Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Zeman chce stranu zbavit nálepky dinosaurů. A navrhuje zvýšit daně

Miloš Zeman má asi poslední šanci k návratu do politiky. Nechal se zvolit do čela Strany práv občanů, s níž se chce pokusit proniknout do parlamentu. "Je to poslední politická sázka mého života," říká Zeman. Svou stranu chce zbavit nálepky dinosaurů, kterou si vysloužila tím, že s ním stranu založili ministři z éry opoziční smlouvy. Zeman navrhuje zvýšit daně a omezit výdaje na spotřebu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Deliveres

Může redakce iDnes doplnit

do článku kde vzala Zemanova strana 1000 podpisů občanů, které jsou potřebné pro registraci na Ministerstvu vnitra? Nedáno jste se naváželi do Dělnické strany, že podpisy získala nelegálně, tak nyní doplňte do článku kde rychlokvašky a podvodné strany TOP 09 a Zemanova strany ty podpisy "vyčarovala".

0/0
7.3.2010 10:40

Catumbelan1

Re: Může redakce iDnes doplnit

Nemůže, neexistují. Stejně jako neexistuje obbjektivita naší novinářské obce kterou měl Zeman vždy tak rád.

0/0
7.3.2010 10:46

Deliveres

Re: Může redakce iDnes doplnit

Také chápu, že TOP 09 a Zemanovci právně neexistují, ale nechápu proč se o nich stále píše a proč figurují v průzkumech veřejného mínění. nebo že by Goebelsovo pravidlo, Stokrát opakovaná kež se stává pravdou, byla používána i "redaktory" iDnes?

0/0
7.3.2010 11:07

rbursik

Re: Může redakce iDnes doplnit

já zase chápu jak velké procento lidí nevzdělaných ochotných i popírat že po noci vyjde Slunce každé ráno.

Čím dál tím větší procento méně inteligentních lidí zde chodí, mi přiapdne, prosím někdo k dikusi o něčem.

Radim Buršík

0/0
7.3.2010 12:59

Deliveres

Může redakce iDnes doplnit

do čláku kde vzala Zemanova strana 1000 podpisů občanů, které jsou potřebné pro registraci na Ministerstvu vnitra? Nedáno jste se naváželi do Dělnické strany, že podpisy získala nelegálně, tak nyní doplňte do článku kde rychlokvašky a podvodné strany TOP 09 a Temanova strany ty podpisy "vyčarovala".

0/0
7.3.2010 10:39

Diskutervas

Já bych i toho Zemana volil, protože má pravdu

téměř ve všem. Ale problém je ten, že by to oslabilo levici, a to i v případě, že by ta strana těsně překročila 5%. Prostě volební systém zvýhodňuje velké strany. Navíc jsou tu ty sprosté a nespravedlivé útoky na Paroubka od zdejších pravičáků, takže to pak vede k tomu, že člověk se zastane toho, komu je ubližováno, takže se pak nedívám kriticky na ČSSD. Holt tento "polarizační charakter" internetových diskusí hraje roli. Ale pravdu má Zeman. Měli by se zvýšit daně a to všem, ne jen bohatým, jak navrhuje ČSSD. Kdybychom měli souhrnou daňovou kvotu na průměrné úrovni starých zemí EU. neměli bychom žádné problémy s deficitem, naopak přebytky. Ale i ČSSD snižovala daně (DPPO z 31% na 24%, i později daně DPFO aby čelili slibům ODS na snížení daní), do toho expandující výdaje a jsme tam , kde jsme. Dnes už nízkopříjmové skupiny neplatí vůbec žádnou daň z příjmu,ale je tu roky zmražena minimální mzda. Kdyby se soustředili na mírné a rozumné zvyšování minimální mzdy, získali by lidé

0/0
7.3.2010 10:23

Diskutervas

Re: Já bych i toho Zemana volil, protože má pravdu

tímto tlakem na růst mezd zdola více než získali snížením daní a zároveň by to nepřineslo sekyru do státního rozpočtu, naopak by to podpořilo koupěschopnost poptávky. Nyní je situace taková, že jezdí lidi do Německa nakupovat za lacinější ceny a přitom jsou tam několikanásobně vyšší platy. Paroubek to chce vést jako levice ve Španělsku, Itálii, Řecku, Topolánek zase jako pravice v těchto zemích, jsou tu mafie a Berlusconizace politiky jakko v Itálii. Škoda, že Zemanovci nejdou do voleb v koalici s ČSSD. A kdyby aspoň slíbili, že nepodpoří vládu ODS a TOP 09, tak bych jim to tam dal. Ale oni píšou, že budou tolerovat vítěze voleb. To je špatná cesta.

