Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Nepíchá si injekce, je soběstačný, rozhodl lékař o malém diabetikovi

Ondřej Deml má osm let, od tří let žije s cukrovkou a je závislý na pomoci své rodiny. Kvůli změně zákona však Demlovi před dvěma lety přišli o sociální příspěvky na péči o Ondřeje. "Nepíchá si pětkrát denně inzulín, je soběstačný," rozhodl posudkový lékař. Ondřeje osobně ani neprohlédl.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

rugerforever

Opravdu bída - jednak bláboly ultralevice

pak  chytří rádoby pravičáci a pak několik  "spravedlivých rodičů" , kteří si myslí , že podobnou situaci zvládli. SANCTA SIMPLICIS !

Není diabetik, jako diabetik, u těch malých to platí obzvlášť, míra intervence, a pomoci kterou malí pacienti potřebují se různí. U některých dětí lze situaci skutečně zvládnout s pomocí  školky (je li funkční) a u některých dětí jeden z rodičů musí rezignovat na své zaměstnání a být malému dítěti na blízku.

Svěřit  ale čtyřletého diabetika s pumpou jeho osudu "když se sám nají" je projev dementnosti platí to jak pro posudkového lékaře, tak i pro zdejší "spravedlivé rodiče" - takový přístup může také znamenat, že dítě  vážně poškodíte, nebo zabijete.  Hodnotit malé diabetiky nelze paušálně a laik o tom ví absolutní..............

Autor příspěvku je vzděláním lékař - internista se zaměřením na poruchy metabolismu a akutní stavy poruch metabolismu

0/0
13.2.2010 14:48

orinka3

musíme šetřit

aby se sněmovna mohla půl roku flákat a nic nedělat...

0/0
13.2.2010 14:10

paulina

zkusit znovu

Rodiče by měli žádat o příspěvek znovu, od 1.8.2009 se zmírnily podmínky pro přiznání.

0/0
13.2.2010 13:52

Andee

Jj...

Za chvíli bude stát rodičům přispívat i na zaražený prdy... :-PRv

0/0
13.2.2010 12:47

grand topol

xxx

Posudkový lékař je mentálně postižený a to ho nemusím ani vidět:-/;-(:-(

0/0
13.2.2010 12:40

dalamánek

Diabetes

Jsem matka diabetičky, dcera má cukrovku od roku a půl. Ani jsem nevěděla, že na nějaký příspěvek nárok mám. Dcera chodila od 4 let do mateřské školky, všechny paní učitelky se naučily píchat bez problému inzulín. Pokud bylo sladké jídlo, nosila si do školky vlastní. Na vycházky si sebou braly cukr nebo nějakou malou sladkost. Bez problémů jezdila na školky v přírodě. Vše bylo samozřejmě na domluvě. Byla jsem vždy na telefonu a pokud by se něco dělo, tak jsem byla schopná okamžitě reagovat. Ve škole se účastní veškerých aktivit, hraje na kytaru, házenou. Se školou byla na ŠVP, 10 dnů v Itálii, na lyžařském kurzu. Vše se bez problémů zvládlo. Podle mě jen záleží na přístupu školy a lidí, kteří se o děti postižené cukrovkou starají. Vzhledem k tomu, že jich přibývá čím dál víc, budou se muset přizpůsobit i školy.

0/0
13.2.2010 11:57

danča1039

nedělejte z komára velblouda!

Můj syn je taky již 3 roky léčen na cukrovku. Bylo mu 9, když se to zjistilo. Ano, život rodiny se tím trochu změnil, ale nijak dramaticky. Chce to trochu nadhled nad věcí. 3 roky zvládáme i s prací, školou, sportem, muzikou. První rok jel se synem na školu v přírodě manžel, další rok jel už sám. Má za sebou lyžařské kurzy, soustředění a plno vícedenních výletů a vše v pořádku. Asi máme štěstí na učitele, dále hodně pomáhá mobilní telefon, ale jde to. A v práci nás to nijak neomezuje.Nač tedy čerpat dávky, které jiní potřebují daleko více než my?

0/0
13.2.2010 9:17

Baud

Re: nedělejte z komára velblouda!

souhlas a nechápu z jakého důvodu idnes zpochybňuje závěry lékařů. Jestli cítí solidaritu, nechť malému redaktor přispívá ze své výplaty.

