Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Pomozte mi dokázat, že jsem zelené neprotežoval, žádá Liška Kopicovou

Předseda zelených Ondřej Liška odmítá, že by jako ministr školství upřednostňoval ekologické vzdělávací projekty. Právě na zelené projekty podle Mladé fronty DNES šla třetina dotací z evropského programu Vzdělání pro konkurenceschopnost. Liška žádá zveřejnění všech údajů o výběru těchto projektů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

999666999

Doufám že už se zelenáči nikdy nikam nedostanou!

Ty jejich ............... by nikdo nedokázal zaplatit. Když jsem u toho kdo asi zaplatí likvidaci těch slunečních nesmyslů jejichž el. je desetkrát dražší RvRvRvRv

0/0
25.2.2010 15:01

jiri.kulich

Na Zelené neútočí pedagogové, ale demagogové

Na článek reaguji ve svém blogu(http://kulich.blog.idnes.cz/c/123781/Na-Zelene-neutoci-pedagogove-ale-demagogove.html),protože patřím k třem zmíněným „milionářům“.Týž text i vyjádření k pátečnímu článku dostal i redaktor Pokorný,stejně jako další ohlasy.Doufám,že je všechny brzy uveřejní v deníku,optimálně opět na titulní stránce.

 Z toho,že 1/3 dotací z jednoho kola  šla na ekologickou výchovu vyvozuje, že „Zelení živili stranické kolegy penězi z evr.fondů.“ I když mají Zelení k ekol.výchově (stejně jako k multikulturní či rozvojové) blízko,ekologická výchova je naštěstí v Evropě a postupně i u nás podporována dlouhodobě bez ohledu na zabarvení politické reprezentace.2 členové Zelených a 1 nezávislý městský zastupitel v 20 úspěšných organizacích je hubený výsledek pro 1.stránku prestižního deníku.Tajemní  anonymní informátoři nejsou odborníci-pedagogové ale odborníci-demagogové.

0/0
13.2.2010 11:11

habr

Re: Na Zelené neútočí pedagogové, ale demagogové

Jirko - zájem dětí o vaše programy (jako ekocenter všeobecně), ochota učitelů a škol děti do ekocenter dopravit (je to odpovědnější náročnější  práce, než se s nimi plácat po jejich škole) o mnohém vypovídá. Kdybyste to nedělali dobře, tak děti na programy nejezdí.

Nicméně jste doplatili na neseriózní politiku některých vašich "zelených" vůdců, Návrat Bursíka do politiky je chyba která vás bude stát mnoho hlasů. Volební heslo, že chcete nový duch do politiky (tak nějak to někde psali) jste měli už v minulých volbách a jak někteří voliči říkali - ukázali ten "nový vítr".

Na své profláknuté čelní politiky doplácí členská základ i v "komunálu".  Mnoho zajímavých projektů vám protéká mezi prsty k vaší škodě. Program "Zelená úsporám"  možná měl dobrou ideu, ale obrací se proti zeleným, protože parametry jsou pro běžné lidi kteří potřebují zateplit nedostupné, respektive pokud si zateplí sami, tak je to přijde levněji (ale sami nemohou, protože na to nemají). Alternativní energie bezeslov!

0/0
13.2.2010 21:25

anti ODS

Za ty stamiliony kdyby

jeden komín na severu odprašnili,tak je to víc než sypat peníze do zelených kapes,kolik krásných ekologických dovolených a natur domků bylo za ně postaveno!!;-D;-D

0/0
13.2.2010 7:15

habr

Re: Za ty stamiliony kdyby

Celý ten systém o kterém se bavímé má zkratku EVVO - ekologická výchova, vzdělávání a osvěta. Je to celý propracovaný systém vzdělávání a osvěty schválený vládou ČR, ministrerstvy školství, životního prostředí a dalších rezortů. Pokud vím, organizace které tyto programa zajišťují, tak každý rok žádají o granty, dotace jak stát, tak nadace i zahraniční zdroje. Je to svým, způsobem velmi tvrdé konkurenční prostředí ve kterém se nepohybují ani podnikatelské subjekty. Ta konkurence tvrdě tlačí ceny dolu, takže vize laiků, že si na dotacích lze (až na výjimky které se zpravidla odchytí) mastí kapsu se říci nedá. Stačí se podívat za kolik dělají semináře a za kolik semináře dělají třeba v účetním sektoru.. Ale podstata je v tom, že pokud komín odprašníme tak jen odprašníme komín. Pokud lidem vysvětlíme základní vztahy mezi kouřícím komínem, jejich zdravím, zdravím dětí a i vlivu na funkci krajiny, lze potom odprašnit víc komínů, protože lidi možná přesunou své hodnoty.

0/0
13.2.2010 10:37

Kocourek_69

Jak se to říká v jednom francouzkém filmu

Na letišti zatkli človíčka co měl v žaludku padesát plastikových sáčků s drogami. A co on jim na to odpověděl: Pánové to není moje

0/0
13.2.2010 0:09

czmario

Greenhorns jeste nekoho zajimaji?

