Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Odborářům to vyšlo. Poslanci kývli na nižší zdanění výhod zaměstnanců

Hrozba stávkou kvůli zdanění zaměstnaneckých benefitů zabrala. Poslanci přehlasovali veto Senátu a změnili zákon o dani z přidané hodnoty, proti kterému odboráři protestovali. Pro nižší zdanění režijních jízdenek, odborářských rekreací či závodního stravování hlasovalo 106 poslanců ČSSD, komunistů a lidovců.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Pepa Nos 9

Odborářům to vyšlo. Poslanci kývli na nižší zdanění výhod...

Líbí se mi, jak se tady tupá lůza = voliči ODSS rozčiluje, ale to je tak to jediné, na co se ty nuly zmohou. ;-D;-D;-D Jak vidno, ODSS je banda tupanů a hlupáků. Dobře vám tak, xindlové, užijte si to a pamatujte - po volbách po vaší ptákostraně neštěkne ani prašivý čokl!;-D;-D;-D

ČSSD forever.[>-]

0/0
11.3.2010 0:57

kotatkoxxl

Pořád se mluví o odbořích v dopravě, spíš ČD

tzn., že tyto výhody jsou jenom pro ně, ostatní podniky budou mít nadále benefity zdaněny stejně??? V tomhle se ztrácím, je tu někdo, kdo mi může fundovaně odpovědět?

Děkuji ;-)

0/0
10.3.2010 11:44

Bery

Re: Pořád se mluví o odbořích v dopravě, spíš ČD

Fundovane tezko... Pochybuju, ze by nekdo ze zdejsich diskutujicich videl zminovany navrh upravy. Ciste teoreticky by se melo jednat o vyskrtnuti sporneho bodu o cene obvykle, vztahujiciho se na zamestnance. Tim padem by se ve vsech podnicich odvadelo DPH za benefity zamestnancu na urovni lonskeho roku.

0/0
10.3.2010 12:09

kotatkoxxl

Re: Pořád se mluví o odbořích v dopravě, spíš ČD

děkuji za odpověď ;o)

Nikde to není nikdo schopný napsat (myslím pisálky a ty další, co kolem toho dělají tolik haló), pořád se změna benefitů uvadí v souvislosti s režijkama a kolem drah.

Ještě jednou děkuji a přeji krásný den.

L.

0/0
10.3.2010 12:22

BingoXX

Re: Pořád se mluví o odbořích v dopravě, spíš ČD

o odborářích v dopravě se mluví proto, že zdanění by nejvíce postihlo tyto firmy. Daň se ale měla vztahovat na úplně všechno co poskytuje zaměstnavatel svým zaměstnancům levněji, než je tržní cena v místě. Hlavně šlo  závodní jídelny, nebo režijní obědy zaměstnanců v restaturačních firmách, kdy by se měla platit daň z ceny oběda v tržní výši a ne třeba 25.- Kč. Dále o ubytování od firmy, rekvalifikační kursy a další. Představa byla, že tu daň zaplatí zaměstnavatel, že se zaměstnanců vlastně týkat nebude. Praxe ale už je jiná, jistá firma zdražila svým zaměstnancům obědy v závodní jídelně o 6.- už nyní, v důsledku odvodu zvláštní daně DPH.

Ovšem záměrem všeho bylo odstranění režijek na ČD, v důsledku přenesení vysoké daně by si je zaměstnanci nevzali a tím by měla pravice splněn jeden bod,který řeší už 20 let. Nádražáci nesmějí mít režijky.

