Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Zamete ODS do voleb s Langerem? Cenného stratéga může jen skrýt

Po odchodu Mirka Topolánka a Marka Dalíka se v ODS mluví o "jarním úklidu". Podle médií strana vážně řeší odstranění dalších kontroverzních osobností, třeba Ivana Langera. Z kandidátky by ale Langer musel odejít z vlastní vůle. Navíc je to člověk, bez kterého se volební kampaň ODS patrně neobejde.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

vokroj

Je to jasné, nic se měnit nebude,

ODS zůstane nadále na dně

0/0
3.4.2010 14:28

taknebotak

Re: Je to jasné, nic se měnit nebude,

vy levicoví si na špičku nosu nevidíte ... Chyby dělá každý, bohatý , chudý, levý nebo pravý, ale jsou zásadní věci, které nelze opomenout a to cíle, kam směřujeme. Základní rozdíl mezi levicovým a pravicovým myšlením je, pravicový volič je pozitivní a vždy přemýšlí, co dělat, aby se měl dobře. Levicový volič je negativní a přemýšlí, co bude, když mu bude zle. Není solidární, protože v zájmu osobní sobeckosti je mu šumák budoucnost dalších generací nebo těch schopnějších spoluobčanů.

Tedy jestli je ODS na dně rozhodneme my voliči, ale věřte, že levici to nepomůže Rv

0/0
4.4.2010 11:12

taknebotak

Re: Je to jasné, nic se měnit nebude,

pro dokreslení citát Jakeše:

"Socialismus se spojoval s rovnostářstvím a to ubíjelo talenty, podporu energických lidí, kteří místo aby byli terčem obdivu, byli spíš terčem posměchu. To byla jedna z vážných chyb, která se stala, že ten socialismus byl chápán jako jakási sociální péče, aby každý nějak prožil, bez ohledu na to, co on dělá pro společnost. Zakořeněnost rovnostářské psychologie považuji za největší překážku našeho dalšího postupu v ekonomické oblasti."

0/0
4.4.2010 11:13

Gardnes

Další výtečník

co se neštítí překrucovat skutečnost. ODS žádný problém Langer neřeší ani nebude zametat.  Tuto starost mají jen v ČSSD a v redakcích některých spřátelených redakcích, kam přešly finance za inzerci ČSSD a navazujících firem. Vrcholem neuvěřitelného amorálního pokrytectví je dnešní článek šéfa MFD, který místo omluvy Topolánkovi za mediální zločin v otočení obsahu Topolánkova rozhovoru s LUI(jak to učinil třeba Šafr), pokračuje v nystifikaci a manipulaci veřejnosti- "Kluci z grémia a VR ODS" jsiu ti, co dali Topolovi do zubů, jenže zapomněl, že i Buchert přiznal, to co každý dávno vypozoroval, že MFD vede s Topolánkem a ODS zákopovou válku již 4 roky, s prudkým nárůstem zbraní hromadného ničení v poslední době po získání inserce ČSSD. Topolánkova rewputace soustavným dehonestováním klesla na nulu, takže pokud by nemělo dojít k dalšímu abnormálnímu propadu preferencí pro ODS klukům z grémia nezbývalo nic jiného, než obětovat politickou kariéru svého předsedy. Fór? Čásenský káže o morálce

0/0
3.4.2010 13:23

taknebotak

Re: Další výtečník

R^

0/0
4.4.2010 11:06

taknebotak

máte někdo konkrétní důvod

proč vám vadí Langer ?

