Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Papež tvrdě vyčinil irským biskupům kvůli skandálu se zneužíváním dětí

Papež Benedikt XVI. vyzval dvacítku irských biskupů, s nimiž od pondělí jednal ve Vatikánu, aby přijali opatření, jimiž by obnovili morální a duchovní autoritu katolické církve těžce poškozenou sexuálními skandály tamních duchovních. Zároveň pranýřoval nečinnost irské katolické hierarchie.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

duhastrecht

Svého času byl

jistý papež varován španělskou inkvisicí - orgánem v jistých věcech vpravdě oprávněným, před hony na čarodějnice ve stylu, ve kterém to v 15.století rozjel francouzský stát, varovali, že obžalované styl France není možné zprostit viny, varovali, aby se do této akce státu církev hnala. Papež je ignoroval , vydal bulu, vyzývající k pronásledování čarodějnic, církev se v následujících dvou staletích ochotně přidala ke státu a k protestantským "kacířům" , dokonale se zdiskreditovala, přišla o své nejlepší lidi a za tehdejší chyby platí dodnes.

Benedetto je stejný formát, nemůže nevědět, že po 30 (nebo dokonce viz článek 70) letech lze obvinit ze ze sexuálního zneužití kohokoliv, žádná expertisa nedokáže po této odobě odhalit ani sex, ale ani nevinu, nemůže nevědět, že různé spolky typu ALF používají křivé obvinění z pedofilie k odstranění politických protivníků i u necírkevníků a přesto se přidává ke státním honům na "pedofily", katolická církev dopadne stejně, jako u čarodějnic.

0/0
18.2.2010 17:37

Bozi Trest

Je to vsechno jedna pakaz ....

ktera mela uz davno zhynout pod vahou svych hrichu... a stale nic8-o

0/0
18.2.2010 4:34

H8USuckers

Papež tvrdě vyčinil irským

biskupům kvůli skandálu se zneužíváním dětí:

"ty ty ty biskupe, která ruka to udělala - plác.  a ať Vám už na to nepřídou nebo se vážně rozčílím"    ;-)

0/0
17.2.2010 11:16

helfi

A co má papež udělat?

To, co jim řekl je dost jané,Vatikán nemá kriminál aby je dal zavřít a jestli budou tihle úchyláci souzeni v Irsku, to je na tamních soudech, ne? Myslím, že každý katolík by měl jejich odsouzení požadovat. Protože téma zneužívání je mediálně přitažlivé, píše se o něm víc, než o tom co dobrého   a pro společnost prospěšného dělají jiní kněží, kteří nezradili své poslání.

0/0
17.2.2010 10:43

H8USuckers

Re: A co má papež udělat?

probůh tak by tu zkostnatělou strukturu měli trochu modernizovat, například zrušením celibátu, pak se sexuálně flustrovaní kněží dopouštějí zneužívání dětí!!!!!!

0/0
17.2.2010 11:21

Bennu

Slovy nezarmoutis.

Rv

0/0
17.2.2010 10:40

Mirais

Uchylky katolických kněží

jsou nic proti zvěrstvům islámu. Tam je pedofílie naprosto normální a legální. Moc homosexuálů tam pravda nenajdete, ale zase se necudná dcera může dočkat, že jí zavraždí ve jménu "c t i " je otec, bratr nebo strýc.

Chcete si užít - uzavřete dočasné manželství, dostanete na pár hodin, dní jakýsi  papír, kterým se vykážete v případě kontroly a je to. Chcete se rozvest - muž řekne 3x rozvádím se a je to.

0/0
17.2.2010 8:25

kamil24

Re: Uchylky katolických kněží

Ach jo, vzdycky je mi smutno, kdyz vidim hloupost.Navic takoveho rozmeru.

0/0
17.2.2010 8:40

proLogos

Re: Uchylky katolických kněží

Mě taky.

0/0
17.2.2010 10:26

mrwn

Re: Uchylky katolických kněží

jenze to je naprosto mimo misu . - neni to vec islamu ale tradicniho zvykoveho prava a lisi se v muslimskych zemich region od regionu ...

- je velka hloupost aplikovat cirkevni strukturu, hierarchii a pravo na uplne jine nabozenstvi ... takze diky za naprosto zbytecny prispevek

0/0
17.2.2010 10:35

H8USuckers

Re: Uchylky katolických kněží

"homosexuálů tam moc není"  - to asi proto, že ten kdo nemá vousy není považován za muže. Tudíž když zprzní chlapce tak to není homosexuální styk... tak že pozor při cestě do islámských zemí se raději nechejte zarůst, nebo vám hrozí, že vás někdo přepadne zezadu :-P

0/0
17.2.2010 11:24

Mirais

Uchylové v katolické cirkvi

jsou nic proti zvěrstvům islámu. Tam je pedofílie naprosto normální a legální. Moc homosexuálů tam pravda nenajdete, ale zase se necudná dcera může dočkat, že jí zavraždí ve jménu "c t i " je otec, bratr nebo strýc.

