jste si dobře vybral. Já bych si toho brblajícího aspoň poslechl. I kdyby mi byl protivný. Co kdyby, aspoň bych s tím mohl dělat něco dřív, než mi auto zrezaví celé. Mějte se!

0/0
16.5.2010 21:19

anti-anti

Přímá volba

V tuto chvíli není ani tak podstatná jaká bude následující volba prezidenta, ale jak se bude vyvíjet ekonomika, HDP a zaměstnanost.

Odlehčení:

ODS slibuje, že založení firmy bude trvat týden.ČSSD slibuje, že jí dokáže zničit již za tři dny. :-P

0/0
16.5.2010 8:53

standa z Ostravy

Já tomu taky nevěřím.

Před měsícem byl Havel u TOP09 a SZ lobovat za Pánka, jako kandidáta na prezidenta. Pak Pánek rozjel studentské volby ve prospěch Top09. Je vidět, že z toho můžou mýt prospěch někteří konkrétní.........

0/0
16.5.2010 4:39

anti-anti

Re: Já tomu taky nevěřím.

Každá strana má přeci právo zvolit si svého kandidáta.

0/0
16.5.2010 8:54

godays

Rek, komunisti a ODS si přejí za prezidenta Paroubka..

jinak by totiž nebránili přímé volbě, tam by neměl šanci, ale takhle jí má obrovskou....:-)EU

0/0
15.5.2010 21:45

jarda

Re: Rek, komunisti a ODS si přejí za prezidenta Paroubka..

Řek,komunisté  si možná přejí Paroubka , ale ODS a všechny ostatní strany NE ! A to nepočítám t.zv.studentské volby a zbytek českého národa. ;-O;-€XRv

0/0
16.5.2010 14:14

Urb-inspirace vítězná

To je opravdu těžké. Pravice má stále ještě tolik síly,.

aby tam slušný člověk z levého spektra neprorazil, ale přitom sama takového ve svých řadách nenajde.Rv

0/0
15.5.2010 20:19

Menetekel

Přímá volba prezidenta je v tomto státě nutností

aby strany nemohly kupčit i s tímto postem až si budou zase rozdělovat teplá místečka.

0/0
15.5.2010 18:42

Urb-inspirace vítězná

Re: Přímá volba prezidenta je v tomto státě nutností

To je velmi nebezpečné, při takové propagandě, jakou umí media spustit, by to také mohl vyhrát Mádl.

0/0
15.5.2010 20:22

jarda

Re: Přímá volba prezidenta je v tomto státě nutností

Bylo by třeba zakázat televizi a povolit pouze Aldažíru. Noviny,resp.novonáře pozavírat a povolit jen tisk ČSSDKSČM, pane "urb-inspirace vítězná?" :-P;-ORv

0/0
16.5.2010 11:03

navsteva je lepsi

Pokud nekdo sleduje ruzne X faktory je to jeho vec

ale proc delat podobnou saskarnu i z volby hlavy statu. Prima volba ne. Mame parlamentni zastupitelskou demokracii a proto vybirame sve zastupce. To ze vybirate strany, ktere vam nechteji rict koho budou podporovat je jen vas problem.

0/0
15.5.2010 16:43

kuk.vvykuk

A zase má Klaus pravdu.

R^

0/0
15.5.2010 15:57

Z-S

Prima volba - vejicka pro blbce

kteri ziskaji pocit jak jsou strasne duleziti. Ovsem levnejsi rohliky ani zaruku duchodu mam o vazne nezajisti.

0/0
15.5.2010 14:45

Ptačí chřipka 8

Co to tady je?

Houf zoufalých voličů?;-D

0/0
15.5.2010 14:36

MadHawk

Zavedl bych diktaturu

Jeden člověk co by udělal pořádek....

Ted se po volbách vůbec nic nezmění... žádná reforma - důchodová, školství, zdravotnictví... nic nebude...

