Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

ODS a lidovci nechtějí historika Pernese v čele ústavu pro zkoumání totality

Situací v Ústavu pro studium totalitních režimů bude řešit Senát. ODS to slíbila signatářům petice, kteří odmítají současného ředitele Jiřího Pernese. "Budeme muset situaci v ústavu řešit a udělat patřičné kroky," řekl šéf senátorů ODS Tomáš Julínek. Senát může vyzvat k novému výběrovému řízení. Výměnu Pernese podpořil šéf lidovců Cyril Svoboda.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Pecinna

Člověk s takovou...

 minulostí tam nemá co dělat!. Žáček měl také VUML ?  To tam měli dát rovnou

 JUDr Filipa a nebo JUDr. Grebeníčka a bylo to zajedno. Pokud tam budou takoví

 podobní lidé s podobnou minulostí  tak to raději zrušme. Proč tam nedají mladého

 minulostí nepoznamenaného historika? Copak takové nemáme ? Vymést ten 

 komoušský -Vyškovský chlév.Rv

0/0
7.4.2010 11:26

Pravdavítězí

Ústav pro falšování dějin dle potřeb ODS

V tomto"Ústavu se"historie"pro potřeby ODS účelově vytvářela!

Naděžda Kavalírová – maskot ODS. -V úterý dne 2.února byla zveřejněna v PRÁVU úvaha disidenta Petra Uhla Jak znemožnit či urazit chartisty.V poslední části nazvané "Odboj" po česku mj. uvádí : „Iniciátorem zákona (o protikomunistickém odboji) je Konfederace politických vězňů(KPV).Většina nebyla trestána za činnost proti režimu,spíše jen za postoje,...Proto má v zákoně být volný přechod mezi ODPOREM a ODBOJEM, aby odbojářem a tím i válečným veteránem vůbec někdo byl....Volný přechod je tu možná i proto,aby na uznání za válečnou veteránku dosáhla i předsedkyně KPV Naděžda Kavalírová.Pomůže jí ale STB.Ve spise který na ní vedla,uvádí,že manžela,který byl krajský soudce a pak právník na ministerstvu vnitra NEPOUŠTĚLA na KOMUNISTICKÉ schůze a ZAPÍRALA ho,když se po něm doma jeho KOLEGOVÉ STRANÍCI vyptávali.Takhle (také) vypadal československý protikomunistický odboj".Tolik Petr Uhl.

0/0
6.4.2010 21:00

Forrrest

Re: Ústav pro falšování dějin dle potřeb ODS

Pěkný humus - trestat nejenom za nevhodnou činnost, ale i za postoje, názory. To je právě podstatou všech totalitních režimů - kontrolovat nejen jednání, ale i myšlení lidí, a to až do těch nejhrůznějších detailů. Velký bratr. Fuj, ještě že je to už za námi - většina komoušů a jejich voličů stejně velmi brzy pochcípá (stářím):-)R^

Btw, tady jsi na serveru, kde lidé používají mozky, takže bych se tu Rudým právem moc neoháněl...;-)

0/0
6.4.2010 21:28

moš

Komunisté drží většinu rezortů v zemi.

 Včetně postu premiéra a předsedy ústavního soudu.Nechte prosím nám nestraníkům alespoň pana Pernese.Z nervozity kolem nového ředitele je jasné,že držitélé moci jsou velmi nervozní.Mají být proč.Mohlo by na ně prasknout,že jejich dědeček nebo otec vraždil v minulosti nevinné spoluobčany.Případně jak se skutečně dříve jmenovali než jim kominterna přidělila tuto zemi jako nové působiště.Je toho dost co různí bosové tají od otců své manželky po předky velitele sektorů státní bezpečnosti.Přivandrovalí emigranti se špičkovým vzděláním na Lomonosově univerzitě nám organizují televizní trh a radiové vysílání.myslím,že zde vládnou lidé,kteří se nikomu v této zemi nezpovídají.I o tom je archiv stb.Proto Pernes asi vadí nemají ho čím vydírat zastrašovat a ovládat všichni o něm vše víme.Včetně jeho největší chyby jeho prarodiče byli češi nebo chceteli moravané.Tento prostý fakt neplatí pro většinu jeho kritiků,tedy těch co organizují jeho kritiku.Ctějte znát celou pravdu nenechte se ovládat.

0/0
6.4.2010 18:29

Forrrest

Re: Komunisté drží většinu rezortů v zemi.

http://frantisekmatejka.blog.idnes.cz/c/131876/Misto-pokory-jen-sproste-ponizujeme-obeti-totalitniho-komunismu.html

0/0
6.4.2010 18:31

moš

Re: Komunisté drží většinu rezortů v zemi.