0/0
3.4.2010 10:09

zoufalec1

Re: máte někdo konkrétní důvod

nemá ani zdaleka krásný obličej

0/0
3.4.2010 10:11

taknebotak

Re: máte někdo konkrétní důvod

no to je pravdu důvod, to vám pak musí vadit celá ČSSD :-/

0/0
3.4.2010 10:14

Gardnes

Re: máte někdo konkrétní důvod

Patří mezi naše nejvýkonější politiky, jak ve sněmovně, tak i v exekutivě s přijatelnou rasancí a s optimálním řešení problému. Tak, jako Buchert přiznal, že média 4. roky válčí s Topolánkem a ODS, tak i MFD, jmenovitě šéfredaktor /%Cásenský dehonestuje Langera. Důkazem má být bezvýznamná zmínka Mrázka v tisícihodinových odposleších, které nelegálně od policie získal Kmenta, zpeněžil je a vyzobává zmínky, jak se to MFD hodí. Přitom Mrázek o odposleších věděl. předem, takže jde o bezcenný brak, jelikož logicky nebude sázet jména skutečných kompliců(převážně z tehdy vládnoucí ČSSD), ale pro zábavu uvádí Téčko,Íčko. Také ani jeden případ nebyl z tak objemných odposlechů v praxi využit. A to se nemusí ani argumentovatr se seriozním developerem Sekyrou, že poslanec Langer v té době mimo exekutivu se jen přimlouval(bezvýsledně) o poskytnutí úvěru IPB pro stav.české IPS Praha. Jistě by se ČSSD velice líbilo, kdyby ODS přišla o svého nejschopnějšího člena vedení. Proč ČSSD nečistí též?Rathatd.

0/0
3.4.2010 13:36

taknebotak

Re: máte někdo konkrétní důvod

tohle je mi jasné .. takže úspěch a rozum se neodpouští ;-O

0/0
4.4.2010 11:00

Pitošek

Re: máte někdo konkrétní důvod

rozm.dal bezpečnostní složky policií počínaje a hasiči konče. Omlouvám se za sprostý výraz na počátku, ale nic slušného mě nenapadlo. Pokud tvrdí, že dal policii do pořádku, tak nechte udělat audit na ministerstvu za jeho ministrování - jedna recepce za 4 miliony (cena 2 menších rodinných domečků), krásná vozidla (do kterých není benzín), z 10-ti krajských ředitelství je 14 (noví funkcionáři se školou a většinou bez zkušeností za neskutečné peníze). Kariéru si přitom udělal na dvou knížkách poslepovaných z novinových článků, kde špinil celou policii, celou dobu potom tvrdil, že není ministrem policie. Prostě jedna lež za druhou. Proč se nevěnuje advokacii nebo medicíně, když má ty tituly? Já si o těch titulech myslím své. Nehledě, že jeho přičiněním neplatí hasičům a policistům noční příplatky, svátky, víkendy, což se projevilo snížením jejich platů (na těch nižších místech). Dejte si tu práci a zjistěte si, kolik manželství policistů a hasičů na různých funkcích se rozvedlo.

0/0
4.4.2010 10:47

taknebotak

Re: máte někdo konkrétní důvod

Proč dělat audit, když už jej asi máte, jestliže tu zveřejňujete čísla, proč jej tedy nezveřejníte celý ...

Jinak i kdyby byla nějaká recepce za 4 mil, co je to proti miliardě dluhů v ČSA ? Tak proč zrovna Langer je ten jediný špatný?

Já souhlasím s názorem výše, a považuji to za hnus, že se jiná politická strana vměšuje do personálního obsazení konkurenta.

Připouštím, že váš názor vychází z vašich zkušeností a respektuji jej, nicméně asi jej volit nebudete, tak proč do něj kopat ?

0/0
4.4.2010 11:06

zoufalec1

sami proti sobě

 cituji: "Z kandidátky by ale Langer musel odejít z vlastní vůle. Navíc je to člověk, bez kterého se volební kampaň ODS patrně neobejde"

Myslím, že by si tato umírající strana měla uvědomit, že opak je pravdou. Totiž že ODS bez Langra by šancí měla více...

0/0
3.4.2010 9:57

vokroj

Re: sami proti sobě

Modrá normalizace nic nevyřeší

0/0
4.4.2010 11:25

reem

Volby zametou s ...

... celou ODS, tedy i s plánovačem.

0/0
3.4.2010 9:40

Pravdavítězí

Ještě není všem dnům konec...!

