Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Řidič octavie vjel pod kamion a zemřel. Silnice z Ústí na Prahu hodiny stála

Tragická nehoda na dlouhé hodiny zkomplikovala dopravu na severu Čech. Na výpadovce z Ústí nad Labem na Lovosice a Prahu se srazila Škoda Octavia s kamionem. Silnice byla několik hodin zcela neprůjezdná.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

CoSiMyslím

na vzdychání nad koncepcí je pozdě

Minimálně 2 roky zpátky už je námitka nemereth irelevantní. Ať je řešení zk...ené jak chce, už s tím nelze nic dělat. Vzhledem k návaznostem a rozestavěnosti a hlavně investicím, které by jinak vyletěly komínem, nehledě na náklady na bourání již hotových částí.  Teď už je to jen naprosto HULVÁTSKÁ OBSTRUKCE EKOAKTIVISTŮ, Ve stručnosti jde ekologům o to, že jim nevadí stavba samotná, ale důsledně kontrolují a soudně napadají i drobná pochybení v dokumentech pořád dokola - stavební povolení, povolení ke kácení keřů. A při pomalosti českých soudů se z toho stal mimořádný problém.Rv;-€

0/0
12.5.2010 7:58

modrobýček

zbavme se těch ekoteroristů

Vždycky když čtu o smrtelných haváriích mezi Ústím a Lovosicemi, tak mám vztek, že bych všechny ty žáby, žížaly, šneky a jinou chráněnou pakáž někde veřejně rozšlapal natruc těm pseudoochráncům, pro které asi lidské životy jsou míň.

0/0
11.5.2010 18:04

majkl1

Řekněme to na rovinu.

1. Pan Patrik z Brna=Děti Země

2. Panu Patrikovi je zcela fuk, co se v našem ústeckém kraji skutečně děje, hlavně když jakákoli publicita posílí jeho ego.

3. Je nejvyšší čas na změnu stavebního zákona u veřejně prospěšných staveb v tom smyslu, že účastníkem jednání bude investor, stavební úřad a vlastníci přilehlých nemovitostí. Povinností investora bude předložit certifikát EIA. Pokud řízení dopadne v jeho prospěch a nabude právní moci, nelze jej dále právně napadnout.

O hazardování s lidskými životy na přetížených státovkách ví jak vedení kraje, tak dopravní policie. Varují, ale to je tak všechno, co s věcí mohou udělat. O tom, jak kritická je dopravní situace v úseku Lovosice-Ústí svědčí i to, že bylo nutno zakoupit speciální záchranářský člun, aby bylo možno se s pomocí k nehodě, která komunikaci zablokuje, vůbec dostat.

0/0
11.5.2010 17:53

ChuckFuck

Re: Řekněme to na rovinu.

R^R^R^

0/0
11.5.2010 18:27

ChuckFuck

básnička

Miroslave Patriku, Ty máš pěkně na triku, Řadu lidských umrtí, Raději dál od Dětí

0/0
11.5.2010 15:58

CoSiMyslím

Miroslav Patrik z Dětí Země...

...to je ten, kdo měl sedět v tom autě. A podle odborníků kvůli těm zeleným mozkům zemře v dalších dvou letech zbytečně dalších 70 lidí!!!!!!

A to přesto, že Miroslav Patrik z Dětí Země, jednoho ze sdružení (až z BRNA!!!), které proti dostavbě D8

brojí, uvádí, že "jen hlídá ochranu přírody a řádné jednání úředníků.

Proti stavbě samotné nic nemá.";-O

0/0
11.5.2010 15:23

nemereth

Re: Miroslav Patrik z Dětí Země...

Ta dálnice arogantně vyprojektovaná prostředkem chráněné krajinné oblasti se staví snad jen proto, že to tak chtěl někdo v 60. letech a později se na úrovni státu nenašel nikdo, kdo by se zamyslel nad tím, zda to je skutečně nutné. Ještě štěstí, že aspoň přehodnotili úsek D8 u hranic, původně měla vést jen kousek od pískovcových stěn v Tisé, to by teprve byla darda.

Je snadné svalovat všechno na M. Patrika a další ekology. Kdyby ale ŘSD a další státní složky dělaly svou práci, jak mají, nemohly by soudy dávat za pravdu odpůrcům. Začalo to už tím, že stát léta odmítal zhodnotit alternativní varianty, i když to EIA vyžaduje. Ale to by bylo na dlouuuuhé povídání.

Podstatné je, že bohužel někdo umřel. Tvrdit, že v případě dálnice by přežil, je ale hodně odvážné...

0/0
11.5.2010 15:59

ChuckFuck

Re: Miroslav Patrik z Dětí Země...

