Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Tramvaják vykázal cestujícího, který nepustil sednout muže se psem

Strážníci v pondělí řešili v Praze spor řidiče tramvaje s cestujícím. Muž seděl v tramvaji číslo 16 hned za řidičovou kabinou, když na Karlově náměstí nastoupil jiný cestující se psem. Šofér vyzval pasažéra, aby majiteli psa uvolnil místo. Odmítl.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Motůrek

Jak vždy sedět v tramvaji

Až někdy pojedu tramvají, pokud ovšem nebudou kluci z DP stávkovat, pojedu se psem. To je asi taková místenka a záruka, jak vždy sedět.;-D

0/0
19.4.2010 16:37

ctvrta.sudicka

Na vysvětlenou...

Na vysvětlenou pro mimopražské...V Praze pokud přepravujete tramvají psa, tak jste mimo jiné povinni použít k přepravě plošinu za řidičem (sedadlo). Takže tak.Chlap se psem nastoupil do poloprázdné tramvaje. Na plošině určené pro přepravu psů už ale seděl jakýsi panáček. Řidič mu řekl, ať si přesedne, jelikož za a) tam bude mít psa pod kontrolou a za b) pokud by se chlap se psem posadil jinam, mohl by se jiný cestující oprávněně ohradit. Panáčëk ale dupal jako rozmarné děcko, že on si prostě o tu židličku dál nesedne a nesedne a pak se divil vývoji věcí  a byl ukřivděnej. Na to mám jediný. Pokud vlezu v autobuse na plošinu, kde mám přepravu se psem a někdo remcá, tak se usměju a pěkně na celej autobus prohlásím, že si klidně sednu kamkoliv, ale ostatní cestující se mohou opravněně ozvat. No a většinou bejvá klid.

0/0
13.4.2010 0:03

Deleter

Re: Na vysvětlenou...

Hele, pro psa je ta plošina! Ne sedadlo!

0/0
13.4.2010 22:13

kvocna

Re: Na vysvětlenou...

Se psem jsem nastupovala dveřmi určenými a usadila ho na patřičné plošině.Nikdy mne řidič nenutil sedět,jen pes musel mít košík.Nevím,že je v přepravním řádu povinnost majitele psa sedět.Zmíněné sedadlo je vyhrazeno pro zdravotně postižené doprovázené psem.Řidič má právo určit,kde bude v souladu s přepravním řádem a aktuální situací přepravován pes,ale nemůže majitele psa nutit si sednout,tudíž ani nemůže jiného cestujícího ze sedadla zvedat,a to ani kdyby dopravní prostředek byl plný.V takovém případě nemusí umožnit nástup cestujícího se psem,nejedná-li se o zdravotně postiženého s asistenčním psem,což zřejmě nebyl tento případ.Mnohokrát mi nebylo dovoleno nastoupit se psem proto,že ve vozidle byl jiný pes,nebo více kočárků,případně plno i stojících lidí.To se mi sice nelíbilo,ale musela jsem čekat na jiný spoj nebo  jít pěšky,ač mám roční kupon.Neumím si ovšem představit, že by kvůli mému "obyčejnému" psovi byl řidičem šikanován cestující, který již v (dokonce poloprázdném) voze je.

0/0
15.4.2010 2:28

gemars

Proč se tu řeší, zda měl ten člověk pustit pejskaře ...

sednout? Když jsem se poprvé ocitl v Brně, tak jsem si taky myslel že se jedná o znak pro pejskaře na okně přímo za kabinou. No při pozorném prohlédnutí je tam obrázek člověka s bílou slepeckou holí a se slepeckým psem. Předpokládám, že značení je stejné po celé ČR. Pak nevím, proč vůbec řidič něco takového řešil. Ten cestující měl pravdu. Není třeba k tomu řešit náhubek psa. Pes ho musel mít, jinak by ho ten horlivý řidič nepustil (ale to neřešme). Prostě sem u nás v mhd nikdy neviděl, aby se normální pejskař na to místo cpal za každou cenu. Jednou sem tam seděl a byl jsem ověšen taškami. Na jedné zastávce, přistoupil pán se slepeckou holí  a psem. Automaticky jsem startoval do uličky i se vší tou bagaží, co jsem měl. Ale kdyby o byl obyčejný pejskař nepochodil by u mě. Na místo za kabinou má hlavní přednost slepec s holí a vodicím psem. Nikdo jiný. A pokud tam zrovna slepec není, tak tam může být kdokoliv. Ale myslet si, že pejskař má na tohle místo právo, je nesmysl.

