Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Byznys a politika patří k sobě, hájí Dvořák víkend na Štrbském plese

Ředitel pražského Dopravního podniku Martin Dvořák byl jedním z "vyvolených", kteří strávili víkend s významnými podnikateli na slovenském Štrbském plese. "Pozvala mě J&T banka," říká Dvořák. Divné mu to nepřijde. J&T je ale skupina, která dostává velké státní zakázky.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

666999666

V ČR a zejména v ODS ano.

Taky to podle toho vypadá ;-D;-D;-D;-D

0/0
10.2.2010 10:25

Akire

Zase jeden odtržený od reality

 citace" Proto říkám - jako Martin Dvořák, nikoli ředitel Dopravního podniku - tito lidé se mají scházet a měli by se znát.""    Kdyby jste byl "JEN" nějakej Martin Dvořák tak Vás do Tater nikdo nezve!;-D

0/0
10.2.2010 9:29

Tetex

Jj, pořádný business je o velké zlodějině...

...a k velké zlodějině je třeba souhlas poslanco-prasat.

0/0
10.2.2010 7:14

ChorcheCh

Dvořák je dobrý šéf

a dopravní podnik i v době krize díky jeho managerským schopnostem nekrachuje, naopak zavádínejmodernější technologie R^

0/0
9.2.2010 20:26

Neldoreth

Re: Dvořák je dobrý šéf

Ano, už jsem něco slyšel o tom moderním způsobu jakým se pomocí smluv o údržbě metra apod. dostal celý podnik do mínusu, že se kvůli tomuhle muselo škrtat v jízdním řádu. Ale jak Dvořák tak Bém jsou v situaci, že ten plán ROPIDu museli zlikvidovat a díra v rozpočtu dopravního podniku se zase zaleje z peněz Pražanů, aby naši "podnikatelé" mohli znovu krást. Oni by totiž jinak nepřežili, ve férově nastavených podmínkách bez korupce by jejich schopnosti, dovednosti a znalosti stačili leda tak na vybírání popelnic.

0/0
9.2.2010 21:11

mufik

Re: Dvořák je dobrý šéf

;-D jé tys mne pobavil.U DP dělám 30 let,ale takovej bordel jako je za ředitelování Dvořáka to tu ještě nebyl.Co se dá to se prodá a jedno komu a za jakou cenu.Třeba Škodě Plzen -OZM a Zličín.Tak krásný tunel se dá srovnat jen s Bem Card a úklidem stanic metra.;-D;-D;-D

0/0
10.2.2010 5:19

Karelka

Asi to bude

velice kvalitní člověk, když ho všude cpou do takových funkcí. O Romanovi z ČEZu nemluvě! A nebudu se bát ani říznout do vlády, předseda Fišer, nebyl náhodou šéf statistiky? To znamená, kvalitní přitakávač každé vládě?! Zkrátím to. Vládne nám prostě Mafie. Všichni tady jsme jim jen pro srandu, ve jménu peněz se všechny strany vždy domluví, vždy jde jen o to, jak dlouho dotyčná strana bude ,,dojit,, kravičku, která produkuje tekoucí zlato! Jsou to všechno šupáci ale nutnost slušně přežít s rodinou, mi velí, volit toho, kdo mi ubližuje nejméně. Pro mě za mě, když to bude strana třeba ,,důchodců,, např. tak volím tuto stranu, nikdy nemůžu volit koňaře s Tater, co na mě s rodinou se ro u!

0/0
9.2.2010 20:01

Gardnes

Klasická ukázka

jak novinářský póvl ve snaze kde koho dehonestovat, naznačovat možnou korupci z každého běžného setkání lidí z byznysu využívá všechny informace působící na nejnižší pudy člověka. Takový styl informování ve světě  nepoužívaný se hodí jen na předlistopadové žurnalisty, kteří to měli nařízeno. Opět křísit duchy Kopeckého, Fojtíka, Štěpána atd., snad nemáme 20 let po Velké sametové zapotřebí. Divím se trpělivosti Dvořáka, že s podobnými individui vůbec diskutuje.

0/0
9.2.2010 17:44

vovov

Re: Klasická ukázka

Hezky ironicky:

V Česku korupce, kde by se tu vzala ? A přihrávání státních a městských zakázek vyvoleným, přes prachy spřízněným firmám, to taky ne. Tady je všechno tak čisté, že? A že on se ten těžce pracující obyčejný občan Dvořák vůbec s nějakými novináři baví?!