Do voleb doporučuje devět lékařů z deseti,občanům po ránu panáka becherovky či dobré slivovice na posílení.žaludku.Neboť co ještě vyhřezne z útrob ODS bude jen pro organizmy s posílenou imunitou. Kdo z ODS myslel, že "Prázdný a falešný Topol" stáhne "ocas mezi nohy" a potichu zmizí ze scény, je buďto rozumu mdlého a nebo ze slepé oddanosti "vůdci" nepozoroval, jaké jsou vlastně nejvýznačnější rysy jeho povahy.To co se zatím „salámovou metodou“ odehrává napovídá, že to pravé „tóčo“ může  teprve přijít. V ODS je přeci dávnou mantrou potřeba VĚDĚT! A POKUD MOŽNO NA KAŽDÉHO NĚCO!      Před volbami byly v české veřejnosti obavy, jakou „žumpu“(v očekávání už dopředu nazývanou Kubiceho zpráva II), ODS otevře.Očekávání bylo splněno a žumpu otevřeli. Vyplnila se i parafráze na přísloví : „Kdo pro jiného žumpu plní, sám se v ní koupe!

Jestli náhodou bude klid – tak bude  doslova draze vykoupený a bude to klid před bouří, která může být pro ODS osudovou!

0/0
2.4.2010 18:15

nestačimsedivit

Re: Ještě není všem dnům konec...!

Kéž by už byl a v této zemi korupce a lží začala vládnout slušnost a poctivost ! Napříč ,,politickým spektrem" ! Ale to asi  zůstane jen úpěnlivým přáním . . .8-o:-(

0/0
2.4.2010 22:52

zlatyrasty

Polemizovat o tom,

jestli se ODS zbaví toho či onoho nemá žádný smysl,poněvač,vždy na to doplatí volič.Oni toho naslibují a až vyhraji volby,stejně si to udělají po svým a Ty voliči do toho nekafrej.Pokud budeme volit jedny a ty same strany,tak mravnost,poctivost a čistotá nikdy nebude jejich posláním.

0/0
2.4.2010 16:13

zoufalec1

Re: Polemizovat o tom,

ano, souhlasím. Jistá podobnost se nabízí i při otázce "svědomí" poslance. Ten před volbami, v době kdy vystupuje za nějakou stranu s programem této strany bezvýhradně souhlasí, volič jej na základě toho zvolí, po volbách se ale v tomto útlocitném človíčku pohne jeho svědomí, on zjistí, že se mýlil a najednou hlasuje , sice v souladu se svým svědomím ale v diametrálním rozporu se zásadami a požadavky své strany a svých voličů. V obou případech se jedná o plnění předvolebních slibů. A v obou případech by měli mít voliči právo odvolat toho, kdo jim lhal

0/0
3.4.2010 10:05

Hulimír

Jasně

Ještě Langera, Jančíka a Béma pryč a ten hlas, kterej jsem vám v těchto volbách dát nechtěl, vám možná dám. Nečas je po Topolánkovi opravdu balzám na ucho v těch jeho vystoupeních.... mě to stačí protože o programu jsem nikdy nepochyboval, mě tam vadil buran Topolánek, Langer, Bém a vepř Jančík... ;-)

0/0
2.4.2010 15:52

Vici77

Re: Jasně

jj, i když zrovna dneska jsem se s Topolánkem potkal na benzínce u myčky a bylo vidět, jak se mu ulevilo a jak si jede se synem užít Velikonoce. Pohodili jsme při čekání pár slov.....naprosto normální pán:-)

0/0
2.4.2010 16:27

Vici77

Re: Jasně

jinak Jančíka by měli vykopat hned....

0/0
2.4.2010 16:29

A.AsalBerija

Re: Jasně

moc prijemny pan... nakonec mengelemu to pry v rakvi take moc sluselo a vypadal nesmirne sympaticky...;-D;-D (v te rakvi)

0/0
2.4.2010 22:07

ropotamo

Re: Jasně

R^R^R^

0/0
2.4.2010 20:36

--Judith--

Nonono, to je najednou výměn v ODS před volbami.

