Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Plzeňská práva spočítala hříchy. Víme komu a proč chtějí vzít titul

K šesti absolventům plzeňských práv míří dopis od rektora Západočeské univerzity v Plzni s návrhem na odebrání titulu Ph.D. Škola dala zároveň na svůj web dokument, v němž je anonymně popsáno pět těchto případů. MF DNES zjistila, jaká jména se pod čísly jedna až pět skrývají.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

n1r5j45qfe5rhtsd74jz

Naučte se číst ...........

... mluví se pouze o titulech Ph.D.

0/0
26.4.2010 13:22

grumbler

TAK, TAK-PÁR OBĚTNÍCH BERÁNKŮ,

... a jinak vůbec nic... jasně, co jiného se dalo v tomto státě čekat, když soudci tohoto případu mají máslo na hlavě; za pár měsíců jim beztak tituly v tichosti vrátí a jede se dál....:-(;-(Rv

0/0
26.4.2010 13:17

Tomkins

5 lidí

To se dalo čekat, vyberou 5 lidí, zamázne se ostuda a jede se dál. Mluvilo se o desetině lidí, pak o několika desítkách lidí a nakonec pět obětních beránků. Že by si to ti ostatní zase zaplatili???

0/0
13.4.2010 13:06

LimonadovyJoe

Tak to se ta škola nedoplatí,

ikdyby bylo odebírání titulů možné (jako že bez nového vysokoškolského zákona nebude), tak minimálně ten Telecký na nich vysoudí pořádný balík. Skoro to vypadá na styl: "ty náš seleš, tak ti uděláme ostudu v odebírací kauze." Jediné, co je snad sporné, jsou ti rychlostudenti, tam jim muselo být jasné, že za půl roku se tříleté studium dělat nedá (nebo nemá, páč zákon minimální délku studia nestanovuje). Ale to, že v komisi seděl někdo, kdo neměl nebo dokonce to, že je práce meziooborová, rozhodně není problémem těch studentů.

0/0
13.4.2010 11:35

HoubaLogic

:))

5 lidí ? Trošku málo ne ? viděl bych ta tak, že každý "student" z Prahy nad 30 let je kandidát na odebrání titulu :)

0/0
13.4.2010 10:41

vlmach

.

Už je mi jasné,proč pan Ruml studoval práva v Plzni ač je z Prahy.

0/0
13.4.2010 9:46

TarasBulba

Vrchol serióznosti

Pro mě je hlavně nepochopitelné, že tenhle galaktickej průser nepřinesl personální zemětřesení na Univerzitě a koneckonců ani na Fakultě. Stejní lidi, kteří v tom švindlsystému byli zapojení, teď skandalizují své klienty.

0/0
13.4.2010 9:19

buxus

Nebetyčný bordel na fakultě

"...nemá fakulta doklad o jeho publikační činnosti a komise u státní zkoušky

a obhajoby dizertační práce nebyla usnášeníschopná (někteří z komise do

ní nepatřili) a chyběl jí i předseda"

Já se těch lži-doktorů ani v nejmenším nezastávám, ale odpovídat za tenhle bordel by snad měli jiní. A nejen ti, kteří si na fakultě z tohohle bince udělali výdejnu diplomů pro kámoše, ale také ti co to měli kontrolovat a nedělali nic. O tom co se děje v Plzni se povídalo mezi právníky už hodně let. Jenže lidé z vedení university a ministerstva školství zůstávali naprosto v klidu. Jen jedna malá namátková kontrola za těch několik let by musela okamžitě odhalit tenhle zoufalý nepořádek - jenže k ní nedošlo.

0/0
13.4.2010 9:07

lukyyn

Uz bych rad videl cely seznam ..

.. ale do voleb se to asi nestihne ..

0/0
13.4.2010 7:48

dhc

věc k řešeni...

spíš bych se začal zabývat tím, proč se toho tak rychle ujal, ten kdo se ujal...za tím bych něco hledal.

