Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

V aféře práv v Plzni sehrála svou roli i akreditační komise, tvrdí děkan VŠE

Z obchodování s licencemi viní akreditační komisi analýza děkana Národohospodářské fakulty VŠE v Praze. Právě komise rozhoduje, která vysoká škola bude mít právo učit určité obory, a proto je možné, že stojí také za skandálem na plzeňských právech, píše sobotní deník Právo. Podle šéfky akreditační komise Vladimíry Dvořákové je analýza účelová.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Xaver01

A že se o Schwarzově fakultě hovoří jako o zašívárně

podobné Plzni zcela bez servítek mezi studenty jiných fakult VŠE, to vůbec novináře nezajímá. Národohospodářka je přežitek, měla zaniknout spolu s tím nechvalně proslulým Prognosťákem.

0/0
7.2.2010 21:11

barbu do

Co se mu nezdá?

... já byl u soudu, který soudil 20 případů za 30 minut ...

0/0
7.2.2010 20:11

anti ODS

Připomenutí

Bývalý člen KSČ, nomenklaturní kádr a normalizační kariérista se evidentně potřebuje zviditelnit a zároveň i před volbami chce poněkud bagatelizovat roli ODS v nakupování akademických titulů.!!

0/0
6.2.2010 21:00

thomassinno

Soudružka Dvořáková

by si konečně měla zamést před vlastním prahemRv;-(

0/0
6.2.2010 20:47

--Judith--

Re: Soudružka Dvořáková

Nesmysl! Tohle je preventivní útok ze strachu, že dojde i na VŠE. Že to tam není v pořádku, se šuškalo už za bolševika. Že by se soudruzi polepšili, to sotva.

0/0
6.2.2010 22:35

Nannius

Re: Soudružka Dvořáková

profesorka Dvořáková je jedna z největších osobností na VSE a jako takova zrejme nekomu prekazi. Navic nejlepsi obrana je preci utok na kapitana soupere, ze? Bylo tedy jen otazkou casu, nez "se neco naslo" na komisi, nebo lepe na Dvorakovou. Ze je to analyza, zadana po vypuknuti skandalu podle mne ukazuje, ze je to Dvorakova nad pomery cista a bylo tedy potreba neco na ni vytvorit z niceho...

0/0
7.2.2010 18:10

Xaver01

Soudruh Schwarz má stejný morální kredit jako dítě STBáků

Švejnar. Typický karierista vlezlý do ODS, jehož fakulta je prostě zašívárna podobná Plzni.

0/0
7.2.2010 21:13

Ten co přemýšlí

A

ale ono v tom sehrálo roli mnoho faktorů a jde zde zase vidět, že se to nikoho nebude týkat a vyšumí to jako sekt do ztracena!!!!

0/0
6.2.2010 17:27

petrph

a orchestr na Titaniku stále vyhrává

Jestli jsem to správně porozuměl, tak si pan Topolánek do svého Esa týmu dosadil ekonomického borce, který se místo konkrétního řešením čehokoliv zabývá bonzováním a přehazováním viny a zapletá se tak do plzeňské aféry práv. No bravo, pane Topolánku, takových odborníků jest nám třeba...Jestlipak ho, jak slibujete dosadíte i do vlády jako nedávno pana Čuňka???

0/0
6.2.2010 17:00

--Judith--

Pánové z VŠE preventivně zametají tímto způsobem pod koberec

svoje vlastní hříchy. Nevím jak teď, ale za bolševika se veřejně mluvilo o tom, jak na této škole "studují" vrcholoví sportovci, kteří ve skutečnosti chodí jen ke zkouškám, aniž by vůbec chodili do školy a slyšeli přednášky, a vždycky jim zápočty a zkoušky někdo napsal.

0/0
6.2.2010 16:45

ChorcheCh

Právnickou v Plzni by měli zrušit

A místo ní by pak mohla vzniknout soukromá, pro členy ODS.

0/0
6.2.2010 16:32

--Judith--

Re: Právnickou v Plzni by měli zrušit

VŠ ODS. To by byl hezký název.

