Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Zelení sobě: Za ministra Lišky šly na vzdělávací projekty zelených miliony

Zelení na ministerstvu školství "živili" své stranické kolegy penězi z evropských fondů. Třetina všech dotací z jednoho kola vyplácení šla loni na ekologickou výchovu. Projekty v mnoha případech připravili důležití členové zelených. Ostatní předměty – i ty důležité, jako třeba moderní dějiny – dostaly podstatně méně.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

sun in lion

na hranici bulváru

Jako člověka, který na středisko SEVER dlouhé roky jezdil a práci lidí, kteří v něm nechali kus života, zná, se mne dotkl způsob, jakým se článek otírá o středisko SEVER i Jiřího Kulicha. 

Oběma redaktorům bych vzkázala jediné: krizitovat něco bez znalosti věci je ta nejsnazší věc na světě. Je to mnohem jednodušší než něco vytvářet. Když už jste se pustili do pojmenovávání konkrétních projektů, proč u nich není uvedeno, na co byly prostředky využity? Je pohodlnější malovat imaginární tunel, než se zeptat toho, o kom se chystáte psát?  Asi ano... z vašeho podání jsem nabyla jednoznačného dojmu, že byl článek napsán na objednávku.

Kvalita článku mne opět utvrzuje v tom, že dnes definitivně změnila cílovou skupinu. Od Blesku už se opravdu lišíte jen obálkou. Jak dlouho ještě potrvá, než se i to změní?

0/0
17.2.2010 20:31

jiri.kulich

Na Zelené neútočí pedagogové, ale demagogové

Na článek reaguji ve svém blogu( kulich.blog.idnes.cz),protože patřím k třem zmíněným „milionářům“.Týž text i vyjádření k pátečnímu článku dostal i redaktor Pokorný,stejně jako další ohlasy.Doufám,že je všechny brzy uveřejní v deníku,optimálně opět na titulní stránce.

 Z toho,že 1/3 dotací z jednoho kola  šla na ekologickou výchovu vyvozuje, že „Zelení živili stranické kolegy penězi z evr.fondů.“ I když mají Zelení k ekol.výchově (stejně jako k multikulturní či rozvojové) blízko,ekologická výchova je naštěstí v Evropě a postupně i u nás podporována dlouhodobě bez ohledu na zabarvení politické reprezentace.2 členové Zelených a 1 nezávislý městský zastupitel v 20 úspěšných organizacích je hubený výsledek pro 1.stránku prestižního deníku.Tajemní  anonymní informátoři nejsou odborníci-pedagogové ale odborníci-demagogové.

0/0
13.2.2010 10:58

raconensis

Středisko Sever znám,

 výuka u nich je kvalitní a příjemná. V každém případě si ty peníze zaslouží. Nevím, jaká byla ve skutečnosti konkurence, rozhodně nejsem vševěd, ale například pro výuku moderních dějin jsem ještě žádný kvalitní projekt neviděl...

0/0
12.2.2010 9:37

marjana81

kompost v mf dnes

tomashodek.blog.idnes.cz;bk=85763 Lip bych práci pana "novinare" Pokorneho nepopsala. Nevim, jak jaka je situace na MŠMT, ale tahle novinarska prace je snad jen vtip.....

0/0
12.2.2010 8:18

ijjon

Bulvár na MF

Ten článek je blbost. Ať uvedou, kolik procent žádostí o dotace bylo na EVO. Pokud jsou v "zeleném" sektoru lidi, kteří nejsou líní se sami snažit a psát grantové žádosti, pak je to naprosto zaslouženě! Ta čísla v článku vypovídají jen o jednom: Mezi environmentalisty je spousta akčních a šikovných lidí (i učitelů), kteří se nebojí prokázat iniciativu a sehnat si prachy! Kdo žádá o evropské finance, ví, o čem mluvím.

0/0
11.2.2010 13:27

kocour11

Re: Bulvár na MF

R^Jo, jo - někdo hledá na zelené nějakou kauzu - a tak pustí do světa tento článek = blábol. Jestli šlo o korupci měl by to autor článku hlásit na Policii ČR.

0/0
11.2.2010 13:33

čuk2gek

hhhm, mnozí při pohledu na zelenou

zrudnou až zmodrají, než jim dojde, že lidi chtějí více trávy a stromů s otravnými živáčky, než asfaltu a betonu s japonskými robotíky.

