Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Ministryně spravedlnosti: Tabulky k alimentům jsou jen jeden krok

Tabulky určující výši alimentů na děti jsou poslední novinkou, kterou představila ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová. Právě k nim směřovala většina dotazů čtenářů iDNES.cz. Podle ministryně je to jen část problému. "Už nyní registruji oblasti a problémy, na které jsme nemysleli," uvedla.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Dany02

to budou ROZDÍLY

příklad: samožiitelka, každé dítě s jiným, podle tabulek bude dostávat na dítě A jen 1500kč a na dítě B 15000kč, obě děti samozřejmě dostanou stejně velký řízek a možná zbyde i na nový mobil  pro milenceRv, tyto tabulky skoro k ničemu nebudou a napáchají strašně moc zloby a škody, každý se vykašle na lepší výdělek, když bude žít na hranici chudoby kvůli procentům stanoveným v tabulce. Lidi bděte!!

0/0
18.3.2010 17:14

brnl

Re: to budou ROZDÍLY

Takovéhle jednoduché věci co člověk chápe i po 10 pívech to je bohužel nad rozsah chápání právního "vědce".

Ten výpočet alimentů by měl zahrnovat nejen příjmy otce ale také matky, ty alimenty by měli být na úrovni toho co vydělává matka a k tomu by např. mohlo být stanoveno že otec bude dítěti přímo financovat nějaký nadstandard. Rozhodně není v vzájmu dítěte aby na alimentech parazitovala matka nebo nějaké jiné děti.

Osobně i takovouhle nemravnou situci znám konkrétně, matka která rozvrátila rodinu si vysoudila převysoké alimenty ale děti ten nadstandard nedostanou, takže chodí jako dříve za otcem aby jim přispěl ale on je v situaci že už nemá z čeho.  

0/0
18.3.2010 17:33

Dany02

Re: to budou ROZDÍLY

no však právě, nejvíce na tom budou škodni stejně děti a otcové nebudou mít žádnou motivaci k práci, takže je bude živit stát na pracáku či na sociálce nebo budou mít minimální příjem, měla se stanovit minimální hranice!!

0/0
18.3.2010 17:52

KarelV

Doteď kradli hlavně smažky...

aby měli na drogy... Od nynějška budou krást i mnozí otcové (aby měli na obživu - když veškerý plat pohltí alimenty pro jejich první čtyry děti)... Rv

0/0
18.3.2010 16:36

Euronymos

Re: Doteď kradli hlavně smažky...

Ale ale. Doteď kradli a budou krást hlavně cikáni.

Btw. co je dle vás smažka ?

0/0
18.3.2010 16:38

KarelV

smažky...

to jsou lidi s vysmaženým mozkem od drog...  :-(

0/0
18.3.2010 19:42

brnl

No tu tabulku tu asi nějakou

složitější aby zahrnovala alespoň ty nejzákladnější situace stvořit nemohli, zřejmě museli brát ohled na duševní možnosti svoje a potom hlavně na duševní možnosti těch soudkyň co s tímhe budou pracovat.

Apropó  před časem jsem zažil soudkyni která o těch alimentech rozhoduje a ta se opakovaně dožadovala že chce po s.r.o. peněžní deník, což normálně by člověk předpokládal že taková soudkyně co tohle rozhoduje musí třeba vědět jaký je ten zásadní rozdíl mezí účetnictvím a daňovými evidencemi. Evidentně baba nevěděla a potom ať mi někdo vysvětlí z čeho potom stanovuje ty alimenty, nejspíš podle počtu dnů které ji zbývají do menstruace:-/.  

0/0
18.3.2010 16:34

BlueSmile

Je to svinstvo,

ale přesto bych byl, čistě já sám, rád kdyby ten návrh prošel. Já totiž už léta platím mnohem víc než je v těch tabulkách kdekoli uvedeno. Alespoň se budu mít o co u soudu opřít...

0/0
18.3.2010 16:31

brnl

No opravdu zcela úžasné

co dokáže stvořit takový tým humanisticky vzdělaných "vědců", dokonce předseda soudcovské unie a nějaká děkanka nad tímle přejednoduchým paskvilem usilovně bádali. No já myslím že kdyby tohle dali za úkol nějaké vykladačce z karet nebo hadačce z ruky tak že ta by jim za půl hodiny vyvěštila daleko rozumnější tabulku.

