Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

ODS vytáhla srdcové eso kampaně. Slíbila 170 tisíc pracovních míst

Podporu voličů chce ODS získat slibem 170 tisíc nových pracovních míst. Předvolební kampaň strana zahájila tím, že zveřejnila své návrhy na snížení nezaměstnanosti. Nabízí roční slevu na sociálním pojištění pro firmy, které vytvoří nová místa pro nezaměstnané, absolventy či rodiče po skončení rodičovské. O podporu by naopak nepřišli nezaměstnaní, kteří začnou podnikat.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

barbu do

To jo, hehe ...

http://archiv.ods.cz/volby/weby/2006/program-1.php

0/0
31.3.2010 11:53

bcda3210

k tomu je potřeba taky zajistit mzdu

vydat zákon o výši mzdy třeba zedník 20tis čistého, prodavačka 18tis čistého atd. Ať je za co žít protože potom je lepší brát podporu z pracáku a k tomu makat bez smlouvy.

0/0
31.3.2010 11:50

_-1-_

Nová pracovní místa slibuje ODS, ČSSD, KDU-ČSL ...

... jenom mi není jasné, proč ta nová pracovní místa chtějí politici vytvořit až po volbách. Kdyby je vytvořili už teď, tak by si u voličů šplhli a určitě by volby vyhráli.

0/0
20.3.2010 22:23

traktorista operator

Re: Nová pracovní místa slibuje ODS, ČSSD, KDU-ČSL ...

tez marne cekam na politika, ktery by rekl- vytvoril jsem neco, volte me! ;-D

0/0
20.3.2010 22:28

_-1-_

Vytvořit nové pracovní místo je velice jednoduché

.... mnohem těžší je ho udržet tím, že se budou úspěšně prodávat vytvořené produkty

0/0
20.3.2010 22:19

Casparus

Vzkaz panu Topolánkovi

Myšlenka, že nezaměstnaní by se měli naučit podnikat, není sama o sobě špatná. Háček ale vidím v tom, jak to udělat, aby to fungovalo, jinak řečeno, abych byl schopen uživit se sám jako podnikatel. Dosud jsem vždy pracoval jako zaměstnanec. V okamžiku, kdy bych chtěl začít podnikat, musím začít platit zálohy na sociální a zdravotní pojištění a to bez jakékoliv vyhlídky na úspěch. Bez zkušeností je to velmi těžké. Navíc nemám-li vstupní kapitál, tak nemůžu ani začít. Takže je to bludný kruh. Chci začít podnikat. Ale k tomu potřebuji vstupní kapitál. Kde ho vzít? Banky mi těžko půjčí, když nemám čím ručit. Takže podnikat asi nemůžu a musím se nechat někým zaměstnat. Těžko mě někdo zaměstná, když nemá zakázky. Tak musím podnikat... a kruh se uzavírá.

0/0
20.3.2010 21:06

godays

kdo ještě může slibům ODS a ČSSD věřit..????

:-)EU

0/0
20.3.2010 8:16

mamcaRBK

ODS slibuje nová pracovní místa

Zajímalo by mě, KDE chce ta pracovní místa vzít. Jestliže by je měli zřídit větší zaměstnavatelé, tak  to by museli dostat větší úlevu, než je pár korun na slevu na pojistném. Když rozdělím jeden plný úvazek na dva, musím vést evidenci pro dva zaměstnance, a to stojí peníze, takže nula od nuly pošla.  Menší zaměstnavatelé již nyní šetří kde se dá - kde kdo pracuje na ŽL, na DPP nebo  na měsíční pracovní smlouvy.

Pokud nebudou zakázky, je všechno marné. Vidím to kolem sebe. Pracuji jako účetní pro

živnostníky.Řemeslníci nemají práci, protože lidé nemají peníze a nemají peníze, protože nemají práci. A protože neví, kdy budou mít práci, šetří i to málo, co mají. Obchody nemají tržbu, restaurace také ne - kde chce ODS dělat nová pracovní místa?  Jestliže to vědí, ať s tím přijdou hned, pokud mají pravdu a poradí si s tím, bude je volit každý, kdo má ruce a nohy. Takhle v tom můžu vidět zase jen hospodské holedbání - já,já,já a kdo je víc,  nebo jak to pánové vidí.....

