Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Ve Francii přijali rezoluci proti burkám. V létě je možná na veřejnosti zakážou

Francouzští poslanci jednomyslně přijali nezávaznou rezoluci proti nošení muslimských oděvů typu burky, které zahalují tělo i tvář. Je to předstupeň k červencovému projednávání návrhu zákona, který by měl nošení takových oděvů na veřejnosti zakázat.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

petyo

Já bych šel...

...dál. Všem muslimkám do 25-ti let bych nařídil minisukně a dostatečné výstřihy. Pořádek musí být.

0/0
12.5.2010 14:37

cod

Re: Já bych šel...

EUR^

0/0
12.5.2010 15:32

brkowycz

Pseudodemokracie

Co je to jako za demokracii, když někomu zakáže nosit šátek na hlavě a svobodně vyznat svou víru? Víra je věc každého člověk, ať už věří v cokoliv. Pokud tím šátkem nebo vírou nikoho neomezuji, nechápu proč by mi to měla demokratická země se svobodou vyznání zakazovat. Jistě, krevní msta podle nějaké náboženské knihy=vražda, je třeba jí potrestat a nijak omlouvat. Máš svoje zvyky, měj si je do doby, než to bude  rozporu se zákony právními a mravními mé vlasti. Nikdy mě nijak neomezovala slečna se šátkem na hlavě. Burky chápu, skutečně pod nimi může být cokoliv, ale ten zákaz šátku jen ukazuje, jak směšná je demokracie některých zemí

0/0
12.5.2010 12:36

vKrieg

Re: Pseudodemokracie

Tu školu platí daňoví poplatníci a oni si přes svoje volené zástupce odhlasovali, aby se v těch institucích neobjevovali znaky barbarské ideologie zvaný islám.

0/0
12.5.2010 15:46

brkowycz

Re: Pseudodemokracie

Barbarské podle vás. Barbarské rozhodně ne pro mladé ženy, které k této víře konvertují dobrovolně. Máme tu snad svobodu vyznání, ne? To jsme se po letech pronásledování Křesťanů, následného pronásledoví pohanů a konečně Osvícených lidí a po vybojované svobodě vyznání opět otočili a budeme opět potlačovat svobodu někoho projevit své vyznání, když tím nikoho neohrožuje? Teď nediskutujme o postavení žen v Islámu, které je z pohledu naší Evropské kultury diskutabilní, nebo o burkách které mohou skrývat kohokoliv a zvlášť na letišti je to prostě problém. S tím souhlasím, nediskutujeme o nějaké násilné konverzi. Mluvíme o tom, že se někdo svobodně rozhodne vyznávat Islám (jeho věc) tím, že si dá na hlavu šátek, a státem zvolení zástupci mu to zatrhnou. Prý že menšiny využívají svobody slova a vyznání, aby u ostatních toto právo potlačili. V tuhle chvíli bychom to ale byli mi, co by svojí svobodou omezovali někoho jiného. 

0/0
12.5.2010 16:03

wwwand

Celé je to blbost

Odhlédnuto od snahy sekulárního státu se zbavit jedné náboženské skupiny (pravda skupiny problematické, vpodstatě jde o časovanou pumu) je samotný zákon, který přikazuje či zakazuje nějakou součást oblečení nosit (či nenosit) blbost. Dovedeno do důsledku, co pak brání nějaké vládě uzákonit, že v rámci boje s terorismem musí do banky a na úřady člověk chodit nahý? Protože pak zbraň opravdu nikam neschová... Tedy nic proti nudistům, ale jaksi každý cítí, že příkaz chodit nahý by se leckomu nelíbil. A na druhou stranu, příkaz že v zimě, v zájmu zachování národního zdraví (a úspory na léčivech) by museli povinně všichni nosit echtovní, nejméně pětivrstvé polární obleky by asi taky všem neseděl. Prostě zákony mají mýt jinou funkci, než kecat do toho, co si člověk na sebe navlíkne. Jakékoliv příkazy v tomto směru jsou jasným znakem totality (ta se stupňuje a její vrchol můžeme vidět v mundůrech ve vězení či lágrech). Ano, jsou určité úzusi u profesí, ale ne u běžného obyvatelstva.