0/0
6.2.2010 16:46

jezdeckarel

Je krásné, že to odhalil

Je velmi pěkné, že pan děkan mafiánské praktiky modré garnitury odhalil. Jenom nevím, proč to udělal až nyní, s konstatováním, že potřetí už na funkci děkana nemůže ze zákona kandidovat. Asi mu modří ptáci odmítli nějaký titul, nebo trafiku. Hanba vládne ČR. RvRvRvRvRv

0/0
6.2.2010 13:56

Aldrin

Re: Je krásné, že to odhalil

Omyl, tohle je chaplecku dite socanku... Vsichni to uz vedeli za doby Stanicka Grossicka.  Jakpak by ten nouma jen tak k titulu prisel, he? Jen za socanku nejak nebyla vule veci resit. O tom, ze Stanikovi odnesla diplomku povoden, ac tam zadna nebyla se povidaly vtipy uz tenkrat. Jen to chce nebejt oranzove tupej.

0/0
6.2.2010 14:56

;-)

Re: Je krásné, že to odhalil

Až nato, že Standa nevystudoval v Plzni, ale v Praze:-P ......a to tam studoval pro špatný prospěch dokonce 6 let - takže i když je docela možné, že nad ním někdo někdy přimhouřil oko, rozhodně neměl tak umetenou cestičku, jako někteří jedinci v Plzni, kteří zvládli vystudovat za 2 měsíce prázdnin. ;-)

0/0
6.2.2010 16:26

--Judith--

Re: Je krásné, že to odhalil

Hmmm. Ale pro titul si zajel jinam. Praha by mu ho nejspíš nedala.

0/0
6.2.2010 16:48

lamborgina

Re: Je krásné, že to odhalil

Pravdu máte jen na půl, křišťálovej Standa sice "studoval" v Praze, jen to nějak nešlo dodělat,  to se podařilo až v Plzni.;-D

0/0
6.2.2010 16:49

;-)

Re: Je krásné, že to odhalil

Pokud si dobře pamatuji, tak Standa má titul Mgr. z Prahy. Studia  dodělal v Praze.  V Plzni dělal jen zcela bezvýznamný titul JUDr.

0/0
6.2.2010 17:48

OskarPokorny

Re: Je krásné, že to odhalil

Tohle je ale skutečně pravda Gross má titul Mgr. z Prahy v Plzni dělal jenom tzv. malý doktorát na který se nijak nestuduje ale pouze obhajuje práce(což bylo možný pokud mu ji někdo dobře napsal).

0/0
6.2.2010 18:37

Xaver01

Schwarz si dělá kariéru v ESU po boku Topolánka

takový je to zdatný soudruh.

0/0
7.2.2010 21:15

Fredero

Tak nám spojky MODRE MAFIE lezou na povrch

Děkan VSE, kde nechali ucit nesmysly a dali pofesuru Klausovi, ktery mel v poradni skupině hlavy statu Kindla a toho dalšího z Plzně-A teď v "ESU" Topolánka, který se svou ODS vždy jen lépe vymyslel, jak stát rozkrást a schodky byly po vládě ODS takové, že to vypadalo ne už na pád vlády, ale státu-a tenhle jak Schwaz mlží, že jsou jiné pžípady, jako ODS vždy-aby se nevyšetřilo nic. Zavírat je málo-včetně toho Schwaze-to taky bude pěkně po stát nebezpečná postavička-bylo by jim s Kindlem na Pankráci dobře a jistě by spolu mohli ukout spoustu plánů, jak zase nabouat ještě více, pokud to jde-český státní aparát a pumpnout stát, kde to jde..!!!!!!

0/0
6.2.2010 13:39

Aldrin

Re: Tak nám spojky MODRE MAFIE lezou na povrch

Vy jste studoval Ekonomku, nebo jen tak blbe placate ze sna? Hlavne bych zacal Vasim Stanickem Grossickem a spol...

