Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Podivnou dotaci pro luxusní hotel schvaloval Vlček svému poradci

Kauza zneužité dotace ve výši 25 milionů korun pro neziskové sportovní centrum v Harrachově pokračuje. A míří do nejvyšších pater politiky. Za její udělení totiž lobboval i šéf Sněmovny Miloslav Vlček. MF DNES zjistila, že prostějovský podnikatel Petr Vrtal, spolumajitel firmy PV Real, která dotaci získala, vystupuje jako Vlčkův poradce.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

doktor_bota

Ten NB Aspire, na který je odkaz v článku,

to je nový typ reklamy?;-D

0/0
16.4.2010 6:55

Honza05

Za průšvihy v ČSSD stačí této straně jen tři písmena

Za vše co se ČSSD nepovede může ODS ....

0/0
9.4.2010 15:55

Honza05

Na průšvihy v ČSSD stačí jen tři písmena:

0/0
9.4.2010 15:54

babacek

Miroslav Vlček ( ČSSD )

Volby se blíží a oranžová špína pomalu vyplouvá na povrh. :-)

0/0
8.4.2010 7:48

Tetex

Ještě že policie buzeruje řidiče a ...

...příznivce DS, jinak by tu mohla fungovat i spravedlnost. ;-€

0/0
8.4.2010 7:21

Larrax

další "Toskánsko" ?

0/0
7.4.2010 22:27

sageorg

Když se porcuje..............

"medvěd",nažere se kde kdo!Zrušit jednoznačně podobná privilegia termitům!

0/0
7.4.2010 21:28

aJFa - Studna 1969

tak ČISTÝ s. Nečas má milenku

a kolegové svazáci z yHojte zas mlčej ;-ORv;-D

0/0
7.4.2010 20:32

munkiki

Re: tak ČISTÝ s. Nečas má milenku

a dejte pokoj !To zase jen někdo ošklivě pomlouvá ODS . ;-D;-D;-D

0/0
7.4.2010 20:47

aJFa - Studna 1969

Re: tak ČISTÝ s. Nečas má milenku

co já..... voni si soudruzi z ODS nějak nechtěj dát pokoj ....ptáci jedni nenechaví :-P

0/0
7.4.2010 20:50

munkiki

Re: tak ČISTÝ s. Nečas má milenku

Straky ?

0/0
7.4.2010 20:57

aJFa - Studna 1969

Re: tak ČISTÝ s. Nečas má milenku

ptáci v obou smyslech slova :-P

0/0
7.4.2010 21:01

Mírek

Re: tak ČISTÝ s. Nečas má milenku

..že by slečna Talmanová měla sestru...? 8-o

0/0
7.4.2010 21:25

babacek

Re: tak ČISTÝ s. Nečas má milenku

Tak ať má třeba tři, nezáviď jinému na co sám nemáš. Rv

0/0
8.4.2010 7:50

babacek

ČSSD lže jako když tiskne !

ODS a TOP 09 spojuje snaha zastavit zadlužování České republiky a odvrátit tak hrozící státní bankrot. Oceňuji, že se strana TOP 09 inspirovala konzervativními hodnotami, které jsou v programu ODS již téměř dvě desetiletí a je připravena je spolu s námi prosazovat. Nicméně mne mrzí, že ve snaze se odlišit a trumfovat s našimi návrhy došla TOP 09 až na hranu pravicového populismu. Například plošné snižování sociálních dávek, platů ve veřejném sektoru nebo zrušení porodného jsou pro část voličů zajímavě znějící návrhy, ale jejich zavedení je při současné situaci v České republice nereálné a neprosaditelné.ČSSD opakovaně nabízí dohodu o vedení slušné volební kampaně, každým svým nově zveřejněným inzerátem se sama usvědčuje z pokrytectví a lhaní. Nemá smysl reagovat na každou hloupost, ale k nejnovějším útokům dodávám následující:

0/0
8.4.2010 7:52

babacek

Re: ČSSD lže jako když tiskne !

1. Petr Nečas pro zbytečné elektronické viněty za téměř 12 miliard korun. Lež!  Skutečnost: Hlasování o zavedení elektronických vinět 16. 3. 2010 se Petr Nečas vůbec neúčastnil.2. Petr Nečas pro ekologické škody za téměř 120 miliard korun. Lež! Skutečnost: Petr Nečas několikrát veřejně řekl, že pro usnesení nikdy nehlasoval. 3. Petr Nečas pro církevní restituce za 270 miliard korun. Skutečnost: Podle místopředsedy ODS Petra Nečase je nezbytné konečně vyrovnat vztahy státu a církví, deformované čtyřiceti lety komunistické totality. Nikoli náhodou této dohodě brání levice v čele s ČSSD. Šlo o širokou dohodu s církvemi s náklady rozpočítanými na 60 let. Dokončení církevních restitucí by mj. vyřešilo právní spory a urychlilo ekonomický rozvoj. Mohla by se realizovat řada projektů, které jsou dnes zablokovány nevyjasněnými vlastnickými vztahy.