Jsem velmi vstřícný vnímat,že problém má více rovin a Pernes by měl jasně říci co ho vede k zastavení digitalizace.Pokud by chtěl stát v cestě úplnému zveřejnění všech materiálů stb.tedy opravdu všech,pak ať raději odejde hned.po dvaceti letech nejsem na další podvody s pravdou opravdu zvědavý.

0/0
6.4.2010 18:42

modrý JUDr Pilsner

To hnojiště za 300 mil zrušit

a nedohadovat se zda kázání proti komunismu povede falešný kněz Pavel nebo Šavel , to bádání je moc drahá sranda.

A pokud do toiho chce kecat senát zrušit jej taky,   reformní batoh schválili bez diskuse s chzbami ,  a tak poprvé prokázali, že nemají co na práci a pokud  mají tak to neumějí.

0/0
6.4.2010 18:24

Forrrest

Re: To hnojiště za 300 mil zrušit

A zrušit i všechny strany kromě KSČm. Čekají nás světlé zítřky, soudruzi, za pomoci našich věrných kamarádů z SSSR!:-)[>-]

0/0
6.4.2010 18:28

denny2006

Pravda a láska zvítězí ....

přátelé,položme si základní otázku,proč levicovým pohůnkůmvadila a vadí již sama existence tohoto ústavu;-)? Odpověď je nasnadě.

0/0
6.4.2010 18:23

Forrrest

Je fajn, že máme ve vládě alespoň pár nekomoušů

:-)R^

0/0
6.4.2010 18:18

Petrolin3

Měl ústav někdy nějaký smysl.

Podle mnoha lidí má ústav jediný účel:odčerpat z rozpočtu desítky milionů ročně a zajistit dobrý život skupině takybadatelů.Vydají pár publikací, kde udělají lumpy z lidí,kteří většinou již zemřeli a které rovněž slouží jako prostředek k bitvě o koryta. Mnoho lidí již ani neví,že komunismus byl.Ti však  věří spíše dědečkovi,který řekne"tehdy nebylo tak zle jak se píše"než vědcům,kteří popisují hrůzy komunismu za velké prachy.A že má Pernes VUML,to musel mít kdekdo -na př. i technický náměstek OPBH jinak nestraník.Urovní se VUML  nedal srovnat ani s úrovní výuky marxismu a politické ekonomie na vysoké škole.Mít VUML není pro badatele ústavu na škodu protože se v problematice komunismu lépe orientuje.

0/0
6.4.2010 17:48

Forrrest

Re: Měl ústav někdy nějaký smysl.

Tento účel má podle vás, rudých zrůd - vám se samozřejmě kritické zkoumání vaší minulosti nelíbí, stydíte se za ni, byli byste rádi, aby se na ni zapomnělo. Ovšem bude to přesně naopak - z vašich chyb, stupidity, ignorace utrpení vašich známých, kamarádů a dalších spoluobčanů... se poučí budoucí generace. A vás budou právem nenávidětV

0/0
6.4.2010 18:25

Zmuda

Jedná se pouze ..

.. o akci zhrzeného Žáčka a jeho "chlebodárců" s ODS.

Nic důležitého.

0/0
6.4.2010 17:22

QQ-QQ

90 procent historiku USTR chce konec kampaně proti Pernesovi

Sepsali prohlášení sousředěné na hlasy odborníků zevnitř ústavu - http://easy.capsa.cz/users/Historici-USTR-proti-pernesiade/

0/0
6.4.2010 17:06

swiss111

premier komunista, soudnictvi je stale pevne v

rukou soudruhu, takze jeden soudruh navic se ztrati...

0/0
6.4.2010 16:51

swiss111

to je asi tak stejny, jako poverit Bina Ladina

vysetrovanim jejich atentatu...Kteri soudruzi tohoto pana zase navrhli?...

0/0
6.4.2010 16:41

LimonadovyJoe

A to přitom Pernes není žádnej komouš

z jeho prací je to celkem patrné. Často se mluví o tom, že po odborné stránce to není žádné eso, a že je divné, že byl vždy (prakticky od školy) na takových "lepších" vedoucích místech v institucích, kde to bez protekce moc nefunguje. Ale to dle všeho není jádro sporu.

0/0
6.4.2010 16:28

Ardan

Žalobníček Žáček.

Tak Žáček si šel postěžovat Julínkovi že ho v ÚSTR nechtějí, a hned se to bude řešit v Senátu. Tak hezky po soudružsku, tvrdě, po stranické linii. Co na tom že Pernes řádně vyhrál konkurz a byl zvolen do čela jednoho zbytečného ústavu. Jen nevím co mi to tak připomíná. 