0/0
10.2.2010 6:35

Bonelord666

Ale tenhle ňouma není ani politik ani byznysmen

Dopravní podnik, který je zcela závislý na veřejném rozpočtu v žádném případě nedělá byznys (pokud si pan Dvořák neplete byznys s tunelem) Navíc DP tenhle podivný pán šéfuje stejně špatně jako šéfoval Primě, odkud ho vyhodili.Rv

0/0
9.2.2010 17:09

kunde

Re: Ale tenhle ňouma není ani politik ani byznysmen

Takhle prostě vypadá český byznysman. 

0/0
9.2.2010 17:21

Volic Povolny Obecny

Pan Dvořák se trochu plete

To že jsou ve všech zemích lobbisté napojeni na politiku, se sice děje, ale on to hodnotí jako žádoucí stav. Tak to ovšem není. Dále se plete v tom, že jako ředitel DPP může být dle morálních a legálních norem západního světa, které byly u nás upraveny potřebami získání a udržen nelegálního kapitálu, jakkoli spojován s vlastnickou strukturou společností, účastnících se výběrových řízení DPP... A vzhledem k tomu, že se jedná o podnik poskytující veřejnou službu i za veřejné peníze, takhle se chovat pan Dvořák prostě nemůže ani jako soukromá osoba.

Myslíte si někdo, že má v článku pravdu on?

0/0
9.2.2010 16:58

Fire_alarms

Re: Pan Dvořák se trochu plete

Je to zadouci stav. Firma, at statni ci soukroma, pripadne jakakoliv organizace ma povinnost komunikovat se statni sferou, verejnosti, neziskovym ci nevladnim sektorem apod. Firma musi vedet co politici zamysli uskutecnit, aby se pripadne mohla pripravit anebo branit zmenam, ktere nejsou zadouci pro akcionare, pripadne jine stakeholdery. Brani se tim, ze vysvetluje sve stanovisko, snazi se vzdelavat, presvedcit apod. Podotykam, je rozdil mezi lobbyingem (prime ovlivnovani), ktere spadava do oblast public affairs a korupci - korupce je korupce a s lobbyingem a public affairs to nema nic spolecneho. Dvorak, coby clovek vzdelany a zkuseny v oblasti PR, lobbyingu a public affairs ma stanovisko, ktere jsem zde predlozil, tedy to spravne a zadouci.

0/0
9.2.2010 17:33

Volic Povolny Obecny

Re: Pan Dvořák se trochu plete

Dobrá, jsem schopen pochopit co píšete a musím uznat, že máte pravdu. Ovšem zde je postavení pana Dvořáka trochu vratké v tom, že se setkávají na náklady společnosti, která může mít z rozhodnutí pana Dvořáka prospěch. Chápu, že v praxi není problém pozvat pana ředitele na oběd, případně do pronajatého salonku kdekoli. Ovšem velikášství takovéhoto druhu i v době krize s přídavkem toho, že některé z osob pozvaných na stejné jednání, jsou osoby již s korupcí mnohokráte spojované (záměrně to vyjadřuji takto, mám na paměti právní hledisko, ale průměrný čtenář pochopí) již korupcí zavání v nemalé míře.

0/0
9.2.2010 17:43

don Alojz

...

ŽE VÁS TO JEŠTĚ BAVÍ......Co dělá nějakej Dvořák je mi srdečně fuk. Služeb žumpy na prachy zvané DP užívám jen ojediněle. Pojďme se jeden rok starat sami o sebe a tyhle kreatury popadají jako mouchy. Budeme-li omezovat svou spotřebu na nákup kvalitních a nezbytných věcí,pak se budeme s fatomy šlendriánu jako jsou Kočkové,Dvořáci a podobné existence vůbec setkávat. Jejich jména za něčím co je opravdu k něčemu nestojí.

0/0
9.2.2010 16:39

cromagnon

Na to, že prodělávají 6 000 000 000

Tak to se jim daří celkem dobře.

:-)

0/0
9.2.2010 15:34

lidlinka

byznys a politika patří k sobě

Stále mě překvapuje  kolik lidí vstupuje do diskuzí s tím za každou cenu někoho pošpinit,pokud by jste někdy četli životopis Dvořáka tak těm inteligentním musí dojít že jen na primě měl asi dostaečně dobrý plat aby si mohl dovolit víc než manager který pracuje cely život ve státní firmě.pracuji na primě a mohu z vlastní skušenosti říct že za dob Dvořáka byla prima na úrovni zdatné konkurence díky němu nás do práce bavilo chodit ted to stojí za h......a co se týče jeho byvalé ženy,je veřejným tajemstvím jak spolupracuje s policii udává a dělá azil Randákovi. S takovou krávou by nevidržel nikdo:-(

0/0
9.2.2010 14:45

Dobry vojak Svejk

Re: byznys a politika patří k sobě

A můžu se zeptat, co na té Primě děláte? Podle pravopisu bych to tipl tak na uklízeče záchodů...

