Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Obama probral s politiky Temelín a spěchal domů

Americký prezident Barack Obama odletěl z Prahy. Na Hradě se dopoledne setkal s Václavem Klausem, pak jednaly americká a česká vládní delegace při poslední schůzce na okraj americko-ruského summitu. "Byly to úspěšné dny," zhodnotil Klaus. Sám už ví, kdo bude novým velvyslancem USA.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Irish Stout

premiér Fischer čelí výtkám zleva i zprava,

nicméně mám za to, že jeho pojetí úřadu premiéra je vyvážené a v rámci možností korektní a konstruktivní. Říkám to i přesto, že jsem k němu původně příliš důvěry nechoval.R^

0/0
10.4.2010 2:24

kostej_

Fischer nelenil

a hned po úspěšném summitu nám rozjel program jaderného ozbrojení, zajímavé.

0/0
10.4.2010 1:15

kladivar3

Odletel driv? ani se nedivim, kdo by taky v tom Kocourkove..

Odletel driv? ani se nedivim, kdo by taky v tom Kocourkove s tema kasparkama chtel pobyvat :-P

0/0
9.4.2010 19:22

URB-Resident v týlu nepřítele

Tak Altnerův nick je "babáček", dalo se to tušit

Proto oni jeho příspěvky se tak nápadně shodovali s vycházkami u Čimickýho. ;-D;-D

0/0
9.4.2010 19:11

babacek

Re: Tak Altnerův nick je "babáček", dalo se to tušit

To mě nějak fandíš. ;-D;-D;-D

0/0
10.4.2010 6:35

babacek

Otevřený dopis prezidentu USA Baracku Obamovi.

Vážený pane prezidente,

snad budete vzhledem k historickému odkazu zakladatelů USA se mnou souhlasit, že ztráta solidarity znamená pro každou civilizaci totéž, co ztráta imunity pro lidský organismus. Obracím se na Vás, jako vrcholného představitele nejsilnější země NATO, která je od r.1999 podle Preambule Washingtonské smlouvy ze dne 4.4.1949 svázána s mojí vlastí závazkem solidarity hájit svobodu, společné dědictví a kulturu svých národů, založenou na zásadách demokracie, svobody jednotlivce a právního řádu.

Jako občan členské země NATO, si Vás při příležitosti podpisu smlouvy START II. v Praze dovoluji zdvořile oslovit, ve vztahu k plnění tohoto závazku euroatlantické solidarity. K mé iniciativě mě vede neblahý stav destabilizace České republiky. Česká republika se v důsledku korupce vymykající se měřítkům euroatlantické civilizace, pod ústavní a mezinárodněprávní deklarací právního státu v rámci

0/0
9.4.2010 14:26

babacek

Re: Otevřený dopis prezidentu USA Baracku Obamovi.

NATO i EU, ocitá v takové krizi demokratického politického systému, že činnost ústavních orgánů a účinné použití zákonných prostředků jsou znemožněny. Nejde zdaleka jen o Českou republiku.V poslední době USA  varují evropskou veřejnost, že evropský pacifismus oslabuje NATO. Oslabování solidarity k obraně hodnot euroatlantické civilizace ve světě, vnímají USA ze strany Evropy, jako nedostatečné odhodlání Evropy solidárně plnit závazky z  Washingtonské smlouvy, vojenskými prostředky. Platí z Washingtonské smlouvy pouze závazek podle čl.5 k obraně hodnot euroatlantické civilizace jen v  případě ozbrojeného útoku? Neplatí z Preambule Washingtonské smlouvy, z čl.2 věta první a dalších, i závazek bránit hodnoty euroatlantické civilizace proti jakémukoliv existenčnímu ohrožení obecně ? 

0/0
9.4.2010 14:27

babacek

Re: Otevřený dopis prezidentu USA Baracku Obamovi.

Nečelí už dávno euroatlantická civilizace nevojenské, civilizační agresi, která ohrožuje svobodu, společné dědictví a kulturu našich národů, založenou na zásadách demokracie, svobody jednotlivce a právního řádu? Není slábnoucí schopnost vojenské obrany NATO vyvolána právě touto civilizační agresí, a z ní vyplývající neochoty solidárně euroatlantické hodnoty bránit?