0/0
13.4.2010 7:44

pavel64

No dobré

Pokud jste absolventi VŠ, tak si představte, že za nějaké dva tři roky dostanete papír, že ve vaší státnicové komisi seděl pan xy, který nebyl do této komise jmenován děkanem fakulty, a proto se vám titul odebírá.

0/0
13.4.2010 7:42

vlasakb

Re: No dobré

Právě dodělávám PhD. Na základě aféry z Plzně, jsem si začala zjišťovat, co teda všechno musím mít - počet stránek, kdejaké potvrzení od spolupracovníků, prohlášení o tom či oném, aby jsem nedopadla stejně, protože tyhle věci oborová rada ignoruje a nekontroluje. A teď se dovídám, že mi to stejně nemusí být nic platné, protože za pár let někdo zjistí, že bylo pochybení ve složení oborové rady nebo dodatečně rozhodnou, že moje práce nesedí dostatečně do oboru. Neříkám, že si na právech tituly někteří lidé nekupovali, ale  tenhle seznam, to je až na pár výjimek ve stylu: "jste zodpovědní za to, že tu máme bordel a abychom vypadali, že na to makáme, tak vám ho sebereme."

0/0
13.4.2010 8:22

náhodný kolemjdoucí

Re: No dobré

no tak pokud zvládnete doktorské studium za půl roku nebo naopak 8 let bez povinných publikací a doktorskou práci vyřešíte opisem dvou článků ze zahraniční odborné literatury, pak o titul přijdete. Jinak si myslím, že v případě, že studujete řádně a vaše práce tomu bude odpovídat, tak jen díky administrativním chybám školy o titul nepřijdete.

0/0
13.4.2010 8:42

vlasakb

Re: No dobré

Jo, to by bylo logické,jenže u nás v Kocourkově....

0/0
13.4.2010 9:14

petrph

tak to je všechno?

S vyjímkou případu Tomažiče pár administrativních pochybení, která měla objevit už dávno kterákoliv inspekce jenom v papírech a  mohly se vyřešit během pár týdnů

a nikoliv až po nyní, po půlročním vyšetřování   s ohromným humbukem odebírat diplomy.

A proč jsem napsal, s vyjímkou případu Tomažiče?? No protože tento případ je, i na plzeňská práva naprosto vyjímečný.  Že studentovi někdo zaznamená známku  rovnou do informačního systému., se dá vyložit selháním  pár jednotlivců. Že doktoranské studium se zvládlo za 4 měsíce, už je chyba celého systému. Jinak řečeno, nikomu to nevadilo. To už není na odebrání diplomu, to je na zavření celé školy. Že už jí nezavřeli před půl rokem, ale že sama mohla provádět vlastní vyšetřování, a nyní s velkým halasem zveřejňuje "překvapivá zjištění", ukazuje jak případ skončí - velkým pšoukem..

0/0
13.4.2010 7:28

Tonda Brno

Re: tak to je všechno?

To je hlavně na zavření těch představitelů školy, kteří takové studium umožňovali. Jako první by to měl být Kindl a Tomažič a pak další.

0/0
13.4.2010 8:40

a co třeba

"Ptáci" z Plzně žádní ?

Asi už vyměnili sekretářku...

0/0
13.4.2010 6:46

Flory

Hmmm...

Tak případ pana Teleckého mi příjde poněkud zvláštní. Jestli má publikační činnost v pořádku a odebrání doktorátu by mělo stát pouze na tom, že jeho práce je mezioborová a nespadá do předem stanoveného rámce, tak to je chyba jeho školitele nebo ho chce někdo úmyslně poškodit. Sám doktorát dělám, takže do toho kapku vidím, sice z přírodních věd, ale organizační principy jsou podobné. Rámec se dle zákona musí dodržet, o tom není pochyb, ale v průběžném hodnocení lze téma práce přizpůsobit okolnostem a vědeckým výsledkům. A problém s akreditaci oboru by měl být obhajitelný, to není důvod pro nějaké pochybnosti o způsobilosti jeho práce a o tom, co má v hlavě. Rovněž o tom musí existovat oficiální papír - ten by měl být dohledatelný a pan Telecký by neměl mít žádný problém, bylo-li vše ostatní v pořádku. Nicméně případ pana Brázdy mě pobavil, respektive jeho otázky k paní redaktorce - to se pak nedivím, že policie vypadá tak jak vypadá, prostě švestky...

