Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Kondomy a zpívání s královnou, navrhl britský úředník plán papežovy návštěvy

Velký trapas řeší britské ministerstvo zahraničí. Jeho mladý úředník omylem rozeslal e-mail s návrhem papežova programu při zářijové návštěvě v zemi. Svatý otec by podle něj mohl v Británii představit vlastní typ prezervativů nebo otevřít kliniku pro potraty. Je to politováníhodný lapsus, sype si britská diplomacie popel na hlavu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

yry

Až 2

Opravdu jsem měl tu čest zažít život týnedžera a studenta bydlícího na oddělených i smíšených kolejích v době, kdy HIV a AIDS v Česku a Slovensku téměř nehrozilo. Tu jízdu mému malému kamarádu moc přeju !! Co zažiješ a sníš ti nikdy nikdo neveme.

V 18 až 26 potkat nymfomanku (a ne jednu) je rozhodně terno pro každého ("chlapce na celý život"). Pokud není spoután nesmyslnou vírou, jejíž představitelé to poloveřejně dělají do nezletilých ministrantů a pochopitelně věří v možnost početí malého papežíčka, jinak by to přece při svém hlásaném přesvědčení nedělali a víc zneužívaly ženy ! Malinký, jim svěřený chlapec je to jediné, na co se zmůžou. Fuj.

Církev, svého času neschvalovala (upalovala) i uspořádání Vesmíru. Co k legálním potratům ?

Máte statistiku zahybání a rozvodů pravých KC a ostatních podobných členů pochybných sekt ? 

0/0
27.4.2010 10:23

proLogos

Re: Až 2

1) Hlavně, jestli máte představu, kolik je těch, o kterých píšete =)

2) Nevím, jesli je pochopitelnější zneužívat ženy či chlapce, vidím to trochu jinak =)

3) To, že existovaly názory, které se neslučovaly se středověkými církevními zjevně dokazuje, že církev dobovou společnost neovládala. Stejně jsou jí připisovány veškeré mínusy středověku. Možná, když budete víc studovat historii, trochu změníte názor..

4) CO je pravý katolík? Ten, který se nerozvádí? Nevím, proč tedy jakou statistiku, nebo proč označení "pravý katolík". Všichni lidi se o něco snaží, ne?

5) To o papežíčkovi nechápu, byť se Vám to slovo zjevně tolik líbí...

0/0
27.4.2010 19:22

yry

Re: Až 2

1) Jsem to já. 2) S chlapci jsem to nikdy nezkusil, i když jsme dva byli s dvěma děvčaty naráz. Žádná dívka nebo žena si nikdy nestěžovala na zneužití, což mi některé dokázaly při setkání po létech.

3) Kdybych víc studoval historii, věděl bych, kolikrát a kdy CS na cokoli změnila názory. Kdy přiznala heliocentrismus, duši ženám, černochům, atd.. Možná, že se schyluje k dalšímu veletoči, při trestání zneužívačů dětí duchovními KC. Zatím tomu němcovi nevěřím, ale...

4) Mě nezajímá. Ať si dělá co chce a neplete se ostatním do života nějakým "morálním" spasitelstvím.

5) Mimomanželský pohlavní styk KC opravdu "nepreferuje". Proč by to ti duchovní dělali s ministranty, kdyby tomu nevěřili. Opravdu, malinký papežíček je můj ©

 vynález a velmi se mi líbí.

0/0
27.4.2010 21:38

all_the_way

Re: Až 2

Fakt. č.1.: Drtivá většina římskokatolických duchovních jsou heterosexuálové (potvrzeno rozsáhlými studiemi v Polsku) a nemalé procento z nich udržuje dlouhodobé vztahy s jednou partnerkou. A většině z nich to vyhovuje, jen zábava, žádné starosti. Osobně znám katolického duchovního, který má 3 děti se svou celoživotní partnerkou. Samozřejmě "tajně".

