Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Soudce z pražského Městského soudu získal titul za dva dny

Je to vážný zásah do pověsti české justice. Na seznamu podezřelých studentů plzeňské právnické fakulty, s nimiž Západočeská univerzita zahájí správní řízení o odebrání titulu, je i uznávaný soudce Petr Braun. Tedy muž, který poslal do vězení bývalou prokurátorku Ludmilu Brožovou-Polednovou. Jeho rozsudek tehdy kolegové chválili jako výborně zdůvodněný.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Lisen

Podobnost čistě nenáhodná

Koho jen mi ten nekompromisní soudce na fotce připomíná?  Že by prokurátora Urválka?Rv 

0/0
21.4.2010 13:11

Danhill.M

!!

Doufam že těm co to ziskali nepravem budou muset platit za nepobolene obohacovani. Ve zpravach obvinili jednyho že měl maturitu na černo a musi zaplatit to co si vydělal že bez maturity by tolik peněz neměl doufam že to udělaj politikum a všem těm rychlostudentum že ne nezakoně obohacovali platem na ktery neměli právo!!!!!!

0/0
19.4.2010 10:19

vladoooo

Rychlokvaška

Rychlokvaška Petr Braun odsoudil rychlokvašku Brožovou-Polednovou. Myslím si, že paní Brožová-Polednová studovala déle. Komanči dělali alespoň týdenní, nebo měsíční rychlokurzy.

0/0
18.4.2010 13:25

GregoryJohnson

Re: Rychlokvaška

Jak nepochybne vite, k vykonavani postu soudce je nutny titul Mgr., ktery pan Braun ziskal zcela legalne. Rozdil mezi Mgr. a JUDr. spociva pouze ve vypracovani a obhajeni rigorozni prace. Takze teoreticky to za 2 dny zvladnout lze. Podezrele to je, protoze chybi posudky a protoze byla komise slozena z pochybnych lidi. Ale v kazdem pripade pan Braun MA adekvatni vzdelani, aby mohl delat soudce! Je sproste, ze jeho jmeno bylo uvedeno v novinach jeste predtim, nez bylo vysetrovani dokonceno. I kdyby ted prokazal svoji nevinu, jeho povest je nenavratne v tahu.!!

0/0
18.4.2010 18:33

hany1

Re: Rychlokvaška

Rv

0/0
18.4.2010 20:38

zakladna2

Re: Rychlokvaška

Takže pro něj nebude problém Judra obhájit znovu a před opravdovou komisí, k jaké chodí normální studenti. Ani by si si neškrt. Musel by se učit. :-P

0/0
20.4.2010 14:29

Marold3

Je strašné, přímo šílené,

že v době, kdy se právo staví vysoko nad spravedlnost a kdy se všichni stáváme rukojmím právníků, se i soudci (!) dopouštějí podvodů a kriminálních činů! Kde už pak má normální člověk najít zastání? Pánové tam nahoře, riskujete, že lidi vezmou spravedlnost do vlastních ruko a začne se tu střílet!!

0/0
18.4.2010 10:46

majnun

něco takového

je možné jen v takovém paoboru jako je právo. Alespoň je vidět, že pro výkon tohoto papovolání není třeba žádné vzdělání. Kdyby někdo nevystudoval lékařskou fakultu 6 let, tak se na něm během hodiny pozná, že nic neumí, to samé u technika. Ale co takové kecací paobory jako právo? Očividně to není třeba ani studovat.

0/0
17.4.2010 23:52

zlutykreslo

Re: něco takového

Očividně Ti chybí alespoň základní povědomí o principu rigorozního řízení... ;-)

0/0
18.4.2010 1:23

Jurij Dolgorukij

Re: něco takového

Určitě se zastáváš lotrů !

0/0
21.4.2010 6:39

URB-Resident v týlu nepřítele

Re: něco takového

S tím souhlasím a žádný akademický titul by dostávat neměli. Určitě by tady splnilo svůj účel jen kulaté razítko s licencí znalce.

