Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

ČT odvysílá maraton ze střídání arcibiskupů. Krok vedle, míní odborník

Nový arcibiskup Dominik Duka se v sobotu ujme při slavnostním ceremoniálu ve svatovítské katedrále úřadu. Česká televize z této události chystá více než sedmihodinové vysílání. "Je to krok vedle, s papežem nebo Velikonocemi se to nedá srovnávat," míní sociolog médií Tomáš Trampota.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

goratec

Ten dopravni inzinyr

na CT24 asi mluvi o jizni draze ne?

0/0
10.4.2010 13:24

český_vesničan

...takž až si bude volit nového předsedu....

...klub paroháčů..... ( co ž je dle statistik spolek s největším členským potenciálem na světě) ..tak to bude vysílat nonstop...asi tak týden.....8-o

0/0
10.4.2010 8:52

A.AsalBerija

televize vatikan

pokud sledujete take televizni vysilac rimsko-katolickeho kleru noe tv, zjistite, ze ma podobnou skladbu programu jako ct 1 a ct 2. ovsem vysilace ct jsou k vatikanu jeste podlezavejsi, inu, nepisi o nepravostech, kterych se katolicka vrchnost na svych oveckach dopoustela, vsak take z diskutovaneho hitu se zneuzivanim deti cirkevnimi hodnostari maji majitele ct koprivku a zanet okostnice. jenom cekam, kdy to konecne svedou na bolsevika...(v podobnych fabulacich jsou mistry nad mistry);-D;-D

0/0
10.4.2010 0:08

kouc

No,

až se bude měnit třeba předseda hokejového svazu, bude z toho také vysílací maratón ?

0/0
9.4.2010 23:07

Fanklub MF Dnes

Re: No,

Mně stačí maratóny z každého uprdnutí ODS, ČSSD apod., kvůli jejichž "kontinuálnímu pokrytí" třeba dva dny neuvidíte na tomto zpravodajském kanále zprávy. ČT24 nutně potřebuje rezervní kanál, nějaký ČT24+ nebo ČT24 Live, kam by se převedly všechny živé přenosy. Divím se, že to pány Fridricha a spol. zatím nenapadlo.

0/0
10.4.2010 12:18

m4x

Jsem za to rád

Jen mně mrzí, že v sobotu nebude asi vůbec čas to sledovat. Jinak je CT24 v podstatě jediná TV na kterou koukám a cokoli co dělá Moravec má úroveň. Myslím, že se za ty roky dost vypracoval.

Proto nemyslím, že by to byla nuda... ani si nemyslím, že by to nutně zaujalo jenom nás křesťany - pozvaní hosté určitě budou z obou táborů a nejspíš obě strany budou mít co říct.

Doufám, že se to pak na kapitoly oběví v i-vysílání. Rád to aspoň na díly časem odkoukám.

0/0
9.4.2010 21:31

a+a

Re: Jsem za to rád

Ty jsi opravdu jednoduchý člověk .

0/0
9.4.2010 22:45

A.AsalBerija

Re: Jsem za to rád

pane ministrante na dozivoti, urcite jste svym slohovym cvicenim vyjadril mineni vetsiny obcanu .pokud bude ten maraton prokladan zpravami o sexualni aktivite nasich pastyru, urcite se divejte, treba se v nejakych praktikach zdokonalite. jeste si promrskejte desatero a zkuste se jim alespon o vikendu ridit.a pokud budete mit dobrou naladu, prosim, tri zdravasy za spasu moji ateisticke malickosti...

:-):-(

0/0
10.4.2010 0:17

pondelkovic3

Kdo se chce dívat, ať se dívá....

Kdo ne, má spoustu dalších kanálů........