0/0
10.3.2010 15:32

jamski

Re: Pořád se mluví o odbořích v dopravě, spíš ČD

Režijky, obědy i ubytování nám mohou být ukradené, o ty přece vůbec nejde. To o čem se tady diskutuje  je způsob, jakým došlo ke změně zákona. Tedy o tom, že jakákoliv nátlaková skupina si dnes může pomocí vydírání veřejnosti ( má li dostatečnou vydírací kapacitu, - v tomto případě cestující ) vynutit na vládě a parlamentu změnu zákona, který se jí nelíbí, a dokonce si i diktovat jaký čas na to poslanci mají.  . . . . . . . to je silně na pováženou, protože tím jsou popřeny základní principy demokracie a nastupuje anarchie. . . . . . . a režijky? - o ty přece vůbec nejde. Jde o politický teror. Bohužel je mnoho lidí, kteří kvůli vidině několika desetikorun nevidí a neslyší na žádný věcný argument. A to se organizátorům té akce hodí. Protože až ti, kdo tady dnes tak srdceryvně hájí ty pseudobonusy otevřou konečně oči, bude už pozdě. Potom se  jich totiž už nikdo a na nic ptát nebude, pak už bude moc pevně v rukou vyděračů a anarchistů.  . . . . .

0/0
10.3.2010 17:17

BingoXX

Re: Pořád se mluví o odbořích v dopravě, spíš ČD

tvůrce nejvyššího deficitu a finanční eskamotér Kalousek dráždil hada bosou nohou a když dnes kouše všichni se diví. Dopravní odbory jsou silným hráčem v celé EU a kdo si s nimi zahrává, špatně dopadá. Demokracie je o dohodě a kompromisech, kdo dělá naschvály patří do blázince a ne do politiky. Poté hlupáci jako vy mohou mluvit o terorismu a vydírání....běžte se léčit, třeba se vám v hlavě rozsvítí a nebudete psát zhůvěřilosti.

0/0
10.3.2010 18:04

jamski

Re: Pořád se mluví o odbořích v dopravě, spíš ČD

Možná nechtíc, ale v podstatě potvrzujete, co jsem napsal. I vy vyhrožujete . .  "silnými hráči"  a "špatnými dopady", pokud si s nimi někdo zahrává :-) . . .   -  ale teď vážněji - aby bylo jasno  nikde nepíšu o teroristech ( i když by to možná bylo na místě  . . . ), ale píšu o ANARCHII, a to je opravdu něco jiného. Chování této nátlakové skupiny se ovšem podle mne mírněji označit nedá. Odbory totiž nepatří do politiky, ale do vyjednávání mezi zaměstnanci a zaměstnavateli.  K politickému boji mají mandát pouze a JEN !! politické strany, které ho dostávají od voličů  ve svobodných volbách.  . . . .Tedy nikoliv tak, že si ho jakákoliv zájmová skupina sama přivlastní, použitím výhružek, a vydírání veřejnosti, která ji  živí . . . Nelze tolerovat situaci, kdy se jakákoliv  zájmová nátlaková skupina rozhodne, že nebude platit daň stanovenou ZÁKONEM !!, a přivlastní si právo ROZHODNOUT

0/0
10.3.2010 22:14

jamski

Re: Pořád se mluví o odbořích v dopravě, spíš ČD

 * o tom, že se změní zákon, a použije k protlačení tohoto úmyslu, jako rukojmí ,nejširší veřejnost.  . . . . . . . Kdybychom něco takovéhleho připustili, CO ASI BUDOU CHTÍT ZÍTRA ?????? A jak dlouho bude trvat, než se na ulici objeví novodobé  Lidové Milice ??? . . . . . .  možná by bylo na místě opravdu se zamyslet a zvážit slova, před tím, než někomu doporučíte aby se šel léčit. Zamyslet se možná i nad tím, kdo z nás tu léčbu vlastně  potřebuje. ;-)

0/0
10.3.2010 22:22

Bery

Re: Pořád se mluví o odbořích v dopravě, spíš ČD

Tak takhle bych to tedy nevidel. Stavka je jen jina forma lobbingu... je v souladu s Ustavou. Tedy na rozdil od uplatku neni nezakonna. Navic ma verejnost zcela jasny prehled kdo a za co lobbuje.