0/0
8.4.2010 7:53

babacek

Re: ČSSD lže jako když tiskne !

 4. Petr Nečas pro OPT – OUT a privatizaci důchodového systému za 50 miliard korun. Lež! Skutečnost:  Lživá je informace, že důchodová reforma opt-out znamená privatizaci důchodového systému. Zcela nesmyslný je i uváděný dopad 50 miliard ročně do státního rozpočtu. ODS navrhuje dobrovolné doplňkové spoření s vyvedením malé části důchodového pojištění do důchodových fondů, přičemž jeden z nich bude státní a tudíž státem garantovaný. Nadále zůstane dominantní státní průběžný důchodový systém. Pokud nedojde ke změně, jak si přeje ČSSD, dnešní čtyřicátníci budou pobírat důchody na hranici chudoby. 5. Petr Nečas pro zavedení výpovědi bez udání důvodu. Lež! Skutečnost: V návrzích expertní skupiny na změny Zákoníku práce nikdy nebyla navržena výpověď bez udání důvodu a není obsažena ani v našem novém volebním programu. :-(

0/0
8.4.2010 7:53

muad666

Re: ČSSD lže jako když tiskne !

Zastavit zadlužování? Nezhoršovat možná, ale v tomto prostoru kde za posledních 200 let co 40 roků je válka, změna režimu nebo krize při které se všechno obrátí naruby nemá smysl žádné šetření. Maximálně to má smysl pro naše politiky,když zůstanou peníze navíc,naporcují "medvěda"svým kamarádům a ti na ně pochopitelně nezapomenou. Jedno jestli oranžoví a nebo modří. A spoření na penzi je jedna z nejriskantnějších finančních operací - penzijní fondy se buď rozkradou, nebo zkrachují a navíc díky inflaci a politické situaci riskujete, že si za 40ti leté úspory dopřejete oběd v lepší restauraci. To v lepším případě - v horším ani to ne a vaše úspory se někde rozplynou. TOP 09 se může inspirovat čím chce - je to jen banda krys, která když zjistila, že do pravicového člunu teče honem si staví vlastní vor. Do čela vystrčí knížete pána a ale za nim tahá za nitky Kalousek, který byl ochoten se spolčit i s Paroubkem a komunisty jen aby mohl krást. Když si vzpomenu na jeho povolební jednání-bliji.

0/0
12.4.2010 10:33

babacek

Re: ČSSD lže jako když tiskne !

Tak válka která by se nám bezprostředně dotkla zde nebyla 65 let pokud za válku nepovažuješ 41 let totality což by se tak dát i mohlo. Nešetřit by znamenalo pro ČR nedostat se tak nikdy k platbě Eurem, možná i vyloučení z EU a tedy zůstat zase jen jako kůl v plotě kterým jsem byla ČR ještě donedávna. ČSSD vybízí ke slušné kampani ? Nenech se vysmát.

Jiří P. a David R. užívá řadu žalovatelných výroků a hřeší na to, že si všichni na jeho neurvalý a agresivní styl zvykli. Jako zloděj velmi často křičí chyťte zloděje, tak i J. P. a D.R. užívají zatím beztrestně stokrát opakované lži jako komunikační mantru. Přitom je to právě finanční politika ČSSD která lze označit jako Bermudský trojúhelník.  Nicméně ani oni se nesmí se svými způsoby umožňujícími nesmírně nákladné stamilionové barnumské kampaně, schovávat za silácké výroky.a měli by nést osobní odpovědnost pokud však vůbec ví co to je a vy též, pane! :-(

0/0
12.4.2010 12:43

muad666

Re: ČSSD lže jako když tiskne !