0/0
9.4.2010 21:14

Paul Sulc

český arcibiskup se nevolí každý rok,

 autore, jste skutecne takovy osel?  Biscupove se volili v prvnich stoletich existence cirkve, to byla cirkev jeste dobrovolna a demokraticka organisace. Pak ziskali navrch profesionalove a vznikla hierarchie knezi, kteri uz nikdy voleni nebyli,alespon u katoliku ne. Uchvaceni moci a nenazranost cirkve, bohatstvi udrzovane pomoci celibatu, nic z toho nedovolovalo byt jen trochu ucast lidu na cirkevnim deni, krome pasivni cinnosti a ovsem a hlavne, placenim desatku a placeni za ukony, t.j. "udelovani svatosti", neb bez nich by obcan propadl peklu, byt zil jako mnich a nikdy nic zleho neudelal.

0/0
9.4.2010 21:02

Paul Sulc

Re: český arcibiskup se nevolí každý rok,

Neda se popirat dobra idea krestanstvi, to jiste ne, ale da se docela

dobre zatracovat cirkev , ktera si z dobre myslenych rad udelala velice

vynosny kseft a nastroj moci , kterym udrzovala po staleti cele narody v

poddanstvi a ktera az do dnesnich casu si chce udrzet stale jakousi

vladu nad lidskou mysli.

0/0
9.4.2010 21:04

Paul Sulc

Re: český arcibiskup se nevolí každý rok,

Do dnesnich casu, v nasem  prelidnenem

svete je treba antikoncepce hrich a navod na cestu do pekla, zatim co

pro miliony deti, umirajici pomalu hladem ve slumech, ta bajecna cirkev i

se zlatem oblozenymi papezi, kardinaly a biskupy neudela vubec nic. Jen

kdyz ta robatka z hladem nafouklimy brisky jsou "pokrtena",

0/0
9.4.2010 21:05

proLogos

Re: český arcibiskup se nevolí každý rok,

Ohledně Biskupů se nic nezměnilo. Episcopoi jsou následníky apoštolů, na které si Kristus ukázal, nebyli demokraticky zvoleni. Např. Linus, druhý papež, je Petrovým žákem a byl jím ustanoven tak, jak velela tehdejší tradice. Papežové se volí později až kvůli tlaku světské moci na ovládnutí papežství. Obsazení patriarchálních stolců bylo vždy specifické. Ale biskupové, kteří byli v rámci patriarchátů jim vždy podléhali.

A kněz - priest - presbyter - starší byl ustanoveným člověkem misionáře, který založil místní církev - proto, aby se kolem něj shromažďovala. Přečtěte si listy sv. Pavla např. Korinťanům.

Opravdu se mi zdá, že chcete osočovat církev, abyste měl co nenávidět.. Ohledně církevního zlata - vždyť to zní jak před třiceti lety!! Víte sám, že ze "zlata" které používají kněží při liturgii jim nepatří nic. Vše je k oslavě Boha, výrazem úcty. K setkání s prezidentem si taky nevezmete bačkory a nevyložíte si před ním nohy na stůl.

0/0
9.4.2010 21:23

proLogos

Re: český arcibiskup se nevolí každý rok,

Ano, nucené ukončení rozvoje lidského života byla a vždy bude vražda. A mnoho antikoncepčních metod se tak chová. Bůh nerozlišuje mezi vraždou dospělého a malého. V každém nechává působit svou moc. Hrajete na city s hladem, ale navádíte k vraždám. Těžko to kterýkoli praktikující křesťan přijme.

A přeci je hlad jen produktem válek a nepokojů, chamtivosti a přebytku bohatého světa! Kolik úrodných území je zasaženo válkou. Kolik úrodných území je ztraceno debilním myšlením sobeckých lidí. Kolik zbraní se asi vyrábí v Africe?

Všechno je to o úhlu pohledu. Ale nic neomluví skutek, ke kterému nikdo není nucen - spíš vmanipulován vlastní omezeností.

0/0
9.4.2010 21:33

PIsa.lek

Re: český arcibiskup se nevolí každý rok,

Paule Sulci, jsi skutečně takový osel? O "volbě" arcibiskupa nemluví autor, ale mluvčí ČT, které autor jen CITUJE. Máš problém to odlišit?

0/0
9.4.2010 21:12

Já, Claudius

Re: český arcibiskup se nevolí každý rok,

Arcibiskup se nevolí vůbec, je to jmenovaná fce.

0/0
10.4.2010 8:35

proLogos

Řeší se tu, čím nám přispěla Církev..