0/0
10.3.2010 18:33

jamski

Re: Pořád se mluví o odbořích v dopravě, spíš ČD

Ovšem odbory patří někam úplně jinam než do politiky. A to co předvedly v této kauze  je v  návrat do úplně jiné doby .  . . . . . Nebo byste opravdu chtěl, aby v této zemi o změnách zákonů nerozhodovala vláda parlament ? Abychom tady  místo práva, místo demokratické volby, místo parlamentu a místo vlády měli zákon silnějšího ( rozuměj zákon sloužící tomu, kdo momentálně sežene  větší vydírací kapitál? )  . . . . . To by se vám asi velmi brzo přestalo líbit, to mi věřte.

0/0
10.3.2010 22:34

medved

Závidíme vám výhody

Závidíme vám výhody, které jste měli už za první republiky. Akorát to deputátní uhlí už nedostáváte, taky jím netopíte. A to jsou noviny plné TGM a  první republiky.

Zkrátka - chcípla mi kráva, ať chcípne sousedovi taky

0/0
10.3.2010 10:17

noorange

Re: Závidíme vám výhody

medvěde, zkus mi odpovědět a nehrát to na závist, kašlu ti na tvé brebendy, ale ne na princip!

0/0
10.3.2010 10:28

jamski

Re: Závidíme vám výhody

Nevím, jestli i ve vámi opěvované první republice byly dráhy trvale prodělečné, a benefity tudíž vyplácely také na dluh,  jako je tomu dnes.  . . . . . . Nebo jestli si dráhy dovolily vzít zákazníky za rukojmí .  . . . . .  Ono totiž vůbec nejde o ty benefity. To, co je hlavním problémem, je chování aktérů celé té nechtné vyděračské kauzy. . . . . . A to nelze zakrýt ani vaší pseudoironií. Odboráři si vysloužili nálepku bezohledného vyděrače a budou se s tím muset sami vyrovnat . . . .např. tím, že si zvolí nové, slušnější a schopnější vedení. ale i tak to bude nějaký čas trvat, než je my, tedy rukojmí, zase začneme respektovat jeko slušné lidi. . . . .

0/0
10.3.2010 10:39

BingoXX

Re: Závidíme vám výhody

dráhy byly vždy prodělečné a také budou prodělečné i v budoucnu, proto režijky byly a budou, ať se vám to líbí nebo ne:-)

0/0
10.3.2010 15:34

jamski

Re: Závidíme vám výhody

Mýlíte se, a to podstatně.  Dokonce i v tom, že mám něco proi režijním jízdenkám. Ty mne nechávají opravdu v klidu a je mi úplně jedno jestli za ně daně platit budou nebo nebudou. To podstatné v této kauze totiž spočívá  úplně jinde. :-)

0/0
10.3.2010 16:36

BingoXX

Re: Závidíme vám výhody

možná vy konkretně režijky nezávidíte, ale o nich to všechno je. Odbory se nemusí za nic stydět, jednají přesně tak jak si jejich členstvo představuje a vždy tak jednat budou ať se vám to líbí nebo ne. Jejich vedení je slušné a schopné, to dnes dokazuje průběžně. A o váš respekt se ani trochu neprosíme, nezáleží na něm, respekt musí mít politici a to zejména pravicoví. A ten respekt jsme si dokázali získat vždy, i od vrtošivého dědka Klause.

0/0
10.3.2010 18:12

jamski

Re: Závidíme vám výhody

:-) . . . . .  děkuji vám, že mi dovolíte, aby se mi to nelíbilo. :-). . . . . . .  Vy v podstatě vůbec nechápete co se ve skutečnosti stalo ani to o čem píšu, ani to, že budete patřit k těm, proti nimž se to nakonec celé obrátí, z čehož ovšem opravdu nemám žádnou radost.  . . .  Zůstaňte si tedy na svém přesvědčení, že odbory mají  mít právo řídit moc zákonodárnou a že je to v pořádku. Já zůstanu na svém přesvědčení že to tak být nemá, dokonce nesmí, protože tím bychom přišli o základní práva daná principy zastupitelské demokracie.  . . . . . . přeji vám úspěch ve vašem konání a loučím se.

