Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Nejsem komunista ani levičák, prohlašuje historik Jiří Pernes

"Napište to tam," říká důrazně. "Napište, že jsem nebyl nikdy členem ani kandidátem komunistické strany." Jiří Pernes, který vyhrál konkurz na vedoucího Ústavu pro studium totalitních režimů, je ozhořčen. Od chvíle, kdy rada ústavu vyhlásila jeho vítězství, čelí vlně kritiky. Ta se týká především jeho minulosti. Například, že studoval Večerní univerzitu marxismu-leninismu. Jiní zase upozorňují, že byl členem historické komise ČSSD a ve svazcích StB je veden jako kandidát tajné spolupráce.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

vovo

Ústav je odsouzen k zániku

Pana Pernese neznám, četl jsem jen jeho některé práce a ty se mi líbily. Prokázal, že je historik., ale je vidět, že historika v čele ústavu nechtějí ti, kdo se bojí pravdy. Lepší byl pro ně agitátor Žáček, jinak novinář vystudovaný na socialismu. Kdo zažil tehdejší dobu ví, kdo se mohl dostat na žurnalistiku.

0/0
7.4.2010 12:34

Irish Stout

To už mohli jmenovat

rovnou Mildu Jakeše.

0/0
23.3.2010 14:39

Irish Stout

Taková opravdu podajná, služebná povaha,

oddaně sloužil komančům a se stejnou věrností chce dnes rozkrývat totalitní režimy. Jeho velikým štěstím je, že se narodil až po válce a nestačil "si smočit" taky s fašisty. Problém by s tím určitě neměl.

0/0
23.3.2010 14:36

KMJ

Hmmm.

 Těžko soudit , ale každý by měl nést zodpovědnost za to co dělal . Výmluvy typu , dělal jsem to abych mohl dělat práci která mně těší neberu .  Každý si mohl vybrat a on si vybral . Pokud by ve volbách vyhráli komouši klidně vyhrabe v šuplíku další oslavné články na 48. a uveřejní je . Naprosto typický prospěchář . Kam vítr , tam plášť .  Nemyslím , že by měl ředitele takového ústavu dělat .

0/0
23.3.2010 10:45

Pravda vyděsí!

Ten člověk je z rodu otrlých Paroubků, stud je mu cizí.

0/0
23.3.2010 10:32

furtspolu

Re: Ten člověk je z rodu otrlých Paroubků, stud je mu cizí.

 Přesně vystiženo ;-O. Sloužit každému kdo platí;-OTo ta komise co ho vybrala pěkně po...a.Rv

0/0
28.5.2010 15:54

Baud

Soudruh Uhde psal oslavné básně na Gottwalda

a kam to dotáhl - a nikomu to nevadilo. Od těchto vypečenců bude klid až si je povolá nejvyšší, protože sami nebudou mít nikdy dost a soudnost neznají.

0/0
23.3.2010 9:37

furtspolu

Re: Soudruh Uhde psal oslavné básně na Gottwalda

 Totéž v rudém co s. Pernes. Ty joho kecy jsou stejné jak za bolševika.Rv

0/0
28.5.2010 15:56

xaeris

Dejte už konečně šanci mladým

Pokud tenhle mazaný týpek stihne v jednom článku oznámit, že řekl STB, že se jich bojí a po pár větách oznamuje, už jako ředitel ústavu, jaký že je najednou BOJOVNÍK, tak bych ho jen nakopnul, protože obstarožních předpodělaných "bojovníků" je tu po těch 40 let bolševika po všelijakých ústavech v teple uhnízděno víc než dost.

0/0
23.3.2010 8:57

furtspolu

Re: Dejte už konečně šanci mladým

 Souhlasím ale je nutno také přihlížet z jaké " líhně" ten mladý je. Mnoho právníků se

 za totality dostalo na práva díky Nomenklatůrním rodičům. A jsou z nich dneska soudci. Znáte Vyškov ?

0/0
28.5.2010 15:59

Eda31

vyborný historik

Pan Pernes mě učil na VŠ, četl jsem od něj několik publikací a shodou okolností i o Čepičkovi a nemužu nikdy říct, že by nadržoval komunistum a to mě učil Československo po roce 1945. Naopak jeho přednášky a knížky jsou zcela korektní, tak jak historik má psat, tedy objektivně, bez žádného nadržování. Kniha o Čepičkovi jako vystudovanemu historikovi mi připada opravdu velmi kvalitní

0/0
23.3.2010 8:42

Pravda vyděsí!

Re: vyborný historik

Sloužil zlu, hanba by ho měla fackovat.

Tak jako třeba dnes Ondřej Macura, prodejný pohůnek v diskusích, který si sám říká "Zoro madqwert" nebo Petr  Dimun, excelentní případ morální trosky i se svým heslem "Proti gustu žádný deputát!", kterým zřejmě bojuje za benefity...

0/0
23.3.2010 10:37

Najdete na iDNES.cz