0/0
18.4.2010 1:29

URB-Resident v týlu nepřítele

Titulomanie na plné obrátky, dotáhla bych tuto ideu

až k dokonalosti. Máme velké doktoráty, malé doktoráty, magistry, inženýry a bakaláře. U těchto titulů není problém se orientovat, jak je oslovovat. Pak nám však vzniká společenská díra, protože středoškoláky, vyučené, ale i lidi jen se základkou oslovujeme stejně. To není dostatečně pravicové, to je pozůstatek rovnostářství. Navrhuji proto, aby středoškolákům se vykalo, vyučeným tykalo a těm jen se základkou "onovalo". Tedy mluvilo s nimi, jako s věcí. Například. Potřebujeme umýt nádobí. Zavoláme, "Ono, šlo to sem a nalilo si to Jar do sinku a řádně umylo nádobí a potom aby to nezapomnělo a pořádně to opláchlo". Potom by "onomu" nebylo zatěžko radostně živořit za minimální plat a dělat tu nejhnusnější práci, když by vědělo, že v pravicové společnosti je jenom to"ono". ;-D

0/0
17.4.2010 23:32

huh

Re: Titulomanie na plné obrátky, dotáhla bych tuto ideu

Pravda, RSDr. je jasně pravicový vynález.

0/0
18.4.2010 6:38

advokat kubicek

Zavrženíhodný útok na soudce

Vážený pane redaktore,

i kdž chápu Vaše potřeby novináře- tedy snahu otisknout něco poutavého, jsem si jist, že jste v tomto případě nedocenil škody, které vzniknou poskytnutím neuplnných a nedokonalých informací veřejnosti , které jsou schopné poškodit jednoho z nejváženějších trestních soudců Městského soudu v Praze. Vždyť z toho co jste uveřejnil nelze dovodit vůbec nic než to, že pro případ udělování titulu JUDr. nemá příslušná fakulta řádně vedenou dokumentaci. To je ale již obecně známo. Spojovat tuto skutečnost v informaci podávané veřejnosti se jménem soudce však nutně vzbuzuje ve veřejnosti neoprávněný dojem, jako kdyby ona nedostateně vedená dokumentace byla způsobena jmenovaným soudcem. Tím následně trpí pověst soudce, ačkoliv v takovém případě nejen že neměl, ale především nemohl mít na tvorbu této dokumentace žádný vliv. Je tedy třeba se zeptat, v čí prospěch je poškozován tento soudce. Doufám - že ne jako pomsta zločinců, které musel odsoudit. Kolja Kubíček - advokát

0/0
17.4.2010 23:14

URB-Resident v týlu nepřítele

Re: Zavrženíhodný útok na soudce

Omyl, vážený pane. Tento soudce se v očích slušných lidí zdiskreditovat už dávno, když poslal do vězení Brožovou, na základě nějakého zákona z doby feudalismu. Nikdy se nedá obhájit, že odsoudil ženu, která nemohla z titulu svého postavení Horákovou poslat na šibenici, protože nebyla, ani vystudovaný právník, ani státní prokurátor a ani předseda soudu. Tím v očích veřejnosti je .........Rv

0/0
17.4.2010 23:41

999

Re: Zavrženíhodný útok na soudce

Nevrdlouži!

Dobře víš, jako každý, že Brožová je vinna, jako každý, kdo se aktivně zúčastnil organizace těchto justičních zločinů. Je úplně jedno kolik jí bylo let a je jedno zda tomu šéfovala anebo tam byla za děvečku. Vinen je každý, kdo se toho zúčastnil. Skutečnost, že neměla potřebné vzdělání, je ještě jedna vina navíc. Copak ta dáma NEVĚDĚLA, že nemá vzdělání na to, aby pracovala na žalobě u takového soudu?

Vědomě nastoupila k prokuratuře v době, kdy se odehrávaly takové manipulace, v době, kdy soudy vraždily nevinné, v době, kdy mnoho poctivých soudců a prokurátorů odešlo z branže aby nenesli tuto vinu. Míru jejího provinění ať posoudí soudy, provinění samo je však zřejmé každému, ať už se tito pachatelé jmenují Brožová nebo třeba Urválek. U veřejně spáchané vraždy nelze ani vinu zamaskovat. Nevinen je pouze ten, kdo tam nebyl!

0/0
18.4.2010 1:01

URB-Resident v týlu nepřítele

Re: Zavrženíhodný útok na soudce

Svou neznalostí, že Brožová tu žalobu nesepsala a a ni nemohla jako dělnický prokurátor, což byla funkce na úrovni pozorovatele, rozšiřuješ okruh viníků do absurdity. Není problém na netu si výslech u soudu s Horákovou vyhledat a posoudit otázky, které ji Brožová kladla. Na záznamu je tuším jedna a tu bych ji položila i já a asi každý. Zhruba asi toto. "Byla jste si vědoma, že vaše činnost napomáhala možnému započetí nové války"? Horáková odpověděla, že ano a války jsou součástí převratů. Teď záleží na tom, jestli hledáš pravdu a nebo jen vyžití nad představou, že žena v jejím věku a tehdy v procesech neschopná svým postavením odsoudit, dnes je zavřená mezi zločinci.