My středoevropané, jsme byli nuceni desítky let prožít v porobě okupace sovětského Ruska. Okupace nám zdeformovala naše životy. Především však těžce postihla výchovu našich potomků. S každou další generací důsledněji ničila všechny hodnoty, které lidský život přesahují, jež jsme zdědili po svých předcích.

 

0/0
9.4.2010 14:28

babacek

Re: Otevřený dopis prezidentu USA Baracku Obamovi.

Máme povinnost tyto zkušenosti nezamlčet. Jako advokát se již deset let domáhám ochrany svých základních majetkových i nemajetkových lidských práv proti jedné z vládních stran v České republice. Je to Česká strana sociálně demokratická, ČSSD, kdo pohrdá se mnou uzavřenou smlouvou. To ale není tak důležité jako skutečnost, že kdyby nepohrdaly smlouvami ostatní politické strany, které se v České republice na státní moci podílejí, ČSSD by již dávno neexistovala. Podrobnosti jsou k dispozici na veřejně přístupných informačních zdrojích, včetně deníků v zahraničí, jako je Frankfurter Allgeimeine Zeitung, Neue Zürcher Zeitung, popř. i Financial Times.

0/0
9.4.2010 14:28

babacek

Re: Otevřený dopis prezidentu USA Baracku Obamovi.

Ochrany se domáhám nejen v České republice, ale i u příslušných institucí v Evropě. Mohu doložit desítky rozhodnutí Ústavního soudu České republiky, stejně tak jako desítky následných rozhodnutí Evropského soudu pro lidská práva ve Štrasburku, kterými bylo bez výjimky shodně odmítnuto poskytnout mi soudní ochranu. Stejně tak mohu doložit odmítavá rozhodnutí orgánů EU a Evropského soudního dvora v Lucemburku. Těmto institucím jsem předložil nezpochybnitelné důkazy, že je proti mně zneužíváno státní moci, vynucované státem organizovaným násilím. Od soustavného okrádání mnou již v r.2000 vlastněného majetku (tehdy ještě v hodnotě milionů USD), aby ožebračením mohlo být se mnou zacházeno jako zcela nemajetným, a tak zbaven možnosti svá práva hájit, až po nesmyslné útoky proti osobní svobodě, jako je trestní stíhání za plnění zákonné povinnosti.

0/0
9.4.2010 14:29

babacek

Re: Otevřený dopis prezidentu USA Baracku Obamovi.

Ve smyslu mezinárodní Úmluvy proti mučení a jinému krutému, nelidskému či ponižujícímu zacházení, je proti mně zneužíváno státní moci k celé řadě postupů zakládajících nelidské zacházení. Ani v jednom z mnoha desítek mnou použitých právních prostředků se mi nedostalo projevu vůle, kterékoliv z těchto institucí, závazky z mezinárodních smluv plnit. Jak to, že činnost všech těchto institucí a účinné použití právních prostředků jsou znemožněny ? V současné době vydal Ústavní soud, jako soudní orgán „ochrany ústavnosti“, České republiky rozhodnutí, kterým vytknul nižším soudům všech stupňů, že rozhodovaly o závazcích ČSSD podle textu písemné smlouvy, kterou se mnou v r.1997 ČSSD uzavřela. Odmítl připustit jakékoliv moje vyjádření. Bez mojí účasti rozhodnutí soudů zrušil s tím, že v rámci přístupu „moderní judikatury“ je vyjma Ústavního soudu, vůle účastníků v textu písemné smlouvy jinému subjektu (tedy i obecným soudům) „nepoznatelná“.

0/0
9.4.2010 14:29

babacek

Re: Otevřený dopis prezidentu USA Baracku Obamovi.

Dávno nejde o peníze, o politiku, dokonce už ani o právo. Bezpráví, kterému jsou občané České republiky vystaveni je dostalo do stavu civilizačního ohrožení skrytou ekonomickou genocidou, upírající občanům České republiky poslední zbytky jakékoliv elementární právní jistoty jejich existence. Předseda ČSSD Jiří Paroubek se veřejně „vychloubá“, že  o předvolební kampani ČSSD se jezdí do Moskvy „radit“ (mezi čtyřma očima bez zástupců ambasády) s Vladimírem Putinem. „Radit se“ do Moskvy jezdil již před II.světovou válkou Klement Gottwald. V r.1948 za pomoci ruských „poradců“ potom v tehdejší ČSR „zakroutil demokracii krkem“. Svobodně s plnou odpovědností prohlašuji, že jsem připraven se kdykoliv dostavit před kterýkoli soud, či jiný orgán USA, poskytnout všechny informace a předložit k jejich potvrzení veškeré důkazy, které toto moje podezření odůvodňují.