0/0
19.3.2010 11:40

milion for ever

Re: ODS slibuje nová pracovní místa

ODS nebude ta místa zřizovat a platit ale vytvoří takové podmínky aby firmy mohli lidi jednoduše nabírat a aby se snižily náklady na zaměstnance

0/0
19.3.2010 11:42

vokroj

Re: ODS slibuje nová pracovní místa

to je absurdní, nic takového ODS nikdy nedělali a vůbec už se o zaměstnance nijak nestarali

0/0
20.3.2010 8:09

hasmen 01

Tak nevím... vymyslí někdy ODS taky něco sama?

http://www.novinky.cz/domaci/195113-ods-paroduje-cssd-obstarozni-oranzovou-sanitkou.html

0/0
18.3.2010 12:30

milion for ever

Re: Tak nevím... vymyslí někdy ODS taky něco sama?

ale tohle vymyslela ODS sama ;-D

0/0
19.3.2010 11:42

liskaliduska

Re: Tak nevím... vymyslí někdy ODS taky něco sama?

tak ať už to ODS konečně uplatní te světoborný objev.Já chci pracovat!!!!!!Chci si peníze vydělat prací,ne čekat na almužnu od státu!!!!!!

0/0
22.3.2010 10:03

Pravdavítězí

Jako námět pro film špatné

Václav Dobrák A Marie Slušná(tragikomedie o čtyřech obrazech)

V hlavních rolích: Václav Dobrák – Mirek Falešný Topol, Marie Slušná – Lucie Svatá, Další osoby vystupující v tomto kuse:Pavel Neúplatný, Ivan Čestný-„Íčko“, Marek Chytrý, trojice Petrů (prosím, nezaměňovat za Lotrů)-Starostlivý, Hejtmánek a Tlučhuba.Nepřehlédnutelní jsou komici „Velkej a Malej“ doplňovaní Markem Kapsou. Jako host je férii přítomen i Mirek Padák a z hlubin historie se vynořivší nízký šlechtic odkudsi z Vysočiny.V tomto pohádkovém díle se skrytě i nepokrytě bojuje proti loupeživému rytíři Řimbabovi zosobněným Jirkou Buldozerem a jeho družině zvané „Socky“.Sbor zde představuje celá ODS doplněná aplaudujícím Modrým týmem.Autorství je přisuzováno režisérovi a zároveň jednomu z hlavních protagonistů Ivanovi Čestnému-„Íčku“.Dík patří sponzorům-následovníkům legendárních Singhy a Bácze .Předběžný odsudek si udělá každý sám, dle zkušeností s osobami hlavních představitelů děje.Derniéra je 28.-29.května 2010.

0/0
18.3.2010 12:25

Pravdavítězí

To se nasmějeme...

Václav Dobrák A Marie Slušná(tragikomedie o čtyřech obrazech)

V hlavních rolích: Václav Dobrák – Mirek Falešný Topol, Marie Slušná – Lucie Svatá, Další osoby vystupující v tomto kuse:Pavel Neúplatný, Ivan Čestný-„Íčko“, Marek Chytrý, trojice Petrů (prosím, nezaměňovat za Lotrů)-Starostlivý, Hejtmánek a Tlučhuba.Nepřehlédnutelní jsou komici „Velkej a Malej“ doplňovaní Markem Kapsou). Jako host je férii přítomen i Mirek Padák a z hlubin historie se vynořivší nízký šlechtic odkudsi z Vysočiny.V tomto pohádkovém díle se skrytě i nepokrytě bojuje proti loupeživému rytíři Řimbabovi zosobněným Jirkou Buldozerem a jeho družině zvané „Socky“.Sbor zde představuje celá ODS doplněná aplaudujícím Modrým týmem.Autorství je přisuzováno režisérovi a zároveň jednomu z hlavních protagonistů Ivanovi Čestnému-„Íčku“.Dík patří sponzorům-následovníkům legendárních Singhy a Bácze.Předběžný odsudek si udělá každý sám, dle zkušeností s osobami hlavních představitelů děje.Derniéra je 28.-29.května 2010.

0/0
18.3.2010 11:31

rene1879

To už tu přece bylo a bylo to na *****

Peníze vyplácené firmám za nová pracovní místa -to už tu přece bylo!! Vedlo to jen k neskutečným podvodům. Firmy a zaměstnanci se dělili o státní příspěvky za imaginární pracovní místa. Zaměstnanec do podniku často vůbec nechodil. To se přece nedá uhlídat. Je to jeden z těch nesmyslných státních zásahů proti krizi, o kterých mluvil Klaus. A také jeden z mnoha nápadů ODS, které vedly jen k podvodům a plýtvání státními penězi. Doufám, že si pravicoví voliči konečně vyberou jinou pravicovou stranu. ODS neznamená totiž ani pravici ani levici, ale absolutní neschopnost a odtrženost od života...

0/0
18.3.2010 8:33

vokroj

Topolánek?

Ten už toho nakecal .... je to k smíchu

0/0
18.3.2010 8:21

Tomáš16

Předvolební lži

170 tisíc nových pracovních míst je zrovna takový kec jako Škromachovy důchody. Navíc další změny - jako opakovat pracovní poměr na dobu určitou do nekonečna a nebo pronájem vlastních pracovníků jinému zaměstanavateli bez jejich souhlasu ?? To jako když bude málo pacientů, tak půjdou sestry z nemocnice pracovat do fabriky?:-P

0/0
18.3.2010 7:12

Profík

sliby - chyby

A pak že modří bolševici nejsou populisti.