Fakt č.2.: Římskokatolická církev má neveřejný fond pro alimenty vyplácené ženám přivedeným do požehnaného stavu katolickým duchovním (to znamená, tato situace není ojedinělá), co hůř, má i andělíčkářskej fond, což je brutus!

Fakt. č.3.: Homosexualita v římskokatolickém kléru se koncentruje v řeholních společenstvích (v Čechách především premonstráti), které má s okolním světem minimální kontakt.

Fakt č.4.: O řád větší počet pedofilních znásilnění mají na svědomí učitelé/učitelky, skautští vedoucí, vedoucí dětských kroužků atd. Ale do těch se tak snadno nekope jako do římské církve, proti které je zbolševizované obyvatelstvo tohoto...

0/0
21.6.2010 12:34

all_the_way

Re: Až 2

... neustále indoktrinováno. Je to furt ta samá bolševická písnička z 50-let. Církev upalovala, byli to tmáři, jsou to darmožrouti atd. A hloupé ovce, jako jsi ty, tuhle propagandu baští a ještě u toho slastně mlaskají.

 Estébáci, kteří v Bartolomějské ulici škrtili katolické kněze páskem, chodí bez trestu po ulicích našich měst a ty tady budeš vytahovat nějaký upalování z patnáctýho století, ty trapáku.

 Římskokatolická církev má mnoho nešvarů, ale tahleta upalovací/pedofilní propagandistická mantra je tak trapná až běda. ...

0/0
21.6.2010 12:38

yry

Při trochu větší fascinací dějinami byste zjistil, že potraty se prováděly možná od začátku lidstva (kde bylo křesťanství ?). Je rozdíl, zda si pokrytecká křesťanka vypije doma výluh z vratiče, možná námelu, atp. nebo si tam narve třísku, nebo se ožere červeným vínem v horké vaně, nebo to provede špinavá baba špinavým drátem. Na legální klinice nechcípne většinou ani ta pokrytecká křesťanka, a většinou má před sebou další pokus o početí a porod zdravého dítěte v příznivější době!  Vy běžte nasazovat kondomy do Afriky, a propagovat plánované rodičovství mezi HIV pozitivní. To by byl pravý úkol pro ČLOVĚKA, ne pokrytce z řad nějaké KC sekty.

Vím, že věříte v neposkvrněné početí a množení se nechráněným pohlavním  stykem duchovního s ministrantem.

0/0
27.4.2010 9:11

Romulan

Re: Až

To ze se potraty provadely jeste neznamena, ze by je nekdy cirkev schvalovala. Je taky si nutny uvedomit, ze pokud nekdo pristupuje k sexu lehkovazne, musi pocitat s tim, ze se vystavuje zvysenemu riziku tehotenstvi. Navic si zdrejme na rozdil od vas vazime kazdeho zivota a to i nenarozeneho.

Pokud nekdo strida partnery jak na bezicim pasu, je jasne, ze se u nej zvysuje pravdepodobnost nakazeni viru HIV(a to i pri uzivani kondomu-muze prasknout atd.). My co dbame na vernost a rozvahu pri sexu, takove starosti nemame... Zvlastni je hlavne to, ze ti, kterych se to tyka s tim problem nemaji, ale ti, kteri na tyto narizeni nedbaji, krici. Proc? Dyt vam to muze byt jedno, ne?

0/0
27.4.2010 9:39

yry

Re: Až

KC neschvaluje ani homosexuály a jinak se skoro nemnoží.

Že neschvaluje také potraty to normální lidi (92-96% Čechů) nezajímá.

0/0
27.4.2010 12:58

Romulan

Re: Až

No jestli je 92-96% u tebe normalni vyber z populace, tak to teda klobouk dolu;-D;-D;-D

Co znamena ze neschvaluje homosexualy? Takovou formulaci slysim poprve....

0/0
27.4.2010 13:45

yry

Re: Až

92-96 % je v Česku nekřesťanů.

Homosexualita je těžký hřích,

pokud se jí nedopouští duchovní s ministrantem, za účelem početí malého papežíčka.