V Praze dne 6.4.2010  JUDr. Zdeněk Altner

0/0
9.4.2010 14:30

Sid2007

Pane doktore, ABSOLUTNI SOUHLAS;

Je, uz 20 let, zcela skandalni, ze jak republikanska, tak demokraticka "administrativa" (vlada) USA, americky Kongres stale vicemene toleruji drzou, cechackovskou, exkomunistickou politiku a praktiky CSFR a CR, kdy radoby "liberal" a "tchaterita/reaganite", Klaus, s nim i vetsina PRAVICE (s vyjimkou par politiku ODS a malych pravicovych stran), zdaleka te tedy jen Komuniste nebo levice, MASIVNE DISKRIMINUJI cesko-americke OBETI KOMUNISMU a stale tak ci onak jim odpiraji prava na NAPRAVU krivd napachanych totalitnim rezimem, stejnou moznost napravy, jako PRAVEM maji obeti totality, ktere nemohli nebo nechteli komunismu, take UPRCHNOUT na Zapad. Kdyz "pravicovy" Klaus, misto toho aby konzistentne vedl boj ZA restituce ukradenych majetku (obcanum, cirkvim atd.), odstraneni diskriminace vuci cesko-americkym obetem komunismu byl a zustava vzdy proti ... tragedie nespravedlnosti o to snaze pokracuje. a pro po: "Emigranti" let 1948-89 nejsou emigranti (vystehovalci), ale UPRCHLICI (refugees)

0/0
9.4.2010 17:30

babacek

Re: Pane doktore, ABSOLUTNI SOUHLAS;

Zatím vším je snaha nechat stále na dále KSČM ve sněmovně zatím co jiná radikální skupina a troufám si říci méně nebezpečná je zakázána. Co by byla ČSSD bez KSČM ? Naprostá nula a konečně by se zde mohla nastolit skutečná spravedlnost pro všechny, začít a dokončit nutné reformy. Zločince II světové války honíme ještě po 65 letech zatímco komunistické zločiny které byly mnohem horší jsou údajně promlčeny. Za tento stav však může i pravice. Několikráte měla možnost KSČM zakázat, ale vždy to smetla ze stolu což se jí nakonec vymstilo. V Česku jsou na lidi posílání exekutoři i pro směšné částky zatím co v kauze Altner to najednou není možné.

0/0
10.4.2010 6:34

Teletabis

Čest soudruzi

Mají rudé kravaty. Dobří hoši to jsou. Já raději ty ruské. Podívejte se na vesmírný program Amíci jsou v ....... a budou lítat s rusákama. Co dodat, tak je to se vším. A budoucnost patří rusům a číně.

0/0
9.4.2010 13:46

děteněkam

Čeština?

Umějí alespoň někteří novináři česky?

"A" je asi příliš krátké, tak raději všude píší "nebo" - blbci!

0/0
9.4.2010 13:42

zeolit

A že nikdo nepostrádal "prezidenta" Havla?

0/0
9.4.2010 13:40

Emil Držkatý

Re: A že nikdo nepostrádal "prezidenta" Havla?

Havel nemůže mluvit , jen chrchlat....

0/0
9.4.2010 13:46

ELAPHURUS

Hlavní cíl splněn

O radaru se teď už přestane brebentit.....R^[>-]!!

0/0
9.4.2010 13:31

numberone

!

Za vse muze ods

0/0
9.4.2010 12:39

Paeris Kiran

Re: !

jo díky Klausovi máme v Temelíně alespoň dva bloky nemusíme ji zatím dovážet.

Tenkrát o tom rozhodoval on.

0/0
9.4.2010 12:44

petepek

Re: !

a víte že jo, vašnosto. Nebýt ODS a jejich nohsledů, kteří s fanatizmem pro ně vlastním brzdili nepřičetně jakýkoliv obchod a spolupráci s Ruskem, mohl být Temelín ve spolupráci Ruska a tehdy ještě funkční Škodovky, výroby A reaktorů dávno dostavěn. Ale jmenovaná parta musela prosadit zcela zbytečně ve světě atomu, nejhůře zapsanou firmu , spíše šťouralů, než odborníků, Westinghouse........