Tuhle přejednouchou tabulku strčit do pazourů těm přejednoduchým soudkyním to je opravdu zločin, to si člověk dovede představit k jakým zrůdným nespravedlnostem a absurdnostem pomocí tohohle dojde.

To snad by byl nějaký problém od toho vykládání karet které se dodnes praktikuje v našem právu přejít k moderní technice, tedy počítačovému programu který by nefungoval na základě pocitů, dojmů a tělesných pochodů jako je to u těchle “vědců” ale na základě matematiky, logiky a zohlednění všech faktů které mohou do stanovení těch alimentů vstoupit.

0/0
18.3.2010 16:22

Euronymos

hr

Tuto ženu nemohu vystát, ale co mě na ní nejvíc štve výmluva, že do KSČ vstoupila z naivity. Kdyby řekla rovnou, že to bylo kvůli kariéře, tak bych to i pochopil, ale takhle.

0/0
18.3.2010 15:36

jedna

Re: hr

bohužel ona tam vstoupila kvůli dolnímu konci chlapa, tahle osoba totiž neustále přemýšlí výhradně tím orgánem, který má v neustálé permanenci, ale mozek to není, ČR je asi jediná republika v EU, kde se žena ve vysoké státní funkci sama dobrovolně pasuje do role primitivní sexmašiny a chlubí se víc svým sexapetitem, než odbornými schopnostmi, pak se diví, že ji nikdo nebere vážně , TOHLE monstrum je ostuda ČR, hanba Fišerovy vlády a karikatura ženy v politice, dosazená p. katarem Němcem a doporučená panem Topoltalmanem, je pro ODS ovladatelná, poslušná, hloupá, kus chlapa stačí a šlape jak hodiny, její existence  na vysoké státní funkci je urážkou všech normálně myslících žen napříč samosprávou, každý má právo žít ve svém soukromí jak chce, třeba psát i primitivní porno, ale jakmile je nejvyšší reperezntant státu, měl by se zamyslet nad svých vystupováním, TOHLE monstrum mělo pracovat maximálně na ministerstvu kultury, kde by zapadlo a ne řídit  tak důležitý post - justici 

0/0
18.3.2010 15:53

Euronymos

Re: hr

To je s prominutím blbost. Spíše bych to viděl tak, že v té době byla ve 3. ročníku na právech a chtěla si zajistit bezproblémové dostudování a následnou právní praxi na teplém místečku. To bez problémů chápu, i když nevím, jestli bych toho byl schopen. Ale ta její výmluva je naprosto zoufalá a alespoň trošku myslící člověk by to měl poznat. Ad. její mluva o sexu. Holt se chce takovým tématem zalíbit primitivnější populaci obyvatel a dokonce to mážná i funguje.

Jinak takový soudruh Kohout ( zahraničí ) to musel být kádr jako prase, protože musel min. projít prověrkou KGB, jelikož jinak by se nedostal na nejprestižnější sovětský politický institut. Dokonce bych vyjádřil i svůj osobní názor, že s KGB spolupracoval.

0/0
18.3.2010 16:33

[eT]

Nemám Vás rád paní ministryně.

Jste lhář a podvodník a zasloužíte si nejhlubší opovržení. Přeji Vám, ať zemřete v chudobě, opuštěná a nenáviděná.

0/0
18.3.2010 15:31

dudlik123

Re: Nemám Vás rád paní ministryně.

no jsem sice socan ona je tam za ods ale já bych s ní do koalice klidně šel takhle bych jí potupně zemřít rozhodně nenechal, zase toho tolik neřekla a že byla komunistka kdo z ods ve špičce nebyl, tady píšu celou dobu že jich je tam víc než u socanů....