0/0
9.2.2010 14:57

kunde

Re: byznys a politika patří k sobě

jestli někdo něco pošpiňuje, pak je to sám pan Dvořák tímto rozhovorem sebe...

0/0
9.2.2010 14:59

FrantaKibyc

Re: byznys a politika patří k sobě

Dvořák se ušpinil sám. Za jeho vední začaly z DP odtékat desítky milionů za hodně předraženou a zbytečnou "reklamu" hodně podezřelým firmám. Ostatně i na tu slavnou open kartu. A to, že opravárenská základna DP se částečně odprodala té slavné Kočce a teď  se od něj "výhodně" nakupuje, je už jen taková třešnička.

0/0
9.2.2010 15:03

Aldrin

Ano Byznys mozna ano

ale to, jak vede DP se timto slovem neda nazvat ani omylem. Managor firmy, ktera to vede od 10 k 5 . Nekde je chyba.

0/0
9.2.2010 14:34

adidi

Byznys ze státních podniků! Tatrmani!

0/0
9.2.2010 14:31

Lev_666

Byznys a politika patří k sobě

Ano. Této zemi by velmi prospělo, kdyby se někteří byznysmani sešli s politikama v kriminále.:-)

0/0
9.2.2010 14:24

--Judith--

Smůla pana Dvořáka je, že se nevidí tak,

jak ho vnímají ostatní. Škoda. Trochu by se pozvracel a pak by se zamyslel, jak se vrátit na úroveň slušného člověka. Možná by byl zachráněn.

0/0
9.2.2010 14:17

síma25

Re: Smůla pana Dvořáka je, že se nevidí tak,

A nenapadlo Vás, že jemu je úplně jedno, jak ho vidí lidi, které on vůbec nezná?  Jemu je asi úplně jedno, zda si o něm někdo myslí, že je slušný člověk. Má svůj život a co je komu do toho? O jaké formě záchrany to mluvíte? Politické, mediální, nebo duchovní;-D?

0/0
9.2.2010 14:24

Volic Povolny Obecny

Re: Smůla pana Dvořáka je, že se nevidí tak,

R^

0/0
9.2.2010 17:00

patriot1

Jako soukromou osobu by ho těžko zvali

Docela by mě zajímalo, jestli by tuhle soukromou osobu pozavali, pokud by byl v důchodu a nebo na pracáku a neměl žádný vliv. Pochybuji, že by snem JaT bylo, aby si pan Dvořák pouze dobře zalyžoval. Co se nám to tady snaží namluvit? ;-D

0/0
9.2.2010 14:13

u nás v kocourkově

Dva mozky pana Dvořáka ....

jeden neúplatného a skromného manažera a druhý úplatný a ziskuchtivý mozek soukromý .... politika a business .... ale v jednom těle pane Dvořák ...

0/0
9.2.2010 13:49

líbímseti?

A co tam dělala...

paní Brožová:))). To už zase vyměnila:))). Von má ten Dvořák na fotce výraz jako jak chytneš klučinu při krádeži nebo průseru...oči hovoří zavše!!! A hlavně pán Dvořák zapírat..zapírat..zapírat:)))). Ikdyž ten redaktor ho natřel slušně...dobrá práce:)))

0/0
9.2.2010 13:48

toptoy

Strašné

Tak nabubřelost, pokrytectví a podobné vlastnosti nemají u českých politiků a manažerů různých státních a polostátních firem opravdu mezí. S J&T nemá pražský dopravní podnik opravdu nic společného, jenom jim nedávno přiklepli zakázku na pár set autobusů za pár miliard, ale to je přece maličkost, že, o které nemá ani smysl mluvit. Taková drobnost, že se nad ní vůbec někdo v tomhle státě pozastavuje. Páni redaktoři by se měli velectěnému manažerovi rozhazujícmu naše peníze omluvit ;-D

0/0
9.2.2010 13:45

kunde

tihle byznysmeni

co děljí byznyz s jistotou státních peněz jsou fatk byznysmeni. A že nejde pan Dvořák do privátního sektoru? Určitě by byl ušetřen hloupých a vtíravých otázek novinářů...

0/0
9.2.2010 13:44

alex5

Re: tihle byznysmeni

v privátním sektoru strávil dobře 10 let, naposled jako dlouholetý ředitel Primy. Než začneš blbě kecat, tak by to chtělo vědět alespoň elementární věci.

Jinak nick musím říct...nomen omen....

0/0
9.2.2010 14:06

kunde

Re: tihle byznysmeni

jo a  že byl veleúspěšnej že jo?  A co se nikcu týče, umíte německy?