0/0
11.2.2010 12:35

swiss111

od biomasy se ale to vzdelani krasne odrazelo

do lesa...

0/0
11.2.2010 11:00

anti ODS

Re: od biomasy se ale to vzdelani krasne odrazelo

;-DR^R^R^!!

0/0
11.2.2010 11:38

darkhalf

...

Že by výchova nových ekoteroristů za státní prachy?;-D

0/0
11.2.2010 10:59

matesakoid

kurna, to je ale bordel

Ministři ministrují

Ministranti ministrují

To je bordel, to je bordel ;-D

0/0
11.2.2010 10:45

skrbling

Ekologická výchova

To se proboha někde učí? Na takové vymývání mozků bych děti neposílal, i kdyby mě za to měli zavřít.

0/0
11.2.2010 10:38

habr

Re: Ekologická výchova

No to by si se divil, jak velký zájem je o programy na ekocentrech. Vůbec nejde o vymývání mozků jak si myslíš. Třeba v Praze kdysi běžel program suchou nohou po mořském dně, kdy děti s lektorem procházeli prokopáčem a při procházce byly děti seznamovány výkladem i vlastním pozorováním o geologickém vývoji planety. trochu se tam myslím přidalo něco o životě v potoce a okolí. nedávno jsem viděl podobný program ve Hvězdě, kde dětem představovali dravce s výkladem o významu dravců v přírodě, myslím, že tam bylo něco o třídění odpadů s ukázkami co se z nich vyrábí, něco o lesích apod. A vše je propojeno hrami, soutěžemi apod.

Ona ta ekovýchova není nic jiného, než trochu pro dnešní děti netradiční výukou přiblížení přírodopisu a dalších předmětů, četně výtvarné výchovy apod. Možná bych to přirovnal k tehdejším školám v přírodě a nevím zda to lze považovat za vymývání mozku.

Vzpamatuj se:-)

0/0
11.2.2010 12:52

CoSiMyslím

Re: Ekologická výchova

To je dobré tak akorát pro Pražáky a maloměšťáky, kteří nejsou schopni takovéto základní informace svým dětem podat sami. Vzít je do přírody aby viděly, že kráva není fialová a rybičky nerostou v konzervách a doma občas vytáhnout nějakou encyklopedii. A tak za těžký prachy budujeme zbytečné věci a živí se na tom spousta pijavic. Rovněž ve škole se učí přírodověda včetně těchto triviálních věcí. A při dnešních možnostech promítání videí a virtuálních učeben atd. je možné toto zprostředkovat dětem i bez budování nákladných projektů.

0/0
12.2.2010 9:28

habr

Re: Ekologická výchova

Tak to jsi na velkém omylu, že na venkově je to lepší než v městě. Na vekově žiji a nebýt nějakého ČSOP které s dětmi dělá programy v přírodě, tak děti skoro nerozeznají kohouta od kosa.

Za další je potřeba se podívat na to jak jsou výukové programy postaveny. Škola může učit jak chce, ale když přijde lektor z venčí se zajímavým programem (je to v povaze těch lektorů - ne každý to umí), tak děti si vše zapamatují  lépe. A na ty pražské programy v Prokopáči jezdily školy z venkova v rámci výuky. Žádný učitel to nedokázal při výuce ve škole aby si děti naučily vyhledávat souvislosti.  A nevím jestli jsi schopen projít s dětmi někde kus krajiny a vysvětlit jim vztahy od geologie přes živé orgány až k člověku. Já osobně mám přírodně technické vzdělání, ale na tyto lektory prostě nemám.!!

0/0
12.2.2010 19:58

filip.mileret@gmail.com

Lump

Ach jo. Tady prostě nemůže dělat ministryni nějaká velice dobrá ředitelka školy, která má za sebou léta vynikajících výsledků. Tady to musí dělat buď zelenej, modrej nebo oranžovej lump. :-(

0/0
11.2.2010 10:28

Kocourek_69

Re: Lump

Však ona by se také otrkala až by jí denně tekly přes prsty miliardy. Nějaký ten drobek by dříve či později někomu dohodila aby mohla dostat všimné.