0/0
7.3.2010 10:28

Catumbelan1

Re: Já bych i toho Zemana volil, protože má pravdu

Docela,hezky napsáno! Jsem zvědal kdy to někdo smete. Další chybou je, jak už to tu někdo napsal před dvěma dny to, že zaměstavatelé firem které docela dobře prosperují nezvyšují svým lidem mzdy, včetně posledních uklízeček. Hledí jen na své zisky a manažerské platy. Přitom by tato věc významně ovlivnila kupní sílu obyvatelstva, posílila následně celou ekonomiku protože by se prostě více utrácelo a tím by se sypalo i do státní kasy. Tato "slepota" novodobých kapitalistů je cestou do pekel!

0/0
7.3.2010 10:52

Alda123

Re: Já bych i toho Zemana volil, protože má pravdu

Nedívejte se jen na daň z příjmu právnických osob. Celková souhrnná daň je přes 50% a to nepočítám skryté daňě, jako je sociální a zdravotní. Zvíšíte-li DPPO, tak se jen firmy přesunou tam, kde je levněji a zde zbyde jen fůra nezaměstnaných. Uvědomte si, že *******daně platíte všichni******** ( tedy ti co pracují ).

0/0
8.3.2010 10:14

babacek

Jurský park

Proč by měl zbavovat stranu nálepky dinosauři, copak Jurský park neměl úspěch. ;-D

0/0
7.3.2010 9:52

fantomas-se-zlobí

Vysočina

No jednu nezpochybnitelnou zásluhu Miloš má. Dokud se nepřestěhoval do Nového Veselí tak především média vůbec netušila že v Česku existuje nějaká Vysočina. A od té doby? "Kalamita na dálnici na Vysočině..., zemědělci z Vysočiny..., dokonce i Sáblíková je Popelka z Vysočiny..."R^

0/0
7.3.2010 9:31

stev

Peníze do investic šly v minulých letech hojně.

Nyní je nejvyšší čas, aby vynaložené prostředky přinášely občanům výsledný profit. Pane Zemane, nepřicházíte s ničím světaborným. Záměr investovat je pouze obecný a nekonkrétní. Nemá v této podobě této zemi co dát.

0/0
7.3.2010 9:31

0100

No jistě, co bývalí komunisté umí jiného, než zvyšovat daně!

Místo aby jasně nastínili scénář jak a kde ušetřit, propoustili polovinu úředníků, zase chtějí sahat daňovému poplatníku do kapes. Jak si myslí, že to lidé dlouho unesou? Vždyť zdanění práce občanů je u nás druhé největší v Evropě. Před námi je již jenom Belgie! Z hrubé mzdy  30 tisíc korun měsíčně, odvádíte na daních  minimálně 21 225 korun. Zaměstnavatel za vás platí sociální pojistné 7 800 a zdravotní pojištění 2700 korun (takže vaše superhrubá mzda – skutečná hodnota vaší práce – je 40 500 korun). Ze mzdy se vám strhává sociální pojistné 2 400, zdravotní pojištění 1 350 a daň z příjmu 4 005 korun. Domů si odnášíte čistou mzdu 22 245, na DPH ale zaplatíte dalších 2 970 korun. Další daně, které platíte – clo, daň z piva, benzínu, cigaret - 3000 měsíčně a více. Celkové zdanění vaší ceny práce 40500 Kč je 68%. Upozorňuji že před úpravě daní ODS  Janotovým balíčkem. Takže nevolte strany, které jen chtějí zvyšovat daně a nenastíní také s nimi jejich hospodárné nakládání a zničení korupce

0/0
7.3.2010 6:39

Catumbelan1

Re: No jistě, co bývalí komunisté umí jiného, než zvyšovat daně!

