Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

LÍDŘI PŘED KAMEROU: Neslibujeme, že budeme mistři světa, říká Zeman

Nabízíme to, co nebude stát daňového poplatníka ani korunu: větší svobodu rozhodování, říká expremiér Miloš Zeman, který se pokouší vrátit do vysoké politiky v čele Strany práv občanů Zemanovci. Bývalý předseda vlády vsadil na to, že lidé si přejí, aby mohli vybírat politiky do parlamentu z několika stran najednou.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

JoP.

SPOZ je strana,

která dokáže seřadit priority dle důležitosti:

1) nejvyšší priorita - změna volebního systému, odstranit tu disproporci, že volič volí strany,  přičemž kandidáti na poslance jsou více méně mafiánsky předurčeni stranickými aparáty. Volič by měl volit své zástupce - jednotlivé poslance - napříč politickým spektrem. Kolikrát jsme zaznamenali, že strana změní v průběhu volebního období svůj názor o 180 stupňů a jedinec poslanec, který trvá na původních volebních slibech strany, je označován posměšně jako přeběhlík????

2) odstranit ten strašněj bordel v legeslativě a v českém právním řádu, z kterého vyplývá vše ostatní, co tuhle společnost tíží,

3) odstranit ten strašnej bordel ve financích a hospodaření státu, včetně penzijní reformy a řešení státního dluhu,

4) vše další jsou věci sice důležité, ale méně zásadní,  které lze řešit následně. Pana Miloše Zemana si nesmírně vážím. Setřídění priorit je a rozdíl od ostatních stran zásadním plusem SPOZ. SPOZ budu volit, snad těch 5% překročíte. 

0/0
14.5.2010 13:28

Tazwoman

Vaši přeběhlíci se

už předvedli,díky nemáme zájem :-P

0/0
13.5.2010 17:22

viper

Před volbami ví všechny strany řešení všeho.

Aby po volbách neudělali nic.Zase budou jeden druhého obviňovat,házet vinu hned nalevo,hned napravo jako dřív.

0/0
13.5.2010 16:15

diviznaT no.2

Málokdo čeká, že bude pan Zeman mistrem světa.

Možná ještě pan Šlouf, jinak slabota. Rv

0/0
13.5.2010 12:20

swiss114-3

jasne kdyz ne v hokeji, tak mistri sveta v zavisti..

0/0
13.5.2010 11:24

Igor1

S volebním programem žádné strany

se nemohu na 100% ztotožnit, ale prakticky v každém programu je něco s čím rozhodně souhlasím a co bych podporoval. Takže když to srovnám napravo i nalevo, hledám nejmenší zlo a  vychází mi Zeman. R^

0/0
13.5.2010 10:20

;-)

Re: S volebním programem žádné strany

Tak nějak. Kdybych to bral podle programu, tak mám nejblíž k liberálům - ale v minulých volbých měli jen 0.07%. Mezi stranami s jakousi šancí se dostat do parlamentu by mi sice byl blízký program zelených, ale vadí mi jejich napojení na některá kontraproduktivní hnutí a životní styl a svým chováním ve sněmovně mě také neoslovili. Program ODS by mi blízký poměrně byl, ale po zkušenostech jim nevěřím, že by ho snad chtěli realizovat(vzpomeňmě jak dopadly sliby typu "daňové přiznání na půl stránky"). Program TOP 09 mi příjde opravdu asociální a populistický, jak o něm tvrdí ODS. KDU-ČSL volit nechci, protože víceméně souhlasím s Kalouskem, že její členové si pletou politiku a kostel - V kostele dělají politiku a na schůzích se modlí. Komunisty a socialisty volit nehodlám, jelikož i když tu a tam správně upozorňují na nějaký problém, tak jde převážně o lidi, kteří nechápou fungování tržní ekonomiky a jejich recepty na krizi jsou tou pověstnou Topolánkovou cestou do pekel.

