Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Obama, Medveděv a Klaus. Český prezident díky summitu povyrostl

Zatímco americký a ruský prezident mohli důležitou smlouvu podepsat kdekoliv jinde, pro Václava Klause jsou tyto dny jedním z vrcholů kariéry. Přízeň světových státníků hledal zpočátku jen těžko.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

5 minut do autodestrukce

Byl to grupáč

všichni se všema , rusáci, amíci i češi. Všechny ráno bolela prdel. ;-)

0/0
9.4.2010 19:47

biggles

Hmm...

Povyrostl nám prezident...

Zajímalo by mne, co by se muselo stát, aby nám povyrostli nějací žurnalisté, které by pak člověk upřímně a bez uzardění mohl označit jako kvalitní novináře.

0/0
9.4.2010 16:07

Semper Fidelis

Nestává se, že si na diskusi přečtu tak dlouhý text

Není co dodat.

Snad jen, že Altnerovi přeji, aby neměl autonehodu.

Mňau.

0/0
9.4.2010 14:45

babacek

Rozdíly : USA a Česko.

„Tady je vidět rozdíl mezi USA a námi. Amerika se z té Obamorýmy  za tři roky vyléčí úplně, a letos na podzim už silně utlumí veškeré příznaky. U nás si budeme muset počkat na to, až modro-oranžovo-rudo-zelená mafie rozkrade bohatším tolik, že bude muset pro své financování sáhnout do kapes chudých. Stejně tak to udělali komunisté se sociálními demokraty a národními socialisty po válce. Že je něco špatně došlo zástupcům těch socdem. a nársoc. stran až na Pankráci, Borech, na Mírově a v Jáchymově, a „národ“ se na to koukal dalších 40 let.“;-(

0/0
9.4.2010 14:37

babacek

Otevřený dopis prezidentu USA Baracku Obamovi.

Vážený pane prezidente,

snad budete vzhledem k historickému odkazu zakladatelů USA se mnou souhlasit, že ztráta solidarity znamená pro každou civilizaci totéž, co ztráta imunity pro lidský organismus. Obracím se na Vás, jako vrcholného představitele nejsilnější země NATO, která je od r.1999 podle Preambule Washingtonské smlouvy ze dne 4.4.1949 svázána s mojí vlastí závazkem solidarity hájit svobodu, společné dědictví a kulturu svých národů, založenou na zásadách demokracie, svobody jednotlivce a právního řádu.

Jako občan členské země NATO, si Vás při příležitosti podpisu smlouvy START II. v Praze dovoluji zdvořile oslovit, ve vztahu k plnění tohoto závazku euroatlantické solidarity. K mé iniciativě mě vede neblahý stav destabilizace České republiky. Česká republika se v důsledku korupce vymykající se měřítkům euroatlantické civilizace, pod ústavní a mezinárodněprávní deklarací právního státu v rámci

 

0/0
9.4.2010 14:33

babacek

Re: Otevřený dopis prezidentu USA Baracku Obamovi.

NATO i EU, ocitá v takové krizi demokratického politického systému, že činnost ústavních orgánů a účinné použití zákonných prostředků jsou znemožněny. Nejde zdaleka jen o Českou republiku.V poslední době USA  varují evropskou veřejnost, že evropský pacifismus oslabuje NATO. Oslabování solidarity k obraně hodnot euroatlantické civilizace ve světě, vnímají USA ze strany Evropy, jako nedostatečné odhodlání Evropy solidárně plnit závazky z  Washingtonské smlouvy, vojenskými prostředky. Platí z Washingtonské smlouvy pouze závazek podle čl.5 k obraně hodnot euroatlantické civilizace jen v  případě ozbrojeného útoku? Neplatí z Preambule Washingtonské smlouvy, z čl.2 věta první a dalších, i závazek bránit hodnoty euroatlantické civilizace proti jakémukoliv existenčnímu ohrožení obecně ? 

0/0
9.4.2010 14:33

babacek

Re: Otevřený dopis prezidentu USA Baracku Obamovi.

Nečelí už dávno euroatlantická civilizace nevojenské, civilizační agresi, která ohrožuje svobodu, společné dědictví a kulturu našich národů, založenou na zásadách demokracie, svobody jednotlivce a právního řádu? Není slábnoucí schopnost vojenské obrany NATO vyvolána právě touto civilizační agresí, a z ní vyplývající neochoty solidárně euroatlantické hodnoty bránit? My středoevropané, jsme byli nuceni desítky let prožít v porobě okupace sovětského Ruska. Okupace nám zdeformovala naše životy. Především však těžce postihla výchovu našich potomků. S každou další generací důsledněji ničila všechny hodnoty, které lidský život přesahují, jež jsme zdědili po svých předcích. Máme povinnost tyto zkušenosti nezamlčet. Jako advokát se již deset let domáhám ochrany svých základních majetkových i nemajetkových lidských práv proti jedné z vládních stran v České republice.