0/0
13.4.2010 1:52

ladyevil_cz

Re: Hmmm...

;-DVážně Vás, švestka, pane budoucí doktore pobavila? Tak to mne zase pobavilo Vaš pobavení...jestli všichni budoucí doktoři oplývají smyslem pro logiku, spravedlnost a humor tak, jako Vy....pánbú s námi a zlé pryč;-D

0/0
13.4.2010 6:57

Flory

Re: Hmmm...

Vážená ladyevil,

jestli si někdo, kdo dělá doktorát není schopen konzultovat posudek na svou vlastní práci a získat informaci o své komisi, tak nechápu, jak může zastávat funkci vysokého policejního důstojníka... Pro mě a řadu mých známých to bylo něco samozřejmého, ale možná studium matematiky a chemie je podřadný obor vzhledem k právům, a proto naše logika a smysl pro spravedlnost bude nejspíše přízemní, kdežto doktor práv je zřejmě nedotknutelný, jak nepřímo deklarujete ve svém příspěvku...

0/0
13.4.2010 16:13

ladyevil_cz

Re: Hmmm...

Nic o nedotknutelnosti nedeklaruji ani přímo ani nepřímo;) A konzultovat posudek a získat informace o komisi jsou věc jedna...a řešit, zda je vše podle platných vnitřních směrnic je věc druhá...a rozhodně není povinností...studenta;) A jestli Vy cítíte studium chemie a matematiky podřadně, pak nerozumím, proč se těmto oborům věnujete;)Já nejsem žádný dr...jsem ing se státnicí z roku 1990 z pozem. stavitelství, statiky, ekonomie výstavby...a na dotaz, jestli vím, zda podle tehdejších směrnic byla oponentura mé diplomky a má komise v pořádku...si mohu jen zaťukat na čelo;)Já si totiž nejenže nepamatuji ani složení a jména, natož počet a zda vše bylo dle regulí...a ať se bavím s kýmkoliv se bavím...myslím vysokoškolsky vzdělané před touhle pseudoaférou...jsme na tom všichni s 99 procent stejně...to jedno procento připadá na vzpomínku na konkrétní jméno z komise...ale jestli vše bylo dle platných směrnic???:)

0/0
13.4.2010 18:15

Flory

Re: Hmmm...

Jestli nic nedeklarujete, tak potom nechapu, proc je z Vaseho prispevku citit ironie k lidem delajicim doktorat z prirodnich ved, cimz tak neprimo stavite prava nad tyto vedy... Proto jsem i ja Vam opacil ironii, ze pro Vas bude zrejme studium matematiky a chemie podradne - ja se naopak temto oborum venuji s laskou... Kontrola techto veci zrejme nespada do povinnosti studenta, ale me a mym pratelum to prijde jako zcela prirozena vec tak jako, kdyz si zkontroluji datum spotreby na syru v obchode - to taky neni moje povinnost, od toho je personal, ktery se stara o zasobovani prislusneho useku... A to, jestli jde o dve ruzne veci, bude dano skolou jako takovou, coz taky svedci o poradku a prestizi dane skoly - v mem pripade slo nastesti o jednu vec. Dostal jsem do ruky finalni papiry potvrzene dekanem. Kdyby bylo cokoliv v neporadku, tak by se na to prislo o nekolik levelu drive nez by se to k dekanovi vubec dostalo. Jinak ja osobne si pamatuji celou komisi i jejich otazky...

0/0
16.4.2010 17:39

joyFX

to nejsou "no name" absolventi,

to jsou původci toho všeho, co se v Plzni seběhlo !!

0/0
13.4.2010 0:28

statečný

Všichni modří jsou z obliga

;-D a jdou na Karlovu univezitu!!

