Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Klaus: Polisabonská EU je v nejvážnější krizi své historie

Evropská unie se po přijetí Lisabonské smlouvy ocitla v nejvážnější krizi své historie, myslí si prezident Václav Klaus. Podle něj je nyní znovu vážně ohrožena občanská a ekonomická svoboda. Hlava státu to vzkázala v písemné zdravici delegátům dnešního sněmu neparlamentní Strany svobodných občanů, k níž má svými názory blízko.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

wallster

co si myslí klaus

je mi totálně šumák... to už je mi milejší článek že v číně na přechodu přejeli slepici

0/0
5.6.2010 2:25

Gardnes

Pravicová nejednotnost

SSO svými motivy vzniku je klasickým důkazem, že pravice nemá šanci svojí nejednotností čelit levicové frontě. Na každý dílčí aspekt politiky se pravice štěpí, zakládá na detailech nové strany, které oslabují pravicové ambice. Pokud vznikne různý názor, jako třeba v případsě SSO kolem LS, vyrojí se stoupenci hájící svůj názor až za hrob, až k rozbití silné zavedené pravicové strany. Také kdysi hlavní ideolog Klaus sjednocoval pravicově smýšlející na podkladě boje s levicovými názory, aby v poslední době tuto svoji prioritu opustil a nahradil kritikou LS. To vedlo k současné stagnaci ODS, přes jisté mediální chyby byl fiktivním strůjcem poklesu preferencí Topolánek, že prosadil schválení LS, přitom i největší odpůrce LS V.K. by v jeho pozici nepostupoval jinak a naskonec LS také schválil. Protože levicoví stoupenci na žádných detailech v podobě stanovisek k reformám atd.nebazírují, sjednocuje je jen odpor ke vzdělanější a úspěšnější populaci budou mít zelenou na delší dobu..

0/0
15.3.2010 9:33

B.D.S

Re: Pravicová nejednotnost

VK jako prezident těžko může setrvávat na pozici pravicového ideologa jako sjednotitel boje s levicovými názory, jeho přirozeným partnerem je EU, ke kterému zaujal známé stanovisko. Naopak si myslím, že jako předseda politické strany by uplatňoval svůj postoj mnohem razantněji, než Topolánek, ale jde o spekulaci, stejně jako ve vašem názoru. Štěpení pravice jste popsal způli přesně, pokles preferencí ODS má ale těžiště jinde, než v podpoře LS či obecně evropské integraci. Bohužel toto téma je příliš subtilní i pro pravicové voliče.. ODS selhává ve formulaci svých jasných postojů a její celkový posun do středu, ponejvíce způsobený koaličními kompromisy a následné vyprázdnění její pozice vpravo se na tříštění pravice podílel jako příčina stejně, jako vámi popsané tematické tříštění, např. i SSO, která vedle složitě formulovaného snížení role státu postaví 160 km/h na dálnici, což jako symbol svobody nefunguje a jako téma je o pět pater níž, než role státu. A mezi tím nic..

0/0
15.3.2010 10:18

informace

EU je byrokracie k ovládání ostatních

Dnešní podoba EU je netransparentní umělý byrokratický útvar, který nic neprodukuje, jen spotřebovává, absorbuje v sobě nenávratně politiky, kteří už se stali nevolitelní ve své zemi a díky vzdálenosti od vlasti se stanou i tížeji postižitelní za své účasti v různých domácích kauzách. Uplynuly teprve dva měsíce od započetí platnosti Lisabonské smlouvy a už se bude jednat jen ve dvou, maximálně ve třech, národních jazycích.

Americký prezident pobírá v přepočtu roční plat ve výši 7,4 mil Kč.

Ten v EU prezident, je jen jmenovaný a  má roční plat v přepočtu ve výši 8,1 mil. K tomu na cestování a jiné výdaje je v rozpočtu jeho úřadu vyhrazeno 39 mil. Kč (což je cca 107 tis. na JEDEN den).  Rv

0/0
14.3.2010 11:42

petacx

Vím, že jste v ČT zvyklí mluvit o Klausovi blbě

Jakl se pustil do Moravce: Vím, že jste v ČT zvyklí mluvit o Klausovi blbě

http://zpravy.idnes.cz/jakl-se-pustil-do-moravce-vim-ze-jste-v-ct-zvykli-mluvit-o-klausovi-blbe-13x-/domaci.asp?c=A091011_152335_domaci_adb

Jakl je borec R^

0/0
14.3.2010 19:50

Homer.Simpson

Klaus v krizi - to chápu

V největší krizi je Klaus. Za tři roky jde od válu a už má panickou hrůzu, co bude dělat, když nic neumí.;-D

0/0
14.3.2010 11:38

vena65

Re: Klaus v krizi - to chápu

Myslím, že za tři roky budete mít panickou hrůzu z toho, až nás bude řídit MMF a nebude na důchody a soc. dávky.

