Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Zlínští úředníci se zpovídají z loňského pádu stromu. Zabil dva chlapce

Na lavici obžalovaných u soudu ve Zlíně zasedli tři zaměstnanci zlínské radnice, kteří podle žalobce nesou zodpovědnost za loňský pád stromu v centru Zlína. Vzrostlý pajasan zabil dva dvanáctileté chlapce. Mužům, kteří podle žaloby strom špatně kontrolovali, hrozí až 10 let vězení.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

houff

Je to složité....

Stala se tragédie. Nechtěl bych být v roli rodičů při ztrátě syna...

Ovšem na druhou stranu, ať všichni ti mudrci stanoví pravidla přítomnosti-nepřítomnosti, nekácení-už kácení, stínění-slunění stromů rostoucích kolem nás. Nejdou totiž na zimu smotat a dát na půdu, ani s nima popojíždět podle našich potřeb a názorů. Buď tu jsou anebo nejsou. Zlaté jablko - město zeleně. Zlaté jablko - město obětí stromů. "Každý má právo na slunce! Okamžitě přijeďte a pořežte ten a ten strom!" .... "Jen přes mou mrtvolu!!!" a kupuju si řetěz se zámkem, balím svačinu na tři dny a volám televizi nova.... A tak to jde dokola. Jen s tím rozdílem, že na selský rozum není prostor. Jsou druhy dřevin, které nejsou z hlediska svého charakteru vhodné pro určitá stanoviště. Ale když jsou tak krásné.....

0/0
1.4.2010 15:09

houff

Re: Je to složité....

Copak nikdo z vás neviděl s maximální láskou pěstované bolševníky a škumpy v soukromých i obecních zahradách a parcích?! A víte, že Robinia je jedovatá? A co okapy? Furt máte zanešené listím? A stále sbíráte lipáčí? A lámete na vánoce barborky? A kam věšíte budky při záchvatech péče o špačky?

Neštěstí jde s člověkem ruku v ruce. I když se mu snaží střídavě úspěšně předcházet. Dříve, když  '..v háji zabilo vojáčka drevo javorovo...' plakala mamka aj galánka'. Dnes musíme najít viníka, volat novu, zavádět opatření, rozhoupat houpačku bezpečnost-zeleň. Těm mrtvým je to asi jedno. Těm jedněm i těm druhým...

0/0
1.4.2010 15:10

Franta 1

Strom je živý organismus

a má určtou životnost.Když je přestárlý a je nebezpečí pádu,tak se musí odstranit,raději dřív a nějací ochránci zeleně,kteří nerozeznají šnitlík od dubu do toho nemají co mluvit.Nejhorší na tom je,že zbláznili hodně městských  lidí,kteří tomu také nerozumí.Když potom dojde k tragedii,tak se ke své činnosti nehlásí.Jejich znalosti přírody názorně předvedla jejich představitelka Kateřina "biomasa".To,kdy se má strom porazit pozná každý,kdo žije na venkově a nemusí být ani studovaný,ale stačímu mu  jen zdravý rozum a  trochu znalosti přírody.

0/0
1.4.2010 12:09

AntiMultiKulti

Re: Strom je živý organismus

"pán tvorstva" všechnio ví, všechno zná, to on určuje kdo bude žít, jak dlouho, a v jakém počtu, každej chytrej jak rádio

0/0
1.4.2010 14:11

Si0 po zákazu

Jen počkejte,až začnou padat staré stromy co rostou u silnic

Jak má strom x let tak pryč. Maximálně nechat nějaké památeční stromy, ale za přísného (a žel i drahého) dohledu.

Kolik je to "x", ať posoudí odborníci.

0/0
1.4.2010 10:33

libl3

Určitě to napraví pomník na památku.

0/0
1.4.2010 7:59

vidimtě

Znám okolí

Znám velmi dobře okolí kde spadl strom i vedlejší tržiště. Za pád stromu viním zrovna tak radnici i městskou zeleň. V okolí je špatných a nebezpečných stromů víc než dost.!!

U přilehlého tržiště jsou kaštany z uschlými větvemi a byl jsem několikrát svědkem jak spadly mezi nakupující bylo jen štěstí,že nikdo nepřišel k úhoně. Přesto, že město bylo přes správce tržiště upozorněno několikrát ,nikdy se nic neděje.;-€Rv!!

0/0
1.4.2010 7:47

petyo

Re: Znám okolí

Nj. Problém je, že Zlín je město zeleně. V centru snad není m2 kam by nemohl spadnout nějaký strom. Těch stromů má město ve správě opravdu moc.