0/0
12.5.2010 11:18

wwwand

Re: Celé je to blbost

omluvte prosím ty děsné gramatické hrubky, teď to po odkliknutí znavu čtu, a je to děs.... Sorry

0/0
12.5.2010 11:19

REDD-Grrr

Re: Celé je to blbost

Perfektní demokracie je samozřejmě super věc, ale jen do doby, než jí začnou využívat někteří jedinci k tomu, aby ji mohli porušovat. Burka je nádherným klasickým příkladem, dá se pod ní leccos (i leckdo) schovat, a hlavně je velká legrace, jak naprosto zbytečně komplikuje a zdržuje proces identifikace například na letišti. Pokud k tomu přidáte hlavní důvod (aby cizí chlapy neokukovali majetek druhého) který je zdůvodněn prostě tím, že to "někdo" napsal do Koránu ... Za zákazem vidím další znak, který jej podle mě, a určitě i podle mnohých dalších, perfektně ospravedlňuje. Burka je znak, dalo by se říct i symbol, jednoho konkrétního náboženství - Islámu - který se snaží dostat do Evropy. A zde nastává konflikt demokracie vs (já nevím jak to říct, když řeknu barbarství, všichni se chytnou toho slova, tak prostě dám středověk) vs středověk. Islám využívá svého demokratického práva k tomu, aby demokracii potlačoval a porušoval. Zákazem dáváme najevo, že si to nenecháme líbit.

0/0
12.5.2010 12:15

wwwand

Re: Celé je to blbost

O tom, že islamismus je totalita, není žádná pochybnost, v tom se shodneme. Ale řešit to zákazem určitého typu oblečení je přinejmenší slaboduché a slabošské. A odvolávat se na to, že se tím hájí práva žen - tak to už je pustý výmysl. Neříkám že všechny, ale je jistě dost těch žen, co to nosí dobrovolně, prostě jako projev své víry. A kde jsou pak jejich práva?

A snadná identifikace - no tak to existuje ještě snadnější postup, a sice všechny lidi "očipovat" a máta taky po problému... Ale to už by (zatím) demokraticki neprošlo. Ale i tak - co třebas takové kapuci tenegerů, když k nim přidáte velké sluveční brýle a dobrý makeup, tak to sice dá trochu víc práce nežli hodit šátek na hlavu, ale účinek je stejný. Takže nejaké keci o identifikaci jsou opravdu jen keci...

Víte, já sice vnímám islamizaci jako nebezpečí, to je pravda, ale snad ještě nebezpečnější je moc v rukách úředníků, moc rozhodovat co člověk smí a nesmí... Začíná to šátky a končí to v Osvětimi...

0/0
12.5.2010 12:38

MF Reader

Tady je Evropa, ne "Alláhov"!

To je dost. Konečně někdo nastolil precedens, který ukazuje, že přistěhovalci by se měli chovat podle pravidel země, ve které jsou noví. A ne domáhat se zvyků, které si zvykli udržovat někde v poušti na konci světa.

Prostě tady je Evropa a ne "Alláhov", tak ať se podle toho buď chovají, nebo ať odmašírují zase zpátky odkud přišli.

0/0
12.5.2010 10:58

12mmmm12

Nemyslím si že to srovnání je správné,

piráti evidentně napadli tanker a s Ivany souhlasím. Ale Amíci napadli Vietnam Koreu Afganistám Irák a co já vím ještě. A kolik "teroristů" každým průšvihem asi vyrobí? ;-)

0/0
12.5.2010 10:14

192.168.35.1

Re: Nemyslím si že to srovnání je správné,

Jo a v 44 amici napadli Francii. I kdyz tenkrat tam tech musulmanu tolik nebylo.

0/0
12.5.2010 10:51

petyo

Re: Nemyslím si že to srovnání je správné,

Nejen Francii, ale i Belgii, Holandsko, Německo a v 45 i část Česka. Okupaci mají prostě v krvi.