Jsi na omylu, propouštěním jen budeš rozšiřovat počty na dávkách pro nezaměstnané, ztratíš na odvodech a tržbách = zase daních! Co z toho pomůže?

0/0
7.3.2010 10:56

rbursik

Re: No jistě, co bývalí komunisté umí jiného, než zvyšovat daně!

ta čísla jste čerpal kde? Obsáhlý text a celkem dost s nim nesouhlasím.

Radim Buršík

0/0
7.3.2010 12:55

DualFilter

Ahoj Miloši,

Chtěl jsem ti jen napsat, že ta vaše partička vypadá, jakoby přišla časoprostorem odněkud z poslední dekády sockomunismu... To snad nemyslíš ani troch vážně... Tak čau zas někdy :-)

0/0
7.3.2010 0:34

czmario

A jak to chces, Milosi. udelat?

Strana "mladych lidi"? Ty, Cuba, Schling, Gregr atd., vsichni maslo na hlave, nepusobi to ponekud komicky? Vzdyt uz jste se vsichni predvedli, co chcete vice?

0/0
6.3.2010 23:43

debalzam

Re: A jak to chces, Milosi. udelat?

jsou to mladý důchodci;-D

0/0
7.3.2010 0:09

rbursik

Re: A jak to chces, Milosi. udelat?

přirozených životním pochodem co jdeme všichni, návrhy nejsou až taková bomba co by netušil člověk co začne myslet jak by stát získal více peněz vyšší daně a milionářské dávky by byly jen jednou ze součástí. Jsoi nteligentnější než ti oranlživý pitomci a mohla by být konstruktivní opozice soutěžního typu.

Lidi má stejné a jeho úkolem je získat si je na svou stranu a ty by čerpal ze stejných lidí jako ostatní.

Radim Buršík 

0/0
7.3.2010 9:25

czmario

A jak to chces, Milosi. udelat?

Strana "mladych lidi"? Ty, Cuba, Schling, Gregr atd., vsichni maslo na hlave, nepusobi to ponekud komicky? Vzdyt uz jste se vsichni predvedli, co chcete vice?

0/0
6.3.2010 23:36

rbursik

Re: A jak to chces, Milosi. udelat?

čím jste vy byly jsme i my čím jsme my budete i vy.

0/0
7.3.2010 9:26

tenistazvysočiny

SPF

Strana politických fosílií.Zemane bojuj.:-)

0/0
6.3.2010 21:22

jadra

Rovná daň?

Podle mne rovná daň je např. daň z lihu.Ať jseš chudej či bohatej, platíš stejně.Silnční daň, a jiné.Když si najmeš právníka,platíš bez závislosti na přijmu.Proč na soudce, vojáky, policii a ostatní st.zaměstnance platí každý podle příjmu.Nemám nic proti solidaritě, ale někteří si ji vynucují a chtějí trestat lidi s vyššími příjmy.Ještě že pokuty,kolky,známky,elektrika, plyn,... jsou placeny bez závislosti na příjmu.

0/0
6.3.2010 20:55

jadra

Rovná daň.

0/0
6.3.2010 20:48

modrý bača

Ale to už jednou pan zemanskej šíkal

a dokonce šlíbil v r 1989 , že dobu odchodu do důchodu vrátí zpět, on toho slíbil více a moc.A když to měl splnit radši utekl ke stromečkům, tem taky něco nasliboval a nevíme co , snad že zhubí kůrovce. A teď slibuje znova , akorát je to na houno.

0/0
6.3.2010 20:33

Erciy.s

dukát

"Zpochybňuješ snad právo zaměstnavatele, aby si raději vybral pracovitého a schopného než voliče Paroubčí ČSSD?

Upřednostňovat voliče Paroubčí ČSSD jde jen u některých státních podniků...."

Nezpochybňuju nic, ale protože znám relativně normální lidi, tak neznám nikoho, kdo by se přijímaného ptal, koho volí a já to taky neděllám, i když jsem vlastně jen zástupcem zaměstnavatele.... Připadal bych si jako i...ot a právem. ,Mě zajímá, co umí a jak maká, ne koho volí.