0/0
12.4.2010 22:57

TigerM

Re: Proč se tu řeší, zda měl ten člověk pustit pejskaře ...

Ja s vama souhlasim, ovsem ridic chtel, aby si clovek se psem sedl na plosinu za ridicem a na to ma pravo, jelikoz byla tram poloprazdna, logicky bych si presedl a nechal tam sednout cloveka se psem. Ridic zodpovida za bezpecnost cestujicich a ma pravo se takto rozhodnout, stejnym zpusobem muze ridic i vykazat maminku s kocarkem, pokud je vyhrazene misto pro kocarky obsazene vozickarem nebo jinym kocarkem. Ridic proste nechtel mit psa jinde v tramvaji, treba nekde v ulicce.

To ze si nejaky clovicek dupne, ze on si nekam sedl prvni a ze je jinde dost mista, by se mi jako ridici asi take nelibilo, nelibilo by se mi to ani jako cestujicimu, kdybych si musel davat pozor na psa v ulicce, nebo kdybych ho musel prekracovat.

0/0
13.4.2010 21:15

Deleter

Re: Proč se tu řeší, zda měl ten člověk pustit pejskaře ...

Když byla tram poloprázdná, tak mohl chlap se psem sedět kdekoliv.

0/0
13.4.2010 22:15

AntiMultiKulti

a smradlavý houmlesáky, neplatící, nikdo nevykope

;-O;-€

0/0
12.4.2010 13:50

opportunity

Re: a smradlavý houmlesáky, neplatící, nikdo nevykope

R^;-€

0/0
13.4.2010 21:36

iuos

hmm

V provozu tramvají, lanové dráhy a autobusů rozhoduje o možnosti přepravy cestujícího se psem bez schrány řidič (průvodce lanové dráhy). Cestující musí řidiče uvědomit o svém úmyslu nastoupit; nastupovat smí pouze dveřmi označenými příslušným piktogramem až po udělení souhlasu řidičem. Psa umístí na přilehlé plošině, pokud řidič nebo pověřená osoba neurčí jiné místo. Pověřená osoba může přepravu psa bez schrány v odůvodněných případech odmítnout.

http://www.dpp.cz/smluvni-prepravni-podminky/7-podminky-prepravy-zavazadel-a-zivych-zvirat/

0/0
12.4.2010 13:40

devil666

Jednotka stupidity 1.tramvaják

Jednotka stupidity rovná se 1.tramvaják. Příbuzná jednotka 1.autobusák. Dle vlastní zkušenosti vím, že tato individua nazývající se řidiči DP se zhusta chovají jako arogantní sprostý hov..da. Ovšem když si to někdo nenechá líbit a oplatí jim stejným metrem tak se cítěj strašně ukřivděný. :-/

0/0
12.4.2010 13:31

devil666

Re: Jednotka stupidity 1.tramvaják

V tomto případě to byl samozřejmě rozmar řidiče, který si potřeboval dokázat svou důležitost.

0/0
12.4.2010 13:34

vosta

Ani náhodou

Už několikrát jsem si všiml, že nastoupí do tramvaje člověk se psem, významně ukáže prstem na cedulku nad sedačkou za kabinou řidiče a dožaduje se uvolnění místa. Tak jsem si cedulku prohlédl. Je na ní bílý kříž, člověk s hůlkou a psem.

Podle mě to znamená "zdravotní postižení, slepec se psem" Opravte mě, jestli se pletu. Nechápu proč kdejaký pejskař má v tomto státě pocit, že mu všichni půjdeme z cesty.Tento přístup hraničí s parkováním na místech pro invalidy. Ano, nastoupí slepec se psem, bez diskuse uvolním místo, nastoupí frajer se psem, nehnu se z místa. O čem to tady vlastně diskutujem?

0/0
12.4.2010 13:17

kokkki

Ani nápad!!!