0/0
6.2.2010 14:57

OskarPokorny

Re: Tak nám spojky MODRE MAFIE lezou na povrch

Nejsem příznivcem ČSSD ale tady je třeba uvažovat racionálně zatímco Vámi zmíněný Gross už nemůže ovlivňovat politiku (tedy ne přímo). Tak Benda je na pozici jednoho z nejdůležitějších lidí pokud jde o tvorbu zákonů  a pokud jste četl jeho diplomovou práci(je na internetu) tak víte že to obsahově odpovídá slohovce studenta střední školy (kromě různých statistik, které opsal evidentně z nějaké svodky statistického úřadu)

0/0
6.2.2010 18:42

honzajaka

Re: Tak nám spojky MODRE MAFIE lezou na povrch

všichni tady o mě řeknou, že jsem levičák, ale tady se musím Klause zastat, protože profesuru dělal na VŠCHT a ne na VŠE.

0/0
7.2.2010 0:40

Pitošek

A nemáte to jedno

Při dnešní politické vůli se stejně nic nevyšetří. Tak jak to bylo s Čunkem, Langerem, Wolfem, Grossem, atd. Až tam budou lidé, kteří se nesnaží jen napakovat během 4 let (po dalších volbách tam již být nemusí), ale povedou zemi s dlouhodobou vizí, pak bude lépe. Do té doby to zde bude Kocourkov.

0/0
6.2.2010 12:56

jezdeckarel

Re: A nemáte to jedno

Plně s Vámi souhlasím. Už dávno jsem měl ve fabrice kolegu, který při takových příležitostech říkal " hurva hurvě řiť neurve a když urve, tak jen hurvě. !!!!

H čti jako K.

Je to všechno ke zblití.

0/0
6.2.2010 14:00

Fanatik KSČSSD

Ostatně, není náhodou, že si komouši z ČSSD tuto

školu vybrali za svou a za rektora si dosadili svého ubožáka Průšu, jehož jediná kvalifikace je adorace Paroubka...

0/0
6.2.2010 12:52

OskarPokorny

Re: Ostatně, není náhodou, že si komouši z ČSSD tuto

Kdyby si si něco přečetl tak víš že rektorát ZČU mnohokrát kritizoval poměry na FPR jenže FPR ani nedodržovalo vnitřní směrnice univerzity a procházelo jim to tak dlouho díky tomu že za nimi stál někdo mocnějsší než rektor

0/0
6.2.2010 12:56

Fanatik KSČSSD

Re: Ostatně, není náhodou, že si komouši z ČSSD tuto

Toto je tak hluboce sociálně komunistické, až je to dojemné; přesně v logice "za všechno mohou ti druzí, Topolánek, Dalík a ODS".

0/0
6.2.2010 13:01

OskarPokorny

Re: Ostatně, není náhodou, že si komouši z ČSSD tuto

Chápeš ty vůbec smysl psaného textu? Zde je uplně jasné, že síli který stáli za FPR dalece převyšovali krajskou úroveň. Průměrný člověk nejen že němá prachy na tak velký úplatek ale také mu jeho zaplacení nikdo nenabídne. Takové věci se řeší po linii různých podivných šedých eminencí v pozadí. Můžeme se dohadovat z jaké strany první ten ipmpuls přišel ale je neodiskutovaelný fakt že 90% takto vystudovaných bylo prominenty pravice(první známější byl Ruml) takže do toho zase netahej Paroubka také z něj nejsem odvařenej ale jen použitim selkého rozumu ti dojde, že s timhle opravdu nemůže mít nic společného. Mmch naprosto všichni právníci, které jsem v životě potkal byli pravičáci jako řemen.

0/0
6.2.2010 13:09

Fanatik KSČSSD

Re: Ostatně, není náhodou, že si komouši z ČSSD tuto

Nech toho, jsi směšný, jak papouškuješ, co ti připravili v útvaru propagandy a agitace KSČSSD. Důkaz? Tady je (citát z dílny Ondřeje Macury): "...síli který stáli..."