Chcete si užít - uzavřete dočasné manželství, dostanete na pár hodin, dní jakýsi šu kací papír, kterým se vykážete v případě kontroly a je to. Chcete se rozvest - muž řekne 3x rozvádím se a je to.

0/0
17.2.2010 8:24

babacek

Pokrytectví.

Církev peskuje kvůli potratům, kvůli homosexualitě, ale sama má v řadách nejvíce úchylů pod rouškou svatosti. :-(

0/0
17.2.2010 8:06

proLogos

Re: Pokrytectví.

Já zase za pokrytectví beru schovávání se za slovo "nejvíc". Jo, to jsme my Češi.

0/0
17.2.2010 8:14

babacek

Re: Pokrytectví.

Ty jsi kněz a pederast, že to vidíš tak ?8-o

Jinak to bylo myšleno globálně ne tedy jen na Českou církev.

0/0
17.2.2010 8:17

proLogos

Re: Pokrytectví.

Nejsem kněz (a nejste první, kdo si to vydedukoval nevím z čeho..).

Mě je celkem jedno, na koho je to myšleno. Slovo "nejvíc" je opodstatněné používat, až když je to podloženo daty a ví se teda, v jaké množině je "nejvíc". Jinak je to subjektivní hodnocení s cílem zjednodušovat (generalizovat), což je jedna z jehorších českých vlastnostní Čechů, kteří rádi odsuzují druhé na základě neurčitých údajů.

0/0
17.2.2010 8:24

babacek

Re: Pokrytectví.

To slovo je bohužel podloženo až jde z toho mráz po zádech. Nevím zda zato může celibát, ale tato deformace postihuje většinu Kněží a těch co žijí v klášterech apod. Myslím, že by konečně měla církev na celém světě přikročit k tomu aby se děti k nim vůbec nedostaly a když tak je na mši pod dohledem rodičů.

P.S. ´´ Nejsem kněz (a nejste první, kdo si to vydedukoval nevím z čeho..).´´  ,,Z nepřímé obhajoby této zrůdnosti.´´

,,Z nepřímé obhajoby této zrůdnosti.´´

0/0
17.2.2010 8:40

proLogos

Re: Pokrytectví.

Nemám vůbec žádný problém s trestáním kněží, kterým je vina DOKÁZÁNA. To si myslím, že je moderní a rovný přístup. Rozhodně nemám kladný vztah k více či méně objasněném zatajování skandálů Církví a za sebe jsem pro rychlou a radikální očistu nejen současnou, ale i průběžnou v budoucnu.

Nepleťte si obhajobu zrůdnosti a obhajobu kněží, kteří jsou bez viny, ba naopak zemřeli by pro dobro. Třeba si to Vy neumíte představit, ale existují. A církev je 1,1 mld lidí, kterří jsou blíže nespicifikovanou masou, která se snaží a chybuje stejně, jako nevěřící. Jen věří a potřebují od kněží podporu. Tak to vidím.

0/0
17.2.2010 9:03

babacek

Re: Pokrytectví.

Ty skandály provázejí církev celou její historií. Jen s tím rozdílem, že se to veřejnost dozvěděla až teprve ve 20 století a dnes. Církev za tichého souhlasu Vatikánu takové kněze pouze přeřadila jinam a tedy žádný postih je nečekal. Dnes to téměř není jiné. A proto musím citovat známé: „Kdož jsi bez viny, hoď kamenem.“ U nich to platí mnohonásobně. Není nutné se takové zrůdnosti přímo účastnit, ale zavírat před ní oči je ještě daleko horší.

0/0
17.2.2010 9:18

proLogos

Re: Pokrytectví.

Celá její historie je co? Já nevím, jestli si to uvědomujete, ale křesťanství, potažmo Institucionální církev stála za uzavřením pohanských chrámů, kde se děly sexuální delikty organizovaně. Přímo působením učení církve v dějinách jsme na sexualitu získali náhled, na základě kterého je dnes situace paušalizovaná a odsouzena Církev jako celek (což je blbost, uznejte).

Nikdo z provinivších se kněží trestu neujde. Takto spravedlnost nefunguje. Tolik ke kamenům. A já je po lidech házet nebudu. Zato bych jimi rád zasypal a zabil ty neřesti v momentě, kdy je jasné, kde se nacházejí (abychom se správně pochopili).