0/0
18.3.2010 2:36

lidya

Kudy vede cesticka?

Myslim, ze by vypoved potrebovala nase vlada, senat i poslanci.Normalni clovek si nedovoli neprijit do prace a neomluvit se jeste ten den. Nasi zakonodarci to delaji bezne.Mam pocit, ze nase skvele  posametove vlady nic nedokazaly, rozprodat co jeste fungovalo a vydelavalo a ted se snazi  strkat hlavu do pisku a hledat chybu jinde.Neni to jen celosvetova krize, ale je to o jednoduchych poctech.nemuzu prece brat statisice za praci, ktera nic neprinesla - oni je berou.Dokazou se akorat krasne titulovat a hadat.Nove volby nic neprinesou, jen se presypou penizky do kapes dalsich znamych-znamych jen o trochu mladsich.:-(

0/0
17.3.2010 20:13

brnl

Copak nějaká pracovní místa

to daleko větší srdcová esa vytáhla Topolánkova ministryně školství, prý více zaostalých romských dětí z pomocných škol do škol normálních a prý i romštinu by tam měli začít vyučovat. Takovéhle zcela úúúúžasné nápady to určitě sebere Paroubkovi vítr z plachet a Kopicové zajistí několik Nobelových cen. :-)

 

0/0
17.3.2010 20:10

Evzen Huml

Re: Copak nějaká pracovní místa

Není nad to se naučit nadávat po jejich ;-D

0/0
17.3.2010 20:27

Vlasta Fišerová

Drzost a lež na jedné minci ODS.

Tahle parta svou činností  zatím lidi o práci připravovala a teď by jim měl někdo věřit, že  pro cca 170.000  lidí  zřídí  pracovní místa. Tenhle asociální spolek není  pro lidi  (kteří  nepatří mezi  zámožné podnikatele, lobisty s pochybnou pověstí a  své kamarády) schopen udělat vůbec nic pozitivního, jen  je  dále ožebračovat. To tito politici ostatně prokázali za dobu svého "vládnutí" a i nyní to národu předvádějí v poslaneckých  a senátorských lavicích . Majetky těchto "lidumilů", které nebývale vzrostly za dobu, kdy vykonávají politické a poslanecké funkce  dostatečně dokumentují  s kým to vlastně myslí dobře. Není to o závisti obyčejných občanů, ale o poctivosti  těchto politiků.  Pana Paroubka  opravdu nemusím, ale on není ve straně  jediný, stejně jako jediná  levicová není strana, kterou řídí.

0/0
17.3.2010 20:07

kosovo.je.srbsko

Re: Drzost a lež na jedné minci ODS.

presne kvuli takovejm, jako jste vy, nemam rad chudy lidi.

0/0
17.3.2010 20:12

zoufalec1

Re: Drzost a lež na jedné minci ODS.

naštěstí na tom, co vy máte rád příliš nezáleží.

0/0
17.3.2010 20:18

rene1879

Re: Drzost a lež na jedné minci ODS.

V Holandsku je mezi bezdomovci oceněná nejúspěšnější podnikatelka. Takže nic není "na věčné časy". Tobě takový pád přeju z celého srdce. ..

0/0
18.3.2010 8:36

. . .

Re: Drzost a lež na jedné minci ODS.

Přítel Paroubek rozhodně není jediný, takových jako on a ještě vychytralejších je v ČSSD plno R^

0/0
17.3.2010 21:28

nejlepsi 111

O proti tem pravicovym teroristum byli komunisti

deti, ktere si hrajou na schovavanou.

0/0
17.3.2010 19:46

tenisovejloket

nová pracovní místa

to se netáhlům líbit nebude:-)

0/0
17.3.2010 18:58

zlomená lopata

Re: nová pracovní místa

Pozor! Hrozba pracovních míst může přihnat voliče ČSSD(b) !

0/0
17.3.2010 21:01

socka 40

Potřebuji

50tis do začátku na podnikání.Banky mi nepůjčí.;-D

0/0
17.3.2010 18:48

mpes3

Re: Potřebuji

máš i jiné možnosti - např. půjčit si v rodině. Nebo je tu providental, jestli to umíš splatit rychle...