Co hodnoty, z nichž doteď žijeme? Přeci hodnoty jsou pojítkem celé západní civilizace.

Povědomí o tom, že Pravda je jen jedna, o tom, že Láska je trvalá, povědomí o tom, že život má být chráněn ve všech stádiích, ukotvení manželství jako základu společenského a lidského růstu, ochrana dětí atd., atd..

Srovnejte západní civilizaci z počátku 20. století se společností Indie, Číny, s Americkými civilizacemi. Poznáte účinek hodnot, které seriózně nevznikly v antice, ani nepocházejí od germánských hord. Jsou produktem křesťanství a byla to Církev jako viditelná síla, která je ve společnosti prosazovala a zásadně tak ovlivnila prostředí, v kterém žijeme dnes.

Institucionalizace víry (náboženství) dala společnosti směr a ideu - v gotice snahu po výšce, v baroku ohromení a úžas ... - a byla tak usměrňovatelem a hybatelem umění. Nevím, jestli bychom byli bez církve vyspělejší, rozhodně bychom se ale nemohli těšit z mnoha věcí. Slova "líbit, zajímat" bychom tolik nepoužívali.

0/0
9.4.2010 20:55

zoufalec1

český arcibiskup

je mi zcela lhostejný. Nepřehání to ta televize?

0/0
9.4.2010 20:03

proLogos

Re: český arcibiskup

Mě není, jsem taky občan.

0/0
9.4.2010 20:17

PIsa.lek

Re: český arcibiskup

Nikdo tě nenutí se dívat, slibuji, že já se zase nebudu dívat na fotbal a hokej. Spokojen?

0/0
9.4.2010 21:10

zoufalec1

Re: český arcibiskup

proč se přátelé ježíte? Ukončil jsem otázkou, zda to televize nepřehání. Jen jsem se ptal. Tak proč hned ten popuzený tón? Nás, kteří si na podobné komedie nepotrpíme je přece jen většina. To musíte uznat. Neodsuzujte prosím lidi, kteří, navzdory tomu, že do kostela nechodí jsou věřící. Jen nepotřebují tuto svoji víru dávat veřejně na odiv.

0/0
10.4.2010 9:29

Václav Dobrák

To se peoplemetry budou protáčet...

no "Potěš Panbůh";-D;-D;-D;-D;-D;-D;-D;-D;-D

0/0
9.4.2010 18:11

Sir Humphrey Appleby

:)

Pane Listere, jak to myslel když říkal že žádné křemíkové nebe není? A kam jdou po smrti všechny kalkulačky? A proč by roboti lidem celý život sloužili kdyby je pak nečekala zasloužená odměna v křemíkovém nebi?

 

Víš, Krytone........

 

;-D

0/0
9.4.2010 17:14

jaaniiiccc

Katolická historie

Tato země má převážně katolickou historii, i když rebelové jsou místní lidé již od středověku. Ale na rozdíl od neznabohů zde po věřících, a to i z jiných církví a jiných vyznání, v této zemi něco zůstalo. A tak se ti dnešní ateisti mohou díky církvím přiživovat na turistickém ruchu, který církevní památky podněcují. Nebo se snad domníváte, že davy turistů táhne to, co zde zbylo po ateistických komunistech? Byl už někdo z vás na víkendovém výletě na sídlišti? Takže církve do TV patří a to i tehdy, když ji platí i ateisti.

0/0
9.4.2010 17:08

detour

Re: Katolická historie

A kdepak na to asi soudruzi kněží vzali? Stačí si zajet do Polska, ve vesnicích nejsou ani chodníky u cest, ale kostely jsou jako nové.

0/0
9.4.2010 17:13

barkuka

Re: Katolická historie

Tak to asi ty chudáku postavila ty stavby sama církem. Co tady blábolíš. Církev má na svědomí desetitísíce mrtvol. tak o co ti jde chudáku. Dalí debil na scéně. Bůh ti žehnej magore. Klasická cirkevní demagogie. Proč vlastně neni postavena mimo zákon jako komouši a fašisti. Má na svědomí rozhodně větší hromadu mrtvol než oni. RvRvRvRv

0/0
9.4.2010 18:09

proLogos

Re: Katolická historie

Největší sranda je, že církev má na svědomí zřejmě JENOM mrtvoly, kdežto ateizmus je prapor pokroku. Pozor na nekritičnost...

