Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Kvůli Pernesovi odchází z ústavu pro výzkum totality i historik Kuklík

Kvůli jmenování Jiřího Pernese šéfem Ústavu pro studium totalitních režimů se vzdali členství v jeho vědecké radě už nejméně tři lidé. Kromě Jiřího Gruši a Eduarda Stehlíka se pro odchod nově rozhodl i proděkan Právnické fakulty Univerzity Karlovy Jan Kuklík a podle neoficiálních informací také disident a signatář Charty 77 Jiří Gruntorád.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Rebe

Co je to za člověka, ten Pernes???

1. Zjistilo se, že lhal - vymlouvá se, že se ho na to nikdo neptal....

2. Zjistilo se o něm, že absolvoval VUML, což bylo potupné i za komunistů.

3. Odcházejí od něj autority, protože nemohou snést takový paradox.

4. A on setrvává a dělá, jako že ostatní nic nevidí, nic nikomu nevadí a vše je O.K.

Zajímalo by mne, který politik jej tak uplatitl, že je imunní i vůči těmto čtyřem bodům?????

0/0
6.4.2010 9:39

yjy

Gdo ?

Gdo?

0/0
5.4.2010 21:04

pesbes

A co kdybychom zřídili

nový ústav pro zkoumání porevolučních dvaceti let?  To aby asi řadu lidí přešla sranda, až by se proláklo, kdo komu co přihrál, nad čím zamhouřil oči, kam se ztratilly kompromitující dokumenty na nynějších horních deset tisíc?

0/0
5.4.2010 17:58

zoufalec1

Re: A co kdybychom zřídili

ano, to by myslím bylo poučné a hlavně: k něčemu by to bylo

0/0
5.4.2010 18:19

moš

Kdo chce zničit Pernese?

 Myslím,že to nemusí být lidé,kteří si přejí,aby u nás byla zpřístupněna minulost,široké veřejnosti.Ba naopak je u nás hodně lidí co si pravdu o našich dějinách nepřeje.Přesněji nepřejí si nové zpřítomění dějin,abych použil terminologii Bohdana Chudoby.Tito lidé se všemi silami snaží zábranit tomu,aby zejména mladí badetelé nově zpřítomnili své poznatky o českých tabu,především pravdu o operaci Hagana o kominterně a kominformě,španělské občanské válce,stovkách vražd českých lidí za třetí republiky,tisících zavražděných němců a madˇarů,masových hrobech a jejich zdařilích kamuflážích,veřejných popravách,bez soudů,lidech co si změnili svá jména,aby nám vládli.Stovkách kamuflovaných sebevražd v režii stb.a OBZ.O tom jak byl financován disent a kým.Kdo jsou rodiče a prarodiče těch co nám vládnou a proč jsou na svých místech.Mnoho opravdu mnoho jsou ochotni učinit přátelé hlubokého mlčení.

0/0
5.4.2010 13:45

Karelka

Re: Kdo chce zničit Pernese?

moši, říká ti něco Sborník Z??To je asi dobře schované!!!!!

0/0
5.4.2010 16:27

moš

Re: Kdo chce zničit Pernese?

  Vím o jakém fondu je řeč i když  jeho název je malinko jiný.To se přesně dotýkáte našeho největšího problému,že se stále schovává za Žáčka třeba archivní pomůcky.Dokud budou archivy v archivech ony zamčené skříně ke kterým mají klíče jen někteří mocní,tak se daleko nedostanem.Toto je třeba zlomit a z toho ať se Pernes zodpovídá pokud zde selže.Nevíme zda bude Pernes schovávat nebo otkrývat,to ukáže čas.Můj dojem zatím je ten,že ti lidé co odstupují z vědecké rady nechtěli říkat celou pravdu.Jen doufám,že to nebyl ten důvod proč tam dosud byli.Víte diskutovat o věci mohou jen ti co vědí v čem je skutečný problém,kde je zakopaný pes.A to bohužel nejsou publicisté co se tomu věnují.Malý příklad Žáček kritizoval uveřejnění  EZO panem Pencem a jeho přáteli.Mě to naopak ušetřilo roky práce a nikdy jim nepřestanu být vděčen.Pokud Žáček chtěl pomoci objasnění a výzkumu minulosti proč tolik věcí tajil,vkrádá se otázka zda ho někdo neřídil.