0/0
17.3.2010 18:51

socka 40

Re: Potřebuji

Dík provident to snad ne jednou jsem si od nich půjčil 5tis a za 3měsíce jsem vrátil 7tis.Rodina je chudá.Mě dluží již dva zaměstnavatelé mám to od soudu,ale oni jsou v bankrotu a tak mám smůlu vezu se s nimi ,ale s horšími následky.Rv

0/0
17.3.2010 18:56

atlant

Re: Potřebuji

zažádej si na pracáku a pokud jsi nezaměstnaný, na začátek podnikání ti dají až 100 000 a musíš 2 roky podnikatR^

0/0
20.3.2010 8:28

Ten, který tančí s Dvořákem

Jediné místo, kde může politická strana slíbit zaměstnání s

garancí, je ve státní správě. Jinde je to jen mlácení prázdné slámy, soukromý sektor bere zaměstnance podle potřeby a ne podle přání pana Topolánka. Takže se nám Mirek snaží navýšit počet darmožroutů v kancelářích?:-P

0/0
17.3.2010 18:33

mpes3

Re: Jediné místo, kde může politická strana slíbit zaměstnání s

to je Paroubkova vize - nepropouštět a přitom zeštíhlet státní aparát. Perpetum mobile....

Topolánek neříká nic, co bys chtěl slyšet:

- kapitalista může zaměstnat další lidi a nebude ho to stát na daních tolik, co ho stojí současný zaměstnanec teď (kdo zaměstnává lidi, ví o čem je řeč)

- netáhlo na pracáku může začít podnikat a přitom mu bude usnadněn začátek - bude brát ještě pár měsíců podporu (kdo někdy začínal podnikat, ví o čem je řeč - mít jistotu že prvních pár měsíců budeš brát peníze je do začátku podnikání super! )

V obou případech jde o to, že Topolánek MOTIVUJE k zaměstnanosti.

0/0
17.3.2010 18:43

thx

Re: Jediné místo, kde může politická strana slíbit zaměstnání s

Na jedno volné pracovní místo připadá průměrně 18 zájemců, místy až 55 zájemců. Jak tedy může topl motivovat těch 17?

Přemyšlíte vůbec někdy, nebo jenom nekritickykonzumjete kdejakou DOSáckou blbinu?

0/0
17.3.2010 19:31

kosovo.je.srbsko

Re: Jediné místo, kde může politická strana slíbit zaměstnání s

na jedno misto nepripada 18 zajemcu, ale 18 lidi na podpore. Chapete ten rozdil, nebo jen nekriticky papouskujete netahla?

0/0
17.3.2010 19:41

kladivar3

170 tisíc nových pracovních míst? a to jako kde?

tohle si v soucasny dobe nedovoli rict/slibit zadnej zapadni politik ale rotnej Topolanek vi jak nato. ;-D;-D;-D

0/0
17.3.2010 18:29

swiss111

V MHD nikoho nepostet sednout, je to pomsta za

to, ze volili zase soudruhy.

0/0
17.3.2010 18:22

kosovo.je.srbsko

Re: V MHD nikoho nepostet sednout, je to pomsta za

ty jsi ale hrdina! Uz jsi na to zalozil skupinu na facebooku?

0/0
17.3.2010 18:24

mpes3

Re: V MHD nikoho nepostet sednout, je to pomsta za

sám tam máš účet a tady děláš vlny ;-D;-D;-D

0/0
17.3.2010 18:43

Bouše

Se Zemanovci v koalici to myslí Topolánek vážně?

To snad ne. Rv

0/0
17.3.2010 18:12

H0PE

No

hlavně aby tolik lidí chtělo pracovat.

0/0
17.3.2010 17:57

zoufalec1

nic nezmohou

otázkou zcela zásadního významu je, zda práce je nebo není. Vzhledem k tomu, že naše země je téměř úplně závislá na vývozu nemůže o práci v zemi rozhodovat jakákoliv politická strana. Ať levá nebo pravá. Vše se bude odvíjet od toho, jak se bude měnit ekonomika USA, Německa a ostatních velmocí. To si vážení voliči uvědomte a podle toho posuzujte nabídky politických stran. Opravdu téměř nic v tomto smyslu neovlivní, je to jen boj o jejich korýtka.

0/0
17.3.2010 17:54

kukk.vykuk

Re: nic nezmohou

R^

0/0
17.3.2010 18:07

mpes3

Re: nic nezmohou

peníze se ještě pořád válejí na ulici, jde jenom o to se pro ně shýbnout.

0/0
17.3.2010 18:31

kosovo.je.srbsko

Re: nic nezmohou

presne tak, staci si treba zahrat za mega socany na vitezstvi ve volbach, i v tech par desetinach co to je vypsany to da statisice.

0/0
17.3.2010 18:33

Smetac

Re: nic nezmohou

No vzhledem k tomu, ze nemecko predhonime, tak oni budou tancovat my piskat.

0/0
17.3.2010 18:55

zoufalec1

Re: nic nezmohou

měl jste na mysli, že budeme "pískat kudlu?"

0/0
17.3.2010 20:20

Najdete na iDNES.cz