0/0
18.3.2010 15:42

[eT]

Re: Nemám Vás rád paní ministryně.

levicova ODS me prestala zajimat po opo smlouve. A pravice byla naposledy v parlamentu za prvni republiky. ;-)

0/0
18.3.2010 19:03

jedna

Re: Nemám Vás rád paní ministryně.

jak naše justiční erosenka udělala kariéru: Exministr Němec proslulý spornými zásahy ve prospěch delikventů jako v kauze katarského prince a vztahy s tzv. Justiční mafií je nezničitelný, znovu se objevil u lukrativní až půlmiliardové zakázky na systém domácího vězení ministerstva spravedlnosti a radí ministerstvu jak na to společně s právníkem Bláhou založili kancelář a ždímají ministerstvo v poplatcích za různé práce které pro něj dělají (blesk 19. 1. 2010) Zajímavé. Už v tom, že Němec dosadil na ministerstvo za podpory Toskánské ostudy sexmašinu Kovářovou, která teď evidentně musí být vděčná až za hrob a držet pusu a krok. Fišer ne nadarmo nechtěl sexmašinu do vlády, ale pan Ostuda mu pohrozil, že když tam TOHLE nevezme, nedá vládě důvěru. Ještě zajímavější. Teď je jasné, proč Toskány odmítá jakékoliv Pecinovy protikorupční balíčky,

0/0
18.3.2010 15:55

Euronymos

Re: Nemám Vás rád paní ministryně.

Fišer je naprostá nula. Kdyby jí tam opravdu nechtěl, tak jí tam mít nebude.

0/0
18.3.2010 16:39

jedna

Re: Nemám Vás rád paní ministryně.

omyl farizej Fišer chce vyjít bez problémů s každým, každému kývnout a nikoho si nerozházet, ten byl podělaný z toho, že nedostane důvěru a tak si Topol mohl poroučet

0/0
18.3.2010 17:35

Euronymos

Re: Nemám Vás rád paní ministryně.

Žádnej omyl. Samozřejmě, že by to bylo buď a nebo, stejně jako u Janoty, který prodal svou profesionalitu u rozpočtu.

Navíc je to úplně jedno, kdo tam teď sedí, protože stejně nemohou naprosto nic udělat.

0/0
18.3.2010 17:45

jedna

je ale dobře

že se paní sexmašina večer hezky pomazlila a před cestou do redakce ID dnes určitě několikrát NAOBĚDVALA, před jídlem po jídle, pak to podle toho myslí

0/0
18.3.2010 15:30

brnl

Jo, jo takové IQ135

u humanistického vzdělance to se pozná na první pohled, ta tabulka to bylo určitě strašné kvantum duševní tvořivé činnosti člena Menzy ty přesložité algoritmy vymyslet. 8-o

Že tu ženštinu třeba nenapadlo nějak tu taťkovu mzdu rozdělit spravedlivě na všechny potomky nejenom cpát těm prvním a ty další nechat živořit a taky tak aby taťka měl třeba na splácení hypotéky a alespoň jednou denně na chleba se sádlem.  

S touhle tabulkou to leckde může dopadnout tak že původní potomci budou hýřit po barech a taťka bude po večerech chodit vybírat popelnice.

Ono soudružka Kovářová zřejmě netuší že takový člověk s 50 tisíci ten nežije z ruky do huby jako soudružka, většinou musí splácet a potom také povětšinou odkládá na horší časy nebo třeba těm dětem na stavební spoření.

Teď holt se bude dělat dojem že ty prachy jsou od matičky a  namísto spoření se začnou nakupovat šminky.

0/0
18.3.2010 14:47

burden

hypotéka

No, jelikož soud by nepochybně přiřkl bydlení ženě a dětem, o tom žádná, a chlapa by nepochybně vykopl na ulici, tak potom mi vysvětlete, proč by nad rámec alimentů měl chlap splácet tu hypotéku? Když má dvě děti tak z půlky platu jakž takž vyžije, z čeho bude ovšem žít když bude mít dětí pět nevím. Třeba mu paní inteligentní ministrině vysvětlí, že bude muset pořádně makat aby vydělal dost na to, aby mohl platit alimenty 24x5=120% čistého příjmu? To bude teda muset FAKT makat ;-D

0/0
18.3.2010 15:28

Jinotaj

Je veřejným tajemstvím

Že paní ministryně spravedlnosti má úzké vazby na feministická hnutí a důvěrně se zná např. s p. Čurdovou (ČSSD), která něco podobného na téma alimenty nedávno představila.