0/0
14.3.2010 11:48

BobPigeon

Re: Klaus v krizi - to chápu

Myslím, že pokud byste uměl a znal alespoň z půlky to, co Klaus, mohl byste si gratulovat. Tím se ho nezastávám, jen konstatuji a vyjadřuji uznání a respekt. Jeho dřívější prohlášení a postoje se nyní naplňují - viz. třeba Řecko a v podstatě neřešitelný problém pro EU. Doplatíme teď na to všichni, že?

0/0
29.4.2010 12:04

zberanek

VV

Do EU jsem SSO volil, ale Mach mne zklamal. Nedokázal SSO prosadit v mediích a povědomí veřejnosti, strana nemá šanci se dostat do PS. Budu teda volit VV.

0/0
14.3.2010 9:44

Boulala

Re: VV

VV je strana která řekla, že bude respektovat jakéhokoliv vítěze voleb. To považujete za hodnou alternativu SSO. Tedy vyhrají-li ČSSD, budou je respektovat ačkoliv bude v PS jinak možné sestavit pravicovou vládu. To je podle vás normální přístup? Nedej bože, aby tolerovali možnou vládu složenou z komunistů..... Kam jsme to proboha dospěli.... Za 20 let demokracie, se vracíme do historie ke komunismu a i relativně pravicoví voliči, jsou tak zaslepení nenávistí vůči parlamentí pravici, že neví co volbou těchto stran umožňují.

0/0
14.3.2010 11:36

vena65

Re: VV

Chtít po straně po třech měsících činnosti nějaký výrazný úspěch? Nemáte trochu přehnaná očekávání? Nejde o to, dostat se za každou cenu do PS. Jde o to ukázat alternativu k současnému politickému marasmu. Stát si za svým a neměnit svá prohlášení podle aktuálních preferencí.

0/0
14.3.2010 11:46

bobomyl

Stařík na hradě

se neustále obává o svobodu.Ale vždyť neustále svobodně křižuje svět za peníze daňových poplatníků a naprosto svobodně šíří své theze.Jeho výlet do Latinské Ameriky přišel daňové poplatníky prý na 7,5 miliónu.Krize,nekrize..Je ovšem pravdou že jsme si mohli v deníku Právo přečíst jeho zápisky z cesty.Dozvěděli jsme se samé překvapující věci jako že tam žijou Indiáni,je tam dost horko a v Amazonce že je hodně vody..

0/0
14.3.2010 6:47

jarda

Re: Stařík na hradě

Od něj :-( se nedá nic jiného očekávat,pane"bobomyl".  I do toho důchodu odejde bez "suverenity" a s krizí,na které má svůj velký podíl. Rocker Jakl odejde s ním, doufám. [>-]EU[>-]R^

0/0
14.3.2010 9:47

Boulala

Re: Stařík na hradě

Neobviňuj, argumentuj.......

0/0
14.3.2010 11:38

ODSakEda

Re: Stařík na hradě

Víte proč i indiáni měli radu starších ze staříků, kterými tak pohrdáte, neb mladí ještě nemaj v kulách životní zkušenosti a kdejakej fanatickej klomatolog je postraší a nechá vybudovat i na horách noemovu archu... A zakáže jim topit obnovitelným zdrojem - pálit i dřevo! U nás v obci už tento absurdní zákaz vydali vyhláškou, čili prakticky ani nemohu děckám opíkat buřty na ohni. Přitom dle mě ohen patří k člověku od pradávna a i z velkých lesních požárů ekosystém spíše těžil než že by byl přítěží!;-D

To ale vy mladí nemůžete ještě pochopit, já se vysmívám spíše mladým nezkušným naivkům a naopak staříky obdivuji a vzhlížím k nim! ;-)

0/0
14.3.2010 11:47

vena65

Re: Stařík na hradě

Čas ukáže, že Klaus i ve své údajné ješitnosti je tím nejlepším prezidentem¨, jakého mohla nynější "elita" zvolit. Až k tomu dojde, tak nynější kritici budou zase psát: Vidíte, já to vždycky říkal.