0/0
6.3.2010 19:33

fáfa

prosimtě

už si dej raději mokrej hadr na čelo. Vždyť ani nerozeznáš kdo na co reaguje.

0/0
6.3.2010 20:14

Jaromír Josef Vít

Zvýšit daně je nesmysl

Ty už jsou vysoké až až. Lepší by bylo zefektivnit jejich výběr a znemožnit obcházení jejich odvádění. To je můj názor. Nemusí se shodovat s tím většinovým.

0/0
6.3.2010 19:23

ELAPHURUS

O straně, která bude mít maximálně 0,75 %

se zbytečně moc píše....

0/0
6.3.2010 19:11

jirka696969

milos.chytrak.cz

http://milos.chytrak.cz

0/0
6.3.2010 18:49

celtic

trošku zvýšit daně asi bude třeba, schodek je moc velký...

:-)EU

0/0
6.3.2010 18:36

Svent

Re: trošku zvýšit daně asi bude třeba, schodek je moc velký...

100% lopatám a 200% podnikatelům, to je recept

0/0
6.3.2010 18:57

jadra

Re: trošku zvýšit daně asi bude třeba, schodek je moc velký...

Zdůvoni proč.To pdnikatel víc potřebuje vojsko, vládu,.......

0/0
6.3.2010 20:20

Erciy.s

Re: trošku zvýšit daně asi bude třeba, schodek je moc velký...

Tak pokud jde o progresivní zdanění a zvýšení daní pro bohatší to nová vládní koalice ČSSD - lidovci asi zvládne.

A Milda Zeman, opět po čase objímající stromy, jim k tomu bude z Vysočiny držet palce. :-)

0/0
6.3.2010 19:26

Erciy.s

Jinak tohle taky kulhá na obě

nohy: "no jo, koukám že vůbec nevíš o co kráčí. Samozřejmě že když volí komouše nebo socany usiluje o to aby firma měla potíže. Nebo myslíš že zvyšování daní je nějaký plus ??".

Samozřejmě, že zvyšování daní není plus a že to může zaměstnavateli vadit, jenže když někoho vyhodí, tak si tím nepomůže. Ten člověk bude socany volit stejně, dokonce ještě s větší jistotou:-P.

 Chytrej zaměstnavatel zaměstnává lidi podle toho, jestli makaj - ne podle poltické, sexuální a jiné orientace, nebo podle toho, jestli podporujou český firmy třeba tím, že kupujou český potraviny nebo škodovku místo renaultu...

0/0
6.3.2010 17:52

Jyrikuv_ moribundus

Re: Jinak tohle taky kulhá na obě

moji zaměstnanci každej pátek poobede musej nastoupit do fronty a jsou podrobeni dukladné kontrole víkendovejch nákupu, jěstli je poměr domácich potravit menší jak 45% týden dělali zadarmo, a na podruhe jsou propuštěni bez pardonu! nezlobse , ale jenom dokazuješ že Vy socani jste s demokracii totalne v zadniciR^!!

0/0
6.3.2010 18:21

Erciy.s

Re: Jinak tohle taky kulhá na obě

Nevím, jak socani, ale o mě se neboj....

ale jestli si z nás skutečně jenom neděláš pr..l a tohle je pravda: "moji zaměstnanci každej pátek poobede musej nastoupit do fronty a jsou podrobeni dukladné kontrole víkendovejch nákupu, jěstli je poměr domácich potravit menší jak 45% týden dělali zadarmo, a na podruhe jsou propuštěni bez pardonu! ", ;-Dpak ty seš v zadnici především s hlavou a zdravým rozumem (ale já myslím, že seš spíš vtipálek)  a kolegu fáfu oprav: on si špatně přečet, co jsi psal. :-)

0/0
6.3.2010 19:20

fáfa

Re: Jinak tohle taky kulhá na obě

;-D;-D šmankote...

Tak hele, nikdo nikoho neyhazuje z práce proto že volí socany, ale proto že MUSÍ ! ! (nejsou kšefty, zvýší se náklady - např. ty daně, atd.) Pak teprve nastupuje nutnost někoho propustit, aby si zaměstnavatel ty náklady snížil. A když to situace umožňuje - letí socan :-). Proč by to měl odkašlat kolega, kterýmu leží firma na srdci víc ? Kterej nevolí socanokomunisty, kteří jen chtějí naše potíže ?

