Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Učitel vyhrál soud, po dvou letech od výpovědi se může vrátit

Do padesáti let ho živila hudba. Stačilo jedno odpoledne a z učitele hry na hoboj a zobcovou flétnu Zdeňka Štěpánka se stal nezaměstnaný. Po incidentu s ředitelkou Základní umělecké školy v Moravském Berouně, při němž padlo vulgární slovo a došlo i na zranění, dostal výpověď "na hodinu". Po dvou letech dokázal, že neprávem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

maaarketa

Co řekl M.Kopecký o S.Zázvorkové v Nem.na kraji města??

Domnívám se, že není potřeba, aby odstupovala, stačí, aby úmyslně předstírala, že už ředitelkou není;-DR^ 

0/0
11.2.2010 18:45

rudla šmudla

Měla by odstoupit

Přátelé, ředitelka opravdu nemůže vstupovat do třídy, kdy chce. To by tam taky mohla přijít během dvou hodin třeba 50x a bylo by pak vše v pořádku. Učitel má právo učit a ne se dohadovat s ředitelkou. Co se týče znaleckého posudku, paní ředitelka si mohla názor jednoho znalce nechat přezkoumat druhým. Jestli tak učinila, nevím, nicméně pokud by rozporovala názor tohoto znalce, pak by soud určitě nemohl rozhodnout tak, jak rozhodl, takže se podle mě dost bála, aby to náhodou nebylo ještě horší. Můj názor je takový, že by měla odstoupit, měla by nést následky. Takovými řečmi, že mohou lhát svědci, znalci, od toho je soud, aby to zjistil.

0/0
11.2.2010 14:52

zly vyrustek hugo

Mozna pan ucitel neni uplne idealni

ale chovani pani reditelky take o necem svedci. Kdo lze, ten krade a kdo krade muze i zabit. Co s takovou reditelkou?

0/0
11.2.2010 13:05

erzika

Re: Mozna pan ucitel neni uplne idealni

Ideální chování? Kdo může soudit, když na místě nebyl. Ředitelka může vstupovat do hodiny kdy chce. Kam to dojdeme když si učitelé budou nadávat kdy a kde chtějí? Dneska odsoudí neprávem, táhne se to pět let a pak je všechno jinak. A kde je jistota že nelžou svedci. Jestli je učitel takovy neurvalec a meni stale pracovni  mista, kdoví jakv to bylo. Znalecky posudek, znalec vás nikdy nevidi, jen hodnoti podle tabulek.!! Proc slavny filharmonista skončil ve školstvi. Lidi, myslete trochu!!!

0/0
11.2.2010 13:46

zly vyrustek hugo

Re: Mozna pan ucitel neni uplne idealni

podle rozsudku soudu pani reditelka lhala, lhal i jeji muz, nebyl jsem tam, ale kdyby to byla DAMA, jak tvrdi nekdo v clanku, jiste by neresila sve spory s ucitelem tim, ze mu leze do hodiny, pretahuje se o dvere, PRED ocima 13leteho decka! To je chovani damy? Ucitel ji tituloval jeste slusne!

0/0
11.2.2010 14:32

filomenka

Výběrové řízení

Vypisuji výběrové řízení na obsazení funkce ředitele školy. Požadavky: perfektní znalost pracovněprávní problematiky, morální bezúhonnost, schopnost zvládat vypjaté situace a komunikaci s podřízenými. Zn. Spěchá

0/0
10.2.2010 21:25

pouzelsky

Fandím učiteli

Ten žák, co to ve třídě sledoval, si asi nevšiml, že ji učitel držel pod krkem a žduchal. Nevím, co pořád máte;-D;-D;-D No a ten z toho kraje opravdu učinil objevné zjištění - "nemůžeme zpochybňovat rozhodnutí soudu";-D I když by se jim to předpokládám hodilo do krámu, tak nějak všechno zamést pod stůl, vždyť ono se zas tolik nestalo. Panu učiteli návrat do školy nezávidím...Ten chlapec bude v hodinách paní ředitelky asi povinně klečet na hrachu;-D

0/0
10.2.2010 15:12

dasharka

To nějak nesedí

Vážení přátelé, vysvětlete mi někdo, jak je možné z nedbalosti někoho držet za oblečení pod krkem, žduchat proti otevřeným dveřím a nakonec zranit? 8. Boží přikázání - Nepromluvíš křivého svědectví. Paní ředitelka by měla co nejdříve navštívit nějaký chrám Páně a vyzpovídat se ze svých hříchů!

0/0
10.2.2010 14:11

králkrálík

encyklopedie

Podle internetové encyklopedie "wikipedie" se jako dáma označuje "žena, zejména vznešenější". Dle mého názoru je označení ředitelky v článku zcela namístě;-DR^  

0/0
10.2.2010 13:16

duumduum

Nebo se mýlím??