0/0
13.5.2010 10:31

;-)

Re: S volebním programem žádné strany

VV mi příjdou dosti populistické, jejich program má 30 stran a připomíná příběh o tom, jak pejsek s kočičkou vařili dort - dali tam vše, aby vyhověli všem, a tak například slibují zároveň zvýšení i snížení daní. Navíc mi John není osobně sympatický a zrovna u strany která si hraje na ty křišťálově čisté mi příjde nevhodné, že lže u soudu a podvádí manželku (kdyby razil třeba ekonomiský program, tak je mi to veskrze jedno). Národ asi potřebuje nějaké populisty, a lepší VV než DS, ale že bych zatoužil je volit, to ne. A tak zůstává už jen Zeman - mám k němu různé výhrady, ale je to realista a možná mi nezbude, než ho volit.  :-/

0/0
13.5.2010 10:36

;-)

Re: S volebním programem žádné strany

A ještě jsem zapomněl na paní Bobošíkovou a její hnutí Suverenita. Ovšem opravdu nehodlám volit politickou turistku, která putovala od Klause do ČT, pak za železným a do Europarlamentu, následně se s ním rozešla, kandidovala za KSČM na prezidentku, pak se sloučila s bývalými Důchodci za životní jistoty a dnes nám dává lekce zeměpisu o tom, kolik obyvatel má ČR, kolik km čtverečních a o tom, že ČR je uvázaná řetězem u německé boudy. Strana Svobodných blízká hradu si představuje liberalismus nejlépe tak, že vystoupíme z EU a ze všech mezinárodních pravidel regulace, "zhasneme" a vrátíme se někam na začátek 90. let, aby si všichni její členové mohli nerušeně beztrestně nakrást. O NS která hlásá, že pro barevné není v téhle zemi místo snad už nemá ani smysl mluvit. A DS jakbysmet............ovšem pro Horáčka s Pažoutem by to jistě mohla být těžká volba, jestli volit DS nebo NS.......

0/0
13.5.2010 10:42

Mr_R

Re: S volebním programem žádné strany

zajímavá shrnutí, kež by alespoň takhle zauvažoval každý volič R^  

0/0
13.5.2010 12:37

Dýzl

Re: S volebním programem žádné strany

Pánové, vzácně se s vámi shoduji. Ne že bych byl zemanovci uplně nadšen, budu je ale volit jako z mého skromného pohledu nejmenší zlo.

0/0
13.5.2010 11:08

Joseph Hallenbeck

Re: S volebním programem žádné strany

Ano Zeman je mým protestem proti korytářům. Jasná volba. I když nesouhlasím s několika body, on na druhou stranu říká věci jak jsou, což je pro mě věc kvůli které překousnu těch pár bodů.

0/0
27.5.2010 1:55

Mr_R

Změna volebního systému

navržená touto stranou se mi v jejich programu docela líbí. Navíc je tu vzhledem k možné povolební situaci dokonce možnost, že ji SPO může i prosadit. Samozřejmě záleží na hodně okolnostech, které po volbách nastanou. V prvé řadě samozřejmě to, aby se SPO vůbec přes 5% dostala. Pak se může svým příslibem podpory stát významným hráčem při sestavováním vlády. Mám SPO v širším výběru možných kandidátů a i když ji s největší pravděpodobností volit nebudu, byl bych rád kdyby se do parlamentu dostala. Rozumná alternativa pro levicové voliče, především ČSSD.

0/0
13.5.2010 10:01

zoufalec1

Re: Změna volebního systému

tuto stranu lze spíš  chápat jako vrtoch uraženého staříka

0/0
13.5.2010 21:39

;-)

penalizace za opakované zkoušky...