0/0
12.5.2010 14:39

12mmmm12

Konečně,

pokud tady chtějí být, budou se chovat jako lidi a dodržovat naše zákony.;-)

0/0
12.5.2010 10:10

maník Janík

Kefalín

Vojín Kefalín, a čo si predstavujetě pod takým slovom búrka? :-)

0/0
12.5.2010 10:07

Lobo se (z)vrací

Někomu zakázat,

0/0
12.5.2010 10:06

Lobo se (z)vrací

Re: Někomu zakázat,

někomu přikázat. Třeba moje sousedka, u té by byla burka jednoznačně výborný nápad.

0/0
12.5.2010 10:08

H8USuckers Reloaded

Re: Někomu zakázat,

no proč si myslíš, že ji vousaté musulumanky nosí ;-D

0/0
12.5.2010 10:56

Oerteplur

Na úřadech a v bankách je to logické

v burce se snadněji vykrádá kasa. Navíc je potřeba rozšířit algoritmy pro detekci obličejů z pouličních kamer tak, jak to funguje v Británii.R^

0/0
12.5.2010 9:43

maník Janík

TEST

Potřebujete jít z bodu A do bodu B. Do bodu B vedou dvě ulice, obě stejně široké, stejně dlouhé. V ulici C se potulují Romové a muslimové, je tam špína a smrad. V ulici D, čisté a plné obchodů se procházejí třeba Francouzi a Američané. Kterou cestou půjdete?

C: Jste jedním z nich, jste opravdu multikulkurně založení, nebo jste pokrytci, protože víte, že vás sleduje Kocáb.

D: Jste rasističtí xenofobové hodní odsouzení a veřejného pranýřování. ;-D

0/0
12.5.2010 9:35

Mareš

Študenti Ekonomicko-správní fakulty Masarykovy univerzity

by se měli začít urychleně zajímat o to jak se žije původním Němcům v Německu v místech s vyšším výskytem šátků. Anebo alespoň o to jak tyto mírumilovné ošátkované studentky napadají a tahají za vlasy blonďaté studentky. Na školách kde mají imigranti převahu.

0/0
12.5.2010 9:22

nonick

Vida! A když to samé navrhovala Národní strana

- to bylo kvikotu o  xenofobii...;-D

0/0
12.5.2010 9:00

maník Janík

Re: Vida! A když to samé navrhovala Národní strana

Jenže frantíci mají štěstí - nemají tam Kocába ;-)

0/0
12.5.2010 9:11

guhrydag

Re: Vida! A když to samé navrhovala Národní strana

Znáte to, co se kdy komu hodí do krámu, anebo k onomu zviditelnění na politické a jiné scéně.

Praxe a zdravý selský rozum nejsou jasnými doklady, zato fakty všelijak manipulujeme a účelově je přetváříme ku dané potřebě. Nemám ráda jakoukoli formu SKUTEČNÉ diskriminace, nesnáším násilí, zejména na dětech. Přesto však nebudu zavírat oči nad určitými skutečnostmi a bát se říci svůj názor, jak k tomu již dnes v mnoha případech dochází ze strachu, abych nebyla nařčena z rasové a jiné nesnášenlivosti. Opak je pravdou, mí známí a přátelé se rekrutují i ze zmiňovaných vrstev a náhled na věc máme podobnou. Zde jde pouze o to pochopení, co dané vlády a lidi k takovým krokům vedlo. A také to respektovat a přijmout, nejen šmahem odsuzovat. Ale jak se zdá, to patrně v naší české kotlině nejde, zde se třískáme od extrému k extrému, ve všem, a dle již uvedené potřeby pohlížíme na problematiku jednostranně.