0/0
9.4.2010 14:34

babacek

Re: Otevřený dopis prezidentu USA Baracku Obamovi.

Je to Česká strana sociálně demokratická, ČSSD, kdo pohrdá se mnou uzavřenou smlouvou. To ale není tak důležité jako skutečnost, že kdyby nepohrdaly smlouvami ostatní politické strany, které se v České republice na státní moci podílejí, ČSSD by již dávno neexistovala. Podrobnosti jsou k dispozici na veřejně přístupných informačních zdrojích, včetně deníků v zahraničí, jako je Frankfurter Allgeimeine Zeitung, Neue Zürcher Zeitung, popř. i Financial Times.

0/0
9.4.2010 14:34

babacek

Re: Otevřený dopis prezidentu USA Baracku Obamovi.

Ochrany se domáhám nejen v České republice, ale i u příslušných institucí v Evropě. Mohu doložit desítky rozhodnutí Ústavního soudu České republiky, stejně tak jako desítky následných rozhodnutí Evropského soudu pro lidská práva ve Štrasburku, kterými bylo bez výjimky shodně odmítnuto poskytnout mi soudní ochranu. Stejně tak mohu doložit odmítavá rozhodnutí orgánů EU a Evropského soudního dvora v Lucemburku. Těmto institucím jsem předložil nezpochybnitelné důkazy, že je proti mně zneužíváno státní moci, vynucované státem organizovaným násilím. Od soustavného okrádání mnou již v r.2000 vlastněného majetku (tehdy ještě v hodnotě milionů USD), aby ožebračením mohlo být se mnou zacházeno jako zcela nemajetným, a tak zbaven možnosti svá práva hájit, až po nesmyslné útoky proti osobní svobodě, jako je trestní stíhání za plnění zákonné povinnosti.

0/0
9.4.2010 14:35

babacek

Re: Otevřený dopis prezidentu USA Baracku Obamovi.

Ve smyslu mezinárodní Úmluvy proti mučení a jinému krutému, nelidskému či ponižujícímu zacházení, je proti mně zneužíváno státní moci k celé řadě postupů zakládajících nelidské zacházení. Ani v jednom z mnoha desítek mnou použitých právních prostředků se mi nedostalo projevu vůle, kterékoliv z těchto institucí, závazky z mezinárodních smluv plnit. Jak to, že činnost všech těchto institucí a účinné použití právních prostředků jsou znemožněny ? V současné době vydal Ústavní soud, jako soudní orgán „ochrany ústavnosti“, České republiky rozhodnutí, kterým vytknul nižším soudům všech stupňů, že rozhodovaly o závazcích ČSSD podle textu písemné smlouvy, kterou se mnou v r.1997 ČSSD uzavřela. Odmítl připustit jakékoliv moje vyjádření. Bez mojí účasti rozhodnutí soudů zrušil s tím, že v rámci přístupu „moderní judikatury“ je vyjma Ústavního soudu, vůle účastníků v textu písemné smlouvy jinému subjektu (tedy i obecným soudům) „nepoznatelná“.

0/0
9.4.2010 14:35

babacek

Re: Otevřený dopis prezidentu USA Baracku Obamovi.

Dávno nejde o peníze, o politiku, dokonce už ani o právo. Bezpráví, kterému jsou občané České republiky vystaveni je dostalo do stavu civilizačního ohrožení skrytou ekonomickou genocidou, upírající občanům České republiky poslední zbytky jakékoliv elementární právní jistoty jejich existence. Předseda ČSSD Jiří Paroubek se veřejně „vychloubá“, že  o předvolební kampani ČSSD se jezdí do Moskvy „radit“ (mezi čtyřma očima bez zástupců ambasády) s Vladimírem Putinem. „Radit se“ do Moskvy jezdil již před II.světovou válkou Klement Gottwald. V r.1948 za pomoci ruských „poradců“ potom v tehdejší ČSR „zakroutil demokracii krkem“. Svobodně s plnou odpovědností prohlašuji, že jsem připraven se kdykoliv dostavit před kterýkoli soud, či jiný orgán USA, poskytnout všechny informace a předložit k jejich potvrzení veškeré důkazy, které toto moje podezření odůvodňují.

V Praze dne 6.4.2010  JUDr. Zdeněk Altner

0/0
9.4.2010 14:36

Rubik1

Re: Otevřený dopis prezidentu USA Baracku Obamovi.

Vážený JUDr,

  k vašemu dopisu mám dvě připomínky. 1. President Obama neumí česky. Měl byste mu to přeložit. 2. Americké soudy s vaším případem nemají nic společného. Snad není pro vás těké zjistit, který soud by se tímto mohl vůbec zaobírat, podal-li by někdo k tomu podnět. Tolik neJUDr. 