0/0
11.2.2010 10:36

Ahaman.

"Silou, Kačenko, silou....."

:-)

0/0
11.2.2010 10:18

tonycze

špatný ministr školství Liška

Liška, to je jedna z příčin rapidního zhoršení úrovně českého školství. On nese hlavní odpovědnost za zfušované rozdávání státních maturit. On zavedl nesmyslně "liškovné", když zároveň školám ubral peníze, které šly na osobní ohodnocení. Čili, když se učitl snažil, makal, osobní stejně nedostal (nebo jen malé, které ho nemotivovalo), zatímco "liškovné" dostal každý flákač.

Mimochodem, vůbec jsem si nevšiml, že by se nějak zlepšila nebo změnila výuka ekologie. Nic se nezměnilo.

0/0
11.2.2010 10:17

Muf007

Re: špatný ministr školství Liška

R^R^R^R^

0/0
11.2.2010 10:34

adlin

CHICHICHI

Kampaň se rozjíždí, sice v podání špatných autorů, ale je to tady. Někoho zelení nenechávají spát. Protože každý průměrně myslící člověk na první pohled vidí, že ten text je skutečně novinářsky velmi podprůměrnej. :-)

0/0
11.2.2010 10:14

Mik8

Re: CHICHICHI

To se nedivím, že se ti text jako příznivci zelených nejspíš napojených na jejich penězovod nelíbí. :-)

0/0
11.2.2010 10:27

Kocourek_69

Ještě by mě zajímalo podrobné vyúčtování

co za ty obrovské prachy žáci skutečně dostali a kolik by to stálo kdyby se vyhlásilo nezkorumpované výběrové řízení. Možná bychom se divili že zdaleka nejen dálnice máme nejdražší, ale i jedna hodina přednášky nekvalifikovaného ekologa kterému ten kšeft dohodil známý z partaje stojí majlant.

0/0
11.2.2010 10:08

Tonda Brno

Re: Ještě by mě zajímalo podrobné vyúčtování

Jak vypadá kvalifikovavý ekolog?

Že by to byla Katka jaujau?

0/0
11.2.2010 10:25

Kocourek_69

Re: Ještě by mě zajímalo podrobné vyúčtování

Např ten co studoval přírodní vědy

0/0
11.2.2010 10:33

habr

Re: Ještě by mě zajímalo podrobné vyúčtování

Díval jsem se na jmenované organizace. Podle titulů bych řekl, že mají mnozí z nich vysokoškolské vzdělání. za další musí mít padagogické minimum a v neposlední řadě povolení k takové činnosti.

Řeknu to jinak - kdyby měli nekvalitní programy, tak by k nim školy nechodily. A ty náklady - to je třeba zjistit - často mají netradiční výukové pomůcky které sice sjou dražší, ale ve své podstatě dražší by bylo kdyby je měly všechny školy pro několik hodin výuky v roce. tady se asi používají celý rok. Třeba kdysi na Příbrami měli v podobném centru ohřívač na sluneční energii. Asi 10 litrů vody

(v dubnu na náměstí u kostela) ohřáli za 30 minut a buřty ohřáté v ní byly fakt dobré.

0/0
11.2.2010 12:59

ijjon

Re: Ještě by mě zajímalo podrobné vyúčtování

Auditorovi musíš prokázat každou kancelářksou sponku - nedělám si srandu. Takže nějaké zneužívání peněz je blbost. Apropo - víte, kolik bere lektor na střediscích environmentální výchovy?

0/0
11.2.2010 13:30

Spalovač šancí

TA FOTKA JE DĚSNÁ

;-D

0/0
11.2.2010 10:02

já občan

Liška

jedna podšitá. Dostal od Bursíka dobrou školu. Epizodní role zelených v naší politice

bohužel zelené na dlouho diskreditovala. To, co prosadil Bursík se svojí klikou, je více na škodu přírodě, než k jakémukoli užitku. Nemluvě o Kocábovi, kterého zelení dotlačili i do Fišerovy vlády. Díky bohu  za pár měsíců skončí v politickém propadlišti.