0/0
5.4.2010 17:58

buchlovann

zrušit a bude klid

Velice se mi líbí, jak tady pláče spousta "pravých demokratů". Pan Pernes byl vybrán v řádném výběrovém řízení a teď  titi "demokraté" by chtěli po vzoru komunistů, dosadit svoje osvědčené lidi. Připomíná  mi to tak zvaný kádrový pořádek, kdy komunisti vše schvalovali. Tak se asi opět blížíme nějaké další totalitě. Zrušme podobné, zcela zbytečné ústavy a bude klid.

0/0
5.4.2010 12:49

JanictooN

Re: zrušit a bude klid

a jak víte, že se jednalo o "řádné výběrové řízení"  ?  Podle reakcí odstupujících klíčových zaměstnanců to vypadá právě naopak.

0/0
5.4.2010 13:23

horduch

Re: zrušit a bude klid

pro koho bude klid ?

0/0
5.4.2010 13:35

kmotr pandur

Re: zrušit a bude klid

Kdo by měl klid??? Komouši, StBáci, udavači, mlátiči lidí, bestie z komunistických koncentráků a další lumpové, co si omylem říkají oidé. Ti by měli velice mnoho radosti, že se jejich zrůdnosti už na veřejnosti objevovat nebudou. Že soudruhu? Byl jsi StBák či bestiální zrůda z koncentráku?

0/0
5.4.2010 16:49

zoufalec1

Re: zrušit a bude klid

ale koho to ještě zajímá? To bychom podobně mohli mít  "Ústav pro výzkum společnosti prvobytně pospolné"

Tím chci říct, že není třeba mít samostatný ústav pro zkoumání poměrně malého úseku dějin

0/0
5.4.2010 17:39

Ti-Li-Ling

Re: zrušit a bude klid

R^R^R^

0/0
5.4.2010 17:07

Diskuter bude brzy zabanovan!

Klasika, dosadili stbaka na funkci a odbornici

se slusnejma lidma zacinaji klasicky opoustet lod, coz byl ucel cele operace. Nechat vest ten ustav stbakem je klasicka ukazka cechackovstvi a promyslene bolsevicke taktiky..

Na druhou stranu, veskrnovic maji ted kryta zada a zadnej kundera se uz opakovat nebude, dukazy se zavcasu skartuji, jako za rumla na MV..RvRv

0/0
5.4.2010 12:01

vokroj

Ty články, co Pernes recenzoval,

to je tedy dílo, kdo je za toho Pernese odpovědný? Vysvětlení Petrušky je zcela nedostatečné ..... RvRvRv

0/0
5.4.2010 11:55

socan68

Vy kdož jste věřící a chcete vidět ďábla

v jeho pravé podobě,podívejte se na stránku:

http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-domaci-politika/134161/satanas-paroubek-aneb-bilboardova-valka.html

0/0
5.4.2010 11:37

..Zmuda..

Re: Vy kdož jste věřící a chcete vidět ďábla

...i ten ďábel je daleko přijatelnější než bonzák!!

Žalovníček žaluje ... ;-D

Jsi typický bolševik, rád píšeš v množném čísle a když tě někdo omete, žaluješ!!

0/0
5.4.2010 11:42

Hugo.Stiglitz

Beztak ho tam dosadil Paroubek.....

aby ústav zdiskreditoval.

Když sem nedávno slyšel na Radiožurnálu argumenty prof.Jičínského, proč ústav zrušit, připadalo v tu chvíli, že mezi sociálním demokratem a komančem není v rétorice skoro žádný rozdíl.

0/0
5.4.2010 10:48

socan68

Re: Beztak ho tam dosadil Paroubek.....

Nejen v této rétorice.Navíc prof. Jičínský je typický český sociální demokrat.Bývalý vysoký komunista,spolutvůrce komunistické ústavy.