Starého člověka... nemocného... slepého... se zlomenou nohou.... ano všechny tyto lidi pouštím sednout, ale na chlápka se psem bych se ani nevykašlala. řidič ať si hledí kolejí a nemontuje se do něčeho, co je nad jeho chápání!!! Jestli chtěl mít psa pod dohledem... tak si nemyslím, že místo hned za kabinou je zrovna vhodné!!!!!!;-O;-O;-O;-O;-O

0/0
12.4.2010 12:50

Deleter

Tramvaják

prostě nemá co řešit zasedací pořádek ve voze. Svou nesmyslnou horlivostí vyvolal konflikt bez ohledu na to, jestli byl Cirnfus pod vlivem, nebo ne, protože pod vlivem být může. Svým naprosto nehorázným požadavkem, by zřejmě vytočil i superstřízlivýho člověka. DP by měl tramvajáka přesunout někam na dílnu.

0/0
12.4.2010 10:59

Deleter

Všichni,

co tady vypisujete, jak je řidič šaliny pán a cestující pouhý otrok, který musí poslouchat na slovo, vy všichni si ty Paroubky, Topolánky, Filipy, Kalousky, Čunky a Grosse zasloužíte do posledního halíře o kterej vás oberou!!!!!!

0/0
12.4.2010 10:49

Tomaseq

Místo pro psa

je za kabinou řidiče na levé straně právě u té sedačky. Řidič měl na to plné právo. Já tam psa dávám pravidelně. Nikdy s tím nikdo neměl problém. Ten cestující byl asi pod vlivem nebo si něco šňupl...

0/0
12.4.2010 10:35

Deleter

Re: Místo pro psa

To, že někdo umístí svou čubu na správné místo neznamená, že musí sedět. Čubovod mohl klidně stát.

0/0
12.4.2010 10:42

ctvrta.sudicka

Re: Místo pro psa

Ano, to mohl, ale potom by asi neměl svého psa stoprocetn pod kontrolou, že jo? :o) Ono umístit psa na plošinu, kde ho nelze přivázat a jít dva metry dál se rovná, že ten pes bude by´t s náhubkem, ale prakticky navolno :o)

0/0
13.4.2010 0:06

Deleter

Re: Místo pro psa

Ale proč by měl chodit dál? Prostě by stál u toho psa, s vodítkem pochopitelně.

0/0
13.4.2010 22:16

luniz

???

Nechápu, proč si ten chudák nemohl přesednout někam jinam. Očividně v právu nebyl a zdržoval akorát provoz. Já tam být, tak ho snad z tý tramvaje vyhodím sám. To, že se někdo mylně domníval, že je v právu způsobylo akorát to, že se lidi chvilku před půlnocí dostali později domů, kvůli uraženýmu egu nějakýho niemanda. Co to je proboha za článek, to mám toho ubožáka ještě litovat?? Možná by si jako večerní čtení mohl vzít přepravní podmínky:-P

0/0
11.4.2010 12:08

Deleter

Re: ???

Chudák jsi leda tak ty, řidič, a čubovod.

0/0
12.4.2010 10:43

luniz

Re: ???

Hmm...to je ale inteligentni argumentace. Predpokladam, ze ten ubozak s pochroumanym egem byl asi obdobneho IQ jako ty:-P

0/0
12.4.2010 13:53

Deleter

Re: ???

To nevím, mně mých >140 vyhovuje.

0/0
13.4.2010 22:15

luniz

Re: ???

No jo, přesně jsem to odhadl, další s pochoumaným egem. Tak tobě nějaký kamarád řekl, že 140 je hodně, tak sis to vzal za svý a přišel ses nám s tím hned pochlubit, viď?:-)

0/0
22.4.2010 11:18

pinguone

..nejak nam zacina DP

..zahnivat...:-P

0/0
9.4.2010 19:48

Homer.Simpson

Planeta psů

Haf haf, a já jsem ten pes, já vám řeknu, jak to bylo, haf haf!;-D

0/0
9.4.2010 17:00

bavlnka001

nepustil sednout psa.

policajti ho měli zavřít na doživotí :-P

0/0
9.4.2010 8:37

Kulel

Re: nepustil sednout psa.