Pozdě. Měli to udělat hned, jak se dotyční politikové zdiskreditovali. Můj hlas už nemohou získat ani kdyby se vyměnili úplně všichni. Vidím, jak je to čistě účelové.

S námi, pánové, nemůžete vorat. To může jen Paroubek s těmi svými.

0/0
2.4.2010 14:36

jorbl

Re: Nonono, to je najednou výměn v ODS před volbami.

Presne! R^

Chlubi se tim, ze maji premyslive/chytre/vzdelane/buhvijake volice, a pritom div ne v primem prenosu predvadeji, jak se je snazi osulit. Bud precenuji sebe, nebo podcenuji volice.

0/0
2.4.2010 14:41

--Judith--

Re: Nonono, to je najednou výměn v ODS před volbami.

Právě jejich největší smůla je, že mají, resp. MĚLI chytré voliče.

0/0
2.4.2010 14:45

polarna

Re: Nonono, to je najednou výměn v ODS před volbami.

To je nový pojem "chytrý volič"? "Chytrý" může být jen politik. Ale jedinej "chytrej" politik je jenom ten, který dokáže uznat úspěch soupeře a dál ho rozvíjet ze svýho pohledu, pač pak je to už jen na "chytrém" voliči aby viděl, že to s touhle republikou myslí dobře a nebere ji jenom jako dojnou krávu...

0/0
2.4.2010 15:03

--Judith--

Re: Nonono, to je najednou výměn v ODS před volbami.

Chytří a hloupí voliči tu byli vždycky.

0/0
2.4.2010 15:10

statečný

Re: Nonono, to je najednou výměn v ODS před volbami.

prosím o vyjádření kam kdo patří v politickém spektru??

0/0
2.4.2010 16:17

zoufalec1

Re: Nonono, to je najednou výměn v ODS před volbami.

no já myslím, že je to jasné: Z hlediska pravicové strany je jejich volič tím chytrým, z hlediska levice je tomu stejně. Mějme si tedy své chytré a hloupé a užijme si jich ve zdraví, váš hloupý volič levice

0/0
3.4.2010 10:11

Xaver01

Ivan Langer působí jako zombie a gauner

co si třeba čile telefonoval se zesnulým mafiánem Mrázkem. Langer je větší zlo než Topolánek.

0/0
2.4.2010 14:05

zwiki

Re: Ivan Langer působí jako zombie a gauner

to máš pravdu...tiše se šklebí je hnusnej jak mafián.

0/0
2.4.2010 16:00

vejcednes

Už nie je problém, kto ešte odíde.

Všetko teraz záleží na Nečasovi ( resp. novom šéfovi ODS) Je silná nádej, že po týchto neuveriteľných sprostostiach bude veľká túžba po skutočnej obrode a kvalitnom šéfovi. Otázkou zostáva, kto to má byť. To je hlavná a v podstate jediná zásadná vec, ktorú má ODS vyriešiť. Ostatné môže byť aj potom.  Držme jej palce.:-)

0/0
2.4.2010 13:40

vokroj

Odstranění těch dalších známých firem

může přinést ODS hodně bodů

0/0
2.4.2010 13:34

Philosopher

Re: Odstranění těch dalších známých firem

Ale naprosto bezvýznamných bodů, kde váha každého z nich se limitně blíží k nule.

0/0
2.4.2010 13:48

--Judith--

Re: Odstranění těch dalších známých firem

Ale kdež! Každý pravicový volič přece viděl, jak se dlouho nic nedělo a najednou, před volbami, to jde... Ergo kladívko, kdyby nebyly volby, nebyly by žádné změny.

0/0
2.4.2010 14:38

brta

neznám

Neznám firmu v ČR,která dá zaměstnanci odstupné,když podá sám výpověď.A Topolánek dostane odstupné ve výši 5 platů.ODS navrhuje před volbymi,že po volbách uzákoní,že kdo podá sám výpověď,aby dostával menší podporu v nezaměnanosti.Tak se tady něco tluče.