0/0
5.4.2010 11:03

zoufalec1

a tak co

budete zkoumat tento týden?

0/0
5.4.2010 10:28

Pravdavítězí

Rčení,že kdo nepozná svou historii,je nucen ji opakovat

zde neplatilo.Zde se"historie"pro potřeby ODS vytvářela.

Naděžda Kavalírová – maskot ODS. -V úterý dne 2.února byla zveřejněna v PRÁVU úvaha disidenta Petra Uhla Jak znemožnit či urazit chartisty.V poslední části nazvané "Odboj" po česku mj. uvádí : „Iniciátorem zákona (o protikomunistickém odboji) je Konfederace politických vězňů(KPV).Většina nebyla trestána za činnost proti režimu,spíše jen za postoje,...Proto má v zákoně být volný přechod mezi ODPOREM a ODBOJEM, aby odbojářem a tím i válečným veteránem vůbec někdo byl....Volný přechod je tu možná i proto,aby na uznání za válečnou veteránku dosáhla i předsedkyně KPV Naděžda Kavalírová.Pomůže jí ale STB.Ve spise který na ní vedla,uvádí,že manžela,který byl krajský soudce a pak právník na ministerstvu vnitra NEPOUŠTĚLA na KOMUNISTICKÉ schůze a ZAPÍRALA ho,když se po něm doma jeho KOLEGOVÉ STRANÍCI vyptávali.Takhle (také) vypadal československý protikomunistický odboj".Tolik Petr Uhl.

0/0
5.4.2010 9:52

socan68

Re: Rčení,že kdo nepozná svou historii,je nucen ji opakovat

Disident Petr Uhl je kapitola sama pro sebe.Bojovník proti komunismu,ale přitom v duši komunista a tím zůstal dodnes.Nakonec spousta disidentů byli bývalí komunisté,a až na výjimky zůstali levičáci dodnes.

0/0
5.4.2010 10:00

Diskuter bude brzy zabanovan!

Re: Rčení,že kdo nepozná svou historii,je nucen ji opakovat

Manzel soudruzky sabatove by mel drzet hubu. Jeho tchan byl totiz taky mimoradnej bolsevik..;-D;-DRv

0/0
5.4.2010 12:02

tourbillon

čas ukáže co a jak

0/0
5.4.2010 9:47

socan68

Pokud si přečtete všechny příspěvky,

určitě si všimnete,že prakticky všichni,kdo chtějí zrušení tohoto ústavu jsou příznivci socialistů a komunistů.Proč asi?Právě v této části politického spektra  bylo nejvíc práskačů,udavačů a spolupracovníků STB.

0/0
5.4.2010 9:17

..Zmuda..

Re: Pokud si přečtete všechny příspěvky,

..a koho tím oslovuješ? Kdo si má ty příspěvky přečíst a kdo ti má dát za pravdu? 8-o

0/0
5.4.2010 9:27

tourbillon

Re: Pokud si přečtete všechny příspěvky,

minimálně v první části příspěvku má 100% pravdu zmudíku

0/0
5.4.2010 9:39

borekh

Pan Pernes

Ja neznam ty ostatni ale znam pana Pernese - meli jsme ho v70. letech na gymplu na Lerchove z dejepisu. Byl vynikajici a na tu dobu bych rekl, ze odvazny. Byla to doba normalizace, ale on dokazal hodiny udelat velice zajimave a bylo citit co si mysli o tehdejsim rezimu. Rekl bych ze dokazal prispet k nasi lasce k ceske zemi a k jejim dejinam. Ja uz v CR neziji 20 let, ale pana Pernese si budu vzdycky pamatovat jako vyborneho ucitlele v te posra..e dobe. je mi smesne jak se tu lidi rozciluji, ze byl ve Vumlu. Vsichni v te dobe byli podelani a dnes nam (vam) tam vladne banda zlodeju a lharu. Pan Pernes si ty komentare nezaslouzi - ale na druhe strane, kdybych ho tenkrat neznal, tak bych byl asi take skepticky. Kulisak Havel se svou "pravdou a laskou" me velice rychle presvedcil, ze ten bordel tak rychle neskonci, a tak ted tam neziji, ale pana Pernese se musim zastat - on se nebal ucit nas dejiny zajimave a ostatni profesori se bali vseho - ta chazka co tam dnes vladne mu nesaha po paty.