0/0
27.4.2010 16:54

proLogos

Re: Až

Homosexualita není těžký hřích: církev chápe, že homosexuál nemůže poručit svojí orentaci. Homosexuální JEDNÁNÍ je hřích, protože se příčí přirozenosti. Svému jednání už člověk může poručit.

Chápu, že pokládáte za nenormální svoji sexualitu neprojevovat, nicméně - sexualita a pudově orientované jednání není to samé. Stejně tak to rozděluje i církev - ve všech případech, tedy i těch klerikálně zbarvených.

-

Normální člověk dokáže normálně komunikovat. Nechápu, když my jsme zdvořilí, proč Vy píšete tak štvavě a urážlivě.. Přitom se na většinu věcí víry dá přijít holým rozumem.

0/0
27.4.2010 19:11

yry

Re: Až

Ty počáteční řádky jsou nesmysl. Přečtěte si to znovu, kde je kocour ve spíži ?

Kde se nacházela vaše normální komunikace v době kdy duchovní KC zneužívali děti ? Kde byla, když vyvražďovali celé kmeny "jiných" lidí ? Kde byla při upalování čarodejnic, lékařů, kteří se ve stínu KC pokoušeli léčit nejen modlitbou ke K bohu ?

0/0
27.4.2010 21:15

all_the_way

Re: Až

Kde se nachází tvoje normální komunikace, když v dobách, kdy ani králové neuměli psát církev uchovávala duchovní poklady historie. Přesně tak: i díla "pohanských" autorů klasické antiky se zachovala dodnes jen díky tomu, že byla opisována a uschovávána v klášterech především ve Francii, v Německu, Itálii a Anglii. Kde se nachází tvoje normální komunikace, když v dobách kdy neexistovala žádná lékařská péče to byly jen řeholní řády (především ty ženské), které pečovaly o chudé, nemocné a strádající bez nároku na jakýkoliv honorář. Například princezna Anežka Přemyslovna, o jejíž ruku stál samotný císař, raději pečovala o nemocné a umírající chudáky. Odporná katolická sektářka, žejo?

 Kde se nachází tvoje normální komunikace v době, kdy byla čeština na ústupu, Jednota bratrské vydala svůj fenomenální kralický překlad Bible Svaté a s ním i českou gramatiku a přispěla k zachování českého jazyka do dnešních dní. Každá mince má dvě strany, ty ale chceš vidět jen tu jednu.

0/0
21.6.2010 13:51

all_the_way

Re: Až

92-96% Čechů jsou nekřesťané? Jak se má rozumný člověk bavit s demagogem jako jsi ty. Každý, kdo tvrdí, že v Česku je 4-8% křesťanů si pod sebou podřezává větev. Jenom k římskokatolické církvi se hlásí zhruba třetina populace (v tradičních oblastech jako je jižní Morava a východní Čechy je to ještě více) a to se nebavím o dalších křesťanských církvích: jenom husiti a evangelící mají každý ca. 100 tisíc členů, což je dohromady 200 tisíc, což jsou 2% populace. Pokud je tedy v Česku 4-8% křesťanů, pak má římskokatolická církev v česku 200-600tis. členů. Což je úplná blbost, protože jenom olomoucká arcidiecéze čítá 570tis. katolíků. Katolík je podmnožina křesťana. Pražská arcidiecéze čítá 370tis. katolíků a to už jsme na těch zmiňovaných 800tis tvého horního odhadu. a ještě jsem nezapočítali 6 zbývajících diecézí. Chápu, že mezi tvými známými je 4-8% křesťanů, nebo že bys chtěl, aby bylo v Česku jen 4-8% křesťanů, ale to ještě neznamená, že to tak je. Ale klidně o tom sám sebe přesvědčuj..

0/0
21.6.2010 13:41

yry

bude papež rozdávat veřejně kondomy (ne jen duchovním, aby nechráněným pohlavním stykem s ministrantem nepočali malinkého papežíčka) a otvírat kliniku pro legální přerušení (ukončení) těhotenství, skončí konečně jedna z nejtemnějších kapitol lidstva.