0/0
17.2.2010 9:52

mrwn

Re: Pokrytectví.

co je podle vas sexualni delikt? mate na mysli pradavne ritualy ktere vychazely z predmonoteistickeho pojeti sveta? na ritualy spojene s prirodou, zemi -s vaginalnimi a falickymi symboly plodnosti? to nejsou delikty ... to je jen jine nabhozenstvi. ony ty tzv. sexualni delikty mely taky fhluboky duchovni vyznam ... to s cim prisly krestanske cirkve ve stredoveku (protoze tam jsou koreny dnesni krestanske etiky a zvyku) bylo neoc sileneho. apokalipticka uceni zalozena na nenavisti k telu, mytus o prvotnim hrichu, degradace a ponizeni zeny jako automaticky nizsiho druhu - to byla ta moralka ... pokud sam papez oznacuje toto chovaji jako smrtelny hrich, je na miste, zbloudile ovce vyloucit ze stada a predat je svetske spravedlnosti. zan przneni nevinatek by knezi meli byt vyobcovani z cirkve

0/0
17.2.2010 10:41

Forrrest

Re: Pokrytectví.

R^R^

0/0
18.2.2010 4:14

babacek

Re: Pokrytectví.

Ale já nechci házet všechny do jednoho pytle. Já hlavně tvrdím, že je pokrytecké hlásat morálku, nepoužívání kondomů, zákaz potratů, broj proti gayům a lesbám a přitom přehlížet prasárny kteří samotní knězi páší. Já sám jsem věřící, ale k víře nepotřebuji ani kostel a ani bych dítě jim nesvěřil ani za pověstné zlaté prase. Jsem si přesvědčen, že rozhodnout se pro potrat není pro ženu zrovna lehké a pokud tak učiní musí s tím žít ona ne kněží. Chránit se kondomem zabraňuje početí, ale chrání i proto venerologickým chorobám, tedy bránit tomu je čirý nesmysl. Gayové a lesby nás neprožijí, ale předsudky a fantazie lidí právě pocházejících od hlasu církve. A to co popisuji je jen malá část negativ. Náboženství pokud je chápáno až fanaticky je stejně nebezpečné jako jakákoliv jiná ideologie. Historie je od počátku až po dnešek.

Historie je od počátku až po dnešek.

0/0
18.2.2010 6:38

kamil24

Re: Pokrytectví.

Data nejsou. Cirkev je taji. Zastavat se organizace, ktera ma po celem svete sexualni excesy takovych rozmeru, je od tebe nejvic hloupe.

0/0
17.2.2010 8:42

proLogos

Re: Pokrytectví.

Sexuálními excesy trpí lidé na celé matičce Zemi. Je naprosto neopodstatněné domnívat se, že v církvi či hierarchii je zastoupení pedofilů či homosexuálů větší, než jinde.

0/0
17.2.2010 9:05

babacek

Re: Pokrytectví.

V takovém uzavřeném společenství je jich nejvíce ! To je bez debat !

0/0
17.2.2010 9:20

proLogos

Re: Pokrytectví.

http://res.claritatis.cz/komentare/kultura/zernov-oslici/3466 k případu Irska. Na kněze tam připadá 1,44% sexuálních deliktů vesměs ne fyzických. Nikdo z věřících si nenamlouvá, že klerici jsou bez viny, čísla lze vyčíst z veřejně dostupných dvou nezávisle na sobě zpracovaných zpráv.

Kněz nežije v uzavřeném společenství, neustále se stýká s věřícími. A v Irsku, kde náboženský život neprobíhá tak skrytě jako u nás, je to vůbec jiný případ.

V USA je důvodem morální rozvrat v seminářích, už se napravuje na základě dohledu a zpřísněných předpisů.

0/0
17.2.2010 9:41

mrwn

Re: Pokrytectví.

oni nemusi byt pedofilove nebo homosexualove.

- je dokazano ze v armade, ve vezeni, v v kat. cirkvi apod. tedy tam, kde tzv. normalni heterosex. clovek vstupuje do jednotneho prostredi a kde se vyhyba sexu, nebo je mu znemoznen (slibem, zakonem ...), dochazi k homosexulnimu chovani

- pozor neni to ta sama kategorie homosexualita a homosexualni chovani

- a knezi ziji v takove strukture cely zivot ... tedy jsou vystavovani touham vice nez clovek ktery takove veci resi sam prirozene (napr. mastrurbaci, sexem, sledovanim filmu apod.)

0/0
17.2.2010 10:47

babacek

Papež Benedikt XVI

Nebyl papež v minulosti sám ve stejném podezření ? ;-(

0/0
17.2.2010 7:59

H8USuckers

Re: Papež Benedikt XVI

Benedikt XVI a já pořád myslel že to je Bazilišek I no to asi ta vyzáž ;-)

0/0
17.2.2010 11:28

babacek

Re: Papež Benedikt XVI

Na vzhled to vcelku sedí.:-)

0/0
18.2.2010 6:40

Mirais

Přečtěte si knihu

Roman Jonasz - Byl jsem knězem.

