Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

O azyl v Kanadě požádali dva Japonci i další diváci olympijských her

Během zimních olympijských her ve Vancouveru požádalo v Kanadě o azyl sedm zahraničních diváků. Češi mezi nimi nejsou. Potvrzuje to známý fakt, že to žadatelé o azyl mají v této zemi snadné, podotkl americký deník The Wall Street Journal. Podle listu o něj může žádat kdokoliv.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Si0

Proč by nemohli existovat Hnědožaponci?

?

0/0
4.3.2010 13:33

framy

Re: Proč by nemohli existovat Hnědožaponci?

dva už jsou v Kanadě.

0/0
4.3.2010 13:38

Mareš

Vancouver = potěmkinova vesnice

Vancouver se chlubí ekologickou olympiádou, ale spíš by měla mít přídomek chudá olympiáda. Muselo se kvuli ní pokácet 100000 stromů-to není ekologie.

Moderní tramvaje kterými se chlubil , byli pouze půjčené z Belgie a po olympu se musí vrátit. Nějaké autobusy na palivové články mají stejný osud půjčeného peří, navíc palivo se pro ně muselo dovážet až z Otawy. Vancouver je taky držitelem primátu v počtu bezdomovců v celé severní americe. Muselo se kvuli nim taky omezit prodávání alkoholu jen do 5 hod odpoledne. K bezdomovectví přispěli taky hry , kdy se na místě bývalých sociálních bytů postavila olympyjská vesnička...

0/0
4.3.2010 12:53

Jyrikuv_ moribundus

Re: Vancouver = potěmkinova vesnice

hmmm nerozumim Vašemu pŕíspévku, mimo antiamerikanismu jste postižen taky ekoterorismem, kdyby byla olympiada v severní koreji a za 4roky v rusku to bude jina, to bude pošušňáničko , žádna potémkiadá ale pravá dělnická atmosfére Vy rudej zaslepenčeRv

0/0
4.3.2010 13:00

Raffan.

Re: Vancouver = potěmkinova vesnice

vis ty vubec kolik tisic hektaru lesa nam v Kanade shori kazdou sezonu z duvodu blesku pri bourkach? tech tvych 100 000 stromu jsou smesne trisky. Koho budez obvinovat za tento fakt.

Vancouver je drzitelem primatu bezdomovcu, to je fakt, lukrativni misto s lukrativnimi najmy a cenami  domu, kdyz na to nemas musis se hnout jinam. Jinak kazde mesto ma sve byty pro socialne slabsi. ze se stahuji do Vancouver hasisi s cele kanady neni zadna tajnost. Jak jsem rekl atraktivni misto s mirnym podnebim a dobrou marihuanou.

Vancouver vyresil naroky na dopravu v prubehu olympiady velmi dobre. Koupit vozovy park, ktery by po olympiade rezivel v DEPU by nebylo 2x rozumne.

tvoje nazory jsou dost omezene.

0/0
4.3.2010 15:16

;-)

Re: Vancouver = potěmkinova vesnice

Každý pokácený strom nemusí automaticky znamenat ekologickou újmu. Nemůžeme vše zakonzervovat tak, jak je. A s těmi dopravními prostředky to tamké nevidím tak tragicky. Je logivké, že po olympiádě nebudou třeba, a hodík dnes ještě není běžné palivo.

0/0
4.3.2010 21:12

captain cook

Re: Vancouver = potěmkinova vesnice

jenom trouba neschpny domyslet nasledky az do konce bude pozadovat, aby olympijske mesto nakoupilo cely potrebny vozovy park. Co s temi bilymi slony po skonceni OH?

Sydney si pro OH take vypujcilo alespon1000 autobusu a dalsi zarizeni z cele Australie a po zakonceni her vratilo zpet majitelum. Prenosne zarizeni vsech sportovist nepotrebne po skonceni her se rozprodalo behem velmi uspesne poolympijske aukce sportovnim klubum a organizacim z cele Australie. Podobne tak kancelarske zarizeni a vsechno prenosne, vcetne rekvizit ze zahajovaciho a ukoncovaciho ceremonialu. Tomu se rika rozumne hospodarstvi.

Olympijska "vesnice" v Sydney byla uz od sameho zacatku navrzena a postavena tak, aby se z ni stala atraktivni realita na soukromy rozprodej po OH. Je to dnes popularni a pekne vyhlizejici obytna ctvrt s infrastrukturou a se jmeny ulic po slavnych olympionicich, vcetne Emila Zatopka. Nedivil bych se, kdyby Vancouver udelal podobne.