0/0
18.4.2010 1:21

huh

Re: Zavrženíhodný útok na soudce

Nepleť si sebea veřejnost. To je DOST rozdíl, v tvém případě.

0/0
18.4.2010 6:40

světlonakoncitunelu

Hlava ...computer ?

to asi nedokáže ani super výkonný počítač ..co on za ty dva dny...

0/0
17.4.2010 18:40

vlhka slecna

podvodny prof. Klaus

Cemu se lidi divite? Kdyz mohl podvodnym zpusobenm ziskat profesuru pan Klaus, tak proc bychom se rozcilovali nad nejakym ubohym JUDrem. - to uz vubec nestoji za rec. Jen pripominam, ze prof. byla Klausovi udelena kolaborantskou taky-VS ekonomickou v Praze pote, co mu ji odmitla udelit Univerzita KarlovaRv

0/0
17.4.2010 18:22

Veska

Prosím o vysvětlení

Není v článku napsné, že se přihlásil ke zkoušce a za 2 dny na ni šel? Nebo vyčetli jste něco jiného ze článku?:)

0/0
17.4.2010 16:21

honzaf

Re: Prosím o vysvětlení

Tak něco. Jenomže součástí zkoušky je obhajoba rigorózní práce, kterou musel s přihláškou odevzdat. Na rigorózní práci musí být oponentské posudky a pokud je někdo zapíše za dva dny, je to hodně zvláštní.

0/0
17.4.2010 16:38

huh

Re: Prosím o vysvětlení

Ne, je to úplně normální. jen to, že si na to udělai na objednávku čas, normální není.

0/0
17.4.2010 22:22

zlutykreslo

Re: Prosím o vysvětlení

POodívej se na kopii toho dokumentu, kdy podal přihlášku, a kdy došlo ke zkoušce...

0/0
17.4.2010 18:18

huh

Re: Prosím o vysvětlení

No a co vlastně píšete jiného, než příspěvek, na který reagujete?

0/0
17.4.2010 22:23

Pepan11

Braun je na rezignaci

Braun prvne prehledl ty amnestie u Polednove, coz byl kiks jak Brno, a ted jeste ma pochybnyho JUDra. Vpodstate je to na rezignaci.RvRvRv

0/0
17.4.2010 15:24

klauns

Re: Braun je na rezignaci

je to na harakiri.

0/0
17.4.2010 15:34

Karelka

Re: Braun je na rezignaci

Pepane, i kdyby jsi se rozpůlil, nevypadá to na rezignaci! Tady se to nenosí! Za takovou prkotinu?!;-D

0/0
17.4.2010 16:01

Václav Dobrák

Re: Kdyby přehlédl amnestie

Soudní Braunova sranda z podzimu r 2007-Městský soud Praha.

Obžalovaná Polednová se v nepřítomnosti zpovídá z porušení zákona č.19 z roku 1855, zákona č.110 z roku 1873, ... atd. Státní zástupce Klvaňa v závěrečné řeči zdůrazňuje, že justiční zločiny z let 1948–1989 nejsou podle zákona č.198/1993 promlčeny, což je nutné vztahovat i na jednání obžalované. Předseda senátu městského soudu Braun argumentuje stanovisky Úřadu pro dokumentaci a vyšetřování zločinů komunismu (ÚDV), vystupujícím v dvojjediné roli vyšetřovatele i soudního experta, a vyhlašuje dne 1.11.2007 rozsudek:

Obžalovaná Ludmila Polednová je uznána vinnou z trestného činu vraždy ve spolupachatelství a odsuzuje se k 8 letům vězení (Rvzda podmíněně či nepodmíněně - to soudce Braun neuvádíRv).

To jen na osvětlení

0/0
17.4.2010 17:53

modrý JUDr Pilsner

Re: Kdyby přehlédl amnestie

no tent kiks s podmíněností neudělal proto, že by nerozuměl soudnictví , ale chtěl pomoc kolegyni Brožové díky svému smyslu pro "humanitu". Nastěstí státni zástupce se odvolal a rozsudek tak nešel napadnou pro zmatečnost.Nový by nešel vyhlásit protože by musel být nový soudni proces a to dle zákona   u zločinů komunismu  nejde. Občan může být souzen dle tohoto zákona jen jednou.

0/0
17.4.2010 19:18

statečný

Volte ODS

A budeme mít všichni titul!! a o úspěšnosti ani nemluvě všichni podnikatelé!!;-D

0/0
17.4.2010 15:19

rewolt

Re: Volte ODS

ty ne,ty bys ho nedostal ani podvodem;-DRv

0/0
17.4.2010 15:21

dan..