0/0
13.2.2010 9:54

Nezmar23

Re: nedělejte z komára velblouda!

Lékař, který neumí lečit se stane posudkovým. V mém blíském okolí  s nimi mám několik zkušeností a myslím že jsou poslušní pouze státu a úplatkům, nikoli Hippokratově úpřísaze.

0/0
13.2.2010 10:03

wanad

Alfred Rosenberg se tomu směje z Valhaly

Nojo. Ondra je diabetik , navíc má i astma a další zdravotní problémy. Co to tu vyrůstá za děti?

0/0
13.2.2010 8:43

kolíček

Nám doktorům je dobře

Aspoň je vidět, jak doktoři háží odpovědnost na rodiče, aby ušetřil stát. Není se čemu divit, jsou placeni státem přespojišťovny.

0/0
13.2.2010 7:43

babacek

Re: Nám doktorům je dobře

Nám je to jedno my peníze nemáme. Kdo má peníze má hezkou paní a kdo je nemá chodí mu za ní.

Tak stará česká lidová píseň.:-)

0/0
13.2.2010 7:54

babacek

8 letý diabetik

Copak nelze podat odvolání proti rozhodnutí LPS ? A pokud je neúspěšné lze se obrátit na soud. Je dobré ho doplnit o zprávy specialistů a dětského lékaře kam chlapec jistě dochází. Podání k soudu ani soud samotný není v těchto případech zpoplatněn.

Je přece nad slunce jasné, že takto malý chlapec si nemůže sám připravovat stravu která jak je zmíněno musí být pečlivě odměřena a složení musí odpovídat diabetické dietě která je součástí léčby. Docela rád bych věděl co to bylo za osla který chlapce označil za soběstačného.

0/0
13.2.2010 7:39

JosefŇ

Re: 8 letý diabetik

Jde, ale v 99% nic nedocílíš a nakonec se to stejně dostane zpět dotyčnému Cvachovi který takto rozhodl.

0/0
13.2.2010 7:58

babacek

Re: 8 letý diabetik

V takovém případě rozhoduje již soud který má možnost si nechat zpracovat nezávislý posudek odborníků a nechat zrovna tak chlapce vyšetřit a posoudit jeho stav. Boj s byrokratickým molochem se vdávat nesmí.

0/0
13.2.2010 8:09

Bodlina2004

Bílá aristokracie

Bohužel to není na diskuzi ale na akci lékařské komory pokud chrání něco jiného něž platy lékařů. Je pravda že kvalita lérařů klesá, část lékařů se věnuje jiným činnostem a profesi již jako vedlejšáku. Posudkový lékaři je velmi ošidná záležitost bez zodpovedosti. Zde se Gaussova křivka přiklání na pravou stranu ů těm horším. Vždy budou skvělí paní a pánové lékaři, průměrní - těch je většina -a šarlatani a lajdáci co si diplom snad ani nezaslouží. Je to tak v celém lidstvu a všech profesích. Jen se většina nevydává za spasitele.

Je tam ještě jedem faktor, skrytý, tajený - limity pojišťoven a státu - těmi je i ten kvalitní lékař omezen.

0/0
13.2.2010 7:03

honer

Ale na dáfky je

;-O;-€;-€;-€

0/0
13.2.2010 6:24

cromagnon

No jo, rozvrátili jsme průmysl

Ještě nám zbyly hypermarkety.

:-)

A státní dluh.

:-)

Ani ty 4 000 000,- za multifunkční centrum mi nedopřáli.

0/0
13.2.2010 5:31

babacek

Re: No jo, rozvrátili jsme průmysl

I kdyby dnes byly v provozu všechny komunisty ukradené továrny kdo by odebíral zboží ? RVHP již není, soudruhu. :-)

0/0
13.2.2010 7:42

Thyronx1

Vzdyt byste si na Vase skvele

zdravotnictvi a la Nemocnice na kraji mesta nedali ani sahnout.... platit u lekare 30 Kc se Vam zda NELIDSKE - toz mate co jste chteli co uznavate.