0/0
9.4.2010 12:51

Brainwashington

Re: !

Přesněji: Jejich belgickou pobočkou šéfovanou Polákem! ;-D

0/0
9.4.2010 12:56

1000101110100110

Re: !

O kolik by bylo lepší, mít to dodané komunistickými specialisty, co postavili Černobyl a kteří by nás měli i z hlediska jaderné energetiky pod palcem, takže by to každou zimu mohli střídat - jednou nám odstavit plyn, jednou havarovat Temelín...

.

Smiř se s tím už konečně, komunisto, na Rusáky tu není nikdo zvědavý a to v žádném skupenství. Jak ožralé mužiky, tak sockomunistické vrahy v tancích.

0/0
9.4.2010 13:29

petepek

Re: !

no, já si nemyslím, jako bába Dymáčková, že ste postiženej furt. Vidím, že to na Vás vašnosto přichází jen v lichý dny. Jako je dneska, devátýho. Fakt je, že to na Vás přijde něhdy i v dny sudý. Ale to jen vyjímečně. A to jen v tom pádě, esli ten den sudej, přijde po dnu s datumen lichým, a nebo, jestli po tom sudým dnu, přijde den lichej. Kdapak, to že jako byste byl b...j   ( b a tečky - asi jsem myslel bitej ) furt. Né to né. To si bába vymejšlí.

0/0
9.4.2010 13:41

A.AsalBerija

Re: !

bezte za vondrou nebo havlem, aby vam nacurali do praveho ucha. snad vam to pomuze, jinak je to na klecove luzko jako ze sperkasu...;-D;-D

0/0
9.4.2010 13:43

petepek

no, atakdále.

 Odsířili jsme tedy uhelku, výkon bloku poklesl o 10%, dovezli jsme na každou hodinu provozu 30t mletého vápence, odsířili k radosti  "zelených" & spol. Ale ještě nám přesto všechno, uniká každou  "hoďku" do ovzduší, no - ať nejsme tak zlí - kolem 2 tun síry. ( O jiných splodinách nemluvě). Zaokrouhleně, 50 t./ 24 hodin.......   5 desetitunových náklaďáků, se rozjíždí do okolí na všechny strany, a specielními, výkonnými fukary, rozfoukává síru na pole, domy,  zahrádky,  rybníky, do vzduchu a tím do plicních sklípků jak našich, tak všeho ostatního. .... No vážení, to je pošmak...........

0/0
9.4.2010 12:35

Paeris Kiran

Re: no, atakdále.

zas tolik bych si nestěžoval... kdyby tam ta síra nebyla stejně by museli zemědělci sírou hnojit.

0/0
9.4.2010 12:37

petepek

Re: no, atakdále.

panenkomariasvatokopeckáčenstochovskáaskočovská. Jedním z nejškodlivějších jevů lesníků a zemědělců, je kyselá půda, způsobena  spaden sirnatých zplodin, převážně z uhelných elektráren. A proti tomu ti chudáci, musejí vápnit, vápnit a zase vápnit. Jenomže, když zavápnějí dostatečně proti kyselé půdě, půda mění strukturu a pro polní hospodářství jeden z nejdůležitějších  minitvorečků, krom jiných - žížaly, hynou. A bez žížal, není provzdušňování, a bez provzdušňování není .........aatd, atd.........atd.....

0/0
9.4.2010 13:00

1000101110100110

Re: no, atakdále.

Za tvých milovaných komoušů byl problém asi tak 50x větší. Srovnej si to už konečně v té palici soudruhu a přestaň tu děsit - jedna jediná sopka dokáže toho svinstva do vzduchu dostat nesrovnatelně více. A problém kyselých dešťů je už (alespoň v našich končinách) dávno za námi. Jistě, komouši v Číně jsou na tom jinak, stačí se podívat na satelitní snímky...

0/0
9.4.2010 13:35

combak

tady ten "neodiramnekradu" to všechno myslí vážně nebo jenom

provokuje? 8-o 

tak bláznivě zaslepenej nemůže být ani bursík s káčou, liškou a spol. ...! Rv

0/0
9.4.2010 12:30

numberone

!

Mysli to vázne slaviku

0/0
9.4.2010 12:31

combak

Re: !

vyfič, lamo ! :-P

0/0
9.4.2010 12:33

numberone

!

Nejsem lama vlasto calto!