0/0
15.5.2010 14:28

B.D.S

Re: Zavedl bych diktaturu

Jsem pro Václava Havla a okamžité zbourání průmyslových zón směrem k jeho chatě.

0/0
15.5.2010 14:31

Ptačí chřipka 8

Re: Zavedl bych diktaturu

Diktaturu proletariátu haha;-D

0/0
15.5.2010 14:35

Fantomas III.

Re: Zavedl bych diktaturu

Taky se toho obávám. Nejhorší výsledek voleb bude, jestli levice (ČSSD+KSČM) obsadí cca 99 až 101 křesel, tak se budou poslanci a strany další 4 roky zase jenom hádat............

0/0
15.5.2010 14:40

libynn

Re: Zavedl bych diktaturu

Až na tu diktaturu. chápeteR^

0/0
15.5.2010 14:44

Fantomas III.

přesně tak

Třeba Paroubek v týdnu mluvil, že chce zavést přímou  volbu prezidenta, ale jsem přesvědčen, že pokud bude mít jeho strana po volbách nejvíc poslanců, bude chtít aby prezidenta ještě jednou volil parlament. ;-)

0/0
15.5.2010 14:28

julo

Priama voľba prezidenta je síce zaujímavá vec,

ale priamo poslať niekoho niekam je tiež atraktívne.:-)

0/0
15.5.2010 14:21

plexusbrachialis

konecne pozitivni kampan

http://www.youtube.com/tvods?utm_source=BleskCZ&utm_medium=pr-clanek&utm_content=TV-SPOT&utm_campaign=TVODS

0/0
15.5.2010 14:19

plexusbrachialis

Re: konecne pozitivni kampan

nenapada neurazi

0/0
15.5.2010 14:22

avatar1

Klaus je nedražší prezidentem na světě, už stál daňové

poplatníký bilion.

0/0
15.5.2010 14:14

zeolit

Re: Klaus je nedražší prezidentem na světě, už stál daňové

Exkancléř H. Khol stál Němce 30 000 000 000 000 Kč. Zlatej Klaus... /Avatare1, transformace nemá nulové náklady, ale to určitě víte, že/.

0/0
15.5.2010 14:21

Peeter

Re: Klaus je nedražší prezidentem na světě, už stál daňové

Ty musíš bejt ale hodně zabedněnej! Helmut Kohl udělal pro Německo mnohem více, než kterýkoliv český prezident pro Česko-Slovensko (německý kancléř má větší moc, než prezident, který je tam vlastně jen figurkou ve vládě). Sice ho stálo sjednocení Německa 1 miliardu tehdejších záp. marek, o které si Gorbačov přímo řekl, ale dosáhl svého cíle, zatímco čeští politici dělají z voleb doslova šaškárnu, cirkus a divadlo! To zrovna o kultivovanosti státu moc neříká! Rv

0/0
15.5.2010 14:40

B.D.S

Re: Klaus je nedražší prezidentem na světě, už stál daňové

Neberete všechno moc vážně? BRD nestálo ty peníze sjednocení, ale transformace ze socialismu do kapitalismu, to jsme to zvládli sakra lacino. DDR dostala cca 30 českých ročních rozpočtů, tedy finančně asi 30 letý transformační náskok během pár let, nedosáhli ani úrovně západních spolkových zemí...

0/0
15.5.2010 14:50

jarda

Re: Klaus je nedražší prezidentem na světě, už stál daňové

Hodnotím váš příspěvek, pane "B.D.S." R^

0/0
16.5.2010 15:33

libynn

Re: Klaus je nedražší prezidentem na světě, už stál daňové

Jj. Převtělenej, snící, závyslej, invalida... sundej kinobrejle..občane

0/0
15.5.2010 14:25

MOPO

Re: Klaus je nedražší prezidentem na světě, už stál daňové

A ještě nás bude něco stát a tak by bylo lepší - ihned odchod do předčasného důchodu ze základním důchodem..RvRv

0/0
15.5.2010 18:45

Najdete na iDNES.cz