Mně by docela zajímala ta vyhláška. Jakým zákonem je podložena?

0/0
14.3.2010 11:54

Boulala

Re: Stařík na hradě

Jak hloupé.... Mezinárodní diplomatické cesty jsou běžnou praktikou všech prezidentů na celém světě, ale náš to dělat nesmí, protože bobomylovi se to nelíbí. Jen 3 Paroubkovi billboardy stojí v kampani ČSSD více než tato návštěva. Svobodné cestování a šíření věcně podložených názorů by mělo být trestné, viď? Njn, zpět do pravěku.... Cestou zpátky si projdeme komunismem, fašismem a možná i křížovými výpravami. Rv

0/0
14.3.2010 11:49

josefl

SSO ví jak

Pokud jste si někdo přečetl politický program Strany svobodných občanů, tak se domnívám, že s ním budete souhlasit. To že média nedávají SSO prostor je další věc, SSO zřejmě nikomu nic neslibuje. Po účasti na několika přednáškách p. Petra Macha je mi jasné, že jako jediný z našich politiků ví jak z krize. SSO jako jediná strana, navrhuje konkrétní řešení bez zvyšování státního dluhu. Pokud se necháváte oblbnout paroubkovinymi typu snížíme zadlužování (pozor! ne zadlužení) tak to znamená že dluh bude stále stejný, nic se nesníží. Pokud dáte hlas ktrékoliv ze stran, tak ta za váš hlas dostane 100 Kč a to z vašich daní. K tomu vás ročně  min. připraví o dalších pár tisíc. Proto volte ty, kteří vědí jak na to a chtějí to udělyt. A těm profláknutým tvářím nevěřte, měli na zlepšení min. 10 let, nic nezlepšili. Podívete se na stránku www.svobodni.cz a budete vědět koho volit.

0/0
13.3.2010 22:25

Boulala

Re: SSO ví jak

Mach totiž není pouze politik, ale hlavně ekonom na té nejvyšší úrovni. Pokud by měli preference před volbami 7,5% volím je, pokud ne musím volit ODS jinak riskuji ztrátu hlasu mimoparlamentní straně a umožnění vlády ČSSD.

0/0
13.3.2010 22:47

josefl

Re: SSO ví jak

To přeci není pravda, přečtěte si volební zákon. A nezapomeňte, že chci-li něčeho dosáhnout, pak nejprve se o to musím pokusit. Zkuste jim věřit.

0/0
13.3.2010 22:59

Boulala

Re: SSO ví jak

Pokoušet se můžu ve chvíli, kdy budu vědět, že se ta strana reálně dostane do parlamentu. Můžu se také pokoušet ve chvíli, kdy hlas neparlamentní straně neumožní vládu takové straně jako je ČSSD za takového stavu ekonomiky, jaký je. Bohužel, obě varianty jsou nepravděpodobné. Pokud volební zákon říká něco, co mou teorii vylučuje, prosím uveďte to. Rád bych je volil, ale logicky nemohu.....

0/0
13.3.2010 23:10

josefl

Re: SSO ví jak

Pokud svůj hlas dáte straně, která se nedostane do parlamentu, tak jej přeci nedostane Paroubek. Počet mandátů ČSSD to zvýší stejně jako počet mandátů ODS, protože konečný počet poslanců je stejný. Jak jinak chcete dosta SSO do parlamentu, než tím, že ji budete volit? Nebo chcete stav jaký je nyní? to přece pak vůbec nemusíte jít k volbám.

0/0
13.3.2010 23:18

Boulala

Re: SSO ví jak

Netvrdím, že tím dám hlas Paroubkovi, ale ODS (potažmo TOP09) o ten hlas oberu.... Tím zvýším poměr hlasů ČSSD vůči pravici. SSO budu volit jen tehdy, budou-li preference napovídat, že je jasná její účast v parlamentu. Pokud se mě někdo v průzkumu zeptá, koho budu volit , řeknu SSO. Nechci stav, který je horší a ten s ČSSD přijde rozhodně. SSO má vůči parlamentní pravici jasnější plán na to jak vyřešit krizi, nicméně směr je stejný, proto ji nemohu za takovou cenu, jako je propad hlasu, upřednostnit.