Maji k ekologii tak daleko asi jako Cyrda Svoboda k Panubohu... Svych 5 minut slavy si uzili, po volbach potahnou tam, kam patri...

0/0
12.2.2010 23:32

kasikv

Re: Greenhorns jeste nekoho zajimaji?

No jestli ztratili vliv a ochránce, tak je třeba prošetřit všechnu černotu a pokud žádná není tak nějakou vytvořit, blíží se volby ;-) To samozřejmě nic nemění na faktu, že jsou to skupinka politických primitivů, kteří dost ukázkovým způsobem nezvládli vstup do "velké" politiky, a proto si nezaslouží skončit jinak než v propadlišti dějin.

0/0
12.2.2010 23:54

czmario

Greenhorns jeste nekoho zajimaji?

Maji k ekologii tak daleko asi jako Cyrda Svoboda k Panubohu... Svych 5 minut slavy si uzili, po volbach potahnou tam, kam patri...

0/0
12.2.2010 23:28

CocoLoco

Protekce? Ne, schopnost napsat projekt.

Habr: jasné, výstižné!

Jen bych dodal: bylo by divné, kdyby v ekocentrech nedělali žádní členové Strany zelených, ne?;-D

0/0
12.2.2010 20:25

habr

Re: Protekce? Ne, schopnost napsat projekt.

taky nevím proč se honí senzace. V odborech pracují socialisté, v bankám druhá strana apod. Kdyby učitelé matematiky, případně jiní co matematiku znají připravili projekty na zábavnou matematiku, fyziku, chemii apod., tak věřím, že granty dostanou. Mám pocit, že někteří z těchto zaměstnanců ekostředisek do politiky vstoupili víc ze zoufalství než s vidinou, že jim někdo přihraje dotaci.Ze zoufalství zřejmě proto, že vidí jak se devastuje budoucnost dětí s vidinou, že snad alespoň v něčem mohou pomoci.

Dospělá populace si stěžuje, že děti jsou hrubé, asociální apod. jedním z důvodů podle četných studií je technické prostředí ve kterém děti žijí, nedostatek citu ke svému okolí atd. Já když si vzpomenu jak nás staříci cepovali páskem za různé blbosti (dnes je to ale týrání dětí), jak nás honili abychom se o něco doma starali - jedno jestli o hrách nebo afrikány, tak je mi té mladé generace líto, protože jejich dušičky budou o mnohé ochuzeny.

0/0
12.2.2010 21:09

idesnej

no teda !

8-o8-o8-o8-o zelená Liška, kdo kdy viděl????

0/0
12.2.2010 20:15

habr

Re: no teda !

Kdybysi žil na venkově a měl v okolí vzteklou hajnou, tak by si zelenou lišku už viděl. když jí liška už po několikáté sežrala slepice, hajnýho z pelechu nebyla na lišku schopna vyhnat, tak připravila kbelík zelené barvy. A bylo vystaráno o zelenou lišku. Jenže hajnou dali k soudu pro týrání, respektive zapříčinění velkému úhynů zajíců, protože ti když viděli zelenou lišku se rozchechtali natolik, že jim praskla bránice a zemřeli. Jenže hajnou potom osvobodili, protože do mrtvých zajíců nalétl vzácný hmyz a entomologové měli co pozorovat a sbírat. Polští myslivci byli nadšeni, že mohli nám poslat několik živých zajíců na chov. No v konečném důsledku nejzelenější byl hajnej, protože když hajná byla zavřená  vařil si sám a na následky svého vaření zezelenal, zmodral, potom chytil oranžovou barvu a potom zčernal. No asi jako mnozí naši přední političtí zelení.

0/0
12.2.2010 21:17

habr

Čerpaly i organizace kde jsou členové

SZ. To je podle mne velmi důležitá informace, že tyto dotace dostaly také organizace kde zelení nejsou. Pokud bylo rozděleno 220 miliónů, tak tuším, že ty tři jmenované organizace byly malým procentem ze všech podpořených projektů dalších žadatelů.

Další problém je, že přestože je zájem podpořit čtení apod., tak zřejmě nejsou podávány projekty do těchto oblastí. Navíc popravdě na čtení, matematiku  by měla stačit výuka a ne čerpat prachy z EU. Historii je otázka zda se na školách učí správně. Napsat kvalitní projekt a hlavně potom ho realizovat chce trochu nadšení  a to zřejmě matematikům a historikům schází. A mám pocit, že takévé uměle řízené dělení kam jdou které projekty povede jen k podpoře nekvalitních projektů. Kdo se jen maličko zajímá, tak jako ministerstvo životního prostředí dávno začalo dáat dotace na konkrétní projekty, ještě v době kdy myslivci, zahrádkáři a další ministerstva přidělovaly prachy podle členské základny. Takže žádný div, že ekocentraí umí podat projekt. 

0/0
12.2.2010 19:20

Najdete na iDNES.cz