0/0
6.4.2010 16:20

chemba

Re: Žalobníček Žáček.

Pernes je totiž dobrák. Slíbil Žáčkovi, že ho v ústavu nechá a nevyhodí ho jako nepotřebného. A Žáček se mu odměnil a jde mu okopávat kotníčky stížností u senátorů za ODS. 

0/0
6.4.2010 16:25

Ardan

Re: Žalobníček Žáček.

Jistě. Žáček je kovaný ódesák, vždyť ÚSTR se taky říkalo Ústav pro výklad dějin dle ODS.

0/0
6.4.2010 17:27

mirni

tak ze bychom se vratili k politickym cistkam jako

za totace? vazne mame vypracovanou demokracii  cim dal tim lepsi - od lustracniho zakona - ve kterem se krasne ztratili herci a zpevaci az po urcovani kdo kde muze ci nemuze pracovat... nevadi ze pracuje dobre, ze je odbornik - nam se proste nelibi ... to je demokracie made in CR

0/0
6.4.2010 16:15

Ardan

Re: tak ze bychom se vratili k politickym cistkam jako

To je demokracie v podání současných parlamentních stran. 

0/0
6.4.2010 16:21

swiss111

Re: tak ze bychom se vratili k politickym cistkam jako

ta prava hruza, on ty zdivocely soudruhy nikdo nekontroluje...

0/0
6.4.2010 16:42

slonnačesneku1

Když může dělat svazák a předseda SČSP Nečas

předsedu pravicové ODS tak se nedivte.;-DNová doba je tady.;-D

0/0
6.4.2010 16:09

statečný

Re: Když může dělat svazák a předseda SČSP Nečas

;-DR^R^R^

0/0
6.4.2010 16:27

prolhani.novinari

Re: Když může dělat svazák a předseda SČSP Nečas

R^:-)

0/0
6.4.2010 17:21

denny2006

Re: Když může dělat svazák a předseda SČSP Nečas

Pro nás mladé, kteří jsme únor 1948 neprožili jako osobní zkušenost, je toto datum především historická událost, kdy byla s konečnou platností rozhodnuta otázka politické moci, došlo k likvidaci pozic exponentů buržoazie v politickém životě republiky......:-P!

0/0
6.4.2010 18:09

Pecinna

Re: Když může dělat svazák a předseda SČSP Nečas

 Pane slonačesneku1- pletete pátý přes devátý.Víte co píšetš? Státem placená funkce je docela něco jiného než předseda partaje . Nebuďte směšný.To Vám nikdo

 nezbaští.Rv

0/0
7.4.2010 11:19

ODSakEda

Kozel zahradníkem...

Naštěstí tlak na zabránění , byt zatím demokraticky zvolenému "kozlovi" vykonávat tuto politicky citlivou funkci, je uvnitř ODS i od spodu (od mnohých MS) a tak má vedení ODS na kroky k nápravě mandát! Opakuji, jelikož je to politicky citlivé téma, zatajení minulosti uchazeče o tento post je alarmující a relevantní! Věřte mi. !! Kdyby měl šéfovat vodovodům a pod., at je klidně bejvalej estébák, splníli odborné podmínky soutěže a získáli nejvíce hlasů členů taky volené komise námi volenými zástupci :-)

0/0
6.4.2010 16:09

svatopluk.dobrota

Re: Kozel zahradníkem...

ODS je schopna zlikvidovat kohokoliv, stačilo sledovat vypráskání Topolánka minulý týden..........;-D

0/0
6.4.2010 16:11

Semper Fidelis

To je dost, že se někdo ozval.

Je to totiž stejné, jako kdyby dělal Kulínský učitele v mateřské školce.

0/0
6.4.2010 16:02

Forrrest

Re: To je dost, že se někdo ozval.

R^

0/0
6.4.2010 18:29

fearofthe

..

Nicku Svatopluk Dobrota by měl být odebrán OP.. Nesplňuje základní kritéria pro jeho vlastnění...

0/0
6.4.2010 16:01

svatopluk.dobrota

Re: ..

A proč sem nedáte raději nedáte nějaký argument, protože vtipem bohužel příliš neoplýváte.......;-D

0/0
6.4.2010 16:06

hňup

Re: ..

a to ti není dobrej argument. to co von napsal ? to je teda zajímavý, desítky let to jako argument stačilo.... má s tím svoje zkušenosti.... nesvéprávnej, do blázince s ním.... tak s tím telefonem ze senátu to zafunguje, a to odebrání op, to se uvidí....