Program SPO je veskrze rozumný, ale s tou penalizací za opakování zkoušek a ročníků to dosti nedomyslel. A s tím, že by šlo o příjem školy také ne. To by totiž nesměli existovat na VŠ učitelé, kteří z principu vyhazují přes  90% lidí od zkoušky a 40% studentů opakuje jejich předmět - v takových případech není patrně vina na straně studentů, ale školy - buď je příliš tvrdá zkouška, nebo zcela nedostatečná výuka. Další problém je, že šlo li by o příjem školy, mohly by být školy v pokušení si takto vylepšovat rozpočet. Konec-konců, jjiž dnes řada technik dělá to, že do prvních ročníků naqbere ohromná množství studentů, ale polovinu jich vyhodí již v prvním semestru (ale peníze od státu na studenta dostanou na celý rok - tedy i 2. semestr) - a vůbec jim nevadí, že tím poškozují ostatní VŠ, stát, studenta připraví zbytečně o rok života a společnost o jeho 1 rok produktivní práce.

0/0
13.5.2010 9:50

Mr_R

Re: penalizace za opakované zkoušky...

Bral bych to tak, že většina věcí z volebních programů stran není stejně realizovaná, a to ani u vítězů voleb. Dotváří pouze jakousi orientaci a směřování strany. U SPO je klíčovým bodem potřebná změna volebního systému, který má hlavu a patu. Velké strany samozřejmě o tuto změnu mít zájem vůbec nebudou, ale v patové povolební situaci by mohla SPO příslibem podpory (nikoli účastí ve vládě) třeba i uspět. Po 4 letech by se mohla změna volebního systému významně a pozitivně zůročit.

0/0
13.5.2010 10:07

nuhajko

SPO

myslim, že strana SPO je výbornou alternativou v těchto volbách, Zeman je asi nejchytřejší politik v zemi a je vidět, že ví co dělá. Každému musí být jasné, že v dneší době je daňová progrese nezbytná...

0/0
13.5.2010 9:45

iník

Re: SPO

Asi máš holý zadek, takže se Tě daňová progrese ani zdaleka týkat nebude. Nechápu, proč by měl někdo platit vyšší sazbu (nikoli daně, ty přece platí zákonitě vyšší) jen proto, že víc vydělá?

0/0
13.5.2010 9:51

Dýzl

Re: SPO

Nejsem sice nadšen z některých lidí kolem Zemana, ve volbách ale mají můj hlas. Letošní volby jsou pro mne o tom, dát hlas nejmenšímu zlu. Původně jsem chtěl volit VV, když ale pozoruji farizejského Johna přešla mne chuť.

Pan Zeman byl jeden z mála politiků kterých jsem si vážil. I přes jeho chyby.

0/0
13.5.2010 9:52

eddie5

Re: SPO

Myslím, že je to správné rozhodnutí!

0/0
13.5.2010 10:13

jorbl

Re: SPO

Me je vcelku sympaticky majetkovy priznani.

0/0
13.5.2010 10:01

;-)

Re: SPO

Daňovou progresi nepovažuji za nezbytnou, ale pokud je mírná, je ekonomicky snesitelná. Nemyslím si ale,že by byla nějak zvlášť spravedlivá. Je to spíše odraz ekonomisko-společenské reality. Na druhou stranu považuji za zcela nevhodnou skrytou daňovou degresi, kteroužto u nás představuje pravicí tak vychvalovaná DPH, a díky sociálnímu pojištění a jeho stropu i přímé daňě. U nás je totiž stav progresivně - degresivní. Chudí s minimální mzdou odvedou státu relativně málo % svých příjmů, nejvíce odvedou lidé s lehce nadprůměrnými příjmy (cca 20 - 70 000) a naopak zcela nejméně lidé s extrémě vysokými příjmy. Tím je bita střední třída a můžeme si tak nechat jenom zdát o vytvoření společnosti zdravé západní společnosti se silnou střední třídou. Naopak to vede k rozevírání nůžek ve společnosti, což je stav jednoznačně nežádoucí. Daně by měly být asi rovné pro všechny, ale hlavně nízké. Což rozhodně nějsou.