0/0
2.4.2010 13:31

karlosdruhy

Re: neznám

U ODS klasika. Něco káže a něco jiného dělá.

0/0
2.4.2010 13:33

pjotrrrr

Re: neznám

až na to soudruhu, že ODS to platí ze svojí kapsy, ale sockám co jdou na pracák to platí stát!! To ten tvůj slepičí mozek ale nepochopí.Rv

0/0
2.4.2010 13:34

Mařka Slušná

Re: neznám

odstupné na pracáku ??? je vidět že ve škole nedáváš pozor, nebo jste to ještě nebrali ???

0/0
2.4.2010 13:45

pjotrrrr

Re: neznám

On tady motá odstupné, s dávkáma, já ne !!!

0/0
2.4.2010 13:53

Worff

Re: neznám

A co tvoří "kapsu" ODS? Platíme si ji my všichni ze svých daní.;-€

0/0
2.4.2010 13:59

Vlasta Fišerová

Re: neznám

Vážený, jestliže chcete někoho poučovat a hlavně s despektem mluvit o lidech, kteří se dostanou do situace nezaměstnaných jako o "sockách" a to nikoliv vinou vlastní, ale těch které vy tak obhajujete, bylo by potřeba něco si přečíst  a hlavně také něco znát. Jinak se patrně i Vy mezi ty "socky" dostanete co nevidět. Především nárok na  odstupné mají  zaměstnanci jejichž pracovní poměr končí z taxativně uvedených důvodů v zák. práce, případně v kolektivní smlouvě. Především se jedná o  důvody  spojené s organizačními změnami  zaměstnavatele a to bez ohledu jakou formu tento zaměstnavatel má. Povinnost jeho výplaty má  především tento zaměstnavatel. Tolik ve zkratce k odstupnému. Dále bych Vás ráda ujistila, že ani  to "odstupné  pana Topolánka" nebude jen z vlastní kapsy ODS, tak trochu totiž bude i z peněz, které strany dostávají ze státního rozpočtu oficiálně a pak také od četných sponzorů, kteří jim je zcela jistě nedávají,  aniž by si je nějakým způsobem nevybrali zpět  od státu.

0/0
2.4.2010 21:01

Omen 666

Re: neznám

Nejsem si zcela jist financemi ODS,ale mám dojem,že se na nich podílím také,proto bych váhal s označením "ODS platí vše z vlastní kapsy"......-

0/0
3.4.2010 14:37

pjotrrrr

Re: neznám

Nejseš ty závistivej socan? Seš, co?! Zase motáš hrušky s jabkama.

0/0
2.4.2010 13:33

Cartman

Re: neznám

Týjo ty seš ale tvrdej kluk! 8-o S tebou by se dalo řezat sklo! To víš, že jo, každej kdo má na cokoli jinej názor, tak je buď závistivej socan, soudruh a se slepičím mozkem. Až se dočteš z čeho převážně jsou financovány politické strany, tak nám ukaž ještě nějakej pěknej výlev, ať vidíme jací jsou zastánci Langera tvrďáci! R^

0/0
2.4.2010 14:42

drtinajan

Re: neznám

Tak to asi ziji v jinem state - znam spustu firem (vsectne te me) ktera da odstupne zamestnanci ktery odesel dohodou - a presne to udelal MT - proste se nehodilo do kramu aby zustal tak kde byl a po dohode se svym zamestnavatelem odesel. Takovych lidi znam (ale opravdu znam) desitky, je to ten nejbeznejsi zpusob odchodu.

0/0
2.4.2010 15:29

ropotamo

Re: neznám

Já znám. A není jich málo. Lidi z vrcholového managementu to obyčejně mívají. Záleží, co si jste schopen sjednat, když vás lanaří.

0/0
2.4.2010 20:38

zberanek

NE

Langer je jedním z těch důvdů, proč ODS nemohu volit.

0/0
2.4.2010 13:30

Najdete na iDNES.cz