0/0
9.2.2010 14:27

kunde

Re: tihle byznysmeni

já vidím v privátu jen 6 let.. Nebo snad počítáte Český Telecom z přelomu století za privátní firmu? Každopádně je teď zašitej v a.s. provozované veřejných zdrojů... Pan Byznysmen....:-/

0/0
9.2.2010 14:30

FrantaKibyc

Re: tihle byznysmeni

A z Primy ho vykopli

1. za malou sledovanost 

2. že malé i větší domů přihrával už tam

3. obě možnosti jsou správně?

0/0
9.2.2010 15:07

VasekN

:-)

To o tom mluví ten pravej. OpenCard nám přesně ukázal jak Byznys a politika patří k sobě ne? :-)

0/0
9.2.2010 13:42

kunde

Smetánka....

včera mě rozesmál rozhovor s Dalíkem v LN. Na dotaz proč přijel na koňské pólo odpověděl :" Jsem velký fanoušek tohoto sportu. Dokonce nosím i tu pólovou značku už spoustu let. "....

0/0
9.2.2010 13:41

sluni-sluni

Re: Smetánka....

;-D

0/0
9.2.2010 14:05

kunde

njn

hra na ST.Moritz. Ovšem sláma čouhá všem z bot. Tahle "smetánka" co jezdí v autech s RZ 1A1 1111, je fakt smetánka...;-D;-D Tam chyběl už jenom Jonák....

0/0
9.2.2010 13:36

--Judith--

Re: njn

Odporná skrumáž.

0/0
9.2.2010 13:39

--Judith--

Vypadá jako slušný člověk, ale je to nemrava,

tenhle Dvořák. Fuj. Ani kolo bych si o něj neopřela.

0/0
9.2.2010 13:31

ArcusTangens

Městská doprava a sex k sobě patří

Proto by bylo vhodné uvažovat o tom, že by držitelé OpenCard dostávali slevu v pražských nevěstincích ...

http://www.pimpaku.cz/content/vice-opencard

0/0
9.2.2010 13:27

SUPERčech

+ mafie

V tomhle pojetí je to spíš byznys, politika a mafie patří k sobě.

0/0
9.2.2010 13:22

pedro pedro

Chápu ho

Článek jsem nečetl, ale dovedu si představit co v něm je. Osobně je mi úplně fuk co si dělá ve volném čase a na účasti na takové akci nevidím nic špatného. Co mi vadí, že pod jeho vedením jde dopravní podnik už ne od 10 k 5 ale spíše k nule. Ale asi sotva neúčat na takové akci by pomohla lepšímu chodu DPP. A že jeho účast někdo platil na tom taky nevidím nic špatného.

0/0
9.2.2010 13:19

veskawesi

Jak to

 ze jde od 10 k nule?

Podle ceho tak soudite? par argumentu prosim

0/0
9.2.2010 13:20

jellyfish

Re: Jak to

zdravíme pracovníky BNV consulting... Rv

0/0
9.2.2010 13:29

Xaver3

Re: Jak to

Víš to jistě, že patří k BNV Consulting nebo jen čeříš vodu ? Slušné by bylo dát argumenty namísto pokusu diskreditovat bez konkrétního důkazu.

Já si myslím, že každý má právo hájit svůj názor, ale tady se smí asi jen remcat a nadávat.

0/0
9.2.2010 13:36

pedro pedro

Re: Jak to

CO mi vadí na chodu dpp asi toto. Neuvěřitelná zpoždění autobusů i tramvají popřípadě úplné výpadky některých linek. Vadí mi také to, jak mě jako občana jeho zaměstannci neustále vydírají nějakou stávkou, na kterou dle mého názoru nemají ani za mák právo. Vadí mi např. neustálé obtěžování revizory a přitom si očividné černé pasažéry nechávají útect pod nosem (to je poslední zkušenost z minulého týdne) nebo dle mého mínění přdražené jízdné (projel sem už kus světa a tak vysoké jízdné nebylo třeba ani v Tokyu) a dala by se vyjmenovat řada dalších věcí. Pan Dvořák je dobrým ředitelem na soukromých pozicích ale státní či městský podnik nebo jak vlasatně pojmenovat vlastnictví DPP je prostě něco zcela jiného.

0/0
9.2.2010 13:44

TT777

Re: Jak to

No ja teda nevim kdes vzal ze je dobrym reditelem na sokrome pozici, ale Prima se dost vzmohla po jeho odchodu a uz to neni ta nejtrapnejsi TV rek bych ze v mnohem Novu predbehla to by se Dvorakovi nikdy nepovedlo!

0/0
9.2.2010 13:58

veskawesi

UFF

jasne BNV zdravi zakladni skolu

0/0
9.2.2010 13:45

Najdete na iDNES.cz