0/0
13.5.2010 10:02

R66

Re: SPO

Odvádí se do státní kasy "procenta" nebo "finance" ?

Neměli by být daně rozpočítány na hlavu a ne na příjmy ?

Dnes neexistuje rovná daň, jen se blížíme k rovnému procentu daně !!!!

O co víc používá státní služby člověk s vyšším příjmem než ten s nižším, jestli vůbec více ? 

0/0
13.5.2010 11:58

;-)

Re: SPO

Tento problém je jistě sporný, ale z ekonomiského, společenského i politického hlediska je absolutní daň z hlavy nerealizovatelná. Jakou by proboha musela mít výši? když rozpočítám státní rozpočet, tak cca 100 000Kč. Kdo nic nemá, tomu stejně nic nevezmete(bezdomovci), a lidé kteří mají minimální mzdu by za rok nevidělali ani na daň. Rodina s 3 dětmi by ročně zaplatila 500 000Kč na daních. Tohle byste prostě neustál a koledoval si o nějakou hrůznou sociální revoluci. Lid by záviděl bohatým ještě víc. Nechci se dožít dne, aby se z 90% obyvatel stala chudina a táhla městem a věšela  bohaté na pouličních lampách.  ........samozřejmě k tomuhle by dojít nemuselo, ale mohlo. Jistě by ale došlo k radikálnímu odlivu obyvatel do zahraničí.

0/0
13.5.2010 12:18

7650

Bylo by dobré

kdyby se SPOZ a zejména Zeman do PS dostal. Myslím, že sledovanost jednání PS na ČT 24 by výrazně stoupla, a některé jeho vyjádření by umravnily jak levici tak i pravici. Je to ať chceme nebo ne výrazná osobnost české politické scény a odchod na Vyočinu mu vůbec neublížil, naopak.

0/0
13.5.2010 9:43

zimní kombineza

Re: Bylo by dobré

R^

0/0
13.5.2010 10:08

jekkal

Svoje

úspěchy Zeman pohřbil prosazením podrazáckýho Špidli a podporou vyčuranýmu Grossovi, teď již má po sezöně. 

0/0
13.5.2010 9:42

Mr_R

Re: Svoje

zmíněné chyby si taky M.Zeman velice dobře uvědomuje.

0/0
13.5.2010 10:09

Kresinka

nesouhlasím

téměř s ničím, co pan Zeman říká, ale mimovolně vzbuzuje úctu

0/0
13.5.2010 9:15

zoufalec1

svoboda?

cituji: "Nabízíme svobodu rozhodování. Neslibujeme třinácté důchody, nižší daně, šrotovné nebo že vyhrajeme mistrovství světa v hokeji," řekl Miloš Zeman v rozhovoru pro iDNES.cz."

k čemu je dobrá taková svoboda, v čem spočívá? Třeba v tom, že když mi vláda napaří tučnou daň z nemovitosti tak se mohu svobodně rozhodnout, že se nenechám okrádat ( jinak to nazvat nelze ) a že ji nezaplatím?

0/0
13.5.2010 9:05

vlmach

Re: svoboda?

Chudinko.

0/0
13.5.2010 9:18

zoufalec1

Re: svoboda?

poněkud neadekvátní. Proč mě označujete za chudinku? Jen osel platí tuto daň s nadšením. Víte vůbec človíčku o co jde?

0/0
13.5.2010 9:30

jorbl

Re: svoboda?

Kolik lidi uz si pralo, abychom se tady rozhodovali v podstate ze dvou velkych stran. Predstava, ze by to byla CSSD a ODS je hrozna. Tak chapu tu poznamku o svobode rozhodovani. Na druhou stranu - prilis mnoho zajicu psova smrt.... nebojakseto...

0/0
13.5.2010 10:15

zoufalec1

Re: svoboda?

jestliže chceme mluvit o svobodě rozhodování ponechejme tedy tuto svobodu voličům kterékoliv strany. I ČSSD nebo ODS. Pro vás možná představa hrozná, jiní by tyto strany chtěli mít ve vedení. To je ta svoboda? To ale přece máme i bez Zemana, za to nemusí bojovat

0/0
13.5.2010 10:45

jorbl

Re: svoboda?