0/0
1.4.2010 10:00

InstinkTT

Re: Znám okolí

A proto se teď všude ve ZL kácí, aby náhodou nebyl nějak průšvih. Aneb konec zeleného města...Rv

0/0
1.4.2010 10:59

Kluk ze Zlína

Re: Znám okolí

Njn Rv

0/0
1.4.2010 13:04

AntiMultiKulti

poroučíme větru-dešti

díky, genocida stromů už se rozjela Rv

0/0
1.4.2010 1:49

delije.sever

Zda se

ze tragedie vzala rodicum nejen deti, ale i soudnost. Pad stromu pri bource je nestastna nahoda, na to clovek nepotrebuje dav vedcu.

0/0
31.3.2010 20:35

lukim

Re: Zda se

Tak soudnost chybí hlavně tobě !!Žádná bouřka tehdy nebyla, ale naopak bezvětří !! Nejdřív je o tom potřeba něco vědět a pak soudit Rv  Jinak chránit za každou cenu přestárlé stromy je nezodpovědné a zajímalo by mě, jak by jsi se zachoval být v kůži těch rodičů zeleňáku inteligentní !!

0/0
31.3.2010 20:45

delije.sever

Re: Zda se

pocasi nic nemeni na tom, ze chtit za to lyncovat nejakyho urednika, kterej navic zjevne ten strom opakovane kontrolovat nechal, je bud ciry zoufalstvi a nebo hanebna snaha neco vytezit ze smrti vlastnich potomku. A jsem dlouhodoby bojovnik proti veskeremu zelenemu terorismu, staci si zde najit par prispevku, nez budete soudit.

0/0
31.3.2010 20:57

balalajka01

Re: Zda se

Jenomže ti úředníci jsou často fanatici-ochránci zeleně za každou cenu. Vím o tom své, dohaduji se úplně stejně s "odborníky" na magistrátu v mém městě o narušeném stromu před mým domem. Mám kopie všech mých doporučených dopisů schované. Až nastane průser, tak jim to u soudu omlátím o hlavu na podcenění stavu. Ale oni si prostě dřív nedají říct. Ach jo. Proč se musí vždycky čekat, až dojde k průs...eru? A až potom to jde?

0/0
31.3.2010 21:06

lukim

Re: Zda se

Přesně R^ Mám stejnou zkušenost !!

0/0
31.3.2010 21:25

referentka

Re: Zda se

brouku, zklidni hormony....je to obrovská tragédie - ve špatnou dobu na špatném místě...bohutěl se to mohlo stát komukoliv...a - bohužel - taky si myslím, že určitý díl viny nesou ti úředníci....ale pevně věřím tomu, že kdyby jen náznakem věděli, že je strom nebezpečný, už by tam nebyl....taky rozhodovali na základě nějakých posudků...neumím a vlastně ani nechci si raději představovat, že bych byla na místě  těch rodičů, ale současně mi je líto i těch úředníků....jsou to fakt "jen" úředníci....:-/

0/0
31.3.2010 21:27

balalajka01

Re: Zda se

citát: "kdyby jen náznakem věděli, že je strom nebezpečný, už by tam nebyl"

Zapomeň na to. Nevím jak ve Zlíně, ale u nás jsou ti úředníci fanatici. Věř mi. Osobní zkušenost. Rv

0/0
31.3.2010 21:41

referentka

Re: Zda se

....nevím, jestli to tady znáš...ten strom stál na kraji městské tržnice, kde denně prochází stovky lidí...možná jsem naivka, ale opravdu věřm tomu, že kdyby jen tušili, tak konkrétně tento strom by tam už nestál...opakuji se  - neumím a nechci se vžívat tdo kůže rodičů, ale i rodiny těch úředníků mají zkažený život...vím, nesrovnatelně+, s rodiči klučinů...ale - bŕŕŕ už o tom nediskutujme, chce se mi brečet...mám doma stejného klučinu...mám ho doma a denně stojí na  trolejbus na stejném místě jako ti klučíci...snad je to ponaučení pro ostatní....

0/0
31.3.2010 21:52

balalajka01

Re: Zda se

Tuším, kde to je. Občas přes centrum Zlína jezdím. Mám doma dva kluky v podobném věku. A tím spíš mi vadí a nechápu, jak někteří úředníci mohou být takoví zaslepení fanatici a nechtějí vidět a slyšet argumenty "normálních" lidí a mají před očima jenom zeleno. Nevím jestli je to i případ Zlína.  Ale já takové úředníky u nás osobně znám. A pro to omluva není. Fanatismus ve státní správě nemá co dělat. Úředníci mají primárně hájit zájmy, zdraví, životy a majetek občanů, a ne rostlin.

0/0
31.3.2010 22:18

referentka

Re: Zda se

bouřka opravdu nebyla...:-/

0/0
31.3.2010 21:28

petyo

Re: Zda se

Co vím tak problém je v tom, že policie našla posudek podle, kterého ten strom měl být dávno poražen a oni to neudělali. Bouřka opravdu nebyla.

0/0
31.3.2010 23:51

Najdete na iDNES.cz