0/0
26.4.2010 23:31

duhastrecht

Re: Až

Máš recht vraždění dětí jejich vlastními matkami zavedené bolševikem Leninem 1920 je opravdu úžasně světlá kapitola v dějinách lidstva.

0/0
27.4.2010 6:28

yry

Re: Až

Při trochu větší fascinací dějinami byste zjistil, že potraty se prováděly možná od začátku lidstva (kde bylo křesťanství ?). Je rozdíl, zda si pokrytecká křesťanka vypije doma výluh z vratiče, možná námelu, atp. nebo si tam narve třísku, nebo se ožere červeným vínem v horké vaně, nebo to provede špinavá baba špinavým drátem. Na legální klinice nechcípne většinou ani ta pokrytecká křesťanka, a většinou má před sebou další pokus o početí a porod zdravého dítěte v příznivější době!  Vy běžte nasazovat kondomy do Afriky, a propagovat plánované rodičovství mezi HIV pozitivní. To by byl pravý úkol pro ČLOVĚKA, ne pokrytce z řad nějaké KC sekty.

Vím, že věříte v neposkvrněné početí a množení se nechráněným pohlavním  stykem duchovního s ministrantem.

0/0
27.4.2010 9:10

proLogos

Re: Až

Zřejmě máme hooodně odlišnou představu, co označují slova "pokrytectví", "křesťan", "člověk".

Hlavně byste si měl ověřit, jestli to, co "víte" odpovídá skutečnosti ;-)

0/0
27.4.2010 19:29

yry

Re: Až

Máte plnou pravdu, Vaše "skutečnost" mě nezajímá.

Slova pokrytec se v mojí skutečnosti rovná křesťan.

Svobodný Člověk  s tím nikdy neměl nic společného.

0/0
27.4.2010 21:44

Dru Zeree

Yes Minister

;-D;-D;-D, Angličani jsou prostě vtipálciR^

0/0
26.4.2010 17:10

Lessfax

Re: Yes Minister

taky me napadlo, kam se asi urednik preradi... aneb urednik koruny (stejne jako ten recky) se nepropousti :)

0/0
26.4.2010 22:54

Lobo - poslední Czarnian

Co je na tom divnýho?

Vždyť angláni jsou přece banda kacířů, tak trochu jako češi:-P

0/0
26.4.2010 14:43

pes Muki

Re: Co je na tom divnýho?

V tom se musim cechu zastat. Husite skutecne to delali s ideologickych duvodu a verili, ze maji lepsi vyklad viry i treba proti vrchnosti. V Anglii to udelal Kral, protoze se chtel rozvest a papez mu to nechtel povolit. Prohlasil se za hlavu cirkve a rozvod si povolil. Ze by cesi brali vazne, kdyby Klaus byl hlavou husitske cirkve, jako je dnes v anglii kralovna, tomu neverim

0/0
26.4.2010 19:36

pes Muki

no jo

Antisemismus je pro vetsiny lidi jiz nevhodny, tak je ted v mode antikatolismus..

0/0
26.4.2010 14:20

referentka

...no abych řekla pravdu,

nejsem katolík, do kostela nechodím ale třeba papeže jsem si vážila...ale po provalení nešťastné aféry se zneužíváním dětí si myslím, že nějaký vtípek vzniklý nedopatřením papeži ani nikomu z jeho suity neublíží...

0/0
26.4.2010 14:00

pes Muki

Re: ...no abych řekla pravdu,

Ale ano, prave ze staci staci  pomluvy na ublizeni protivnika. Alespon to funguje u vetsiny lidi.

0/0
26.4.2010 14:17

Marpes

Se

můžou po**** kvůli vtipu :-)

0/0
26.4.2010 12:59

Bennu

Re: Se

No delat v soukromem sektoru a pomrvit zakazku za miliony, tak nevim, jak bys mluvil. A staci jedna hloupost.

0/0
26.4.2010 13:03

Marpes

Re: Se

Jakou zakázku? Co se soukromým sektorem? Vždyť to byl úředník.