Ziji 25 let v "antisocialni" hrozne tvrde a nespravedlive kapitalisticke USA. Mam pojisteni od zamestnavatele (jako vetsina zamestnanych) a nemusim si platit ani dolar za operace jakkoliv drahe, oduvodnene pohotovosti, za zubare doplacim od nuly do 50%. (Prumer je 10%).Leky jakkoliv drahe mam za pausal 10 USD/recept. A lekari i zubari tu nejsou placeni statem ale pacienty a pojistovnami. Platim si u lekare jen navstevy  a ostatni ukony mam hrazene 100%. Preji totez socialistickemu (statnimu) zdravotnictvi v rodne vlasti.

thyronx@seznam.cz

0/0
13.2.2010 2:28

milenec_Petty_ a_ Selmy

Re: Vzdyt byste si na Vase skvele

Hochu, tohle je ale sociální problém. Nikoli zdravotnický. Kdes vzal, že lékaři jsou tu placeni státem?;-D

0/0
13.2.2010 2:57

Špička

Re: Vzdyt byste si na Vase skvele

Tyto informace mu přivezl Vinnetou od bílého otce z Washingtonu.

0/0
13.2.2010 5:21

josnow

Re: Vzdyt byste si na Vase skvele

A na faktu, že české zdravotnictví je na katastrofální úrovni díky socialistické zásadě všechno zdarma, nikdo nic platit nemusí a za své zdraví neodpovídá to jako mění co?  Aha, ušetřil jsi 30 kč.

0/0
13.2.2010 9:46

illes

Re: Vzdyt byste si na Vase skvele

U nás se automaticky předpokládá, že k lékaři jdete ne na návštěvu, ale proto, že potřebujete udělat nějaký výkon, vyšetření, které pomůže odhalit chorobu a navrhne pak léčbu. Na návštěvu k lékaři opravdu nechodím. Samozřejmě povinně odvádíme na zdravotnictví z platu pojistné a za to je určitá záruka, že bychom měli být ošetřeni s minimálními náklady. Platíme ho od té doby, co si začneme vydělávat peníze dle výše svého platu. Dokonce ho musí platit i ti, co nemají žádné oficiální příjmy a nejsou ve skupině, za které to platí stát jako děti, důchodci, ženy na MD a nezaměstnaní.

0/0
13.2.2010 20:12

Rychlý G.

Všechny děti jsou v ideálním případě závislé na péči rodičů

Vážit jídlo, to musí být skutečně velice náročné pro matku. O každé dítě by se přece rodiče měli starat. Jsou děti klidné, hodné, zlobivé, neposedné apod. Některé potřebuje péči větší, některé menší. Tak to prostě je.

0/0
13.2.2010 2:18

lekaj

bude to znit tvrde

Ale je naivni kdokoliv neco ocekava od statu-co dela stat?Jenom orerozdeluje penize ktere sebere vsema prerozdeluje je neefektivne. A navic se zadluzuje , aby vubec mel na duchody a socialni davky apod. 

Cili jednoduse receno-stat nic nema, vsechno je jenom to co nam vysbira.....cili od nej ocekavat nic nemuzeme. Pomoci si musi kazdy hlavne sam, protoze na prikladu Recka je videt ze na dluh se neda zit donekonecna.

.

Mozna to zni tvrde, sam mam dve deti, ale co meli lidi pred 30, 50 lety?  Pokud budeme porad donekonecna neco zvyhodnovat, podpoirovat nebo dotovat tak nakone zjistime ze na to stejne nemame.......a stat zkrachuje.

Pokud by mela rodina zas takovou nouzi , tak by nemeli treba na jidlo nebo podobne ale to neni podle mne tento pripad....lidi dneska nerozlisuji co je nouze a co je jen proste nekomfort....tak si holt rodice snizizivotni uroven....to je holt obet kterou oni musi prinest pro dite, ktere ma diabetes.....a tak to musi podlemnei brat....

0/0
13.2.2010 0:56

Špička

Re: bude to znit tvrde

Nezní to tvrdě, ale dost debilně. Zvlaste bez tech carek a hacku.

0/0
13.2.2010 5:20

babacek

Re: bude to znit tvrde

Takto malé dítě to jistě nemá z důvodu špatné životosprávy, ale je to nejspíše vrozené – dědičné.

Tedy tací si pomoc jistě zaslouží.

Mám z tebe pocit, že bys nemocné a invalidy nejraději poslal do p.... tak jak to dělal Áda.Rv

0/0
13.2.2010 7:46

maigret

Re: bude to znit tvrde

Nauč se psát,kdo to má luštit.

