Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Čtyři britští politici půjdou kvůli skandálu s výdaji před soud

Skandál s poslaneckými náhradami vyústil ve Velké Británii v žalobu čtyř politiků. Prokurátor je obvinil z toho, že si neprávem nechali proplatit některé výdaje, a zneužili tak celý systém. Čtveřice stane před soudem ve Westminsteru příští měsíc, hrozí jim až sedm let ve vězení.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Blablador

a co by k článku řekli naši poslanci

víš co občane, polib nám ....Rv

0/0
6.2.2010 14:55

pavelol

na praxi

Tak to by se u nás nemohlo stát. Fofrem na praxi do britského parlamentu. Pokud vás Vlček nepustí, tak založte  Vědeckoctechnickou společnost.  Dlouho to tak procházelo? Pamatujete?

0/0
6.2.2010 9:23

hany1

A co u nás?

0/0
6.2.2010 8:29

Jares

Poslanecká imunita

Že půjdou k soudu? Tomu nevěřím! Copak tam neexistuje poslanecká imunita? :-)

0/0
6.2.2010 8:16

dan..

Tady je jasně vidět,

jak dobří a poctiví jsou naši politici. Žádné soudy se s nimi nekonají.

0/0
5.2.2010 18:46

tajnakontrola

Naši poslanci se pořád jezdí někam vzdělávat .....

..... tak teď by měli jet k tomu britskému soudu ... a povinně !

0/0
5.2.2010 18:33

kverulant01@seznam.cz

Britští poslanci půjdou kvůli skandálu s výdaji před soud

Co tomu říkáte-vy naši poslanci? Myslím,že by stejný systém, jako je v Británii zaveden i u nás!Každý kdo se prohřeší a zneužívá finance z daní občanů,měl by být přísně potrestán!U nás ve sněmovně by se Vás asi našlo dost,kteří jste neoprávněně čerpali za dopravu a přitom jste jezdili zadarmo vlakem,kteří jste pronanali své byty přidělé sněmovnou a nechali jste si ještě proplatit nájemné,kdybyste měli to vědomí a svědomí,co jste slibovali na počátku svého mandátu,tak byste bez jakýkoliv diskuzí,neoprávněně získané peníze vrátili zpět na účet sněmovny!Také si myslím,že ty Vaše cesty do ciziny v současné době-někteří chtějí cestovat dokonce do Austrálie,a nevím kam ještě,také senátoři májí v plánu uskutečnit cesty do ciziny,byste si měli zarazit! Vždyť je to výsměch všem lidem,co si Vás zvolili,jestli se tyto uskuteční,tak jste si dovolili za cizí peníze cestovat jen proto,že si nejste tak jistí,že budete znovu zvoleni a pozbudete bezpracné výhody,které Vám jsou dány Vaším mandátem.

0/0
5.2.2010 16:13

0100

Nechápu, proč u nás nejde k soudu celý parlament.

i senát. Tam se zneužívají náhrady na běžícím pásu a poslanci si vše posvěcují hlasováním. Měli tam stát za náhrady všichni. Bez neomezené imunity. K čemu je tam prezident, když jim podobné zákony nehází na hlavu a oni si vymýšlejí funkční, exertné a podobné voloviny, které si nechají vyplácet na jejich soukromé byty a spotřebu. Na jednu stranu Lisabonskou smlouvu na ně, kde budou všechny nároky sjednocené dle stejných pravidel, ale dle spotřeby v jednotlivých zemích a průměrných platů. Bez neomezené imunity. Na druhou, zase to postihne naše občany. Za nás bez nás. Jen je zajímavé, že při zdržovacích taktikách žádná strana podobnou rozpravu nenavrhne před volbami. Ať voliči vidí, kdo je zastupuje a jaká strana čemu brání! ;-€

0/0
5.2.2010 16:13

Černý lord

politici před soud

Tak tento článek je v naší zemi hotová sci-fi. Takovou pohádku si pustím na dobrou noc. ;-)

0/0
5.2.2010 16:02

Najdete na iDNES.cz