0/0
27.4.2010 18:02

proLogos

V čem je vlastně problém? =)

Taky bych se hodně divil, kdyby papež čekal, že kvůli jeho návštěvě si všichni sednou na zadek a přestanou myslet na to, co jim na katolících vadí. Myslím, že si jasně uvědomuje, že právě on je hromosvod pošklebků a zároveň nejúdernější svědek víry.

Ten břitkej humor beru jako přímější a otevřenější jednání, než omezit se na zdvořilostní fráze a nekonfliktní program. Že je to netaktní je jiná věc. Není celkem co řešit..

0/0
26.4.2010 12:55

Garfieldek

Hihihi...

To je fantastický!!! "materiál ideální cesty s některými za vlasy přitaženými návrhy, který je určen jen pro vnitřní potřeby úřadu"... Hahahaha, Britové jsou super ;-D

0/0
26.4.2010 12:10

diletant

Re: Hihihi...

britský humor já můžuR^

0/0
26.4.2010 12:41

proLogos

Re: Hihihi...

Já taky.

0/0
26.4.2010 13:13

honzabar

pravá víra

Každý se může na vlastní oči přesvědčit jaká ta katolická církev je. Hromada pokrytců, modlářů a odpadlíků. Nechci tvrdit, že všichni ty co chodí do kostela to nemyslí upřímně. Právě ti se musejí zamyslet, kam chodí a koho uctívají. Pravé desatero(nekatolické) jasně říká, že se má uctívat jen jeden bůh a vy se klaníte papeži, soškám, obrázkům. V bibli je jasně dáno jaký den se má světit a to ve čtvrtém přikázání. Sobota se má světit a ne žádná neděle, kterou ustanovil Konstantin 7. března v roce 321. Kdo má právo měnit boží zákon, lidská tradice? Zamyslete se a přečtěte si pravdu a věřte, věřte v pravého boha a to celým svým srdcem!

0/0
26.4.2010 12:05

Romulan

Re: pravá víra

Uau, ty jsi tedy opradvu znalec. Uprimne jsem se zasmal tomu, co pises. Tolik veci zamotat dohromady, tak to je vykon :-D. Je me te celkem lito, ze se zde prezentujes s takovou urovni znalosti.

0/0
26.4.2010 12:39

hph

Re: pravá víra

No nevím, kdo tady tomu nerozumí. Že vy neznáte biblické desatero (tj.původní před zásahem Konstantina), není vina autora původního příspěvku.

0/0
26.4.2010 13:00

hph

Re: pravá víra

A vidíte, mně je zase líto vás. Znát původní desatero, tj.před zásahem Konstantina, je v dnešní době vzácnost - jak vy sám potvrzujete svojí reakcí.

0/0
26.4.2010 13:05

Romulan

Re: pravá víra

Tak v prve rade je celkem vypovidajici si splest 3. a 4. prikazani. To pak hodne vypodiva o erudovanosti pisatele.

Za druhe, ve svem prispevku jsem nepsal nic o destareru, ale jen o urovni znalosti. Ale kdyz uz o tom mluvime, tak je nutne si uvedomit, ze puvodni tvar desatera neni nikde kompletne zaznamenan. To, jak prezentovane dnes vychazi tusim prevazne z knih Exodus a Leviticus a ani v jedne knize neni napsano cele.

Jinak uvadet jako manimupaci s desaterem to, ze v puvodni zidovske verzi je uctivana sobota je totalni neznalost krestanske teologie(coz by mel pisatel znat, kdyz to chce kritizovat).

Dale uvadet jako duvod zmeny Konstantyna je taky dost velka neznalost. Rane krestanstvi slavilo nedeli odprvopocatku.