0/0
13.2.2010 8:02

Cikánek

Více peněz

Více peněz do Palestiny, do Afganistánu, víc Hamrů městské policii, nezdaněné náhrady poslanců, 30-ti korunové poplatky farmaceutickým gigantům ...;-O;-O;-O

0/0
13.2.2010 0:43

peja

Re: Více peněz

a taky romové a důchodci ve 20-ti letech mající ruce i nohy .. to všechno živíme

0/0
13.2.2010 1:47

babacek

Re: Více peněz

Ona starší generace si na důchod platila celý život a navíc většina z nich doku může pracují, tedy pokud nějakou práci seženou. Je tedy zajímavé, žen poukazuješ na důchodce ( nejsem důchodce ) když zde mnohdy čtu články aby důchodci zůstali doma a přenechali svá pracovní místa mladým.

Šetřit se musí, ale schody se zametají odshora dolů a tak šetřit by se mělo začít stejně.

0/0
13.2.2010 7:51

Pucmeloud obecny

Ale mame Opencard

0/0
12.2.2010 23:42

kvetla

Co se zavedly příspěvky a dávky začali jsme být národem

permanentních invalidů .. Inu dříve se šmelilo s modrou knížkou,nyní je v módě  něco jiného,výnosnějšího.

0/0
12.2.2010 23:32

Jarouch777

Re: Co se zavedly příspěvky a dávky začali jsme být národem

 . . a to ti pripada jako komentar na miste ? RvRvRv

0/0
12.2.2010 23:41

Sub7

Re: Co se zavedly příspěvky a dávky začali jsme být národem

Vy byste taky měla mít nárok, příspěvky se vztahují i na mentálně postižené.

0/0
13.2.2010 0:41

Pražák

To bylo za vlády ODS. Julínka s Nečasem.

Před dvěma lety rodina přišla o příspěvek. A nebyla sama. To bylo za vlády ODS. Pamatujme si to. A přišly o něj proto, že ODS snížila odvody na pojištění bohatým a nejbohatším. Samozřejmě, že ty peníze pak dětem scházely. Ale tunelářům a multimilionářům zbylo na jachty za tři miliony a hodinky za půl milionu.

:-/

0/0
12.2.2010 23:02

Greybeard+

Re: To bylo za vlády ODS. Julínka s Nečasem.

Nebuď vůl, máme málo sena. IQ tykve.

0/0
13.2.2010 0:21

dual_tip2

Re: To bylo za vlády ODS. Julínka s Nečasem.

to je zas tvrda kritika standy grosse, pravda ze. inu zaslouzi si to ...

vy byste nejradeji sebral vsechno vsem a pak moudre prerozdeloval. vsichni si mysli, ze oni maji NAROK, aby se o ne ostatni starali. jj, kdybyste byl co k cemu, tak si misto tlachani na internetu najdete dalsi praci a privydelate si, kdyz mate pocit, ze mate malo ... ale to se vam nechce, ze, to radeji na idnes anonymne nadavate.

kluka i jeho rodiny je mi lito. nemocnych lidi bude stale vic a vic, protoze je umime udrzet dlouho pri zivote, dokonce i v reprodukci jim skoro nic nebrani. je to humanni, je to lidske a hezke ... ale musime si uvedomit, ze to proste nejde platit do nekonecne. ne kuli tunelarum a multimilionarum, ale kuli normalnim lidem. proste lide nebudou ochotni casem platiti 90% prijmu na to, aby se vsichni meli stejne ... to nikoho k praci nemotivuje, pracovat nebude nikdo. a verte tomu, ze socialistum to, ze si budou penize tisknout, vydrzi jen chvili, pak to pujde do kytek rychle ...

0/0
13.2.2010 2:01

HammerLang

Peníze jsou, stačí je vzít takovým jako je má tetka.

resp její dcera. Jelikož ona i strýc chlastali, narodilo se jim podle toho dítě s IQ pod 80. Invalidní důchod 10tis, nikdy nepracovala a nikdy nebude. Nedokáže rozlišit ani máslo v kostce od margarínu, "vždyť to je oboje máslo". Jedinné co zvládá je chození do kostela. Nevidím důvod, proč by od státu měla dostat korunu dokud její rodiče, kteří z ní udělali mrzáka, žijí a mohou se o ní starat.

