Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Personální zemětřesení na dráze: má odborář Dušek v něčem pravdu?

Podle jedněch jde o nábor lidí, kteří o Českých drahách vědí jen to, že ani první třída tu za nic nestojí. Druzí si pochvalují, že mají dráhy konečně schopné finančníky, bez kterých se neobejde žádná velká firma. V jednom má však odborářský boss Jaromír Dušek pravdu. Po příchodu Petra Žaludy se na generálním ředitelství odehrálo personální zemětřesení.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Pyroman Bob

Dost dobrý

Vysoce dotovaný státní podnik, proto si ten klub vyvolených okolo Žaluda nechává zpracovávat výplatu u externi firmy (údajně na zkoušku) . Co je nějaké účetní ČD dotoho  kolik berou šéfové. Ještě by to rozkecala! A člověk aby se štitil jít v expresu i na "malou"!!

0/0
15.3.2010 20:35

Placirka

Pane Šťáhlavský

konečník neni mozek.

0/0
15.3.2010 18:49

PBJ

Stáhlavského výroky

josu vskutku neskutečné. To že někdo dělá v bance z nej ještě žádného odborníka nedělá. Znám mnoho tkzv. bankovních vyšších manažérů a mohu s jistotou prohlásit, že odobornosti moc nepobrali. Jednával jsem s nimi ohledně úvěrů a mohu říct, že jejich znalosti např. z podnikového finančního účetnictví byly žalostné, očůrat je, to by zvládlo malé děcko se základními znalostmi. Získat úvěr přes tyto lidi např. v ˇˇCSOB byla absolutní hračka.

0/0
12.3.2010 17:54

Irish Stout

Šťáhlavskému se zpřeházely v hlavě

šňůry na prádlo: "Když vypíšete výběrové řízení, nemáte jistotu, že se vám přihlásí

kvalitní lidé.... Nemůžeme se chovat

jako státní moloch."  - To je naprosto nestoudné a skandální prohlášení.  Přeloženo do normální řeči to znamená: "Vypsat výběrové řízení je ztráta času a peněz, zvláště když potřebujete do firmy natáhnout své hoše-kámoše".   -  Tak se mi zdá, že ten Dušek má pravdu.

0/0
12.3.2010 12:55

brnl

To je mohamedánské povyku kvůli

obyčejnému vtipu vyřčenému nikoliv v televizním vysílání ale mezi čtyřma očima (to upadlé pero a nebezpečí ze strany okolojdoucích homosexuálů). Můžeme potom někde v hospodě nebo doma říci nějaký takový vtip o policajtech, cikánech, masochistech, fetišistech, exhibicionistech atd.  zřejmě nemůžeme protože podle toho kvikotu to vypadá jak u Mohamedánů po zveřejnění těch karikatur. Tady je ale drobný rozdíl v tom že ten Dušek nic nezveřejnil ten to řekl jenom a jenom mezi čtyřma očima.  

Holt se tihle jinak orientovaní lidé musí smířit s tím že je v přirozenosti normálního člověka vtipkovat na chování které připadá směšné a ten jinak orientovaný sex ten opravdu směšný je.  

0/0
11.3.2010 21:52

vítek z prčice

samozřejmě

Samozřejmě že Dušek má v leččems pravdu. Měl ji ale sdělit jinak.Vedení drah by mělo, místo historické reakce, seznámit veřejnost s transparentností výběrových řízení a obsazování vedoucích funkcí. Nemají se přece čeho bát. Místa obsadili superodborníky, co na tom, že mají nějakou spoilečnou zálibu ... Stává se přece, že se ve větší firmě sejde třeba několik filatelistů. :-)

0/0
11.3.2010 20:11

Boulala

Rada homosexuálům

Ještě bych rád poradil homosexuálům, přestože o to možná nestojí. Kroťte své vášně, protože homofobní prostředí zde vytváří každý, kdo prosazuje pouze jeden názor a neumožňuje se zamyslet nad všemi možnostmi. Tím rozdělujete společnost na dva tábory a nutíte ji si vybrat. Duškův kontroverzní projev by bez vašich reakcí nikdy nezískal takovou medializaci a homofobním by se stal maximálně pro hrstku lidí...... Ne vždy je dobré se řídit citem. Tímto pravidlem se neřídil ani Dušek a následně ani vy. Obě strany tak přispěly do vínku homofobní atmosféry, ať se vám to hodnocení líbí nebo ne.