0/0
6.4.2010 17:36

statečný

Jako Pernes

?? nevím:-( všude kam se podíváš samej soudruh,že to jsou stále předvoj společnosti? asi je někde chyba!!

0/0
6.4.2010 15:31

svatopluk.dobrota

Demokracie dle ODS .......

Senát zvolil radu ústavu a ta demokraticky zvolila ředitelem p. Pernese. Proto nechápu to kvíčení modrých prasat, když šlo vše přesně podle jejich pravidel. Kecy paní Kavalírové jsou k smíchu, protože její manžel byl za bolševika krajským soudcem (později na ministerstvu) a celou dobu požívala výhod režimu...........;-(

0/0
6.4.2010 15:13

Sharkee

Re: Demokracie dle ODS .......

"demokraticky" doslo ke zmene stanov, aby tenhle VUMLak mohl byt jmenovan

nepletet si ty strany, ktera za touto ucelovou zmenou stanov stala?????

0/0
6.4.2010 15:21

svatopluk.dobrota

Re: Demokracie dle ODS .......

Demokraticky dostal p. Pernes 4 hlasy pro zvolení a 3 byly proti......., jinak matematika základní školy, pro Vás zřejmě pomocné školy......;-D

0/0
6.4.2010 15:22

Sharkee

Re: Demokracie dle ODS .......

Mozna umite pocitat do 7mi, ale evidentne nechapte psany text.

Zkuste si precit muj prispevek jeste jednou.

0/0
6.4.2010 15:23

svatopluk.dobrota

Re: Demokracie dle ODS .......

No a ve stejném počtu změnili ustanovení o podpisu, prostě demokraticky zvítězila většina, pořád nechápu co proti tomu máte. Měli snad kvůli tomu volat Topolánkovi ? ? ? ;-D

0/0
6.4.2010 15:25

čupakabra chlupatá

Kvuli cenzorovi to napíšu jinak

bezpáteřní kreatura a podrazák , který studoval VUML, nemá v takovém ústavu co dělat. Takového se musíme zbavit jakýmkoliv způsobem. Je to výsměch všem politicky perzekuovaným

0/0
6.4.2010 15:42

neandrtálec

Nějaký ústav by měl shromažďovat i současné informace

Třeba se to jednou bude hodit.8-o

Takových systémů, které bychom později jen chválili, takových asi bylo málo.

:-)

0/0
6.4.2010 15:12

játyon

Věc:

V čele ústavu by měli stát bratři Bendové ,ev. sestry Pajerovy.

0/0
6.4.2010 15:00

čupakabra chlupatá

Tak ODS už dost

S.Pernes jako ředitel konkrétně tohoto ústavu je naprosto nezpochybnitelný a pro toto místo má nejvyšší možnou kvalifikaci, jednu z nejtěžších vysokých škol na světě - VUML.

0/0
6.4.2010 14:57

Vedoucí kolotoče

Rozlozit ustav zevnitr!

Stara bolsanska taktika, kdy dosadili umele napr. do divadelniho sboru sveho cloveka a rozlozili tim postupne tamni sestavu (viz. Semafor). Je smutne, ze jeste neni ani po volbach, ale socani az prebiraji oteze na vsech urovnich spolecnosti a instalace kadrovaka a studenta VUMLU na UDV je neskutecna facka do tvare polistopadoveho vyvoje  teto zemi. Ale muzeme si za to sami. Prodavame vlastni svobodu za oranzove prosperity a jistoty a 30-korunove poplatky hrazene kraji...

0/0
6.4.2010 14:47

zab4

Re: Rozlozit ustav zevnitr!

A ještě jsi zapomněl napsat, že ho tam dosadil Paroubek a bylo by to komplet, vedoucí

0/0
6.4.2010 14:48

Vedoucí kolotoče

Re: Rozlozit ustav zevnitr!

Pan Pernes se v zivotopisu odkazuje na "marketingovou pomoc CSSD behem voleb v roce 2002 jako manazer lidskych zdroju"... to ti nestaci jako dukaz?

0/0
6.4.2010 15:03

zab4

Re: Rozlozit ustav zevnitr!

Jako důkaz, že ho do funkce dosadil Paroubek? Ne, nestačí.

0/0
6.4.2010 15:08

De Rossi

Re: Rozlozit ustav zevnitr!

to je dukaz, ze marketingove pomahal CSSD behem voleb v roce 2002 jako manazer lidskych zdroju

0/0
6.4.2010 15:11

Najdete na iDNES.cz