Volicum nikdo zadnou svobodu nebere. Stoupencum systemu dvou stran se nic nemeni. O zadnym boji jsem nic necetl.

Prestavam rozumet...

0/0
13.5.2010 10:57

zoufalec1

Re: svoboda?

"Nabízíme to, co nebude stát daňového poplatníka ani korunu: větší svobodu rozhodování, říká expremiér Miloš Zeman, který se pokouší vrátit do vysoké politiky v čele Strany práv občanů Zemanovci."

Tak začíná článek, o kterém se vyjadřujeme. Zeman zde nabízí voličům větší svobodu rozhodování a o tom je řeč. Zkuste nejdříve článek přečíst, někdy to ovětlí mnohé...

0/0
13.5.2010 21:37

Václav Dobrák

Zase Zeman kecá po třešnovicovém chlastu

a ty třešně si půjčil tajně od komoušů.....

0/0
13.5.2010 9:02

obambiodřekykunene

i přes ty litry kořalky,

je Zeman svým intelektem, vtipem, sarkasmem a nonšalancí strčí do kapsy, všechny(jediný možný konkurent sedí na Hradě)......není to divné? ;-)

0/0
13.5.2010 8:58

zoufalec1

Re: i přes ty litry kořalky,

je nesporné, že Zeman dovede mluvit, místy je i vtipný, otázkou však je, co si za to volič koupí

0/0
13.5.2010 9:11

ligac

Tak si prohlédni vaše bilboardy,abys věděl co ste nechali

natisknout ;-D

0/0
13.5.2010 8:18

josefm

Pane Zemane,

kdybyste se neobklopoval spolupracovníkama, jejichž minulost je silně diskutabilní, dal bych vám ve volbách hlas. Rv

0/0
13.5.2010 7:59

Spalovač šancí

Re: Pane Zemane,

a proč ten palec dolů :-) ? a komu tedy dáte svůj hlas :-) ?

0/0
13.5.2010 8:25

Mr_R

Re: Pane Zemane,

Vidím to podobně, navíc hlavně právě tihle lidé Zeman přemluvili. Přes tuto negativní skutečnost se mi líbí navrhovaná změna volebního systému. 

0/0
13.5.2010 10:14

doldoo

stejně budu volit ČSSD

poněvadž mám rád hokej a na ten náš se nedá už koukat a Paroubek slíbil, že budeme porážet zas Kanadu, dám hlas ČSSD. Věřím, že to spolu se Šlégrem dokaží!!R^

0/0
13.5.2010 7:32

Toicem

Re: stejně budu volit ČSSD

No samozřejmě - Šlégr v útoku a Paroubek jako špunt v brance. Nemůžeme prohrát. !

;-D

0/0
13.5.2010 10:26

babacek

Zeman

´´ Neslibujeme, že budeme mistři světa, říká Zeman.´´

To je ovšem chyba, Jirka slibuje, že budeme vládci planety. Prý má kouzelný prsten od Arabely.:-P Alespoň jeho příznivci tomu pevně věří. ;-D

Adéla volí ze zezadu. http://www.youtube.com/watch?v=8mypg4HrBGY

0/0
13.5.2010 6:48

semafor

Re: Zeman

Hloupé

0/0
13.5.2010 7:21

MiroTR

Re: Zeman

R^ Ano.  Také si myslím, že výroky o vládě s Marťany, nebo o vyšší moci jsou hloupé.

0/0
13.5.2010 7:50

zoufalec1

Re: Zeman

souhlas

0/0
13.5.2010 9:12

jurina

Ať chcete,nebo nechcete

Zeman je poslední opravdový polotik v tomto státě.

0/0
13.5.2010 6:35

Najdete na iDNES.cz