0/0
10.3.2010 22:48

Bery

Re: Závidíme vám výhody

Draha byla skutecne prodelecna i za prvni republiky. Jejim ucelem nebylo totiz produkovat zisk, ale zajistovat dopravu, coz je klicova role pro ekonomiku statu. Kapacitne je totiz radove efektivnejsi nez individualni doprava a zaroven plosne dostupnejsi, nez doprava lodni i letecka.

Stat si z tohoto duvodu od zeleznice objednava sluzbu a tu take plati. V mediich se tomu rika dotace, ale de fakto to tak neni. Zaroven totiz stat reguluje ceny jizdneho tak, aby sice doplacel co nejmene, ale zaroven to bylo jeste stale prijatelne pro cestujici. Hradi se tedy rozdil mezi naklady a prijmem od cestujicich... Tedy v dnesnich pojmech "prokazatelna ztrata". Rezijky nejsou na dluh, ale jsou zapocitany v cene sluzby. Totez plati pro platy zamestnancu. Celkem logicky to totiz nikdo zadarmo delat nebude.

Ono je to obdobne, jako kdyby nekdo chtel, aby byla ziskova armada. Protim role armady je jina nez aby produkovala zisk a vojaci zadarmo delat taky nebudou.

0/0
10.3.2010 18:58

jamski

Re: Závidíme vám výhody

Ale my nemluvíme o zisku. A je samozřejmé, že stát musí platit za službu.  . . . . Ale  je také jasné, že dráhy nejsou ničím nuceny vyvíjet iniciativu, protože stačí natáhnout ruku . . . . a štědrý stát zaplatí. Sohlasím že by se mělo jednat o nejefektivnější dopravu - ale nejedná - . A je to částečně dáno i tím, že se dráze daří udržovat si monopolní postavení. Dráhy budou muset ještě projít moc bolestnou proměnou, než se stanou tím, čím byly za té zmiňované první republiky. V této chvíli k tomu ale mají ještě hodně daleko .

0/0
10.3.2010 22:59

semafor

Re: Závidíme vám výhody

Jsi v"l! Uhlí nedostávají, ale peníze za něj, ano!!

0/0
10.3.2010 11:30

Bery

Re: Závidíme vám výhody

Opravdu ? To zni jako pekna blbost. Nebo se jim snad meni cast vejplaty podle toho jak se hejbe trh s cenou paliv ? ;-D

0/0
10.3.2010 12:15

semafor

Re: Závidíme vám výhody

To, co jsi napsal Ty, může být pěkná blbost! Jenom píšů,, co jsem slyšel, kam a kdy důchodci si mají zajít pro peníze, za "deputát"!

0/0
10.3.2010 15:20

BingoXX

Re: Závidíme vám výhody

peníze za uhlí už dáívno nejsou ani nebyly, uhlí se zrušilo někdy v 80 letech bez náhrady. Benefity na ČD jsou režijka, příspěvek na penzijní a životní pojištění a u vybraných profesí týden zdravotní dovolené s rehabilitací.

0/0
10.3.2010 15:36

Mitchell

Hnus.

Zase si někdo kupuje volební hlasy za peníze daňových poplatníků. Rv

0/0
10.3.2010 9:51

noorange

Demokracie vždy existuje jen do doby, než souzi zjistí,

že mohou sami

sobě "navolit" velkorysé dary z veřejných prostředků. Od toho okamžiku

většina vždy volí ty kandidáty, kteří jim slíbí co největší podíl na

veřejných prostředcích, což má za následek, že každá demokracie nakonec

zajde na zhroucení financí, po němž vždy následuje diktatura. Upraveno jedním slovem.

0/0
10.3.2010 9:46

noorange

Re: Demokracie vždy existuje jen do doby, než souzi zjistí,

co ty na to, třebááááááááááááááá ty, Igore

0/0
10.3.2010 9:48

noorange

Re: Demokracie vždy existuje jen do doby, než souzi zjistí,

Catumbelan1, a co ty na to?

0/0
10.3.2010 9:54

semafor

Re: Demokracie vždy existuje jen do doby, než souzi zjistí,

Já na to! Doma všichni zdrávi?