Víš co? Vezmi si auto jeď se tam projet. Projeď se z Lovosic do ústí a pak z Teplic do Lovosic. Třeba už sem pak podobný zvratek nenapíšeš. A věř mi, že jsem pyšný že žiju ve středohoří a že budu první kdo se postaví proti něčemu, co by středohoří zdevastovalo. Momentálně ho devastují přetížené státovky a řada lidí zbytečně umírá při čelních srážkách = věc která se na dálnici prakticky nestává. A myslíš, že v Rakousku ty dálnice přes Alpy postavili proto, aby Alpy ničili?

0/0
11.5.2010 16:04

nemereth

Re: Miroslav Patrik z Dětí Země...

Dneska se mi to zrovna nehodí, ale před pár dny jsem tam jel, za pár dní pojedu znovu, problém s tím nikdy nemám. Snad jen, když před pár lety skoro celou cestu z UL do Lovosic frézovali, jsem se radši kochal krajinou v kopečcích kolem Dubic a Stebna.

Problém není v tom, kudy dálnice vede, resp. má vést, ale hlavně jak. Stačí se podívat na kapličku v Koštově, přes kterou se klene hnusej betonovej most. To je prasárna, kterou v Alpách ani jinde v civilizaci snad neuvidíš.

Nevím, kde v Alpách vede dálnice přes nejvíc chráněná území. Co vím, tak těm se vyhýbá, a když je nejhůř, postaví aspoň tunel. Ve Švýcarsku postaví umělý tunel třeba i u vesnice, jen aby lidem nekazili život. A u nás? Bez ohledu na lidi, přírodu a někdy i sjízdnost se preferuje pozemní těleso. Viz třeba kombinace most-tunel-most-tunel nad Libouchcem. To je pro sjízdnost velmi nepraktické a zima ukázala své. Přitom alternativní návrh na jeden delší tunel existoval, jen se jím stát nechtěl zabývat...

0/0
11.5.2010 16:56

CoSiMyslím

na vzdychání nad koncepcí je pozdě

na vzdychání nad koncepcí je pozděMinimálně 2 roky zpátky už je námitka nemereth irelevantní. Ať je řešení zk...ené jak chce, už s tím nelze nic dělat. Vzhledem k návaznostem a rozestavěnosti a hlavně investicím, které by jinak vyletěly komínem, nehledě na náklady na bourání již hotových částí.  Teď už je to jen naprosto HULVÁTSKÁ OBSTRUKCE EKOAKTIVISTŮ, Ve stručnosti jde ekologům o to, že jim nevadí stavba samotná, ale důsledně kontrolují a soudně napadají i drobná pochybení v dokumentech pořád dokola - stavební povolení, povolení ke kácení keřů. A při pomalosti českých soudů se z toho stal mimořádný problém.Rv;-€

0/0
12.5.2010 8:02

zeto

Re: Miroslav Patrik z Dětí Země...

Jsem z Lovosic a nezbývá mi, než souhlasit. Patrik je masový vrah. Doufám, že si to uvědomuje.Rv;-O

0/0
11.5.2010 15:59

habr

DAlší obět arogance úřadů,

protože kdyby stát respektoval svoje zákony, nebyly by takové průtahy s dostavbou D3 - ti blázniví zelení by neměli se proti čemu odvolávat.

0/0
11.5.2010 14:47

Flyer01

Re: DAlší obět arogance úřadů,

D3 ?? ,to jsi tak trochu mimo mísu ne.... tohle je D8 Rv

0/0
11.5.2010 15:52

nemereth

Re: DAlší obět arogance úřadů,

Ono je to v případě D8 stejné...

0/0
11.5.2010 16:00

12mmmm12

A kdyby ten kamioňák, měl nedejbože

zbytkáč 0.1, je to nehoda pod vlivem alkoholu a může za to ten opilec! ;-D;-D;-D;-D

0/0
11.5.2010 14:15

Lam0r

pásy

Řidič určitě nebyl připoutanej. Jinak snad nelze vysvětlit, že jeden na místě zemře a spolujezdec má jen lehká zranění. Říkám to lidem furt a stejně se nepoučí. 2 příklady: jeden známej boural do stromu v cca 60kmh, v autě s airbagy a bez pásů - na místě mrtvej. Druhej to do stromu narval ve 100kmh (nevěřil jsem tomu, než jsem viděl fotku se zaseklým tachometrem) a připoutanej to přežil s těžším zraněním, ale už je ok.

0/0
11.5.2010 13:36

halagajda

Re: pásy

i kdyz nevim jestli v tomto pripade-je to pravda, lidi se nepouci, muj muz narazil do telefonniho sloupu v 80km/hod a prevratil ho, a mel jen narazena zebra....

0/0
11.5.2010 13:59

Kocourkovský radní

Re: pásy

Zaseknutej tachometr ;-D - a co "černá sanitka"?