0/0
9.4.2010 12:37

MiroTR

Re: tady ten "neodiramnekradu" to všechno myslí vážně nebo jenom

Inu - komu není shůry dáno.... ;-)

0/0
9.4.2010 12:38

Brainwashington

Něco pro zelené bezmosky!

Ruské reaktory mají poloviční tloušťku stěny než americké. Přesto jsou bezpečnější. Ovšem, to zde, kde američani jsou nejchytřejší na světě a Rusáci největší hlupácí, je zbytečné říkat. Fanatici nemyslej, ale věřej! ;-D

0/0
9.4.2010 12:27

MiroTR

Re: Něco pro zelené bezmosky!

Nechápu.  Proč by tenčí stěna měla být bezpečnější ?

0/0
9.4.2010 12:30

numberone

!

Ptz to rekl a jeho slovo je zakon

0/0
9.4.2010 12:33

Paeris Kiran

Re: Něco pro zelené bezmosky!

od určité tloušťky už na tom v podstatě nezáleží. A já osobně bych byl s tím porovnáváním spolehlivosti rezervovanější.

Ty technologie jsou prostě jiné a těžko porovnatelné- (V podstatě jediné dvě srovnatelné ceny . MW elektrických a náklady na výstavbu a provoz jsou u obou typů v podstatě ekvivalentní)

0/0
9.4.2010 12:33

Brainwashington

Re: Něco pro zelené bezmosky!

Jó, oni taky né. Asi materiál a postup pŕi zpracování. :-) Ona austenitická ocel zraje jako dřevo.

0/0
9.4.2010 12:33

MiroTR

Re: Něco pro zelené bezmosky!

Spíš bych to tipoval na větší bezpečnostní rezervu.  Kvalitní materiály dokáže vyrobit jak Rusko, tak USA.

0/0
9.4.2010 12:41

Brainwashington

Re: Něco pro zelené bezmosky!

Nó, taky proto se lajzlo zvýšit životnost Temelína z 35 na 50 let. Reaktor je totiž po dobu životnosti jediné, co na atomce vyměnit nejde. Proto taky naśe A1 musela být zalita.

0/0
9.4.2010 13:10

pteryx

Re: Něco pro zelené bezmosky!

Pokud se nepletu, tak reaktory pro naše elektrárny se dělaly ve Vítkovicích.

0/0
9.4.2010 12:51

Brainwashington

Re: Něco pro zelené bezmosky!

Škoda Bolevec ( Orlík), reaktorová hala. Nyní ruský TVEL.

0/0
9.4.2010 13:08

karelsmíchov

Re: Něco pro zelené bezmosky!

když jsou ruské reaktory bezpečné jak je možné,

že jim bezpečný reaktor vybouchl ???;-€;-€

0/0
9.4.2010 18:31

Beldor

hehe..

Vidim ze jeden clen zelenejch tady zase uspesne snizuje preference svoji pidistranicce,co?;-D;-D Jen tak dal...R^

0/0
9.4.2010 12:21

Paeris Kiran

Re: hehe..

No já upřímě doufám že už v příštím parlamentu nebudou... dělají zbytečně moc škody.

0/0
9.4.2010 12:26

numberone

!

Jj ty sou strasny

0/0
9.4.2010 12:38

karelsmíchov

Re: hehe..

Bohužel vás zklamu ,ale budou![>-]EU

0/0
9.4.2010 18:35

petepek

prokristovydrahýrány -

 co je tady k řešení ? Vždyť taková uhelka spolkne za jednu jedinou hodinu - 1.000/2,000 t. uhlí. Sirnatost  řekněme 1,5%. 1.000 MV = 2.000 t  a to za jedinou hodinu. Tzn. 30 t. síry. I při odsíření, účinnost kolem 90%, zbývají 3 t.síry. Ale mimo to, při provozu odsiřování klesne výkon elektrárny nejméně v průměru, o 5, až 15 %. A ta "sranda" ještě k tomu, přibližně tolik, kolik se odsíří, t.j. těch 30t, je potřeba mletého vápence, který se musí někde nalámat, rozdrtit, dovézt. A pak se zbytky musí odklidit. Jediná výhoda je, že vzniká při procesu sádra a máme ji dost pro zahraniční koncerny pro stavbu montoven na orné půdě........

0/0
9.4.2010 12:20

Najdete na iDNES.cz