0/0
5.4.2010 9:12

socan68

Re: Pan Pernes

To je sice hezké,ale v tomto případě naprosto bezvýznamné.To, že se člověk navenek chová jako slušný a příjemný člověk neznamená,že to nemůže být např.terorista,vrah nebo jiný gauner.Tím samozřejmě nemyslím pana Pernese,uvádím to jako příklad.Jde o to,že řízení tohoto ústavu nesmí vést člověk,jakýmkoliv spůsobem spjatý s bývalým nedemokratickým režimem.A jestliže ho nechali vystudovat VUML,asi byl u režimu dobře zapsaný.Pokud je to slušný člověk,tak odstoupí.Ale on to neudělá.Je to tedy slušný člověk?

0/0
5.4.2010 9:28

..Zmuda..

Re: Pan Pernes

R^

0/0
5.4.2010 9:39

keděd

Re: Pan Pernes

To, co popisujete bylo v 70.letech.Člověk se ale vyvíjí a teď je zřejmé, že pochybnou diplomovou prací, posluhováním politikům a prokazatelnou manipulovatelností tento Vámi popisovaný kredit již ztrácí nebo lépe,již ho nemá. A to je věc, která je na pováženou.;-(

0/0
5.4.2010 9:49

moš

Re: Pan Pernes

R^R^R^Toto svědectví má svou váhu.

0/0
5.4.2010 13:28

dr.Dvojka

Že mu to není hloupé...

Pan Pernes už nemusí říct jediné slovo a jeho podivný charakter je odkrytý jak nemluvně. Tlačit se na místo za takových okolností je jasnou známkou lidské zoufalosti a nebojím se to napsat, i podřadnosti. Pan Pernes je nešťastník bez sebemenší hrdosti a podle toho bude vypadat jeho budoucí práce.

0/0
5.4.2010 9:07

socan68

Pernes,prosazovaný ČSSD

má za úkol znehodnotit dosavadní práci ústavu.Komunisti a socilalisti se již řadu let ruku v ruce (jak jinak,proletáři všech zemí spojte se) snaží tento ústav zlikvidovat.Nyní tam má Paroubek konečně svého člověka.Je jasné proč se soudruzi socialisti s komouši snaží o likvidaci,na řadu z nich se tam mohou najít kompromitující důkazy a to nemohou potřebovat.Že tomu Pernesovi není hanba,když vidí,že ho tam odborníci nechtějí.Ale těžko najít morálku u člověka,sloužícího Paroubkovi.Tam je morálka prakticky vyloučená.

0/0
5.4.2010 9:03

agoj1

Tato trafika je asi veledůležitá

Měla by se zrušit, stejně nejsou peníze a podobných trafik je více, a zatím postačovaly.;-(:-/

0/0
5.4.2010 8:15

mar1981

členové a výzkumníci

Trochu mne zaráží, že zločiny komunismu vyšetřují lidé, kteří byli součástí těchto zločinů, ať už byli na jakékoliv straně. Nemůžu přece čekat, že člověk, který byl aktivní součástí režimu, bude objektivně rozhodovat o spáchaných činech a stejně tak nelze  očekávat, že člověk, který byl součástí disentu, bude objektivně posuzovat tyto činy. Je to postavený na hlavu celý. a hlavně reakce těch, kteří na protest odstupují.

0/0
5.4.2010 7:56

rene1879

Jen houšť a větší kapky..

Ať odejdou všichni a zavřou krám! Nakonec cílem je snižovat zadlužení, tak proč vyhazovat peníze ze státního rozpočtu za ptákoviny....

0/0
5.4.2010 6:51

--Judith--

K historikovi, který zatajuje důležitá fakta

nemám sebemenší důvěru. Falšoval minulost a je tudíž pravděpodobné, že ji bude falšovat vždycky. Je to falešný historik, i kdyby historii studoval na Sorboně.