0/0
6.3.2010 6:49

Trabant Combi

Američania

majú Kanaďanov za vidiečanov/venkovany/,Maďarskí cigoši sú tam ako azylanti hneď za českými cikánmi,čo do počtu žiadostí,ale maďaróni majú v Kanade silné lobby,tak preto im víza zatiaľ nenaparili,toť vsjo!!;-D

0/0
4.3.2010 12:48

;-)

Ministr pro imigraci

Pan ministr pro imigraci toho asi o Japonsku moc neví. Ukazuje svoji hloupost. I z řad Japonců může být řada oprávněných žadatelů o azyl - třeba tzv. Eta - dříve nečistá kasta. Dodnes jsou diskriminováni.  Ani národnostní menšiny jako Korejci nebo Ainu nemají vždy na růžích ustláno. Další diskriminovanou skupinou jsou Japonci kteří se dříve vystěhovali do JIžní  Ameriky s příslibem podpory, které se jim nikdy nedostalo a dnes vrací. Ani postavení žen není vždy rovné. Formálně oficálně jsou si všichni rovni, ale v reálu existují rozdíly. Rozhodně mohou z Japonska pocházet i oprávněné žádosti o azyl. Pan ministr ukazuje hlavně svoji nevědomost, a jako ministr pro imigraci i nekompetentnost. Kromě toho minist se nemá co vyjadřovat přeběžně k tomu, je li žádost oprávněná - proběhne azylové řízení, tam se bude dokazovat a k tomu příslušný úředník rozhodne. Jeho nezodpovědné chování může ovlivnit průběh řízení. To by také ministr spravedlnosti mohl předem označovat, které žaloby jsou směšné.

0/0
4.3.2010 12:02

duhastrecht

Re: Ministr pro imigraci

Ano, ovšemže, speciálně v Japonsku jsou místní podmínky tak strašné, že všichni mají nárok na asyl:o)

0/0
4.3.2010 12:45

;-)

Re: Ministr pro imigraci

Vsichni ne, ale i v ekonomicky vyspelich a demokratickych statech mohou existovat lide s narokem na azyl. Navic vychodoasijske staty maji trochu jine pojeti spolecnosti a pri dukladne aplikaci zapadnich peritek najdeme na jejich systemech nesrovnalosti.

0/0
4.3.2010 13:25

Bedlamos

hmm

Ze by japonsti romove?!;-D

0/0
4.3.2010 11:40

;-)

Re: hmm

V Japonsku Rómové nežijí.

0/0
4.3.2010 11:54

;-)

Kanadské pokrytectví

Jejich systém hodnocení žádostí o asyl  je špatný - příliš benevolentní a snadno oklamatelný. Místo toho, aby změnili systém asylového řízení, zavádí pro země z kterých je nejvíc žadatelů víza. Místo, aby odmítali neoprávněné žádosti, tak reálně pronásledované zbavují možnosti o azyl požádat a naopak azyl udělují bezdůvodně spoustě lidí ze zemí, kde k tomu není důvod.  Je to absurdní. Sami si pak mohou říkat, jací jsou velcí humanisté, že vyhoví 40% žádostí. Ale fakt, že když jsou v nějaké zemi porušována základní práva, tak většinou více lidem, a tudíž je víca žadatelů, jsou jim zavedena víza a jsou tím zbaveni  možnosti o azyl požádat zcela přehlíží. Podotýkám, že na tuhle systémovou chybu upozorňují i mnozí Kanaďané.

0/0
4.3.2010 11:22

Severin

Re: Kanadské pokrytectví

Nesouhlasím s výrazem, že na systémovou chybu azylového řízení v Kanadě upozorňují  m n o z í   Kanaďané. Ono této chyby, dle vyjádření tří mých kanadskych přátel (jeden Kanaďan od narození , další v Kanadě naturalizovaný Brit a  ten třetí v Kanadě už 43 let žijící krajan) má už "plné zuby" převážná VĚTŠINA  Kanaďanů. Smutný obraz toho, jak se někdy liberalismus stane nefunkčně bezbřehý a naprosto odtržený od většiny společnosti.

0/0
4.3.2010 11:54

;-)

Re: Kanadské pokrytectví

možná jsem měl napsat mnozí odborníci a právníci. Řadový Kanaďan není schopen rozlišit podstatný rozdíl, jestli se sníží počet úspěšných žadatelů o azyl tím, že se zpřísní podnmínky asylového řízení, nebo tím, že se žadatelům z řady zemí odebere možnost o něj požádat, ačkoliv by jejich žádost mohla být opravdu velmi důvodná. Azyl není instituce k přijímání určitého stanoveného počtu lidí každoročně, ale k ochraně lidských práv. Pokud je situace ve světě dobrá, nemusí být udělen nikomu, je li špatná, je třeba ho udělit i milionům. Asyl se tím liší od normální imigrace. Imigraci si stát může regulovat (např. si rozhodne, že každý rok příjme 40 000 cizinců). Azyl se dává opravdu v nutných případech.  Nelze maskovat neschopnost rozhodujících úředníků tím, že část lidí vyloučíme z možnosti žádosti o azyl. U veřejnosti to má úspěch, ale je to absurdní, nespravedlivé a pokrytecké. Je třeba spřísnit podmínky azylového řízení.

0/0
4.3.2010 12:09

kocour Mikeš

Zajímalo by mě,

jestli mají romové v Japonsku taky šikmé oči.

0/0
4.3.2010 10:59

Vencast

No

Státní příslušnost je správně ale národnost je něco jiného!

0/0
4.3.2010 10:51

Lízal

"Češi", "Maďaři", ... Co je to za blábol?

0/0
4.3.2010 10:27

opportunity

Re: "Češi", "Maďaři", ... Co je to za blábol?

Čechomaďaři je jasnější?

0/0
4.3.2010 10:32

Anti-NWO 2

Re:

Co na tom nechápeš? Správně mělo být uvedeno "Cikáni z ČR a Maďarska".

0/0
6.3.2010 1:53

Najdete na iDNES.cz