No a co,

je jen prostě přirozeně geniální, co je na tom zvláštního?

0/0
17.4.2010 15:13

rewolt

Re: No a co,

že?Takových nás tu je vícero..

0/0
17.4.2010 15:22

petacx

obecne receno SOUDY jako kazdy jiny STATNI Podnik NIKDY nemo

obecne receno, SOUDY jako kazdy jiny STATNI Podnik NIKDY nemohou fungovat kvalitne a efektivne !! 

v konkurencnim prostredi by kazda MONOPOLNI statni instituce a urad nejpozdeji do mesice velmi pravdepodobne ZKRACHOVALA !! 

;-€ ;-€ ;-€

0/0
17.4.2010 15:12

Si0 po zákazu

Re: obecne receno SOUDY jako kazdy jiny STATNI Podnik NIKDY nemo

Co ti brání přijmout tuto konkurenční filosofii a vybrat si jiné státní instituce (myslím i s jiným občanstvím)?

0/0
17.4.2010 15:25

Raffan.

Brozova je justicni omyl

co za ironie. :-)

0/0
17.4.2010 14:33

pan Kotrč z Lidového domu III

Re: Brozova je justicni omyl

ty zas omyl přírody :-)

0/0
17.4.2010 14:36

pan Kotrč z Lidového domu III

napsal rígo (těžko říci za jak dlouho)

přihlásil se a obhájil ho - v čem je problém ? 8-o8-o8-o8-o

0/0
17.4.2010 14:30

libl3

Re: napsal rígo (těžko říci za jak dlouho)

ještě se zúčastnil promoce!!!;-D;-D;-D

0/0
17.4.2010 14:41

pan Kotrč z Lidového domu III

Re: napsal rígo (těžko říci za jak dlouho)

připadá ti to slovo vtipný ? :-)

0/0
17.4.2010 14:46

MusIym

Re: napsal rígo (těžko říci za jak dlouho)

Tím se netrap. Ty se svým výučním listem z oboru zedník nemáš šanci abys to pochopil.

0/0
17.4.2010 15:02

zlý výrostek Soulburner

Re: napsal rígo (těžko říci za jak dlouho)

to mluvíš o sobě?;-D

0/0
17.4.2010 15:10

MusIym

Re: napsal rígo (těžko říci za jak dlouho)

Nauč se číst a pak se trochu snaž pochopit psaný text. Malá rada na závěr: nevzdávej to, za pár let to dokážeš.

0/0
18.4.2010 0:49

Omen 666

Plzeň

Prosím všechny,kdo kdo k tomuto tématu mají co dodat,objasněte mi,prosím,systém a pořadí zkoušek,případně pohovorů na jmenované škole.Děkuji velmi, Daniel9595@seznam.cz

0/0
17.4.2010 13:35

huh

Re: Plzeň

Rigorózní zkouška je jediná, přihlašuje se na ni samostatně. Třeba i na jiné škole, než se získal magisterský titul. Adept na JUDr. odevzdává rigorózní práci, tu posoudí oponenti a je obhajoba. Teoreticky se to během tří dnů zvládnout dá, když si oponenti pospíší. Pro mě osobně přečíst nějakou práci z mého oboru během jednoho dne není nemožné, ba dokonce je to běžné.

0/0
17.4.2010 14:58

Si0 po zákazu

Re: Plzeň

Já si představoval, že napsat rigo vyžaduje nějaké úsilí, hlubší studium a halvně dostatek času , od oficiálního zadání práce po její odevzdání. Tohle se fakt stihnout nedá.

0/0
17.4.2010 15:27

honzaf

Re: Plzeň

Ne, rigorózní práci si píše sám a až ji má napsánu, tak se přihlásí ke zkoušce. Oficiální zadání a průběžné konzultace s vedoucím (resp. školitelem) probíhají u magisterských diplomek nebo až u disertační práce v rámci postgraduálního studia (titul PhD.). U rigorózních prací nic takového není.

0/0
17.4.2010 16:41

rorýsek

A co křišťálově čistý?

Pořád někde čtu o rychlokvaškách z Plzně, ale nikde ještě nezmínili upřímného Standu. Že by křišťálově čistý poctivě 5 let studoval? Tomu snad nevěří v tomto státě nikdo.

0/0
17.4.2010 13:34

kolonie

Re: A co křišťálově čistý?

Nejmíň 100x přeci říkali že standa studoval v Praze a né v Plzni.!!

0/0
17.4.2010 13:44

Najdete na iDNES.cz