0/0
12.5.2010 9:18

guhrydag

Přizpůsobivost

Ale jde i o jinou věc. jestliže se provdám či rozhodnu přesídlit do jiné země, musím přece respektovat její zákony, zvyklosti, což ovšem neznamená, že mi ty mé někdo bere. To bychom se mohli dostat kk takovým absurditám, že mne jako Češku zajímají zákony pouze české, ústa jinak než česky neotevřu, tudíž budu okamžitě požadovat českou školu, zvýhodňování svého etnika a podobně. A budu-li za nedodržování pravidel stíhána a označována za nepřizpůsobivou, rázem se začnu ohánět diskriminací, rasismem apod. Chtěla bych vidět, jak by takový postoj v muslimských zemích přijímali. Toto se ovšem netýká pouze muslimů, má to platnost obecnou.

0/0
12.5.2010 8:53

guhrydag

Burky

Nestavím se negativně vůči takovým zákonům. A udivuje mne spíš pohoršení muslimstva. Jak bych se musela coby žena Evropanka chovat v případě, že bych musela dlouhodobě, anebo vůbec trvale žít v některém z ortodoxních muslimských států? Musela bych zajisté respektovat jejich zákony a zvyklosti, sic bych se potázala se zlou, rozhodně by mne neodbyli nějakou tou pokutou, již bude Francie požadovat. A je tu ještě další věc. Není to tak dávno, kdy po jednom z teroristických útoků v Iráku jistí místní činitelé činitelé prohlásili, že teroristé kromě jiného zneužívají i šatu žen. Jasně, kdo se bude na ulici Bagdádu dobývat pod burku, aby případně zjistil, že se pod ní ukrývá po zuby ozbrojený chlap? Ano, strach, i toto je ten důvod, proč ten zákaz burek a šátků.

 

0/0
12.5.2010 8:41

Tetex

Copak,

frantíkům se začíná přistěhovalectví vymikat z rukou??! ;-D

0/0
12.5.2010 7:08

zdeseny obcan

Re: Copak,

V te zemi je na 6 milionu muslimu plus par milionu cernochu. Polovina narozenych deti nosi jmena jako Muhamad ci Ahmed.

A jaka to kdysi byvala velmoc.

0/0
12.5.2010 8:16

nejlepší diskutér

Tohle do Evropy nepatří.

To ať si provozujou ve svém mateřském státě, kde se tyto zvyklosti praktikují. Chodit ve spacím pytli není normální. Nehledě na to, co burka a ostatní atributy islámského oblečení pro ženy signalizují. Islám, nenávist, ponižování žen, nenávistný korán.

0/0
12.5.2010 6:51

zdeseny obcan

Re: Tohle do Evropy nepatří.

Oni Evropu kolonizuji. Domorodci jsou tak pitomi ze dokonce plati mnozeni tech kteri je jednou zotroci nebo rovnou vyhubi.

0/0
12.5.2010 8:18

maník Janík

Re: Tohle do Evropy nepatří.

Njn, vždyť my platíme i množení vnitřní fronty nedělnictva a nerolnictva. Podporou v mateřství. Normální člověk nedělá děti kvůli penězům, a má jedno nebo dvě. Pro některé jsou ale všechny ty podpory mateřství skvělou příležitostí, jak z plození dětí udělat výnosný byznys. Je potřeba podpořit porodnost sociálně potřebných, ale rozhodně ne společensky nepotřebných parazitů.

0/0
12.5.2010 9:17

Hairy_ass

burky

Proti takovým těm šátkům jen přes hlavu nic nemám, ale burka děsná. Ženský v ní vypadají jako bubáci nebo pytle brambor.

0/0
12.5.2010 0:12

Tetex

Re: burky

O to jde, asi si nemůžou honit a pohled na pěknou ženskou jim odkrvuje velký mozek. :-P

0/0
12.5.2010 7:10

nestačimsedivit

Jsme v Evropě ?

Tak jako se my musíme jinde,třeba v Asii, chovat podle jejich zákonů a zvyklostí,tak ať se oni chovají tady v Evropě,podle našich zákonů a zvyklostí.Naše ženy také nemohou běhat v Saudské Arabii na pláži nahoře bez !8-o

0/0
11.5.2010 23:03

munkiki

Re: Jsme v Evropě ?