0/0
10.4.2010 3:22

babacek

Re: Otevřený dopis prezidentu USA Baracku Obamovi.

Překlad je jen pro české média.:-)

A pak meritum věci je docela jiné, než směřování k americkým soudům.

0/0
10.4.2010 6:22

slonnačesneku1

Povyrost?

Proto je ta smlova podle Klause tak důležitá.Podepisovat se někde jinde tak by byla zcela nepodstatná.:-)

0/0
9.4.2010 13:48

Rebe

Paní Kaiserová,

ten nadpis je hloupost. Proč do toho jdete? Nevyrost, jen posloužil. A Vy to víte stejně dobře.

0/0
9.4.2010 12:13

Rebe

Šalgovičův zeťák nepovyroste.

Aspoň v očích pánů prezidentů, kteří o tom vědí.

0/0
9.4.2010 12:16

kenzo

Re: Paní Kaiserová,

Co by za to v Bruselu někteří dali! Nyní jsou uražení!;-)

0/0
9.4.2010 13:41

Semper Fidelis

Re: Paní Kaiserová,

Vidět tak Szakozyho ;-D

0/0
9.4.2010 13:47

kenzo

Re: Paní Kaiserová,

Uražení jsou hlavně v Bruselu!

http://www.sme.sk/c/5320188/obama-v-prahe-uistoval-novu-europu.html

viz. poslední odstavec!

0/0
9.4.2010 13:53

Semper Fidelis

Re: Paní Kaiserová,

Zřejmě Barak ví o dvojkolejnosti, možná trojkolejnosti ve vedení EU. Tak asi proto chtěl podpisem smlouvy plus pozvanými hosty cosi naznačit.

0/0
9.4.2010 14:00

Martin HSJ

Re: Paní Kaiserová,

Říkej si co chceš, ale tohle posloužení mu závidí prakticky všechny hlavy světa :-P

0/0
9.4.2010 13:42

Rebe

Re: Paní Kaiserová,

Ano, politici jsou takoví slouhové těch vyšších politiků. Oni to tak mají.

0/0
9.4.2010 15:20

ne přezdívce nazáleží

trochu nadnesené,

ale jinak celkově souhlasím. Jsem rád, že to byl Klaus, přeci jen má v sobě určitou důstojnost a charizma. Obama tu byl teď 2x za sebou a a myslím, že hned zas tak nepřijede. A Medvěděv asi taky ne.

A představa, že by celá tato ceremonie proběhla pod taktovkou cigaretama-smrdícího Zemana, upocenýho Paroubka nebo snad prořízlou-držkou Topolánka, tak mě jímá děs...

0/0
9.4.2010 11:05

bapial

Re: trochu nadnesené,

No Obama je taky kuřák, tak třeba by si se Zemanem padli do oka, mohli by si třeba zakouřit na záchodě.

Jinak souhlas. Klaus je prostě reprezentativní osobnost. Jeho nástupce nevidím.

0/0
9.4.2010 11:29

Verbascum thapsitorme

Re: trochu nadnesené,

R^

0/0
9.4.2010 12:19

kenzo

Re: trochu nadnesené,

R^

0/0
9.4.2010 13:41

Stasio

trochu off topic

Se takhle sejdou u Boha Obama, Medveděv a Klaus. Bůh jim říká: Vy tři jste nejvlivnější lidé na světě tak bežte zpátky na Zemi a řekněte svým ovečkám, že za 14 dní bude konec světa. Obama před celým národem říká: Dámy a pánové mám pro Vás 2 zprávy, jednu dobrou a jednu špatnou, ten Bůh, ve kterého jsem vždycky věřili opravdu existuje, protože jsem ho viděl, ta druhá zní, že za 14dní bude konec světa. Medveděv: dámy a pánové mám pro Vás 2 špatné zprávy. ten Bůh, proti kterému jsme vždycky brojili opravdu existuje, protože jsem ho viděl, ta druhá, že za 14 dní bude konec světa. Klaus: Dámy a pánové mám pro Vás 2 dobré zprávy. Bůh mi právě potvrdil, že patřím mezi 3 nejvlivnější lidi světa a Lisabonská smlouva nebude ;-D

0/0
9.4.2010 10:56

sir Humphrey - stálý tajemník JV

Re: trochu off topic

;-D;-D;-D

0/0
9.4.2010 11:29

kascha

Re: trochu off topic

Teoreticky pěkné, ale je pro mě novinka, že Obama vždy věřil na Boha?! Já mám za to, že (minimálně do nedávna) byl muslimem ...8-o

0/0
9.4.2010 14:14

The_Law

Re: trochu off topic

kde ste na to vsichni prisli ze byl/je  muslim ?