0/0
11.3.2010 11:48

Boulala

Hysterie z nediplomatičnosti zastřela skutečný problém

Bohužel se mi zdá, že pan Dušek, jehož diplomatická úroveň vyšuměla, upozornil na skutečný problém, ale kvůli nevhodnosti použitých slov se odsunul do neznáma. Jak je to možné? Osobně jezdím Pendolinem téměř každý týden a již delší dobu (ještě před Slamečkou) jsem si všímal chování průvodčích, kteří se často z mého pohledu projevovali jako homosexuálové, přestože pokaždé to byl někdo jiný. Specifikací chování homosexuála považuji nadměrnou jemnost v chování (zženštilost) a použitý tón hlasu. Osobně mi homosexuálové nevadí, jejich orientaci respektuji a myslím, že jejich práva by měla být stejná, ALE NE VĚTŠÍ! Již před Duškem jsem si o prosazování homosexuálů v ČD myslel své. Je tedy správné zavírat oči, pokud dochází k upřednostňování lidí na základě jakékoliv sexuálně orientace? Doplňte si v Duškově výroku za slova homosexuál heterosexuál a představte si, že by se bránil gay proti prosazování heterosexuálů? Podával by na něj někdo žaloby a odsuzovali by ho naše osobnosti? Myslete!!!

0/0
11.3.2010 11:47

doktor.fekete

Radikální odborář

Je to zcela standardní postup. Někomu šlápnete na kuří oko, nebo poukážete na divné manýry a co se stane? Následují "demokratické" represe. Když postiženým dojdou argumenty, sáhnou po trestmím oznámení. Kdyby se p.Dušek mohl spolehnou na to, že bude následovat nepodjaté šetření, mohl by být v klidu. Jenže, bohužel, proti němu stojí kádrové kalibry ve tvaru předsedy vlády a dalších "neobyčejných" lidí, kteří mají dlouhé prsty a významné postavení a vlivné konexe. Tak tady bych asi byl opatrný. Ale stalo se a nezbývá nic jiného, než vyrukovat s důkazy. Minimálně, jestli  Žaluda bere 2 mil/ za měsíc a v  ČD byly vybudovány nové pozice pro homosexuální spolupracovníky s velmi pěkným platem a dalšími skvělými benefity a ČD jsou ve velké ztrátě, tak s s tím se už dá něco dělat. Ale pořád mi vrtá hlavou, proč miláček národa - předseda vlády, místo prověřování, Duškovi vyhrožuje. Panu Duškovi přeji pevné nervy.

0/0
11.3.2010 10:56

brnl

Jo, jo kreativní partička "bankéřů"

z gay klubu, to musí být super management pro takovou firmu jako jsou ČD, zase se ukazuje jasně že nějaké technické university jsou zcela k ničemu, tací kreativní humanističtí "vzdělanci" ti můžou řídit všechno, sice ničemu nerozumí, nic nevyřeší, ale zato dokážou všechno dobře okecat mají cca tak každý 100 sexuálních partnerů minulých i současných takže známosti a tlačenka všude, seženou dotace, výhody na úkor jiných a když si někdo dovolí jenom špitnout jako nějaký bývalý náměstek ministra Žák že někde chybí nějakých 12 mld tak není problém mu začít hrozit likvidací rodiny a následně ho nechat vyrazit z funkce. :-/

0/0
10.3.2010 21:51

Třikrát blokovaný Marík

O co go ?

přitáhl kvalitní managery, sice jsou teplejší , no a co?? Spousta homíků je slavných a něco dokázali !