Dale neznam zadneho krestana, ktery by se klanel papezi, soskam ci obrazum. Pokud pisatel nekoho takoveho videl, tak mu garantuju, ze to nebyl urcite krestan;-)

0/0
26.4.2010 14:14

honzabar

Re: pravá víra

Nepletu se jaké přikázání je čtvrté v bibli. Zde se můžete podívat na desatero http://cs.wikipedia.org/wiki/Desatero i na pokrácenou a popletenou katolickou verzi. Tady najdete podrobné fakta o desateru http://www.freewebs.com/paprsek/desatero.htm

0/0
26.4.2010 14:44

honzabar

Re: pravá víra

Není kompletně zaznamenán ? Asi jste bibli nikdy nečetl že ?

Exodus  20:15 http://www.biblenet.cz/app/bible/Exod/chapter/20#v1

Deuteronomium  5:19 http://www.biblenet.cz/app/bible/Deut/chapter/5#v1

0/0
26.4.2010 15:00

Romulan

Re: pravá víra

Aha, tak zde doslo k informacnimu sumu. Predpokladal jsem, ze kdyz kritizujete "katolicke" desatero, tak ze mate namysli formu, kterou uvadi katechismus. Proto se omlouvam....

Nicmene to nemeni nic na tom, ze mate dve formy destara, nemluve o tom(jak jsem psal) se obe formy lisi(nekde neco chybi nekde zas prebyva) a jen na kamenych deskach byla puvodni forma desatera. Tim, ze jsem napsal ze neni kompletne zaznamenan, mel jsem na mysli, ze neexistuje v Bibli presny prepis z kamenych desek. Kterou formu pak pouzivate? Prvni, druhou nebo obe?

Pokud clovek cti co je napsano v jednotlivych bodech desatera a chape a uvedomuje si jejich vyznam, tak mate uplne jedno jakou formou je desatero citovano, nebo snad ne?

0/0
26.4.2010 15:24

honzabar

Re: pravá víra

Obě verze jsou v bibli a věřím jim. Význam mají naprosto stejný jak Exodus  20:1 tak Deuteronomium  5:1. Jednou bude tajemství odhaleno a každý uvidí, jak to tam je přesně zaznamenáno. Jediné co vím, že to nebude ta verze z katechizmu, protože o ní není v bibli ani zmínka. Mrkněte na zajímavé oběvy z archeologických vykopávek http://www.b-a-n.cz/

0/0
26.4.2010 15:49

Romulan

Re: pravá víra

A proc nemuze byt ta katolicka verze taky spravna? protoze je kratsi? Dyt rika to stejny. Jen je kratsi a aby se lip pamatovala. Nikdo prece nespochybnuje puvodni text v Bibli....

0/0
26.4.2010 16:23

Alenda

Re: pravá víra

Není to stejné asi o tom nic nevíte - 2 přikázání církev zrušila 4 přikázání změnila a 9 přikázání rozdělila na dvě aby se zachoval počet 10. Tomu říkáte stejné?!!!!

0/0
28.4.2010 10:30

honzabar

Re: pravá víra

Klanění je obrazně řečeno, nebodlíte se snad k panence Marii a všem možným svatým? Nikdo na této zemi není svatý, žádný papež co umřel nesedí po pravici boha. Svatý je jedině náš otec nebeský! Mrkněte na druhé přikázáni: Nezobrazíš si Boha zpodobením ničeho, co je nahoře na nebi, dole na zemi nebo ve vodách pod zemí. Nebudeš se ničemu takovému klanět ani tomu sloužit. Já jsem Hospodin, tvůj Bůh, Bůh žárlivě milující. Stíhám vinu otců na synech do třetího i čtvrtého pokolení těch, kteří mě nenávidí, ale prokazuji milosrdenství tisícům pokolení těch, kteří mě milují a má přikázání zachovávají.

0/0
26.4.2010 15:08

Romulan

Re: pravá víra

To je prave ten problem nepochopeni modlitby ke svatym. Svaty je nekdo jako primluvce nikoli nekdo, komu se klanime. Navic pokud se nepletu, tak nemuzete vedet, ze zadny papez co zemrel, ze neni jiz spasen?