0/0
10.3.2010 11:31

jamski

Ten problém

 s benefity je celkem triviální. Je mi úplně jedno, jestli ty volné jízdenky ( o které jde především ) na dráze budou nebo nebudou. Poučné je ale všechno kolem. V principu se totiž jedná o tohle : - všichni zákazníci prodělečných českých drah si koupí jízdenku v jejíž ceně platí státu i DPH. Zaměstnanci drah mají zlomkovou cenu jízdného, což jim ale nestačí, oni NECHTĚJÍ !!! platit DPH stejnou jako ti, kdo je živí. . . . . . a proto si ty, kdo je živí vezmou bezohledně za svoje rukojmí a jdou vyhrožovat vládě, parlamentu, senátu, prezidentovi, i nám všem. . . . Tady se ale přece nejedná o žádnou nespravedlnost nebo diskriminaci zaměsnanců drah. Tady se jedná o nespravedlnost a diskriminaci CESTUJÍCÍCH, kteří jsou nuceni platit, platit a platit ( dokonce musí zaplatit i škody vzniklé vyděračským postojem odborářů ). A to nemá s principem odborů jako ochránce PRÁVA !!! nic společného . . . nebo se vám zdá že něco z toho o čem píšu není pravda ?

0/0
10.3.2010 9:17

Mitchell

Re: Ten problém

Celé je to pravda.

0/0
10.3.2010 9:49

pytlas

Re: Ten problém

Každé přirovnání pokulhává, ale přesto: Jak by se ti líbilo koupit zboží v akci, ale DPH zaplatit z plné ceny? A tady je navíc zásadní problém určit onu "obvyklou cenu".  V městské dopravě je třeba s čím srovnávat, ale ukažte mi někoho, kdo si koupí za plnou cenu roční jízdenku na všechny tratě ČD. Nebo jak určíš obvyklou cenu za ubytování v nějakém kamrlíku?

A oddělme, prosím, problém stanovení DPH a fakt, jestli jsou některé benefity oprávněné, spravedlivé, atd.

Na druhou stanu, hrozba stávkou je v tomto případě je opravdu řešení hodně na hraně.

Podotýkám, že nejsem ani zaměstnanec, ani rodinný příslušník zaměstnance ČD.

0/0
10.3.2010 10:00

jamski

Re: Ten problém

Máte pravdu, každé srovnání kulhá, ale přesto . . . . . . já přece jasně píšu, že je mi úplně jedno, jestli budou nebo nebudou volné jízdenky a je mi úplně jedno, jestli za ně budou platit, nebo je dostanou zadarmo. . . . . . To, co považuji za zrůdnost je chování bossů odborů, kteří místo aby svoje problémy řešili se zaměstnavatelem v kolektivní smlouvě, zatáhnou do hry někoho, kdo na celé věci nemůže nic změnit a slouží jim jen jako rukojmí pro vydírání, tedy - cestující -  . . . . . ( o tom, že jakýkoliv benefit v podniku, který je trvale prodělečný a je dotován z veřejných zdrojů, je přinejmenším nemorální - taktně mlčím )

0/0
10.3.2010 10:31

pytlas

Re: Ten problém

Souhlasím s názorem na odbory. Na druhou stranu většina diskutujících tady stále zapomíná, že se tu nejedná JEN o ČD a režijní jízdenky jejích zaměstnanců!

A vybírat DPH z ceny, kterou zaměstnanec nezaplatí a zaměstnavatel poskytující benefit neinkasuje mi připadá také "nemravné".

Takže pokud je nesprávné, aby měli nárok na benefity zaměstnanci firem ve ztrátě, kterou sanuje státní rozpočet, bavme se o zrušení těchto benefitů jako takových a nemíchejme do toho způsob stanovení DPH!