Já bych ale psa také nepustil sednout ;-)

0/0
9.4.2010 15:22

prolhani.novinari

Re: nepustil sednout psa.

R^;-D

0/0
10.4.2010 13:37

bavlnka001

probůh co to v Praze mají

za Dopravní podnik? tam aby se člověk bál vlézt do šaliny

0/0
9.4.2010 8:36

Brundi

Re: probůh co to v Praze mají

Tak salin se v Praze nebojte, ale jinak mate pravdu i v tramvaji je to tu obcas o zdravi.  :-)

To tu jeste nikdo nezminil - cim novejsi tramvaj se silnejsimi brzdami, tim vetsi guma je ridic a tim vic jezdi zpusobem brzda-plyn. V relativne clenite Praze plne kopecku a zatacek je to pak skutecne lahudka! Kdyz v te tramvaji jeste sedi minimalne jeden nevabne pachnouci bezdomovec, to si pak clovek kolikrat jeste rad pocka na jinou - starsi tramvaj, ve ktere alespon pri kazdem zabrzdeni nepada na hubu a ma tak vetsi sanci, ze to jeho zaludek ustoji.

0/0
9.4.2010 9:02

prolhani.novinari

Re: probůh co to v Praze mají

Tak zaprvé v Praze jezdí tramvaj a ne šalina. :-) A za druhé, řidič má na to právo i v MHD u vás v Šalingradu. :-)

0/0
10.4.2010 13:37

TigerM

Re: probůh co to v Praze mají

a pred tramvajemi nam tu jezdila elektricka...

0/0
13.4.2010 21:22

nepetr

Nevím jestli je tohle důvod

někoho vykazovat z tramvaje :(. Vyhodil bych každého řidiče který ohrožuje zdraví a životy lidí ostatních účastníku silničního provozu též chodců. Jen proto že mu nějakej imbecil při výcviku řekne že má až na pár vyjímek absolutní přednost;-(. Několikrát jsem byl svědkem toho jak auta pustí chodce přes přechod např. na čtyřporudé silnici a když přechází koleje přiřítí se tramvaják někdy i dva, jeden s káždé strany a zvoní jako kreténi jelikož nemůže nechat lidi přejít. Takovej magor mi říct že si mám vystoupit proto že se nechovám slušně tak mu jí pustím pětkrát římo na bradu!!

0/0
9.4.2010 8:34

PIsa.lek

Re: Nevím jestli je tohle důvod

Zkus trochu přemýšlet - tramvajo má podstatně delší brzdnou dráhu (což je právě taky důvod, proč na rozdíl od vozidel s pneumatikami má na přechodech přednost před chodci) - nemůže proto zareagovat na chodce na přechodu tak rychle, jako auta, maximálně za cenu prudkého brždění, při kterém ovšem může zranit desítky lidí, které veze a za které má odpovědnost především. Stejně tak i rozjezd tramvaje je mnohem pomalejší. Pokud ti ani toto vyswvětlení nestačí, tak se prostě smiř s tím, že chodce na přechodu bez světelné signalizace pouštět NEMŮŽE.

0/0
9.4.2010 11:25

nepetr

Re: Nevím jestli je tohle důvod

Nebavím se otom že mu tam někdo skočí metr před soupravu. Když přijíždí k přechodu vidí stejně jako řidiž vozidla že na něm jsou lidé tudíž může snížit rychlost nebo zastavit a pustit je, když už tedy na přechodu jsou! A né začít zvonit a jet pořád stejně. Jedná se o bezpečnost o nic jiného a když už porovnáváte auta a tram. tak střet chodce a tram. je horší než chodce a auta tak už jen proto by měli tramvajáci uvažovat.:-)

0/0
9.4.2010 11:58

PIsa.lek

Re: Nevím jestli je tohle důvod

Na metr samozřejmě nezabrzdí ani auto, ale u tramvaje se jedná o desítky metrů, pokud by měla zastavit natolik plynule, aby to neohrozilo cestující. A je-li tramvaj desítky metrů daleko, tak samozřejmě chodec může ty koleje přejít, než tramvaj přijede na místo. Čili je to opravdu nesmysl, co požaduješ, a uvažovat bys měl předevšěím ty sám. Protože ti navíc nedochází, že kdyby ptramvaj měla skutečně vždy pouštět chodce na přechodu, tak je můžou rovnou zrušit - jak jsem připomněl (asi zbytečně) i následná akcelerace je mnohem pomalejší, než u aut a autobusů, takže zavést toto pravidlo by znamenalo prodloužení reálných jízdních dob o monoh minut.