Ale můžou.Jen jde o to,jak dlouho ! ;-D

0/0
12.5.2010 0:07

yry

EU

V EU je třeba zakázat burky, různé kříže, různé hvězdy, půlměsíce, atp. Ve jménu těchto symbolů byla ve známé historii spáchána většina zločinů proti lidskosti. Není třeba některý symbol povyšovat ani ponižovat.

0/0
11.5.2010 22:32

mire

Re: EU

výborný nápad. a pak všechny ty zlaté kříže kříže a oltáře v hodnotě stamilionů prostě vyhážem

0/0
11.5.2010 23:06

yry

Re: EU

Představitelé KC (CS) toto zlato většinou ukradli porobeným "neznabohům" a jejich artefakty nesmírné hodnoty přetavily na cihly a z nich potom vyrobily kříže. Bylo by to jen spravedlivé.

0/0
11.5.2010 23:14

Tetex

Re: EU

Já bych zakázel tebe. :-P

0/0
12.5.2010 7:11

yry

Re: EU

Komunisti a později i křesťani to už neúspěšně zkoušeli.

S dcerou muslima jsem osm let krásně žil (chytala se mnou pstruhy a lipany, hrála na kytaru Nohavicu, Plíhala, Kryla, Dědečka, atp., hrála v hospodě a jezdila se mnou na turnaje v licitovaném mariáši, přitom úspěšně studovala dva obory na 3. LF Praha Vinohrady, je MUDr.Bc.) a jejího tatínka ve Švajcu jsem nikdy raději nenavštívil. Do ČSSR a další a ČR on naštěstí nesměl.

Pokud patříte k podporovatelům zločinců z řad CS, máte nastavit druhou tvář a držet cenzor.

0/0
12.5.2010 13:43

Leninovo pravé oko

to tam žije

tolik afghánských žen? Pouze ty nosí burqy..

0/0
11.5.2010 22:11

briza

Hmm

Koukam, ze po Belgii jsou i pro Francii zenske v burkach vetsim nebezpecim nez existence pristehovalekcych ghet, kam se policie boji. 

Neni nad to resit ty opravdove problemy. :-/Rv

0/0
11.5.2010 22:08

kurako

Re: Hmm

A co když je v té burce schovaný atentátník - sebevrah 8-o

0/0
12.5.2010 6:45

maník Janík

Re: Hmm

Tady jde o symboliku.. U té je třeba začít. U respektování kulturně-společensko-morálního prostředí, kam se rozhodly/i přistěhovat.

0/0
12.5.2010 9:38

Černoušek Bubu

Je to děs.

Zažil jsem to poprvé v životě v obřím nákupním centru v Praze. Ze zadu jsem povědomě zaregistroval , že na mě snad útočí černý oblak. Nebyl to oblak, ale černá látka bez jakékoliv známky čehokoliv lidského, kdekoliv. Na jedné straně tohoto černého, neurčitého látkového chuchvalce byl připojen kočárek (držící ruce nebyly vidět) a v něm malé batole sledující tuto mlčící černotu místo maminky. Zakázat, je to čirá zrůdnost vůči ženám, jejich dětem a sprostota vůči občanům, v jejichž zemi pobývají.

0/0
11.5.2010 21:59

net.Xtreme bojuje s cenzurou

Re: Je to děs.

Na mě takhle na Andělu útočilo obří jablko;-D Tyhlereklamní kostýmy zakázat také, naprosto ničí lidskou důstojnost;-D;-D

0/0
11.5.2010 22:04

Leninovo pravé oko

Re: Je to děs.

a co teprve tepláky :-P

0/0
11.5.2010 22:16

net.Xtreme bojuje s cenzurou

Re: Je to děs.

Tepláky jsou pohodlné, na ty mi nešahej;-D

0/0
11.5.2010 22:17

Leninovo pravé oko

Re: Je to děs.

no to by mě ani ve snu nenapadlo ;-D A netykejte mi :-P

0/0
11.5.2010 22:19

net.Xtreme bojuje s cenzurou

Re: Je to děs.

nešahejte;-)

0/0
11.5.2010 22:20

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.