0/0
10.3.2010 10:53

jamski

Re: Ten problém

Pokud je podle vás nemravné vybírat DPH za platby které zaměstnavatel za poskytnuté benefity neinkasuje, protože je zaměstnanec nezaplatí,  . . . . . . . . jak tedy nazvete situaci, kdy já musím zaplatit státu DPH i za faktury, které mi zákazník který sice také odebral zboží, ale  nezaplatil, tudíž jsem platbu také nikdy neinkasoval ??? . . . . .  Takže znovu opakuji, benefity jsou zcela nepodstatné. Podstatné je - měřit všem stejně, což se evidentně neděje. . . . . A neděje se to v tomto případě proto, že se jistá nátlaková skupina pomocí  nepokrytého vydírání, k němuž používá jako rukojmí daňové poplatníky z jejichž peněz žije, rozhodla měnit zákony téhle země a to ještě v čase, který si sama určuje. . . . . . . A to je hodně špatné.  špatné pro nás všechny, ať už benefity dostáváme nebo na ně jenom platíme.

0/0
10.3.2010 11:17

pytlas

Re: Ten problém

Tak tohle srovnání "pokulhává" přímo na obě nohy. Nepředpokládám, že jste to zboží dodal s vědomím, že za něj nikdy nedostanete zaplaceno. Máte možnost, i když chápu, že u nás hodně složitou, ty platby vymáhat. Je to prostě vaše pohledávka. U DPH z benefitů se ale dopředu počítá s fiktivní cenou. Tedy žádná pohledávka, žádný odběr na dluh. Tady se dopředu předpokládá, že platba ve výši, ke které je dopočítáno DPH nikdy neproběhne.

Ale znovu zdůrazňuji: vydírání odborů se mi nelíbí. Stejně se mi ale nelíbí, jak se s prakticky technického (a logického) problému stalo pro všechny strany politikum.

0/0
10.3.2010 11:35

jamski

Re: Ten problém

Nemyslím že to srovnání kulhá, naopak, je to z pohledu příjemce DPH, tedy státu,  naprosto srovnatelná situace. . . . služba byla v obou případech poskytnuta, v obou případech nebyla zaplacena, ale jen v jednom případě daň být zaplacena musí, protože v opačném případě  by se jednalo o trestný čin.  . . . . . . . A  kdybych se choval přesně tak, jako státní podniky v případě benefitů, tedy uměle snížil cenu služby, a tím pádem platil menší daň,  dopouštěl bych se opět trestného činu krácení daně.  . . . . . . . takže kde vidíte logiku, nebo rovnost před zákonem ?

0/0
10.3.2010 12:52

Bery

Re: Ten problém

Ale ono to opravdu kulha... V obou pripadech byla sluzba poskytnuta... potud je to ok.... ale pouze v jednom pripade nebyla zaplacena. V druhem pripade byla korektne uhrazena castka i dan z ceny kterou si poskytovatel sluzby urcil a kterou nema stat co narizovat. Nebo se snad dopousti trestneho cinu kazdy, kdo poskytuje slevu na zbozi v akci, ve vyprodeji, nebo pri mnozstevni sleve ? To asi ne, ze ? ;-)

0/0
10.3.2010 13:01

jamski

Re: Ten problém

Takže podle vaší logiky : Já jako zaměstnavatel postavím svému zaměstnanci dům( samozřejmě v případě, že to spadá do mého předmětu činnosti ).  Cenu toho domu si určím částkou - dejme tomu -  dest tisíc korun., vystavím mu fakturu na částku deset tisíc, a z ní zaplatím daň. A podle vás je to v pořádku, protože cenu jsem stanovil jako poskytovatel služby, cena byla řádně zaplacena a stát mi nemá co mluvit do její výše, takže daň bude zaplacena z částky deset tisíc. . . . . . . .  Takhle to mám chápat ? Tak je to podle vás logické a správné ?

0/0
10.3.2010 13:23

Bery

Re: Ten problém

Nebo jiny pripad.... budu prodavat boty... cena 3000Kc, ale zamestnanci je necham za 50%. Mel by tedy zamestnanec zaplatit dan jako by kupoval boty za 100% ceny, tedy 3000Kc ? A co kdyz ke konci mesice udelam vyprodejovou akci a 80% slevu ? Co je pak cena obvykla ? Jestli stale 100%, tak vedome poskozuju zamestnance vuci zakaznikum, kteri zaplati 1/5 DPH oproti zamestnanci.