Kdybys četl pořádně co jsem napsal tak by jsi nemohl takhle odpovídat. Ale počítej : 45 končí válka, 53 je měnová refoma 89 skončili komanči - kde máš 40 let nějakého konzistentního vývoje?? Mezitím proběhla navíc inflace, při které kupní síla koruny klesla cca 10x. Dětem jsem platil spoření 18 let - dostali kolem 30.000což v době kdy jsem to zakládal bylo více než roční plat. Mimo nejmladší dceru - té to pojišťovna rovnou zrušila - že tento produkt dále nepodporují a pokud to nezměním, nedostanu ani naspořenou částku. A můžeš mi zaručit, že do 2019 nebude krize, měna, válka nebo Oil Peak?? Jedině zlato do strožoku.

0/0
15.4.2010 6:05

babacek

Re: ČSSD lže jako když tiskne !

To samozřejmě garantovat nelze, jako nelze brát dnešní platy a zároveň zachovat socialistické spoření a garantovat socialistické ceny výrobků včetně potravin. Také však to nejde ani předvídat, tedy alespoň já ne. Nemám křišťálovou kouli. :-)

Zlato ? Ještě je volných cca 14 kilových zlatých pamětních medailí. Jedna se prodává za 900 tisíc. Edice je limitovaná.

0/0
15.4.2010 6:27

muad666

Re: ČSSD lže jako když tiskne !

To je mě jasné - ale zapadá to do toho co tvrdím - prostě budete šetřit x let, pak se něco podělá sice se Vám zvedne přiměřeně plat, ale úspory jsou v háji. Podívejte se kolikrát se to stalo za těch 67 let od války. Na námitku, kterou mi někdo napsal, že zlato je dnes drahé - levnější bude těžko. První dukáty - vídeňská novoražba - jsem kupoval za cca 1300 před pár lety, dnes stojí 2x tolik. Na to abych koupil kilovou minci nemám - ale nějaký dukátek či zlatník - proč ne:-) Dá se levně koupit i novoražba levantského tolaru - bohužel je to s DPH. A není to limitovaná edice - a na Aukro se dá prodat dráž, než by jste ji koupil od firmy - lesk stříbra přitahuje. Buďte rád, že nemáte tu kouli - možná podívat se do ní by bylo stresující. Jak zpívá Nohavica - ještě, že člověk neví co ho čeká.

0/0
15.4.2010 20:39

babacek

Re: ČSSD lže jako když tiskne !

Pokud by stejně přemýšleli i např. vědci tak by jsme pořád byli ještě jen u aspirinu neb by přece nemělo cenu něco vynalézt když se v zápětí může něco pokazit a to Nohavica - Nenohavica.

0/0
16.4.2010 5:58

muad666

Re: ČSSD lže jako když tiskne !

Mícháte jabka s hruškama, naopak - já přece netvrdím, že se máte vykašlat na budoucnost, já tvrdím, že se máte vykašlat na stát - odvádím mu daně, tak a´t platí, ale ať si politici nehrají na zodpovědné hospodáře a nelákají na úspory - stejně žádné nebudou, všechno se ukradne a nebo to ztratí hodnotu. Jedině co vám nemůžou vzít je to co máte v hlavě - vzdělání a schopnost obstát. A když to podpoříte kouskem něčeho co neztratí hodnotu máte výhodu. A pokud se od státu dá vytáhnout aspoń část toho o co mě obral - proč ne. Ať si politici šetří na sobě když chtějí mermomocí šetřit. Mam 4 děti a všem jsem poskytl vysokoškolské vzdělání, ale umí také zabít a stáhnout králíka a nebo ulovit a vykuchat rybu, střílet z krátkých i dlouhých palných zbraní a na svá studia si museli částečně vydělat - nejen doma, ale i v zahraničí. Umí si postavit sami počitač ale i sjet na kanoi řeku. Ale jestli můžu něco vyrazit od státu - tak ať platí.

0/0
16.4.2010 6:47

babacek

Re: ČSSD lže jako když tiskne !

Hned v první větě si odporuješ ! Nevykašlat se na budoucnost znamená i třeba šetřit, splácet dluhy apod. Tak si ujasni zda chceš další projídaní neb se může dle tebe něco stát a nebo nezadlužovat další generace a oddlužit součastné. Já jsem proto druhé.

0/0
16.4.2010 7:02

muad666

Re: ČSSD lže jako když tiskne !