0/0
11.2.2010 9:57

wolf002

kodex diskutéra x KODEX REDAKTORA

0/0
11.2.2010 9:54

Bonelord

Stejní zloději jako ostatní

Zelení se prostě jen chovají jako všechny ostatní strany podle hesla "dokud jsme u koryta je hlavní si co nejvíce nakrást".Rv

0/0
11.2.2010 9:52

ready-to-fly

Re: Stejní zloději jako ostatní

Je to smutne, bohuzel pravdive. Jeden z nejvetsich problemu nasich politiku je, ze jdou do politiky, aby vydelali, ziskali moc a to, ze slouzi lidu jen predstiraji :(

0/0
11.2.2010 10:04

Ahaman.

Proč je nefinancuje Václav Havel ?

Třeba z té miliardy, co mu zaplatil Chemapol za Lucernu.

0/0
11.2.2010 9:42

Mirco1

Re: Proč je nefinancuje Václav Havel ?

Tady někomu leží restituce pořádně v žaludku, že? :D

0/0
11.2.2010 9:50

Ahaman.

Re: Proč je nefinancuje Václav Havel ?

tahle ano:-)

0/0
11.2.2010 9:57

Spalovač šancí

Re: Proč je nefinancuje Václav Havel ?

proč?

0/0
11.2.2010 10:02

Ahaman.

Re: Proč je nefinancuje Václav Havel ?

Vždycky hájil estébáky před lustračním zákonem, pak s nimi i obchodoval a přitom měl plnou hubu antikomunistických řečí. Je to škůdce.

0/0
11.2.2010 10:16

Kocourek_69

Re: Proč je nefinancuje Václav Havel ?

Tu už dávno nemá neb Dášenka je náročná ženuška.

0/0
11.2.2010 9:54

Lev_666

Re: Proč je nefinancuje Václav Havel ?

Protože každý si může nakládat se svými finančními prostředky jak chce.

Dokud mu je stát neukradne a neudělá z nich nějaké dotace.

0/0
11.2.2010 10:01

Ahaman.

Re: Proč je nefinancuje Václav Havel ?

Aspoň by nemuseli krást ze státního, ne,  kdyby jim dal ? On přece tolik miluje svojí vlast....

0/0
11.2.2010 10:17

piters

kazdeho koho prekvapi

ze i zeleni berou...))) je blb...!!    berou vsichni a vsichni ostatni jim to toleruji a jeste je znova zvoli...a vidle do ruky nikdo vzit nechce...lhostejny narod ktery umi jenom zavidet a hrabat pod sebe...nadavat..ale aby zvedl prdel a neco s tim bordelem udelal to ne...!!

0/0
11.2.2010 9:36

mlady volic kscm

Re: kazdeho koho prekvapi

co delate vy?

0/0
11.2.2010 9:37

piters

Re: kazdeho koho prekvapi

co delam? snazim se presvedcovat k nejakym krokum ale vsichni jsou lini..

0/0
11.2.2010 9:40

mlady volic kscm

Re: kazdeho koho prekvapi

jake kroky delate vy, aktivne, kdy hybate vasim pozadim?

0/0
11.2.2010 9:41

Bonelord

Re: kazdeho koho prekvapi

Co to meleš?8-o

0/0
11.2.2010 9:53

mlady volic kscm

Re: kazdeho koho prekvapi

reaguji na posledni vetu hlavniho prispevku

0/0
11.2.2010 10:07

Qvark

Re: kazdeho koho prekvapi

Typická otázka komunisty ...

0/0
11.2.2010 9:41

mlady volic kscm

Re: kazdeho koho prekvapi

inu kdyz muze peskovati ostatni, tak je takova otazka na miste pane

0/0
11.2.2010 9:44

Hmmhator

Re: kazdeho koho prekvapi

Ah, Unsere kaiserlichen Helden

0/0
11.2.2010 9:42

piters

Re: kazdeho koho prekvapi

jee mlady volickscm....))) jsem si vsiml az ted..........tak ted nevim jestli potesim a nebo zklamu..jelikoz pamatuji oba rezimy a mohu porovnavat...vsichni berou..drive i nyni..ale drive to melo nejake meze a strana si to uhlidala...dnes to nehlida nikdo a kazdy si muze urvat kolik toho stihne..a beztrestne...narozdil od minuleho rezimu...

0/0
11.2.2010 9:42

Najdete na iDNES.cz