Co se tyce druheho prikazani, tak mam obavy, ze vyklad je trochu jiny nez si predstavujete. A znovu se musim opakovat, neznam zadneho katolika, ktery slouzi nebo se klani nejake sose ci obrazu.

Je to stejne, jako kdyz mame v Pismu napsano slovo "Buh" tak je to forma reprezentace Boha jako osoby. Stejne je to i s obrazy a sochamy atd.

0/0
26.4.2010 15:37

honzabar

Re: pravá víra

Spravedliví a svatí budou vzkříšení až u druhého příchodu Ježíše Krista. Po smrti nic není, pár důkazů z bible: Proto tě připojím ke tvým otcům, budeš uložen do svého hrobu v pokoji a tvé oči nespatří nic z toho zla, které uvedu na toto místo.  (2Kr 22,20) Nebo mrtví nevzpomínají na tebe, a v hrobě kdo tě bude oslavovati? (Ž 6,6 kral.)

Vychází duch jejich, navracují se do země své, v tentýž den mizejí myšlení jejich. (Ž 146,4 kral.) Což pro mrtvé budeš konat svoje divy? Povstanou snad stíny a vzdají ti chválu? Což se o tvém milosrdenství vypráví v hrobě? O tvé věrnosti v říši zkázy? Což jsou známy v temnotě tvé divy, tvoje spravedlnost v zemi zapomnění? (Ž 88,11-13)

Mrtví nechválí už Hospodina, nikdo z těch, kdo sestupují v říši ticha. (Ž 115,17)

0/0
26.4.2010 15:59

Romulan

Re: pravá víra

Proc mate citaty jen ze Staryho Zakona? Dyt preci v NZ mate spoustu versu, kde se mluvi o zkriseni. Treba jako :Lk 23:43 Ježíš mu odpověděl: „Amen, pravím ti, dnes budeš se mnou v ráji.“

Marek 12:26-27 A pokud jde o mrtvé, že vstanou, nečetli jste v knize Mojžíšově, ve vyprávění o hořícím keři, jak Bůh Mojžíšovi řekl: ‚Já jsem Bůh Abrahamův, Bůh Izákův a Bůh Jákobův‘? On přece není Bohem mrtvých, nýbrž Bohem živých. Velmi se mýlíte!“

a tak bych mohl pokracovat....

0/0
26.4.2010 16:17

honzabar

Re: pravá víra

Amen, pravím ti, dnes budeš se mnou v ráji." (Luk 23,43) Tato Ježíšova slova se berou jako jasný důkaz toho, že ihned poté co zemřeli, tedy ještě toho dne oba dva odešli do nebe. Na první pohled to vypadá jednoznačně, jenže je třeba vzít v úvahu, že původní text neměl žádnou interpunkci. Překladatel si sám zvolil, kam umístit čárky a tečky, aby usnadnil čtení. Tento text můžeme tedy číst i takto: "Amen, pravím ti dnes, budeš se mnou v ráji." Co udělá posunutá čárka, že? Která z těchto verzí je ale správná? 

0/0
26.4.2010 16:26

honzabar

Re: pravá víra

Myslím, že by nám mohla pomoci Ježíšova slova, která řekl Marii Magdalské po svém vzkříšení – tedy v neděli ráno (pamatujme, že byl ukřižován v pátek): Ježíš jí řekl: "Nedotýkej se mne, dosud jsem nevystoupil k Otci. (J 20,17) Ježíš po svém vzkříšení řekl, že ještě nevstoupil do nebe. Nemohl tam s sebou tedy vzít ani litujícího zločince. Správná verze Ježíšova slibu musí tedy znít "Amen, pravím ti dnes, budeš se mnou v ráji." Nebo chcete snad říci, že Ježíš svůj slib nesplnil? Tato verze je v souladu s Ježíšovým prohlášením k Marii a také s celkovým učením Bible, podle kterého mrtví odpočívají v hrobě a očekávají svou odměnu, která jim bude dána při vzkříšení v den Ježíšova návratu a ne okamžitě po smrti.

0/0
26.4.2010 16:29

Najdete na iDNES.cz