Ja sám za sebe si svoje dluhy splácím- ale odmítám, aby stát po záminkou splácení dluhu ožebračoval svoje občany - a jsem pro zachování průběžného systému důchodů, protože šetření do fondů bude mít za následek, že ty peníze někdo ukradne a stejně to zaplatíme prostřednictvím státu my všichni, protože ty lidi umřít hladem nikdo nenechá. - Prostě nevěřím tomu, že se chystají hospodařit zodpovědně a jen lidi dluhem straší. Stejně všechny státy světa - (možná je nějaká vyjimka), hospodaří s dluhem.A díky inflaci se ten dluh (částečně)umořuje. Po zkušenostech z toho co už jsem zažil, předpokládám za každou ušlechtilou politickou proklamací jen boudu na občany. Šetření apriori neodmítám - ale nemá smysl se zavazovat k spoření na víc než 5 - max. 10 let.

0/0
16.4.2010 8:48

babacek

Re: ČSSD lže jako když tiskne !

Jaká pak záminka? Ty dluhy stát udělal, to neukřičíš.

A tak odmítej jak je libo stejně na to dojde a když nebudeš platit ještě možná ty tvé děti jistě ano.

0/0
16.4.2010 14:20

muad666

Re: ČSSD lže jako když tiskne !

Jestli věříte Kalouskovi (blijící smajlík) - jste nenapravitelný idealista.

0/0
12.4.2010 10:35

babacek

Re: ČSSD lže jako když tiskne !

To jsem nikde nenapsal, ale naopak jsem psal, že se Karel S. mohl s takovým dát vůbec dohromady. Kalousek je schopen jít s kýmkoliv hlavně, že bude ve vládě a takovému rozhodně nefandím. Já jsem tradiční loajální volič pravice a TOP 09 za pravicovou rozhodně moc nepovažuji. Že jsem jí zmínil tak jen proto, že její program skutečně obsahuje šetření, ale dost nereálné, bohužel.

0/0
12.4.2010 12:48

Horolezec-29

A pak že ODS kašle na obyčejné lidi..

Chtěl bych se zeptat "obyčejných lidí" jestli někdy pohromadě viděli 25 mil. Kč, které Vlček ukradl jim, jakožto daňovým poplatníkům a bez uzardění je přihrál svýmu kámošovi :-)  Co dodat? JYRKO, TA TVÁ STRANA JE STEJNÁ JAKO JINÍ ZLODĚJI.

Kašlel na lidi stejně jako ta ODS, o které rád mluvíš.

0/0
7.4.2010 20:15

muad666

Re: A pak že ODS kašle na obyčejné lidi..

Vlček ukradl? A nevyplatilo ty peníze náhodou Kalouskovo ministerstvo - po schválení sněmovnou?? Ty jsi ale ........ doplň si sám

0/0
12.4.2010 10:37

taknebotak

Re: A pak že ODS kašle na obyčejné lidi..

Nemohla by se vyplatit žádná dotace, pokud by se jednalo dle vašeho postupu ... PS schválila a ministerstvo tedy muselo vyplatit. je jasné , že Vlček o podvodu věděl a přesto ještě žádal o další část dotace. Přitom on měl být ten, který měl nechat jako poslanec věc prošetřit a jako navrhovatel měl morální povinnost o věc se zajímat. On se zajímal, ale asi teda úplně jinak než měl.

0/0
15.4.2010 6:21

Bonda

Nový scénář ČSSD boje proti korupci,

aneb jak rychle se traktorista Vlček zorientoval v tunelování.

Rv[>-]?

0/0
7.4.2010 18:58

Catumbelan1

Re: Nový scénář ČSSD boje proti korupci,

Že se necháte tak vytočit! Je to dva dny a mohl za to Kraus! To jste zapomněli? Ty peníze schvaluje celá Sněmovna, a protože každý má svého koně tak si to schválí navzájem. Proč jste tak hloupí a berete to na jednoho nebo druhého politika, poslance. Je to průšvih jako takový a všech. Systémová chyba.

0/0
7.4.2010 19:08

taknebotak

Re: Nový scénář ČSSD boje proti korupci,

ale houby, takový projekt se neupeče za dva dny , že jo ?

0/0
7.4.2010 21:22

babacek

Re: Nový scénář ČSSD boje proti korupci,

R^R^R^

0/0
8.4.2010 7:54

habit

... Vlček je ODSdlak...

... normálně je to poctivý a čestný socialista, který dnem i nocí myslí na blaho svých voličů, ale za úplňku se mění v ódeesáckou krvelačnou bestii, a pak dělá takovéhle věci...

0/0
7.4.2010 18:33

babacek

Re: ... Vlček je ODSdlak...

Vzal jsi si správné léky ?8-o

0/0
8.4.2010 7:56

Diskuter bude brzy zabanovan!

Koukam, zase jeden kristalovej...

RvRvRv

0/0
7.4.2010 18:25

Furimmerjung

Příležitostný fotograf ????!!!!!!!