0/0
12.4.2010 23:53

socka 40

Re: Všichni modří jsou z obliga

;-DR^

0/0
13.4.2010 0:05

pivečko

Benda

je OK;-D

0/0
12.4.2010 22:08

pavel64

Re: Benda

Benda nemá Ph.D. JUDr. se zatím neřeší.

0/0
12.4.2010 22:39

marco89

jaké jména ?

No fuj ;-D

0/0
12.4.2010 21:57

WorldWidePimpaku

Klid - Standa Gross o diplom nepřijde

Sranda Cross, bývalý premiant (jinak též zvaný "kluk z plagiátu") a později úspěšný prodavač Jaru a Sidolu, se jak známo před časem stal majitelem zbrusu nového titulu JUDr. O jeho rigorózní práci se stále spekuluje, především kvůli jeho vrozené skromnosti a stydlivosti.

Nyní je ale tato práce všem k dispozici: pravičákům, trockistům i traktoristům.

Standu, prosím Vás, vynechte.

http://www.pimpaku.cz/content/rigor-zn-pr-ce-srandy-crosse-objevena

0/0
12.4.2010 21:41

lamborgina

No Jančík to nebude

ani ta jeho komkubína Češková, nebo Řápková. A kdepak asi studoval pan Hulínský? Na jeho stránkách se dočtete, že bakaláře si udělal na Policejní akademii a pak následovaly tituly JUDr. a Ph.D.???

0/0
12.4.2010 21:28

Si0 po zákazu

Hm

Nikde jsem se tu ještš nikdy nedočetl o odebírání titulu JUDr. Pořád jen odebírají PhD., Mgr. a bakaláře. To je mi moc divné...

0/0
12.4.2010 21:27

tuzemsky um

Re: Hm

R^ přesně!! Vím najisto o několika. Chtěli za to čtvrt mega, ale nevím, jestli to byla koncová suma. Mohli chtít méně a už bylo moc mezičlánků.

0/0
12.4.2010 22:38

milanalois

To je slabý odvar

proti gender studies na FHS Univerzity Karlovy:

http://www.fhs.cuni.cz/gender/

To si přečtěte, to je síla.

0/0
12.4.2010 20:59

Jostik

Re: To je slabý odvar

Ale nedejbože aby někdo zkusil tuhle zbytečnost zrušit, to by bylo křiku

0/0
12.4.2010 21:23

Gmur

Re: To je slabý odvar

to chteli uz komunisti.

0/0
12.4.2010 21:27

salamoscv

Kdo dál?

Taková primátorka Chomutova Řápková s velkým rozhořčením a za mediálního humbuku podala žalobu na plzeňskou fakultu, ale kupodivu její projednání u soudu nyní úmyslně zdržuje a to velmi, velmi potichounku. Jo jo, volby a lež k sobě moc nepasují.

0/0
12.4.2010 20:54

tuzemsky um

Re: Kdo dál?

nic k sobě nepasuje tak, jako volby a lež. Kde žiješ?8-o

0/0
12.4.2010 22:39

InstinkTT

No name

To jsou samí no name lidi. Aneb vlk sa nažral a koza zůstala celá a prohnilá. :-PRvRv

0/0
12.4.2010 20:50

vlasakb

Re: No name

Přesně tak, no name lidi. Přečtěte si důvody některých z nich - nekomplentní či neusnášeníschopné komise či chybějící akreditace - fakulta tam má bordel. Jak může být student zodpovědný za špatně fungující školu? Pár no name people na to dojede a ty, co si to skutečně potichoučku zařídili, tomu uniknou.

0/0
12.4.2010 22:34

Václav Dobrák

Je to slabé...to by chtělo Janka Kroupu

aby to bylo napínavé jestli je to pravda nebo blaf.....;-D;-D;-D;-D;-D;-D

0/0
12.4.2010 20:36

Ebo

stejně

..to na 99.99999% zametou pod koberec a nebo vyberou jednu obětní ovečku ...:-/

0/0
12.4.2010 20:32

vlasakb

Re: stejně

Už vybrali. Alespoň pár z tohohle článku na to vypadá. 

0/0
12.4.2010 22:38

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.