0/0
6.2.2010 13:14

OskarPokorny

Re: Ostatně, není náhodou, že si komouši z ČSSD tuto

Nejsem členem žádné strany, ale je zajímavý jak rychle si našel vyníka ty - za vším stojí Paroubek. Je logické že Paroubek zařídil školu Bendovi (aha on je s ODS no neva je to logické). U tebe je videt snaha to proste nezjištovat, nepátrat (viníka už máš). Že by jeden z rychlostudentů?

0/0
6.2.2010 13:19

Fredero

Re: Ostatně, není náhodou, že si komouši z ČSSD tuto

Vždyť je každému jasné, že tam studoval samý pominent ODS, děti Mrázka a jiných mafiánů a za ČSSD akorát vykuk Gross. Takže je jasné, kteá strana v tom měla prsty a jistě ne Paroubek, ač ho nijak neuctívám, je to tak!

0/0
6.2.2010 13:41

HofMan

Re: Ostatně, není náhodou, že si komouši z ČSSD tuto

Přečetl jsem si více příspěvků tohoto rádoby diskutéra a nenašel jsem tam jediný argument, pouze samé fanatické výlevy a invektivy. Svým projevem traumatizovaného adolescenta se pouze zařadil mezi hrobaře ODS, místo toho aby se jí snažil pomoci.

;-)?

0/0
7.2.2010 0:41

Fanatik KSČSSD

Rozdávání akademických titulů je zcela v souladu s Paroubčí

logikou pro primitivní lůzu volící KSČSSD: "Je přece správné chtít vše zadarmo!"

0/0
6.2.2010 12:40

anti ODS

Re: Rozdávání akademických titulů je zcela v souladu s Paroubčí

Ok proto máme tolik modrých vzdělancůR^R^R^

0/0
6.2.2010 12:44

Fanatik KSČSSD

Re: Rozdávání akademických titulů je zcela v souladu s Paroubčí

Tebe se to netýká, tyjsi a zůstaneš do smrti Paroubčí pohůnek.

Smiř se s tím nebo se z toho zblázníš.

Pokud se tak už ovšem nestalo...;-D

0/0
6.2.2010 12:47

jezdeckarel

Re: Rozdávání akademických titulů je zcela v souladu s Paroubčí

Včetně pana JUDr. Marka Bendy. !!!!!!!!!!

0/0
6.2.2010 14:02

OskarPokorny

Re: Rozdávání akademických titulů je zcela v souladu s Paroubčí

Tak tento příspěvek je hloupí a naprosto mimo. Žádná strana nic takového nenabízí a garantuju vám že rychlostudenti v žádném případě nejsou rekrutováni z nišších soiálních vrstev a můžete si být jist, že to nebylo ZADARNO. Mezi poctivými studenty se mluvilo o úplatcích v řádu 200000-500000 za přijetí a další platby za zkoušky.

0/0
6.2.2010 12:45

Fanatik KSČSSD

Re: Rozdávání akademických titulů je zcela v souladu s Paroubčí

Co to blábolíš, negramote? ("příspěvek je hloupí" = jasný rukopis Paroubčích pohůnků z Liďáku...)

0/0
6.2.2010 12:48

OskarPokorny

Re: Rozdávání akademických titulů je zcela v souladu s Paroubčí

Až mě vysvětlíš, jakou souvislost má sociální politika s úplatky na FPR tak se možná budem bavit na stejné úrovni. A taky mi ukaž kolik dětí z nízkopříjmových rodin vysolí z fleku 500k za přímačky. Takže čistě vzhledem k logice myslim že můžeme jasně identifikovat z jaké časti politického spektra zájemci o tyto nadstandratní služby byli.

0/0
6.2.2010 12:54

Fanatik KSČSSD

Re: Rozdávání akademických titulů je zcela v souladu s Paroubčí

Konečně poznávám někoho, na koho sedí heslo z Paroubkova předvolebního plakátu: "Jiří Paroubek, chlapík jako ty!"

Gratuluji.

0/0
6.2.2010 12:58

OskarPokorny

Re: Rozdávání akademických titulů je zcela v souladu s Paroubčí

Hele ty tu každýho obviňuješ z levičáctvý a paroubkovství to je zajímavé. Předpokládám že si příznivec ODS pokud ano tak, ale nejsi pravičák (jak si o sobě hrdě myslíš) protože ODS neni pravicová strana. Když se podíváš po evropě na jakoukoliv pravicovou stranu tak zjistíš, že ODS má blíže k Paroubkovy než k moderním západním pravicovým stranám.