0/0
13.3.2010 23:31

jorbl

Re: SSO ví jak

A ceho se konkretne bojite?

Spousta lidi neustale voli proti, mensi zlo atd, a kam jsme dospeli:v cele dvou nejvetsich stran jsou labilni zbabeli hysterky, korupce kvete, lidi neveri ze muzou neco zmenit... To je vysledek "prace" volicu.

0/0
14.3.2010 0:47

Boulala

Re: SSO ví jak

Čeho se bojím konkrétně, je snad z předešlých textů jasné. Ještě tedy jednou, bojím se vlády ČSSD a komunistů..... Bojím se, že s narůstáním dluhu můžeme padnout zpět do velké krize i na úroveň Řecka a možná úplně krachnout. Ano výsledek práce voličů to je, ale výsledkem toho, že budu volit neparlamentní stranu V SOUČASNÉ EKONOMICKÉ SITUACI dospěju k umožnění vlády toho nejhoršího možného. Jestli tím malá strana získá finance na kampaň do voleb za 4 roky už také může být dost možná úplně jedno. Pokud se k moci dostane ČSSD za 2 roky se nám dost možná začne hroutit celý systém veřejných financí........... Pokud si mám tedy vybrat, nemůžu jinak než volit strany parlamentní...... V jiné situaci budiž, tentokrát jsou ale voliči zahnáni do kouta a logicky nemají na výběr...

0/0
14.3.2010 12:08

vena65

Re: SSO ví jak

Opět pohádka o ztraceném hlasu. Díky ní jsou u moci pořád ti samí. Copak to nevidíte?

0/0
14.3.2010 11:57

Boulala

Re: SSO ví jak

Není to pohádka, ale faktické konstatování stavu věcí...... Vidím, že jsou u moci ti samí...... bohužel ale není situace na hrdinství. Teď prostě ne. Za 4 roky o tom můžeme znova uvažovat, podle situace, teď je to ale bezduché gesto bez efektu.... výsledkem je toti ČSSD a komunisti.

0/0
14.3.2010 12:14

jarda

KRIZE A KLAUS.

Nejvážnější krizí EU byl a je Klaus. Nejen pro 27 států EU. :-(Rv

0/0
13.3.2010 20:59

1.lennon

Re: KRIZE A KLAUS.

R^

0/0
13.3.2010 21:27

Boulala

Re: KRIZE A KLAUS.

Prázdná jednoduchá efektní hesla pro jednoduché lidi..... Kdyby to alespoň zdánlivě byla pravda, jenže Klaus jen upozorňuje. Není ten, kdo ze své funkce může věci řešit nebo zásadně ovlivnit.

0/0
13.3.2010 21:51

gekon78

Re: KRIZE A KLAUS.

když měl naposled něco řešit, tak zemi přivedl na pokraj ekonomického kolapsu. Děkuji, nikdy více

0/0
13.3.2010 21:53

Boulala

Re: KRIZE A KLAUS.

Hm, jak říkám bezduchá neopodstatněná hesla........... Koho volíte? Podle hesel bych řekl ČSSD nebo komunisty. Abych řekl pravdu, dnes už mi přijdou na prázdná hesla horší ČSSD než komunisti. Oranžová tedy vyhrává, že?:-)

0/0
13.3.2010 22:02

gekon78

Re: KRIZE A KLAUS.

Paroubka považuju hned po Klausovi za druhého nejhoršího démona v zemi. Já spíš patřím k těm, kteří nemají koho volit. Pokud už bych si našel ten čas, abych šel k volbám (jakože nenajdu), tak bych volil asi nějakou neparlamentní stranu.

0/0
13.3.2010 22:05

Boulala

Re: KRIZE A KLAUS.

Bod pro vás, částečně souhlasím, bohužel ale logicky musím volit menší zlo nebo vyhraje to větší........ S Klausem se ale mýlíte, pouze vás pohoršuje, že nejde jako ovce s davem toho rádoby civilizovaného světa. Argumenty jsou ale to, co by vás mělo přesvědčovat, ne jen hesla a osočování. Klause jsem o jeho odpůrcích nikdy neslyšel mluvit takovým způsobem jako oni o něm a to nepohlížím na srovnání úrovně vzdělání a věku viz. např. pan Liška...