A pak, když je bez práce, ať si volí koho chce, až pozná jak ho soudruh paroubek zachránil.

0/0
6.3.2010 18:33

Erciy.s

dukáte

Dole píšeš, že vyhodili chlápka, protože byl socan a pak popíráš správnost takového postupu vlastmí slovy:  "Proč by to dělaly? (vyhazovaly levicové voliče)

Jen líné a neschopné, ale o ty se postará Paroubek."

0/0
6.3.2010 17:40

Svými dukáty zachráním Jyrku!

Re: dukáte

Psal jsem, že byl vyhozen pro nadbytečnost.

To, že se drze a bez náznaku studu přiznal, že bude volit Paroubka (tedy ne sociální demokraty!), bylo jen přiznání, že i on sám se tak cítí (nadbytečný, tj. chce vše zadarmo a bez práce, navíc je nezodpovědný, když nehodlá v souladu s Paroubkem platit dluhy).

0/0
6.3.2010 17:57

fáfa

nuže, socanokomouši

Propouštění ze zaměstnání vašich soudruhů se skutečně děje, není to jev nikterak neobvyklý.

0/0
6.3.2010 17:30

bady.q

tak

Tak to je tedy program.Zvedneme daně a budeme přerozdělovat. Z lidí uděláme ovce  které budeme krmit podle toho jak budou bečet. Děkuji, nechci. Stát by měl být minimalistický, ne aby lidem lajnoval život.

0/0
6.3.2010 17:18

Humprey Bogard

Hele, těm místním pravičáčkům už z toho Paroubka hráblo

Takové fantasmagorismy a kraviny tady už dlouho nikdo nevypotil. ;-D;-D

0/0
6.3.2010 17:16

Svými dukáty zachráním Jyrku!

Re: Hele, těm místním pravičáčkům už z toho Paroubka hráblo

Urážíš na pokyn Paroubka, to tě ale neomlouvá.

Příliš spoléháš na krytí Pecinou, nemusí se to vyplatit.

0/0
6.3.2010 17:21

Humprey Bogard

Re: Hele, těm místním pravičáčkům už z toho Paroubka hráblo

Jsi ožratý, nebo sjetý nebo co???;-D;-D

0/0
6.3.2010 17:22

Svými dukáty zachráním Jyrku!

Re: Hele, těm místním pravičáčkům už z toho Paroubka hráblo

Soudíš podle sebe nebo koukáš do zrcadla?

0/0
6.3.2010 17:25

bady.q

Re: Hele, těm místním pravičáčkům už z toho Paroubka hráblo

Sám se divím. Proč se jím zabývají? Mně je ten nesympatický tvor ukradenej.

0/0
6.3.2010 17:22

Erciy.s

Re: Hele, těm místním pravičáčkům už z toho Paroubka hráblo

Máš recht - hráblo jim definitivně. Nejnovější návrh: nezaměstnávat polovinu národa, která volí levicové partaje... ;-D

0/0
6.3.2010 17:35

Svými dukáty zachráním Jyrku!

Re: Hele, těm místním pravičáčkům už z toho Paroubka hráblo

Zpochybňuješ snad právo zaměstnavatele, aby si raději vybral pracovitého a schopného než voliče Paroubčí ČSSD?

Upřednostňovat voliče Paroubčí ČSSD jde jen u některých státních podniků, které pak vyhrožují stávkou, kterou si vynucují dotace na úhradu ztráty, ze které se jim nemravdě mají proplácet nedaňové benefity, na které firma nevydělá a platí je ostatní.

0/0
6.3.2010 18:02

Jyrikuv_ moribundus

Re: Hele, těm místním pravičáčkům už z toho Paroubka hráblo

a proč ne? dyť to jsou určitě šikovní tvorové o které se pracovní trh pobije, většina levicově zaměřených osob jsou uspěšný a mladý:-PR^

0/0
6.3.2010 18:13

Najdete na iDNES.cz