Tudíž beru s rezervou i její hlášku, že má blízko k ODS....

0/0
18.3.2010 14:43

swiss111

Re: Je veřejným tajemstvím

asi tak, kdyby zemi obsadili Cinani, tak by si asi dala druhy den sesikmit oci...proste uzasna soudruzka, s pevnym charakterem..

0/0
18.3.2010 14:48

jedna

Re: Je veřejným tajemstvím

paní ministryně je především duševní ubožačka která se nechává vláčet vlastními pudy, nedejbože bay na té židli zůstala sedět i dál, bohužel je to docela obyčejná stokorunová....

0/0
18.3.2010 15:31

swiss111

soudruzko Kovarova, jako svetova mistrine

v prevlekani kabatu pod 1,5 vteriny, mne jako osoba nezajimate a je mi lito, ze lide vaseho typu mohou zastavat ve state vaznamou pozici.

0/0
18.3.2010 14:41

jedna

Re: soudruzko Kovarova, jako svetova mistrine

mohou pokud je tam dosadí kamarádi, kteří potřebují loutku která šlape jak se poručí a nechá se ovlivnit každými schopne vypadajícími pánskými gatěmi,

0/0
18.3.2010 15:33

Jinotaj

Tento ministerský návrh smrdí feminismem

A jeho následky budou především: 1) Stoupne počet účelově rozvedených matek, které s estanou zlatokopkami, protože protistrana bude moci jen držet ústa a platit jako mourovatá

2) Ještě více poklesne počet uzavíraných manželství a porodnost, protože jen chlap-blázen by se za těchto podmínek ženil a zakládal rodinu.

A to nemluvím o tom, jak chce maní sexyministryně vyměřovat alimenty na více dětí než jedno - pokud bych měl čtyři děti nad 18 let, odevzdám jim 100% platu....?8-o

0/0
18.3.2010 14:40

[eT]

Re: Tento ministerský návrh smrdí feminismem

rozbourat rodinu byl vždy cíl levice, nakonec, začal s tím Hitler... Ale nevzdaly se toho nápadu dodnes. A lúza hýká a tleská.

0/0
18.3.2010 15:33

Jarcho

náhodou to není špatný nápad

Když je cena známá předem, může se lépe plánovat.

Každý muž si může spočítat, kolik ho bude případné dítě stát, a rozhodnout se podle toho dříve, než se rozhodne nějaké dítě s nějakou ženou počít.

Stačí si započítat tu asi 67 procentní pravděpodobnost rozpadu jejich soužití a odhadnout dobu, kdy k tomu dojde, a hned si bude moci jasně a přesně spočítat, kolik jí na alimentech za tu chvíli společného života bude muset vysolit.

0/0
18.3.2010 14:28

swiss111

soudruzko Kovarova, zajimalo by me,

proc jste jako mazna inteligentni osoba, podporovala komunismus v komunisticke strane tesne pred koncem?

0/0
18.3.2010 14:25

Jarcho

jako všichni ostatní:

pro kariéru.

A v roce 1988 to ještě nevypadalo na tak rychlý konec.

0/0
18.3.2010 14:30

swiss111

Re: jako všichni ostatní:

tak jak pro koho, vlastne se to tahlo dost dlouho...

0/0
18.3.2010 14:36

jedna

Re: jako všichni ostatní:

a spodní konec chlapa

0/0
18.3.2010 15:33

Euronymos

Re: jako všichni ostatní:

blbost

0/0
18.3.2010 15:38

akademik Richard

Re: soudruzko Kovarova, zajimalo by me,

jak sama rikala, udelal ji to dobre nejaky soudruh, co vypadal jak recky buh. Lisk. Pak jeste rekla neco v tom smyslu, ze KAZDY tam chtel. LISK. A ze kdo rika, ze ne, tak zavidi LISK. LISK. Rv

0/0
18.3.2010 14:50

odnrej.shadow

No - tak pani ministryne, to jste se tedy vycajchnovala

Odpovedi na dotazy plytke, bez jedine jiskricky neceho noveho. Vsechno svaleno na pracovni skupinu,vy za nic nemuzete. Nic jste nerozhodla, na jedinou konkretni otazku nemate jedinou vlastni odpoved !