Mezi nevěřícími i věřícími jsou lidi, kterým záleží na blahu ostatních - a v základě se vždy shodnou. Proto - ani jeden směr myšlení nemusí mít nutně v demokracii navrch - je vrcholně důležité, aby se všichni doplňovali a spolupracovali.

-

Vyhánění a utlačování někoho se vždycky vrátí. Když už ne něčím jiným, tak vlastní omezeností. To, na co se třeba do Práglu jezdí dívat turisti je výsledkem spolupráce národa - ne vzestupu jeho části za útlaku jiné. Proto je dnešní doba tak trochu debilní. Mezi věřícími a nevěřícími Čechy zeje propast, která tam nemá co dělat a škodí všem.

0/0
9.4.2010 20:23

A.AsalBerija

Re: Katolická historie

prectete si prosim knihu svatopluka machara, jinak osobniho pritele t.g. masaryka "jed z judey" a neplacejte si zde jatra o uslechtilosti katolickeho kleru. kolik maji na svedomi obeti, pres upalovani, inkvizici,vyhnani ceskych bratri, loupeni majetku po bile hore, zehnani zbranim ss atd.atd... o tom by mela ct usporadat maraton...:-(:-(

0/0
10.4.2010 0:30

proLogos

Re: Katolická historie

Upřímně, jeho dílo ani neznám.. A podle toho, co se píše na wiki se od osobního přítele proměnil v nepřítele a příznivce krajní pravice. Nevím. Vím jen, že Masaryk sám Krista uznával jako jednoho z nejvýznamějších myslitelů - odmítal ho však přijmout za Boha. Tohle pokládám za vyrovnaný počin nevěřícího člověka.

Když mluvíte o obětech církve a o legendách při žehnání zbraní, měl byste si prostudovat dějiny. Když převrátím vaše stanovisko, tak je to podobné, jako byste adoroval stát, že nám ušlechtile dává sociální podporu a úplně pominul, že prostředky na ni čerpá převážně z našich daní.

0/0
10.4.2010 11:30

..hovoří CML..

To už se na Kavkách definitivně pos.ali???

;-€;-€;-€RvRvRv

0/0
9.4.2010 17:01

Václav Dobrák

A výměnu generálního tajemníka ODS Topolánka

bude telka také celebrovat:-P:-P:-P:-P

0/0
9.4.2010 17:00

..hovoří CML..

Re: A výměnu generálního tajemníka ODS Topolánka

proč to sem taháš???Kdyby jsi byl aspoň trochu vtipný,budiž....Rv

0/0
9.4.2010 17:03

hňup

Re: A výměnu generálního tajemníka ODS Topolánka

a co se ti na tom nelíbí ?

0/0
9.4.2010 17:55

Václav Dobrák

Re: A výměnu generálního tajemníka ODS Topolánka

no ta výměna Topolánka bude jen o tři dny později...ODS si to také zaslouží...a střídající Nečas je na rozdíl od hanobitele cirkve Topolánky hluboce věřící, tak by si to celebrování také zasloužilo....;-D;-D;-D

0/0
9.4.2010 18:15

mildapr

Mě je to jedno

nemám televizi ;-D.  Radši si půjdu zaběhat.

0/0
9.4.2010 16:56

Irish Stout

česká televize katolická...

... naštěstí žádnou TV nemám a nikdy mít nebudu.

0/0
9.4.2010 16:54

Sir Humphrey Appleby

:)

ještě že na TV mimo občasných zpráv nekoukám, budu ušetřen :)

0/0
9.4.2010 16:52

moš

Úroveň diskuze a lidé bez úrovně.

 Nejen,zde probíhající diskuze ukazuje naprostou vyprázdněnost lidských bytostí v této zemi.Jaksi přehlížejí fakt,že oni jsou tou anomálií na planetě věřících lidí.Nevěřit ničemu není hnacím motorem nějakého pokroku,ale znakem destrukce civilizace.