Mozna je to podivne, ale kraceni dane bych chapal spis ve smyslu.... mala castka na dokladu a zbytek ceny doplatit bokem bez papiru.

0/0
10.3.2010 14:30

jamski

Re: Ten problém

Otázka kterou jsem položil je myslím jednoduchá a srozumitelná. Je případ který jsem popsal podle vaší logiky v pořádku ?  . . . . . to je totiž naprosto srovnatelný princip jako u režijních jízdenek.  Je tam jen jeden malinký rozdíl, kdybych to takhle udělal, já, pak bych se dopustil trestného činu.  Dráhy to tak dělají a . . . . . neděje se nic. Tam je podle vás  ta logika a spravedlnost ?

0/0
10.3.2010 16:47

jamski

Re: Ten problém

To, co popisujete je klasický příklad nepeněžního plnění, které se MUSÍ dodanit. Jinak vás mohou potkat velké nepříjemnosti - ( i proto, že za vás odboráři  rozhodně nebudou vydírat vládu aby měnila zákon, jak se to hodí vám )

0/0
10.3.2010 16:59

Bery

Re: Ten problém

Ale pak by tedy mel stejnou DPH odvadet i zakaznik, protoze logicky ziskal totez a  dokonce vice, nez zamestnanec. To by popiralo jakekoliv akce a slevy... a nakonec volnou tvorbu cen obecne. Pokud vsak zakaznik muze zaplatit nizsi DPH nez zamestnanec, protoze ten by musel vzdy platit DPH z plne ceny, tak je to diskriminacni vuci zamestnancum, protoze je to jako skupinu znevyhodnuje. 

Nejsem tedy ucetni, beru to jen selskou logikou. Proto mi to prijde jako blbost.

0/0
10.3.2010 18:15

jamski

Re: Ten problém

Opravdu je to jinak než si představujete.  ( u nepeněžitého plnění nejde o DPH placené zaměstnancem, ale o dodanění a DPH, které musí zaplatit zaměstnavatel ).  . . . .  slevy a akce pro zákazníky je zcela jiná záležitost. ( ale i tam je to jinak než si myslíte )

0/0
10.3.2010 23:06

Bery

Re: Ten problém

Nicmene.... i kdyby zakon zustal beze zmeny, tak by platilo, ze pokud se zamestnavatel dohodne se zamestnancem, ze zbozi za zamestnaneckou cenu odebere manzelka zamestnance (tedy osoba, ktera neni primo spojena se zamestnavatelem), tak bude vse v poradku a stat bude plne spokojen s dani z castky 10.000 Kc. Pak se totiz jedna o obdobny pripad, jako je treba akce na boty, protoze manzelka zamestnance proti zamestnavateli vystupuje dle zakona jako kazdy jiny zakaznik. Jeste stale v tom neni nikde rozpor ? ;-)

0/0
10.3.2010 14:41

jamski

Re: Ten problém

Rozpor v čem ? V tom, že vám finanční úřad takto vyúčtovaný dům nejen dodaní ale zaplatíte i penále za dobu, než vám na to přišli? . . . . . .a to prosím v tom lepším případě. V tom horším na vás podají trestní oznámení za krácení daně  . . . . .

0/0
10.3.2010 16:54

Krysařik

www.modranemoc.cz

R^;-D

0/0
10.3.2010 8:50

noorange

Re: www.modranemoc.cz

souzi sami uzavřeli komentáře;-D

0/0
10.3.2010 9:51

Mitchell

Re: www.modranemoc.cz

A taky tam chybí prohlášení soudruha Ratha o nutnosti zavést spoluúčast  pacientů. ;-D

0/0
10.3.2010 9:54

noorange

Re: www.modranemoc.cz

jasně, to je přeci ta sociální demográcie

0/0
10.3.2010 9:55

Najdete na iDNES.cz