Tak to je perla roku !!!  Žádám iDnes, aby vznesla dotaz na sněmovnu, zda v rámci přístupu k veřejným informacím může ukázat tu smlouvu a také kvalifikaci pana "vystudovaného" právníka k focení, které je na takové úrovni, že si jej bere předseda sněmovny na zahraniční cesty....  

0/0
7.4.2010 18:22

peepakuk

Re: Příležitostný fotograf ????!!!!!!!

jj, z tohoto mi také spadla brada, když jsem to četl. Naši pánové ve vedení státu opravdu pouští žilou státu napříč politickým spektrem ... fakt už je mi z toho zle.

MYslím, že dokud se toto nebude v tomto státě tvrdě trestat, tak se z

těch dluhů nevyhrabeme, ono se totiž krade jak za komunistů -tenkrát

kradli ovšem všichni a v menším. Dnes krade méně lidí, ale ve velkém.

Pak se divte, že úspěšný podnikatel je v ČR synonymem pro zloděje. ;-€

0/0
7.4.2010 20:49

Patriot2009

Je to lež

Ale no tak to je lež. Každý rozumný člověk přece ví že ČSSD jde o obyčejné lidi a tohle by nikdy nikdo neudělal. Jediná možnost připadá v úvahu a to ta že byl pan Vlček několik dní brutálně mučen. Teprve potom by snad mohl zapomenout na svoje oblíbené obyčejné lidi.Rv;-D

0/0
7.4.2010 18:15

navsteva ma naskok

Cisla jsou zajiamva

podle SANEPu ma pravice solidni vetsinu.  Jyrka bude muset z druheho mista zase zautocit na novinare.

0/0
7.4.2010 17:49

Mírek

Re: Cisla jsou zajiamva

To je úplně jedno. Stejně vrátíš to, cos nakradl.

0/0
7.4.2010 17:53

navsteva ma naskok

Re: Cisla jsou zajiamva

No o tom tu pisu uz drahne let. S 85% mandatornich vydaju, budou ti co nakradli a prozrali vracet jak mourovati. Zadne davky, zadne podpory a ocesani duchodu, plati ve statni sprave atd. Ti co kradi tedka tvrde narazi. Ted uz zadne okradani a kazdy pekne na svoje triko.

0/0
7.4.2010 17:58

Pecinna

Po volbách-navrhuji:

 Ke každému kdo bude zvolen do ZS přidělit policajta aby ho hlídal. Pokud se bude

 opakovat histori hotelu - tak ihned Rv zavřít za katr. 

0/0
7.4.2010 17:47

Patriot2009

Re: Po volbách-navrhuji:

No a díra  bude dvakrát větší. Budou potřeba úplatky pro poslance i pro policajta.!!

0/0
7.4.2010 18:16

xaver

traktorista Vlček

To není všechno co Vlček zaplatil. Na Prostějovsku 2 hřiště v Lipové (130 obyvatel) i s tribunou. V Konici umělá tráva postavená na místě skály s vyhřívanýma střídačkama za 50 milionů, hotel. Kanalizace ale v dědině není. Tak hospodaří vrcholní představitelé socanů.!!!!!!;-O8-o;-O

0/0
7.4.2010 17:39

Václav Dobrák

Tak udělal to Vlček nebo kakaový Kraus ....

a redakce mlží a plží....včera to byl určitě Kraus:-P...tak proč to měníte ?!!

http://zpravy.idnes.cz/politici-priklepli-podnikatelum-miliony-na-soukromy-hotel-v-krkonosich-146-/domaci.asp?c=A100406_104839_domaci_nos

Včera to byl Kraus, kdo z toho dostal prachy na dva baráky, ten však uvedl fakta proč to není pravda z časových důvodu. Zítra určí Langer koho, snad ne proboha samého Paroubka. Že by Kubice 2 ? Redakce iDnes...ostudné a hloupé;-O

Nejlepší je jak se modří Plhové při tom ukájejí jako při 3 dílu Angeliky a nevšimnou si že se pod to nepodepsala konkrétní osoba

0/0
7.4.2010 17:20

itučňák

Bývalý traktorista Vlček a jak se umí otáčet

Podobně asi dopadlo i 70 milionů určených pro firmu Incheba na opravu zámku v Moravském Krumlově. Ten je stále v dezolátním stavu a kde jsou peníze firmy spravující Kočkovic výstaviště, těžko říci.

0/0
7.4.2010 17:17

Najdete na iDNES.cz