0/0
12.2.2010 23:01

martexman

Re: Peníze jsou, stačí je vzít takovým jako je má tetka.

Takže podle vaší logiky si dcera za to může sama?

0/0
12.2.2010 23:30

HammerLang

Re: Peníze jsou, stačí je vzít takovým jako je má tetka.

Pro příště si přeštěte celé na co reagujete "Nevidím důvod, proč by od státu měla dostat korunu dokud její rodiče, kteří z ní udělali mrzáka, žijí a mohou se o ní starat."

0/0
12.2.2010 23:48

dino_na_idnes

Re: Peníze jsou, stačí je vzít takovým jako je má tetka.

Hmmm, mám IQ přes 130, napiju se tak dvakrát do roka a dobře placenou práci jsem našel hned po vysoké škole a výhledově nějakých aspoň patnáct let pracovat hodlám... A máslo v kostce je pro mě pro většinu účelů zaměnitelné s margarínem.

Takže jak tato zaměnitelnost souvisí s čímkoliv z toho ostatního, co jste napsal? Nejen z tohoto pohledu Váš příspěvek neukazuje na omezenost Vašich příbuzným, ale pouze na omezenost Vaši.

0/0
12.2.2010 23:41

Tobinka

Re: Peníze jsou, stačí je vzít takovým jako je má tetka.

Taky mě to jako měřítko intelektových schopností pobavilo.

Možná by podle toho měl rozhodovat posudkový lékař.

já zase často podle chuti nerozeznám instantní kávu od kávoviny a bez nápovědy nedokážu určit procento kakaa v čokoládě, ergo nepoznám, co je podle pravidel EU čokoláda a co už ne ;-D

0/0
13.2.2010 0:01

HammerLang

Re: Peníze jsou, stačí je vzít takovým jako je má tetka.

Bylo to myšleno tak, že jí tetka řekne ať tam dá máslo a ona tam dá margarín.

0/0
13.2.2010 0:07

HammerLang

Re: Peníze jsou, stačí je vzít takovým jako je má tetka.

Není spíš problém v tom kostele než v másle? Jinak tetka považuje vysokoškoláky za flákače nebo zloděje, "protože nejde legálně vydělat tolik peněz jen sezením u počítače". Ale je to myšleno, tak že všichni vysokoškoláci kromě pana faráře. Sám mám VŠ (čvut), IQ mi podle idnes testu vyšlo ještě vyšší (číselný test) a alkohol s inteligencí nesouvisí (zkušenost z vš, tj. i se zlitými profesory). A jinak by mě zajímal, proč píšete Vaši s velým V, když jsem podle vás omezený?

0/0
13.2.2010 0:03

dino_na_idnes

Re: Peníze jsou, stačí je vzít takovým jako je má tetka.

Vykání a veliké písmeno používám coby vyjádření svého postoje, že respektuji Váš názor a jedinečnost Vašeho já bez ohledu na to, jakým dojmem na mě působí obsah a forma Vámi prezentovaných názorů.

Nyní uznávám, že zmínka o omezenosti byla předčasná či alespoň nepřesná, zjevně myslíme na zcela odlišné úrovni, nejsem schopen plně uchopit strukturu Vašich myšlenek, nebudu se k nim tedy radši nadále vyjadřovat.

0/0
13.2.2010 15:54

babacek

Re: Peníze jsou, stačí je vzít takovým jako je má tetka.

Také takové od vidění znám. Avšak to dítě přece nemůže za to, že se narodilo takovým rodičům.;-(

0/0
13.2.2010 7:56

filo

Šetřit je třeba

Státní zástupci se soudí se státem o čtyři procenta, poslanci si taky přidali,policajti, celnici,vojaci berou výsluhy, taky jsou třeba prašule na loveckou sezonu do Afganistanu, k tomu nějaká ta arbitráž za pár mld. a prodat už není skoro co , tak si hezky a rychle třeba zvykat, že na takový ,,luxus,, penízky nebudou.

0/0
12.2.2010 22:48

HammerLang

Re: Šetřit je třeba

Víte třeba na Ukrajině ty výsluhy nemají, ale stejně je dostanou. Přímo od lidí na vynucených úplatcích

0/0
12.2.2010 23:03

Najdete na iDNES.cz