0/0
9.4.2010 16:48

Sir Humphrey Appleby

Re: Úroveň diskuze a lidé bez úrovně.

jistě, ona církev byla nostielkou pokroku a progresu celá staletí....tako galileo a další by mohli vyprávět :)))

0/0
9.4.2010 16:51

IoannesBaptist

Re: Úroveň diskuze a lidé bez úrovně.

Víte že tvůrce heliocentrického modelu Sluneční soustavy byl katolický kněz Mikuláš Koperník? Galieiho případ neměl s jeho vědeckou prací naprosto nic společného.

0/0
9.4.2010 16:57

Václav Dobrák

Re: Úroveň diskuze a lidé bez úrovně.

ne on dle tebe vlastně neexistoval.....

0/0
9.4.2010 16:58

Sir Humphrey Appleby

Re: Úroveň diskuze a lidé bez úrovně.

vím. a zajisté také víte proč se s ním defakto celý život nikde moc nechlubil že?  moc dobře totiž věděl jak by církev s jeho poznatky zatočila.... a to byl koperník ještě dost vedle.....

0/0
9.4.2010 16:59

IoannesBaptist

Re: Úroveň diskuze a lidé bez úrovně.

Tak si prosím ty řeči o brzdě pokroku nechte od cesty. Víte kolik zásadních přínosů k vědeckému pokroku přinesli třeba jezuité? Například taková seismologie jako věda komplet vznikla na jezuitské půdě.

0/0
9.4.2010 17:04

Sir Humphrey Appleby

Re: Úroveň diskuze a lidé bez úrovně.

to že v některých dílčích oblastech za novýmu poznatky stáli duchovní, není vůbec překvapivé, vzhledem k monopolu který tehdy na vzdělání měli. Nicméně to, že vědecký pokrok církev vždy brzdila a utlumovala protože popíral to co nalévají svým ovečkám do hlav je fakt, který neokecáš......

0/0
9.4.2010 17:09

IoannesBaptist

Re: Úroveň diskuze a lidé bez úrovně.

Nevím o žádném vědeckém oboru, jehož poznatky by byly v rozporu s učením církve. A v době, kdy vznikl jezuitský řád, se o nějakém monopolu církve na vdělání už rozhodně mluvit nedalo. To, že tento monopol za raného středověku opravdu de facto existoval, ale není vina církve, to je naopak její zásluha. Celé vědění starověku zachránila lidstvu právě katolická církev.

0/0
9.4.2010 17:14

Sir Humphrey Appleby

Re: Úroveň diskuze a lidé bez úrovně.

"Celé vědění starověku zachránila lidstvu právě katolická církev."

 

máte tam chyb.. správně mělo být? Celé řádně vyselektované vědění starověku zachránila lidstvu právě katolická církev ;)

0/0
9.4.2010 17:16

IoannesBaptist

Re: Úroveň diskuze a lidé bez úrovně.

A jakpak se podle vás selektovalo? Jako že "Aristoteles byl katolík, toho necháme, Platón pohan, toho škrtneme"? Nenechte se vysmát...

0/0
9.4.2010 17:18

Sir Humphrey Appleby

Re: Úroveň diskuze a lidé bez úrovně.

velmi jednoduš - odpoídá toto současnému výkladu bible a víry? ano - zachováme. Ne - prohlásíme za kacířské, zničímě a každého kdo by tvrdil opak už si podáme....

0/0
9.4.2010 17:20

IoannesBaptist

Re: Úroveň diskuze a lidé bez úrovně.

V tom případě třeba ten, kdo takhle redigoval Aristotela, musel být opravdu machr. Nevíte náhodou, kdo to byl? :-)

0/0
9.4.2010 17:22

hňup

Re: Úroveň diskuze a lidé bez úrovně.

a kdopak to zlikvidoval jihoamerickou kulturu? ve jménu boha všemohoucího a ve znamení kříže ?

0/0
9.4.2010 18:00

Najdete na iDNES.cz