Napsal jí polský kněz, který z církve vystoupil. Popisuje v ní co se dělo v semináři, jak nastoupil do kněžské služby, o pedofilních kněžích, financích církve a mnoho jiných zajímavostí. Asi příjdete o iluze.

0/0
17.2.2010 7:52

babacek

Re: Přečtěte si knihu

Lze i stáhnout.

http://www.war-king.cz/viewtopic.php?f=482&t=52784&start=0&sid=f0c80982fd4d4c192152337d6726135a

0/0
17.2.2010 8:02

mrwn

jaka reflexe?

Papež si nevidí do pusy. Kdyby byli co k čemu tak tu sebranku, včetně jezuitů v německu, co dělali to samé, vyobcují z lůna matičky církve, odeberou jim kněžská práva a povinnosti. Tohle není sebereflexe!;-O

0/0
17.2.2010 7:19

ufonek007

Re: jaka reflexe?

R^ Konečně rozumnej názor. Je to tak, nemám nic proti tomu aby si drobné přestupky řešili mezi sebou v rámci církve, ale existujou určité hranice. A to nemluvím o tom že pokud má někdo problémy s celibátem, může přejít třeba do řeckokatolické církve.

0/0
17.2.2010 7:34

framy

Re: jaka reflexe?

to by jich tam moc nezůstalo.;-D;-D

0/0
17.2.2010 9:25

mrwn

Re: jaka reflexe?

co jinyho za smrtelny hrich ...

0/0
17.2.2010 10:32

helfi

Re: jaka reflexe?

...smtr? ...utopením ve svěcené vodě, nebo zplynovat kadidlem?

0/0
17.2.2010 10:46

mrwn

Re: jaka reflexe?

predpokladam ze pro vericiho cloveka - navic o kneze (tedy moralni a nabozenskou autoritu), bude nejvetsi trest vylouceni z cirkve, odebrani knezskych prav a klasicky svetsky trest v krimu ...

nejake namitky?

0/0
17.2.2010 10:49

orinka3

nic nového pod sluncem

U nás se katolická církev chovala stejně. Kdo si dnes ještě vzpomene na případ studenta Nováka, který se opovážil kritizovat postup katolických papalášů? http://cs.wikipedia.org/wiki/Franti%C5%A1ek_Merta

0/0
17.2.2010 6:54

Forrrest

MyslíteTOHOpapeže,který jim předtím nařídil,aby to skrývali?

http://www.guardian.co.uk/world/2005/apr/24/children.childprotection RvRvRv;-O

0/0
17.2.2010 4:17

IoannesBaptist

Pozitivní je,

že i ateističtí Češi vědí, jak se mají členové katolické církve správně chovat. A že pečlivě sledují, zda se tak skutečně chovají. Církev zůstává i v Čechách morálním etalonem.

0/0
16.2.2010 22:04

ufonek007

Re: Pozitivní je,

;-DR^ To je fakt.

0/0
16.2.2010 22:23

Forrrest

Re: Pozitivní je,

Jakože by ČR měla přestat trestat pedofily, kteří zneužívají malé děti???8-o8-o8-o

0/0
17.2.2010 4:22

mrwn

Re: Pozitivní je,

ano i ateističtí češi vědíí že pedofilním chováním člověk porušuje zákon, byť je to kněz ... u nikoho jiného než u kněžích to nám čechům nevadí :-P

0/0
17.2.2010 7:21

Rudý přízrak fights for freedom

satanisti rokovali

a po napnutych vyjednavanich vydali spolecne prohlaseni, ze ukajet se pred malyma detma neni spravne. R^;-D;-D;-D

0/0
16.2.2010 20:47

Rudý přízrak fights for freedom

Re: satanisti rokovali

doufam, ze jsem zadneho skutecneho satanistu neurazil. ;-)

0/0
16.2.2010 20:48

net.Xtreme

Tak už jim povolte manželky

Třeba přestanou ukájet biologické pudy na dětech.

0/0
16.2.2010 20:29

IoannesBaptist

Re: Tak už jim povolte manželky

Prozradím vám tajemství. Celibát je dobrovolný.

0/0
16.2.2010 22:11

Anti-Que

Re: Tak už jim povolte manželky

Jo jiste. Tak jako za bolsevika kazdy mohl svobodne projevit svuj nazor. To, ze pak byl treba vyhozen z prace je uz jina vec, ze.

Nebo to myslite tak, ze v celibatu muzete zit a ani nemusite byt knez. Pak je to pravda a je to opravdu dobrovolne. Ale moc takovych pitomcu neni.

0/0
17.2.2010 1:15

Najdete na iDNES.cz