George Michael, Václav Klaus, Karel Voříšek, Štefan Margita.

Kdo vládne módě?? He ? Je to parta gayů ne heteráků !!!!

A že mají větší platy ...asi si je zaslouží !!!R^

0/0
10.3.2010 21:00

Igor Bezbolestný

Re: O co go ?

Trochu se vám ta jména pomýchala.Zřejmně máte zastrčeno moc hluboko a dráždí vám to nervová zakončení v mozku. Ono je potřeba si přečíst návod i u tak zdánlivě jednoduché věci jako je a...í kolík.  

0/0
10.3.2010 21:21

kontrola_nemocnych

tyhle kliky homo

se rozmahaji skoro ve vsech prazskych firmach, na vsech urovnich. pak to tam je vsude citit lubr. geelem :)

0/0
10.3.2010 20:15

vítek z prčice

Re: tyhle kliky homo

Nejsou tam taky zednáři ? :-)

0/0
11.3.2010 20:14

DATELVELKY

Pravda

Co, když má úplnou pravdu,a jen to nevhodně prezentoval.

0/0
10.3.2010 19:58

kontrola_nemocnych

Re: Pravda

prezentoval to prave naopak velice vhodne, panum nezbyva nez se soudit ze nejsou homo :)

0/0
10.3.2010 20:16

DATELVELKY

Re: Pravda

Jestli jsou homo je mi jedno to je jejich věc.Podstatná je ta možnost nějakých nekalostí.

0/0
10.3.2010 20:35

rugerforever

Je sice pěkné, že se soudruh naváží do vyžírské

gayparty, ale faktem je, že ČD  bylo a je ideální dojnou krávou pro podivné "manažery" , k vedení drah dostačuje slušná známost a nebo správná stranická knížka a odhadlanost krást.

Celý ten krutý bordel by se měl z co nejvyšší části privatizovat, nebo zrušit. Pokud nebude tento odborářsko- komoušsko- žaludo a kdoví co ještě binec  státním podnikem, prolezlým armádou darmožroutý na všech úrovních, často s produktivitou obyvatele rovníku, pak bude ČD jen černou dírou, za jejímž HORIZONTEM UDÁLOSTÍ  budou mizet další a další a další peníze. Budou je vždy vést podivné partičky hochštaplerů a je nakonec jedno, jestli si  příslušníci aktuální partičky navzájem kontrolují obsah spodního prádla, nebo zda se vozí nařetízkáči Kočků na Maťejské.

PROBOHA, PODBNÉ STÁTNÍ PODNIKY jsou takřka vždy vedené "BÍLÝMI KOŇI", kteří dostanou hezké platy a jejich jediným úkolem je danný podnik vydrancovat pro pár šikovných politiků v pozadí......

0/0
10.3.2010 18:03

gekon78

Re: Je sice pěkné, že se soudruh naváží do vyžírské

zjisti si, jakou katastrofou skoncila privatizace drah v GB, trhovy fundamentalisto.

0/0
10.3.2010 18:11

rugerforever

Naivní soudruhu, i kdyby

modří pupíci polovinu kolejí vytrhali a koleje odevzdali do sběru, bylo by to lepší, než ten ráj tasemnic, jakým jsou ČD.

0/0
10.3.2010 18:18

HofMan

Re: Naivní soudruhu, i kdyby

A již je to tu zase. Celkem pěkně zamíříte a pak prásk vedle. Vy se snad těch zjednodušených řešení nezbavíte. A nedej Bože aby Vás někdo podráždil tím, že si dovolí oponovat. Jako nyní s tím Gekonem. To hned vidíte rudě (i když u Vás tomu nevěřím, to bude nejspíše jiná barva), a veškerý úsudek jde k čertu. To již byla pouze invektiva bez jakékoliv logiky. Zkrátka úlet ...

?;-)Rv

0/0
11.3.2010 23:47

Tazwoman

to

 je tedy žu-mpa,bordel prvního řádu !!