Do kuchyne ke drezu a ve volnych chvilich psat sprostarny  - to je vse !!!

0/0
18.3.2010 14:25

martin f.

dotaz

zdravím, kontrolní dotaz na specifickou situaci: mám 1 dítě z prvního manželství na vysoké škole, dále dvě děti, z toho jedno postižené moje současná žena se stará o postižené dítě, mám hypotéku cca 30.000/měs. plat cca 70 tis, uvážím-li vaši tabulku, pak cca 17 tis. budou alimenty na první dítě. výdaje na léky pro postižené dítě cca 8 tis. měsíčně, jak k tomu přijdou dvě menší děti, že se bude muset prodat barák ?

0/0
18.3.2010 14:17

akademik Richard

Re: dotaz

pis knihy. Jako pani ministryne R^

0/0
18.3.2010 14:19

Radek101

Re: dotaz

... jako slepé k houslím.

0/0
18.3.2010 14:23

roddie

Re: dotaz

To nevím, já mám jen jedno, ale paní soudkyně mi včera také poradila prodat byt, když nemám na (převzatou) hypotéku s výživným. Nějak nikomu nedochází, že ten byt si s sebou do hrobu asi nevezmu. Zato manželka jistě bude ze svých 15 tisíc, co jí měsíčně s výživným zbydou, šetřit na nějakém stavebku. No, pak tatínek bude ten hajzl, co nedává peníze, chudák, se kterým nejezdím na dovolenou, a maminka ta zachránkyně, co mi jediná spořila. Haha.

0/0
18.3.2010 15:30

Štvavá vysílačka

Paní ministryně je ta svazačka, která potkala soudruha

kterému neodolala a hned ráno vstoupila do KSČ?  Bude po volbách něco podobného opakovat?   Díky za odpověď :-)

0/0
18.3.2010 14:14

sluni-sluni

Re: Paní ministryně je ta svazačka, která potkala soudruha

;-D

0/0
18.3.2010 14:32

swiss111

Re: Paní ministryně je ta svazačka, která potkala soudruha

nejaky velky soudruh to byt asi urcite musel...

0/0
18.3.2010 14:35

jedna

Re: Paní ministryně je ta svazačka, která potkala soudruha

paní ministryně neodolá nikomu s pořádně velkým přííííííííííííííííííííííííístupem k  práci;-D;-D;-D

0/0
18.3.2010 15:21

jedna

to je fór!!!!!!!!!!!!!!!!!

když chce profláknutá sexmašina určovat výši alimentů a mentorovat rodinu je to za A) neuvěřitelná drzost nebo za B), pous o fór roku? Teď už chápete pánové proč je to pro vás nevýhodné?;-D;-D;-D

0/0
18.3.2010 14:13

děda Josef

alimenty

Paní ministryně by se měla spíše postarat,aby ty alimenty matky s dětmi dostali a nemuseli je vymáhat a schánět ty co je neplatí.

0/0
18.3.2010 14:11

szagi

Bohužel,

tento národ bude ještě dlouho poslouchat, co komunista vymyslí. A nechoďte s argumentem, že "ona musela". Vůbec nechápu, jak mohla být dosazena na post ministra. Potom nemá vymýšlet geniality. Ať se drží svých vteřinových, nebo jakých vlastně povídek.

0/0
18.3.2010 14:10

swiss111

byvaly komuniste to je neco podobneho jako

byvaly fasista...

0/0
18.3.2010 11:48

Soudruh_Cenzor_IHnus

Re: byvaly komuniste to je neco podobneho jako

zásadně nesouhlasím. Komunisté jsou jenom špatní, ještě horší, nejhorší a sovětští!!! Fašisté nikdy (!!!) nezpůsobili tolik škody jako komunisté, naopak zachraňovali celé národy. A např. ČOF (Radola Gajda) byli to nejlepší, co tento stát mohlo potkat. Bohužel, gauneři typu Masaryk a zejména Beneš, ho (Gajdu) zlikvidovali. Kdyby to tady mohl řídit Gajda, tak jsme byli mnohem dál!!! Takže si doplň vzdělání (to swiss111) - a to mám systém ve Švajcu rád!

0/0
18.3.2010 12:06

Najdete na iDNES.cz