0/0
9.4.2010 14:58

krysodlak pizmovy

Klaus je trpaslik na tele i duchu

tak mu to chvilkove povyrosteni pred koncem jeho kariery prejme. Treba mu to pomuze zahojit jeho traumata.

0/0
9.4.2010 10:44

kenzo

Re: Klaus je trpaslik na tele i duchu

Těmi trpí především EUrosvazáci. Jejich EUrosvaz a politbyro je přehlíženo jak včerejší den!;-D

0/0
9.4.2010 13:43

karelsmíchov

Re: Klaus je trpaslik na tele i duchu

největší legrace je že se p.Klaus domnívá,že ho

berou jako jedno z nich ,ani náhodou bylo to jen

jejich slušnost ,doma si ne něj ani nevzpomenou,

a když tak jen jak se snažil být s nimi na obrazovce,

což je jeho  dávná potřeba 8-o[>-]EU

0/0
9.4.2010 18:49

sir Humphrey - stálý tajemník JV

kLAUS JE VÝZNAMNÝ SVĚTOVÝ STÁTNÍK

:-)[>-]R^

0/0
9.4.2010 10:36

krysodlak pizmovy

Re: kLAUS JE VÝZNAMNÝ SVĚTOVÝ STÁTNÍK

jiste, pane tajemniku Jesitneho Vasika

0/0
9.4.2010 10:45

sir Humphrey - stálý tajemník JV

Re: kLAUS JE VÝZNAMNÝ SVĚTOVÝ STÁTNÍK

Jejího Veličenstva GB

žádnej Havel ;-€

0/0
9.4.2010 11:27

Verbascum thapsitorme

Re: kLAUS JE VÝZNAMNÝ SVĚTOVÝ STÁTNÍK

R^

0/0
9.4.2010 12:24

kenzo

Re: kLAUS JE VÝZNAMNÝ SVĚTOVÝ STÁTNÍK

R^

0/0
9.4.2010 13:45

martin_simek

Jesteze u toho nebyl

Paroubek. Zkazilo by mi to cely event ....

0/0
9.4.2010 10:31

pekur

Re: Jesteze u toho nebyl

To jo,to by byla ostuda! A nebo by tam na ne zamachroval Topol, to je taky takovy exot.;-D

0/0
9.4.2010 10:33

Kqubi

velmi dobře, Václave

R^R^

0/0
9.4.2010 10:30

Pandak

Klaus obstál na jedničku.

Dovede si představit jak by se tam vyjímal soudruh Paroubek? To by byl teprve zážitek. Ale nemám strach. V jeho případě by do Prahy nikdo nepřijel.

0/0
9.4.2010 10:07

lamborgina

Musí se spokojit s fotkou z Prahy

Bohužel ať se snaží, jak snaží, Bílý dům je pro něho uzavřenR^

0/0
9.4.2010 9:55

petyo

Re: Musí se spokojit s fotkou z Prahy

http://hn.ihned.cz/c4-10150570-38964760-500000_d-klause-prijal-biden-v-bilem-dome

nebo

http://www.radio.cz/cz/clanek/64193

0/0
9.4.2010 10:10

Lev_666

Možná to pár klausofobů nevydejchá

a skočí z Nuseláku. Další pozitivní přínos summitu.

0/0
9.4.2010 9:44

Fikus 1

Divný článek

Vyznívá jako kdyby Obama jezdil za Klausem. Všichni jistě vědí, že to tak není..... V Rize (Klaus) musel přijít o pár minut dříve aby si mohl stoupnout vedle Bushe, dnes už nic takového nemá za potřebí..... nebo Tři kamarádi. Myslím, že sutorka by neměla pít v ranních hodinách.

0/0
9.4.2010 9:36

mowgli

Re: Divný článek

zato ty si dej panaka, at se uvolnis, je to zjevna nadsazka

0/0
9.4.2010 10:17

vysehradsky_jezdec_se_vratil

pan profesor to měl spojit s autogramiádou své knihy

R^!!

0/0
9.4.2010 9:33

koleis

Re: pan profesor to měl spojit s autogramiádou své knihy

nyslíš modrá, nikoliv zelená planeta? ano, to je průkopnické dílo s vizí. až stoupnou hladiny moří tak, že bude planeta výlučně modrá, tak klaus řekne "JÁ TO ŘÍKAL A NEBYLA TO FALEŠNÁ SLOVÍČKA" :-)

0/0
9.4.2010 9:56

p555

Re: pan profesor to měl spojit s autogramiádou své knihy

jasne, zatopi to taky Himalaje... neverte az tak moc Hollywoodu...

0/0
9.4.2010 11:24

Najdete na iDNES.cz