0/0
10.3.2010 17:46

lubik.1

Pozoun....

Když se začne mluvit o Žaludově garnituře, vysloví nespokojení zaměstnanci jako první jméno Jana Veverky. Absolventa oboru pozoun na konzervatoři...Na čí pozoun hraje....?! R^;-D

0/0
10.3.2010 17:20

antihnup

Odborář Dušek - the Gay Hunter

0/0
10.3.2010 16:07

136N

Hezké : investice do kvalitních zaměstnanců se vyplatí .

 Jak jsou kvalitní je vidět na výsledcích .8-o

0/0
10.3.2010 15:49

kasikv

odborná kvalifikace?

Když už odhlédneme od toho, zda jsou či nejsou pánové jinak sexuálně orientováni, zaráží mě, že takový odborníci, kteří si "zaslouží" své nadstandardní finanční ohodnocení, nejsou schopni ČD dostat do pořádného zisku, ale naopak pouze vyjednat více peněz od státu. Očividně si tedy nezaslouží nic.Rv

0/0
10.3.2010 15:14

136N

Re: odborná kvalifikace?

R^R^R^

0/0
10.3.2010 15:50

krysodlak pizmovy

cele vedeni CD by melo byt vysetreno FALOPLETYSMOGRAFII

;-O

0/0
10.3.2010 14:51

statečný

Re: cele vedeni CD by melo byt vysetreno FALOPLETYSMOGRAFII

Hmm ty mladý člen modrého týmu hmm za to hrozí vyloučení!!!!!!

0/0
10.3.2010 15:14

Charles Lytton - růžový panter

Karierni postup na reditelstvi CD

musi byt dost '' vydreny '' !!!

0/0
10.3.2010 14:35

caesar_spencer

to bych chtel taky

mit takovou brigadu ;-D a hlavne pak jit rovnou do nejake funkce ;-D

0/0
10.3.2010 14:26

136N

Re: to bych chtel taky

 A máš tu správnou sex orientaci ?;-D

0/0
10.3.2010 15:51

VybornejFilmOtikuRumunskej

Co wrestling kuciii

ten se vam taky libi? tam se taky dopredu domluvej jak to dopadne

0/0
10.3.2010 14:23

sanvean

jeden ze Žaludových kámošů

Ruttner...tenhle týpek v článku zmiňován, byl ještě než začala ta megačistka vyzván, aby prokázal své vzdělání, tvrdil, že je "bakalář umění z Nevady". Diplom nikdy neukázal. Proslavil se hláškou : "není důležité dělat věci správně, je důležité dělat správné věci". To mlel pořád dokola. No a nakonec to vzdal, dostal 24 milionů zlatýho padáka a adie...:-P

0/0
10.3.2010 13:58

nonick

Re: jeden ze Žaludových kámošů

Bakalář umění z Nevady...;-D Já se picnu! ;-D ;-D ;-D

0/0
10.3.2010 14:38

Fumu

Re: jeden ze Žaludových kámošů

Umění mu nevadí;-D

0/0
10.3.2010 15:55

bartos

Nejen teplý mají teplé místečko na drahách

Nejen na GŘ mají privilegia určité skupiny. Stačí si dát následující otázky:

- Proč 20 let po revoluci jsou na důležitých funkcích (náměstci, přednostové, ekonomové atd.) bývalí komunisti?

- Proč si mezi sebou drží jen kamarádíčky ze strany? Proč mladší schopní lidé nemají šanci se dostat na vedoucí funkci jednodušše?

- Že by kamarádíčci ze strany na sebe věděli nějakou špínu z minulosti (možná i současnosti) a tak se drží na důležitých postech stále ti samí troubové?

A dalo by se pokračovat a asi by to bylo na žaludeční potíže, kdyby daňový poplatník věděl, co se ví a kde je ta černá díra financí drah. Ale nikdo nemá odvahu to říct jak pan Dušek. Snad by si i zasloužil titul vlastence, že povstal z těch srabů, co si furt v hospodě a u televize stěžují a navenek se bojí mluvit. Nejen GŘ ale celé dráhy jsou jedno hnízdečko pro vyvolené.