0/0
6.2.2010 13:31

OskarPokorny

Re: Rozdávání akademických titulů je zcela v souladu s Paroubčí

Stejně jako Paroubkova ČSSD má velmi daleko k moderním levicovým stranám.

0/0
6.2.2010 13:32

Gremijum u ODěS

Ja myslel že je ODS-ESO-SRO kvuli hře poker

s voliči ODS a ejhle on je teď odborník na situaci na plzeňských právech.

0/0
6.2.2010 11:19

anti ODS

Re: Ja myslel že je ODS-ESO-SRO kvuli hře poker

;-D;-DR^

0/0
6.2.2010 11:42

Fanatik KSČSSD

Re: Ja myslel že je ODS-ESO-SRO kvuli hře poker

A co říkáš na doktorský titul za vychození marxismu-leninismu, kterým se chlubí tvůj Zaorálek?

0/0
6.2.2010 12:42

OskarPokorny

Studium

O podivných praktikách na právech v Plzni se začalo mluvit v souvislosti se studiem Jana Rumla, který prý dělal zkoušky po telefonu a i okolnosti jeho přijetí byli velmi podivné (a to je asi 8 let zpátky). Od té doby propukaly pravidelně skandály okolo přijímacího řízení (někdy se vyskytovaly fámy že až 60% lidí je bráno pomocí úplatku), ale všímal si jich pouze regionální tisk. V souvislosti s tímto skandálem bych ovšem nevylíval dítě i s vaničku protože třeba ostatní fakulty ZČU jsou bezproblémové (jako například FAV,  FST, nebo FF- to je logické protože strojírenské vzdělání Vám v politice moc nepomůže) Zde by možná bylo záhodno podrobit fakulty s určitým "politickým" potenciálem jako jsou ekonomky a práva trochu zpřísněnému dohledu protože Naprostá většina politiků a vysokých úředníků se rekrutuje právě z nich.

0/0
6.2.2010 10:44

;-)

Re: Studium

Přiznávám, že neznám úroveň ostatních fakult ZČU, takže je nezavrhuji. A je pravda, že každá fakulta, a mnohdy i každý obor se velmi různí (osobně znám např. jeden obor na dobré fakultě ještě lepší univerzity - který je suveréně nejhorší v republice, dokonce horčí, než lekce oboru u soukromých společností (z osobních důvodů ho nebudu jmenovat)). Jinak bych podotkl, že abnormální výskyt mezi politiky je i lékařů, a často i učitelů - ale to bude dáno spíše tím, že tam chodí ambiciózní kariéristé, případně exhibicionisté. Nedomnívám se, že by jim to mohlo pomoci v kariéře.

0/0
6.2.2010 10:56

OskarPokorny

Re: Studium

No na střední úrovni se vyskytují absolventi i z jiných oborů, ale v té špičkové politice opravdu převládají ty ekonomové a právníci - stejně je to u nejvyšších úředníků - různí tajemníci atd. Ale také si myslím že by akreditační komise měla pracovat lépe protože tak 1/3 oborů by tu akreditaci neměla dostat. Tento problém se týká hlavně soukomých škol i když také zde se vyskytují kvalitní školy (ale je jich skutešně málo). V životě jsem měl tu pochybnou čest se setkat s mnoha absolventy soukromých škola říkal jsem si, že to ani neni možný. Tem lidem chyběli i uplne základni vedomosti Vzpomínam si na jednu slečnu, která po absolvování magisterského studia na jedné takové soukromé škole neuměla (v roce 2009) poslat email a psát ve Wordu. A když jsem se ptal jak to řešila s magisterrskou prací tak mi odpověděla že dostala titul a slíbila že jim tu práci dodá později!!!!!!!!!!(K čemuž nikdy nedošlo)

0/0
6.2.2010 11:09

Najdete na iDNES.cz