Nicméně nepopírám nutnost používání bezpečnostních pásů, nepřipoutanej může jet snad  jen magor... Ovšem i pokud je řidič připoután, při "vhodné" konstelaci nárazu si klidně zlomí vaz či dojde k jinému fatálnímu poranění.

0/0
11.5.2010 14:04

sikampret

Re: pásy

....jste vedle,jak ta jedle ,právě se opožděně dozvěděl,že prohráli válku.

Takže,jasná sebevražda..........;-D

0/0
11.5.2010 14:07

rogerer

Re: pásy

no a nebyl to náraz na levej předek? tomu odpovídá i natlačená palubka do sedadla řidiče kdežto u spolujezdce to vypadá na dostatek místa....

0/0
11.5.2010 14:09

Lam0r

Re: pásy

pravda, těch dalších fotografií jsem si nevšimnul. Tady by mu asi nepomohlo nic :(

0/0
11.5.2010 15:36

ChuckFuck

Re: pásy

Koukám že je to tu samej expert na soudní lékařství

0/0
11.5.2010 18:28

Franta 1

Všichni vědí,

že se ten kousek dálnice stejně dostaví,ale co nás to bude stát,to ochránce nezajímá.

0/0
11.5.2010 13:08

aliasppp

Re: Všichni vědí,

Proč ochránce? Veškerou zodpovědnost má ŘSD, a doufám, že konkrétní úředníci řsd budou hradit náklady zakonzervování stavby D8 ke které nebyly a nejsou schopni zajistit veškerá nutná povolení. Ne vždy vede salámová metoda ke zdárnému konci.

0/0
11.5.2010 14:14

CoSiMyslím

Re: Všichni vědí,

Salámovou metodu z toho dělají ekologičtí aktivisté Rv !! typu Miroslava Patrika z Dětí Země, jednoho ze sdružení (až z

BRNA!!!), které proti dostavbě D8

brojí, uvádí, že "jen hlídá ochranu přírody a řádné jednání úředníků.

Proti stavbě samotné prý nic nemá.";-O

0/0
11.5.2010 15:27

flajboj82

D8

Kdyby stála D8, tak se tohle nestává. Na druhou stranu je třeba říct, že lidi na táhle silnici jezději hrozně. Předjíždějí hrozně nebezpečně... přitom v Lovosicích je to znovu zasekaný na nájezdu na dálnici, takže zisk = 0... Je sice vopruz, že to na té silnici jede 70-80 km/h celou tu dobu z Lovo do UL (21 km), ale dá se na to zvyknout...rozhodně lepší než se zabít...

0/0
11.5.2010 12:23

nemereth

Re: D8

Kdyby stála D8, tak se stávají zas jiné nehody na D8. Stačila letošní zima - hlavně úsek kolem Panenské a Petrovic si vzal hodně plechů, kostí a nakonec i nějaký ten život. Úsek mezi Lovosicemi a Řehlovicemi taky nebude v zimě žádná lahůdka, dole u vody bývá často lepší cesta než přes kopečky.

Ale jak píšeš, není to o silnicích nebo dálnicích, je to o řidičích. Lepší ztratit pár minut na cestě do Lovosic, než na ní během pár minut ztratit život...

0/0
11.5.2010 12:30

flajboj82

Re: D8

To máš pravdu, ale předpokládám, že tam bude lepší údržba než když jedeš přes kopečky na Hrušovku, Radejčín a spol...

0/0
11.5.2010 13:35

rogerer

Re: D8

kdyby stála D8 tak neumřou lidi na této silnici ale umře zase plno ptáčků a dalších zvířátek ;-D btw. ta silnice mi tam přijde v pohodě....nedávno jsem tam jel a přišlo mi podivný že tam lidi nepředjíždějí ty sunoucí se kamiony je tam totiž pěkně vidět přes zatáčky....

0/0
11.5.2010 12:37

Ahasver

Re: D8

To jen tak vypadá že je dobře vidět. Taky jsem jednou v těch místech zažil docela horkou chvilku když jsem si to myslel. Ani jsem nijak nepospíchal, jen ten kamion přede mnou hrozně smrděl. Naštěstí mělo auto dost výkonu v zásobě tak jsem to stihnul jakžtakž bezpečně, ale ten střelec naproti rozhodně nejel pod 100 a nijak mi nepomohl. Sedět v octávce tak to tu asi nepíšu... Od té doby jezdím radši po druhém břehu, je to klidnější a často i rychlejší.

0/0
11.5.2010 13:18

Milan Vdovjak

Re: D8

Většinou tam jezdím taky,ale ten strašlivě křivý nový litoměřický most mi nějak nedělá dobře...