0/0
10.3.2010 13:54

sanvean

reportáž psaná na "oprátce"

takže takhle funguje novinařina pane Bucherte?

http://ekonom.ihned.cz/c1-39876240-kde-se-schazeji-mocni

0/0
10.3.2010 13:54

kolda501

Duška nemám rád ...

..... ale v něčem má pravdu;-D!!

0/0
10.3.2010 13:51

Charles Lytton - růžový panter

BRAVO DUSEK !!!

Ne za formu,ale za odhaleni !!!

0/0
10.3.2010 13:23

nonick

No tak - investigativci z iDNES, co s tím?:

Vox populi - vox dei...

a po skandálním přiznání Šťáhlavského , že ČD nevypisují výběrová řízení protože si zajistí kvalitní management jiným způsobem ;-D - se zjišťuje, že měl Dušek pravdu... a sympatie rázem na jeho straně!

0/0
10.3.2010 13:23

Charles Lytton - růžový panter

Re: No tak - investigativci z iDNES, co s tím?:

Vsak ona s tim Idnes uz neco udela.Treaba napise, ze prispival na konto DS, nebo doma bije zenu, nebo ze pije - tech moznosti je nepreberne !!!!

0/0
10.3.2010 13:26

grospic

Re: No tak - investigativci z iDNES, co s tím?:

tak je to se vším.Když si vzpomenu jak tu psali že k Hušákovi na Menorcu jezdí dozorčí rada v tv to po nich papouškoval Moravec a tak mu dal Hušák lekci že mu může odpřísáhnout že tam nikdy nikdo z dozorčí rady nebyl, protože tam lítali pouze ředitelé a vedoucí různých oddělení a osobní kuchař který je vedený jako obchodak či co. Novináři si prostě nic neověří protože to už je moc práce

0/0
10.3.2010 13:30

on.

Re: No tak - investigativci z iDNES, co s tím?:

obě strany mají máslo na hlavě. Nesympatie k jedné straně, automaticky neznamená sympatii ke straně druhé.

(např. spousta lidí nedokáže pochopit, že kdo nemá rád ČSSD nemusí mít rád i ODS)

0/0
10.3.2010 13:53

nonick

Re: No tak - investigativci z iDNES, co s tím?:

Omyl...máslo na hlavě má jen jedna strana - druhá na to jen nahlas poukázala!

0/0
10.3.2010 14:44

on.

Re: No tak - investigativci z iDNES, co s tím?:

odporáři nejsou zrovna moji idolové.

0/0
10.3.2010 15:01

136N

Re: No tak - investigativci z iDNES, co s tím?:

 Proto nemusí mít Dušek pravdu ?

0/0
10.3.2010 15:55

Dr.Download

???

Nejvíc teď lepí těm odborářům, co ho potopili.

0/0
10.3.2010 13:16

slatin

To ,co Dušek řekl na plná ústa

še šušká po chodbách GŘ ČD . A obyčejní lidé mají těch " odborníků" plné zuby.Jenže se bojí o práci,a tak mlčí.Takže  Dušek řekl jen to, co jiní říkají potajmu.Já bych ho za to nedsoudil.A kvalita manažerů ? Koukněte na vlaky- čistota- přesnost-vybavenost-informovanost.... Kdysi na GŘ  chodili lidé,kteří prošli funkcemi od píky.Dneska na GŘ jsou lidé přímo ze škol,a znám jednoho,který taky patří do  skupiny 4%.Alespoň to říkají o něm kolegyně z kanceláře.Takže jakápak odborná znalost problematiky.

0/0
10.3.2010 13:11

já občan

Re: To ,co Dušek řekl na plná ústa

Pane, netvrďte, že tito manageři nemají žádnou odbornost, když jejich vláček projede tunýlkem pana generálního několikrát denně.

0/0
10.3.2010 13:24

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.