0/0
5.4.2010 0:57

vokroj

Re: K historikovi, který zatajuje důležitá fakta

nejen že Pernes před nástupem zamlčel, co měl oznámit, ale nesplnil i to personální obsazení. Řekl, že nebude po nástupu nikoho vyhazovat a takhle se chová. Je to jednoznačně osoba, které se nedá věřit. Tohle by se v moderních demokraciích nemohlo nikdy stát. Někomu jistě bude takhle vyhovovat    Rv

0/0
5.4.2010 8:02

sikampret

Re: K historikovi, který zatajuje důležitá fakta

Neznám pana Pernese,ale znám pány Grušu i Stehlíka a jejich práce si vážím....

Něco nebude v pořádku......Zase politické šachy ?

0/0
5.4.2010 8:15

agoj1

Re: K historikovi, který zatajuje důležitá fakta

Já znám všechny pány velmi okrajově, ale vidím, že boj o korýtka se přiostřuje. Začíná jich být málo.Nejsou peníze na nic.8-o

0/0
5.4.2010 8:20

Seniorintelektualka

Nejsou peníze na nic..

Ono by se ty  miliony co ústav stojí daly určitě   využít jinak. Třeba vánoční  balíčky pro důchodce nebo pro Romy.To by tak   odráželo jakési etické a humanitrní cíle..!!

0/0
5.4.2010 9:07

podhurka

To je stejné jako s Langerem

Mafián ministrem vnitra a Toto bude zkoumat pro příští generace.... Nebo to mají nějak ti nahoře propojené a ošéfované? Nerad bych četl jinak věci co si pomatuju sám !!!!!!!!!!! :-)

0/0
5.4.2010 0:19

sorki

Re: To je stejné jako s Langerem

..tak nevím, kolik si pamatujete, ale evidentně si nepamatujete, že současným ministrem vnitra je už někdo jiný: oranžovorudý mafián Pecina..:-P

0/0
5.4.2010 0:27

vokroj

Re: To je stejné jako s Langerem

Doufejme, že s Langerem to ještě neskončilo, to by byla podivná demokracie ....

0/0
5.4.2010 8:11

vokroj

Re: To je stejné jako s Langerem

nejdříve čtěte a teprve potom pište

0/0
5.4.2010 8:39

socan68

Re: To je stejné jako s Langerem

To tvrdíš ty a levicoví fanatici,spolu s některými českými takynovináři,jako je např.Slonková.Bez jediného přímého důkazu,jen na základě toho,že bývalý policista soudruh Tichý,kamarád ideologa ČSSD Dimuna,který si chodil v posledních týdnech pro instrukce do Lihového domu,jak má vypovídat řekl,že podle něj musel Langr vědět,že ho mafie využívá.Takový důkaz je přeci k smíchu.Žádný soud na světě se nebude ptát policisty,ani bývalého na jeho názor.Např.ministr Kavan z ČSSD,který byl spolupracovníkem STB,byl na základě výroku soudu pouze nevědomým spolupracovníkem,ačkoliv existuje video,které si natáčeli sami příslušníci STB při schůzce s Kavanem(Kato),kde si pochvalují jeho spolupráci a že je za ní dobře odměněn.Všichni bývalí disidenti od něj dali ruce pryč,protože jim bylo jasné,co je zač.I Havel,Pithart a další.I přesto ho ČSSD udělala ministrem zahraničí.A jediný ministr,odsouzený zločinec,byl minist financí za ČSSD. 

0/0
5.4.2010 11:25

Irish Stout

přišel, viděl, zlikvidoval

a zase odešel. Rudá a oranžová sebranka si konečně může oddechnout.

0/0
4.4.2010 23:52

vokroj

Re: přišel, viděl, zlikvidoval

darebáků i jejich obdivovatelů bude vždycky dost

0/0
5.4.2010 8:18

kenitsok

jeden ústav naší historie už máme

Tak proto nechápu proč živit ještě jeden ústav darmožroutů.

0/0
4.4.2010 23:23

Najdete na iDNES.cz