0/0
13.3.2010 22:18

gekon78

Re: KRIZE A KLAUS.

Mně na Klausovi vůbec nevadí, že nejde s davem. Já sám taky nejdu s davem a jsem vysoký individualista. Mně na něm vadí jeho ego

0/0
13.3.2010 22:24

josefl

Re: KRIZE A KLAUS.

A což takhle zkusit volit Stranu svobodných občanů?

0/0
13.3.2010 22:37

Boulala

Re: KRIZE A KLAUS.

SSO je nejlepší strana, pokud se ale nedostane do parlamentu, je to vyhozený hlas.

0/0
13.3.2010 22:39

eAA00

Re: KRIZE A KLAUS.

Není, při určitém zisku procent dosáhne na státní příspěvek a příští volby to může být lepší. Ale já vím, jen teoretizuji. když EU dokázala podplatit celé Irsko, aby hlasovalo povinně napodruhé, jak potřebuje Komise, tak nějaká SSO, potažmo Klaus budou jistě problémy opravdu dílčí...:-/

0/0
13.3.2010 22:58

josefl

Re: KRIZE A KLAUS.

Tak ten vliv, nevím zda EU, je vidět již dávno. Schválně jsem sledoval zpravodajství kolem této strany. Při demonstracích na podporu irského Ne, byly v TV vždy   rozmazány transparenty s logem a názvem strany, a místo Strana svobodných občanů svolala .....se  ve zprávách objevilo: několik stovek občanů se sešlo ...

0/0
13.3.2010 23:27

hojakar

Re: KRIZE A KLAUS.

Já CSSD nedejboze KSCM nevolim a presto souhlaim ze Klaus a jeho kamaradickove (Kozeny apod) docela dost rozkradli republiku...Klaus vyrok: neznam spinave penize, jeho kuponovka atd. atd, dost stači a ten chlap by měl spíše sedět na Pankráci než na Hradě :(((

0/0
15.3.2010 12:21

B.D.S

Re: KRIZE A KLAUS.

Nic takového neřekl. To jen jednodušší si myslí, že když ze souvětí udělají 3 slova, že se nezmění význam.

0/0
15.3.2010 12:41

josefl

Re: KRIZE A KLAUS.

Osobně si myslím, že největší krizí je neinformovaný volič a hlavně ten volič, který pro 30 kaček nic jiného nevidí.

0/0
13.3.2010 23:01

Tazwoman

Re: KRIZE A KLAUS.

 R^ R^

0/0
14.3.2010 16:52

Léčitel pitomců

Bez ohledu na preference

jinou stranu volit nebudu. Svobodní R^

0/0
13.3.2010 20:51

eAA00

Re: Bez ohledu na preference

Vidím to stejně, už jsem je volil do darmožroutského EUlamentu...;-D

0/0
13.3.2010 21:10

politik,tvůj pán

Re: Bez ohledu na preference

Pro mě osobně asi také jedna z mála volitelných stran.

0/0
13.3.2010 21:17

josefl

Re: Bez ohledu na preference

Také je volím !!!!!

0/0
13.3.2010 22:26

gekon78

-

stát může stimulovat tvorbu krátkodobých postů. Například v době velké deprese v USA byla nezaměstnanost snad 30% a stát vytvářel práci pro lidi třeba tak, že je nechal za nějaký peníz budovat dálnice. Každopádně je to lepší než je nechat na podpoře.

A od ekonoma Klause jsou podobná vyjádření vysoce nesenzitivní vůči těm, kteří jsou třeba bez práce. Chápu že jeho v prezidentském paláci na trůně, když se cpe kaviárem k večeři a píše svou novou knihu a obdivuje sám sebe, na lidi dole nevidí. Ano, krize přejde jako chřipka.

0/0
13.3.2010 20:06

gekon78

Re: -

sorry, to byla odpověď dole pro MiroTM, nějak jsem se přehlídl kam to píšu.

0/0
13.3.2010 20:08

eAA00

Re: -

Toto můžete mlít o několika tisících nenažranců v Bruseli. Současného prezidenta si, prosím, do huby neberte. Děkuji

0/0
13.3.2010 20:31

Najdete na iDNES.cz