V každé civilizované zemi by po takové ostudě ředitel odstoupil. U nás se však nějak "rozmnožilo" tvrzení  "s rozhodnutím soudu nesouhlasím"...Soudy jsou tu od toho, aby se s jejich závěry nepolemizovalo...Faktem zůstává, ať už to bylo jakkoliv, že ředitelka dala svému podřízenému neplatnou okamžitou výpověď a tohle přece nelze smazat jen tak, že řekne "s rozhodnutím soudu nesouhlasím". Z toho článku mi nějak nevyplývá, jak se k tomuhle ředitelka staví. U mě v práci, pokud by soudy rozhodly, že jsem porušil zákon (to neplatná hodinová výpověď nepochybně je), bych asi svému šéfovi nemohl říct, že "s rozhodnutím soudu nesouhlasím"...Nebo se mýlím??

0/0
10.2.2010 11:38

vaclav10

Jak se nejlépe zbavit zaměstnance??

To, že jí řekl, že je kr..., nebylo vhodné ani slušné, to bezesporu. No ale když někdo úmyslně předstírá..., tak mi to připadá, že si vytváří alibi pro soud. A když je to ještě ředitelka, která by měla být vzorem...tak bych řekl, že to není kr.... ale tuplovaná kr....Zřejmě jí někdo poradil, že se učitele nejlépe a nejrychleji zbaví, když z něho udělá násilníka a nakydá na něho špinavosti. Jenže to nějak nevyšlo...Jen by mě zajímalo, jestli ji tam "nahoře" krajští úředníci pochválí:-)

0/0
10.2.2010 9:02

hany1

Vážení

vy byste si dovolili vašemu nadřízenému říct , že je kráva? Ještě bych nadávky pochopila mezi stejným pohlavím, ale ne mezi ženou a mužem. Je správné, že ho vyhodila.

0/0
9.2.2010 22:52

zly vyrustek hugo

Re: Vážení

on ji ale rekl, ze je krava, az po dlouhe dobe, co ona se cpala porad do tridy a rusila. Jak bys nazval osobu, co neni schopna pochopit jednoduchy pokyn/prosbu? Ktera nakonec i pak svym lhanim dosvedcila, ze to krava je

0/0
11.2.2010 13:08

ferdapytlik

Pokud není člověk místní a nemá přesné informace,

tak je těžko soudit, na které straně je pravda.

0/0
9.2.2010 22:38

frantiszka

Úmyslně předstírala těžší zranění?? Brrrrrrr....

Ani se mu nedivím, neměla mu co lézt do třídy. Je to silné kafe, za 2 slova padáka...A tu ušlou mzdu by mu měla zaplatit ze svého...A ten chlápek, co se jí zastával, by jí měl zařídit nějaké právni školení:-)

0/0
9.2.2010 19:10

kája kryl

rodinný podnik

Troufl bych si tvrdit, že za těmi peticemi stojí ředitelka školy. Máme to ale dobrou dvojku, manžel lže, ředitelka lže, myslím, že by lidi měli ocenit, že měl učitel nervy na to soudit se s takovými prolhanci. Proč asi dostala kolegyně z vedlejší třídy výpověď?

0/0
9.2.2010 16:48

vaclav11

Dáma????

No, to se mi snad zdá...Jak může vedoucí Krajského úřadu říct o někom, kdo prokazatelně lže, že je to dáma? Copak už máme u nás také "školskou mafii"?

0/0
8.2.2010 18:16

Rudolf z Deywitz

Žduchati

... žduchal proti otevřeným dveřím ;-D

0/0
8.2.2010 13:42

Marpes

Všechno beru,

ale platit mu ušlou mzdu (z našich daní), to mi v pořádku nepřipadá.

0/0
8.2.2010 13:12

URB - Kladivo na pravičáky

Nic pozitivního na případu nevidím, škola příjde o peníze

Tak krásně ten asociál nahrával ředitelce na smeč. Stačilo si od rodičů žáků vyžádat stížnosti písemně, asociálovi poslat důtku a výstrahu a po dalším incidentu....tradááá..Škoda, že se nedozvíme pokračování, ale je téměř jisté, že se ho ředitelka nakonec zbaví, protože mezitím toho mnoho nenadělal, tak mu peníze za odškodné budou stačit na na dluhy a po zkušenostech, jaký je sudič, už ho v širokém okolí nikdo zaslouženě nezaměstná. Pozdravuj pod mostem, asociále.Rv

0/0
8.2.2010 13:11

TloolT

Re: Nic pozitivního na případu nevidím, škola příjde o peníze

Proč asociál? Podle toho co je v článku je ta ředitelka vážně kr... Navíc ho podpořily výpovědi jiné učitelky a dětí..proto taky soud rozhodl jak rozhodl.

0/0
9.2.2010 22:32

sova_x

Re: Nic pozitivního na případu nevidím, škola příjde o peníze

i ty jsi bolševická kráva.

0/0
10.2.2010 14:17

Najdete na iDNES.cz