0/0
9.4.2010 12:32

PIsa.lek

Re: Nevím jestli je tohle důvod

>  tak střet chodce a tram. je horší než chodce a auta tak už jen proto by měli tramvajáci uvažovat.

Střet auta s vlakem (o chodcích nemluvě) j e taky podstatně horší, než s vlakem. Mají proto dávat vlaky přednost autům na přejezdech??

0/0
9.4.2010 12:35

kostej_

Re: Nevím jestli je tohle důvod

Byl jsem svědkem situace, kdy tramvaj na osvětlené křižovatce po zahnutí doleva najela do chodců, kteří přecházeli na zelenou. To, že kdyby tam dávali přednost tramvaji, tak by asi nikdy nepřešli, tramvajáka očividně nezajímalo :-)

0/0
9.4.2010 19:56

PIsa.lek

Re: Nevím jestli je tohle důvod

Předpokládám, že nemáš na mysli osvětlenou křižovatku (=křižovatku s rozsvícenými pouličními lampami), ale SVĚTELNOU akřižovatku (=se semafory). V tom případě je tramvaják trouba a měl by přijít o řidičák, protože na přechodu se zeleznou skutečně přednost nemá. Jenže to nic nemění na faktu, že na přechodu bez semaforu musí dát chodec přednost tramvaji.

0/0
9.4.2010 23:22

AntiMultiKulti

Re: Nevím jestli je tohle důvod

tramvaj snad má přednost, tak co

0/0
12.4.2010 13:53

Deleter

Mno,

z diskuse vyplývá, že v ČR existuje hodně lidí, kteří schvalují bezdůvodnou šikanu a povýšenecké chování každého vohnouta s funkcí. Což není ani dobře, ani špatně, jenom je potřeba se zamyslet nad tím, jak toho využít. :-P

0/0
9.4.2010 7:51

bavlnka001

Re: Mno,

s funkcí? řidič šaliny je funkce? to je spíš služba dělnému lidu ne?

0/0
9.4.2010 8:38

Muf007

Re: Mno,

Neřekl bych. Co když mě příště vyhodí za lesklé tričko, že mu hází od sluníčka prasátka nebo za tmavý oblek, že se mu ve voze setmělo? Je to stejné jako dokola tvrdti, že chlap s čoklem bude sedět za kabinou nebo nejdem a !

0/0
9.4.2010 9:25

Deleter

Re: Mno,

Jak pro koho. Tramvaj je dost velká a těžká, takže se snadno domůže své přednosti a řidič může šikanovat cestující, což obvykle nedělá a je to spíš naopak. Kromě chudáka Petra Šedy, kterého vyhodil z tramvaje, tašky za ním a ještě měl tu drzost říct něco za spoustu dukátů.;-)

0/0
9.4.2010 9:26

Ještě šmatlavější sedlák v.2,0

Pak se prasklý magistrát diví

když je Praha přecpaná auty. Než riskovat, že do mě bude vandrovat v mastný tyči nějakej wohnout s vychozenou základkou, tak raději pojedu autem. Tož tak...

0/0
9.4.2010 6:05

zorro007

To už je dnes vzácnost

řidič tramvaje, kterému není jedno, co se mu ve voze děje...

0/0
9.4.2010 0:22

Xaver01

Pedálový proletariát má držet hubu a mačkat pedály

nechce-li každou noc utržit kromě prémií od odborů také pod oko nějaký ten tmavý odstín. ;-)

0/0
8.4.2010 23:20

kostej_

Tak by mě zajímalo

co by dělali obhájci toho řidiče, kdyby k nim přišel nějaký cizí člověk a řekl, že tady chce se dět on a oni se mají přesunout na jiné místo. Patrně by se kvůli takové blbosti nehádali a opravdu by se tam přesunuli.

0/0
8.4.2010 22:40

Najdete na iDNES.cz