0/0
11.5.2010 13:33

Kladýnko

Re: D8

To myslíš toho "střelce", co na rozdíl od tebe jel po svojí půlce? No, co k tomu dodat...:-/

0/0
11.5.2010 13:33

rogerer

Re: D8

no vyste taky asi nejel pod sto...navíc v protisměru ;-D

0/0
11.5.2010 14:12

Ahasver

Re: D8

Pointa je v těch zatáčkách - jeli jsme cca 70, před sebou cca. 300m rovinku a za ní táhlou levou do které mi připadalo že je dobře vidět další cca. kilometr...

0/0
11.5.2010 14:56

sámvelkýmao

no

je to hrůza,co se děje...........................alespoň,že paní přežila............

0/0
11.5.2010 12:08

bourbon

Infantilové Země, díky!

Miroslave Patriku, díky! Infantilové Země, díky dvojnásob!

Ne abyste se nechali morálně vydírat takovýmito smrtelnými bouračkami! Už ani metr nových dálnic! Zpátky na stromy! Republiku si zmodernizovat nedáme!

Děti Země, ještě přitvrďte! Každá vysušená kaluž znamená smrt tisíců komářích zárodků! Požadujte naprostý zákaz motorismu! Zakažte mezinárodní obchod, jak to chtěl Ivan Dejmal! Ať se třesou kapitalističtí štváči!

;-O;-D;-D8-o

0/0
11.5.2010 12:06

nemereth

Re: Infantilové Země, díky!

Kdyby tam lidi jezdili rychlostí 90 km/h, případně 70 km/h, kolik je povoleno, a ne obvyklých 100-120 km/h, tak tam zdaleka tolik nehod nebude. Za tohle nemůžou ekologové, ale blbci s rukama na volantu a nohou na špatném pedálu. Silnice z Ústí do Lovosic je široká, s kvalitním povrchem, ale klikatá, protože vede podél řeky. Není nebezpečná. Jen se nesmí spěchat za každou cenu...

0/0
11.5.2010 12:25

ChuckFuck

Re: Infantilové Země, díky!

Kdyby už stála D8, nikdo by nezemřel.

0/0
11.5.2010 14:19

Jacob_McArnoui

..

Uz zase? To to zas bude celej den stat :-/ Jinak souhlas s kolegou pode mnou..

0/0
11.5.2010 11:42

Túzokot

Díky, Děti Země

Ano, Děti země, opět další krev na vašich rukou. Nezbývá než "poděkovat". Hlavně, že jste ten nehodný stát vytrestali za to, že si nepořídil správný štempl na vykácení náletových dřevin v trase dálnice.

http://ekonomika.idnes.cz/ohromny-dalnicni-prusvih-ekologove-odsouvaji-dostavbu-d8-na-neurcito-1kt-/ekonomika.asp?c=A100429_1377199_ekonomika_spi

0/0
11.5.2010 11:38

Chytrakz hospody

Re: Díky, Děti Země

Nejsou to jen "Děti země", ale i jiní ekoteroristé:-(

0/0
11.5.2010 11:56

hbf

Re: Díky, Děti Země

No, kdyby si stát nevymyslel just nejprudivější trasu, tak se mohlo už řadu let jezdit.

Stát si vymýšlí obskurní trasy, aby byla zakázka dost velká a přiteklo z toho dost kapříků a jejich protivníci se potom chytají každé hovadiny, aby to státu znepříjemnili ... Vizte budějovickou dálnici, která mohla už dávno sloužit, kdyby tedy vedla přes Písek, vizte železniční koridory, hradeckou dálnici, kde se stát už leta letoucí není schopen dohodnout s ženskou, která ani nechce horentní sumy, jenom pozemky, na nichž by mohla dál hospodařit ... A je jedno, jestli jsou u koryta zrovna modří, oranžoví či nějak pruhovaní. Je to stejná hamounská pakáž.

Jinak krev je hlavně na rukách viníka nehody, ta silnice není nijak tragicky zákeřná, pokud není náledí a pokud se člověk smíří s tím, že pojede za kamionem a bude v Lovosicích o 3 minuty později, než kdyby ho někde přes plnou předjel.

0/0
11.5.2010 12:01

rogerer

Re: Díky, Děti Země

není tam všude plná...ja tam předjížděl normálně dle pravidel - dobře možná ta ryhclost byla o30víc abych byl dřív zpět....ale třeba tento řidič nepředjížděl....píšou tam prudce a nečekaně vybočil do protisměru to hned neznamená že šel předjíždět...

0/0
11.5.2010 12:47

CoSiMyslím

Re: Díky, Děti Země

Fajn, tak možná přiteklo dost kapříků, ale v tomhle stadiu už je to putna, jejich protivníci se teď už jen chytají každé

hovadiny, abychom to my všichni daňoví poplatníci měli ještě 2x dražší!!

0/0
11.5.2010 15:35

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.