Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Franz Kafka úřadující na Kavčích horách, a co se s tím dá dělat

V České televizi vládne systém, jehož nutným projevem je arogance této instituce. Neprůhledně rozdává živobytí v podobě zakázek namísto toho, aby se ucházela o nejlepší a nejtalentovanější tvůrce, tvrdí producent, scenárista a režisér Jan Štern, který celé roky na Kavčích horách pracoval a zná je zevnitř, a nyní i zvnějšku.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

lost

čt tedy vysílá ! ale už před nějakou dobou jsem ztratil sign

0/0
21.2.2010 16:12

Mangoo

O výrobě programů rozhodují dramaturgové

..a zde je zakopaný pes. Jde o střední manažerskou funkci, která funguje jako převodník mezi obecným zadáním, co se má vyrábět, nespecifikovaným zadáním, jakých cílů se má dosahovat, co je preferováno a co ne, s jasnou snahou snahou dodržovat literu výrobních plánů a podobných rámců.. na straně jedné .. Na straně druhé je  reálný rozpočet toho kterého dramaturga a jeho schopnost svůj pořad vyrobit, prosadit a udržet na obrazovce. Nemyslím, že by byl problém vyrábět náročněji komponované pořady, naopak. Problém je, že na moderní, polemické a kontroverzní dokumenty televize nedává peníze. Dává peníze na "publicistiku", omezenou týdenním režimem natáčení, s jasným rámcem, u které je zajištěna jakás takás sledovanost a zájem diváků.Bude se donekonečna točit to, co vykazuje alespoň minimální vitalitu a sledovanost. Pan Štern to moc dobře ví. Sám je rád, že mu funguje Uvolněte se.

0/0
9.2.2010 19:39

tikro

Pravda, ale...

Mnohé, co jsem si od pana Šterna přečetl je jistě pravda. Škoda jen, že vyzdvihuje pouze "své" pořady a tak nějak by chtěl, aby se zapomnělo na jeho působení s panem Šímou (někdo musel z ČT odejít kvůli trochu zváštním finnačním praktikám - není-liž pravda) a další jeho aktivity.

0/0
9.2.2010 10:54

Taffey

Loni mi bylo padesát a ČT též nesleduji.

Ještě tak, tu a tam, na dvojce, ale z jedničky vůbec nic, ze čtverky udělal Otík Černých RETRO stanici, pravidelně stříknutou basketbalem kolem osmé večerní a karbanem či golfem kolem dvaadvacáté. K vidění pak může být i rychlobruslení desetiletých smrkáčů. Vélmi zábavné.  A stran mladé generace? Mám 13 letého syna a ten si ČT ještě nikdy nepustil. Když se na něco kouká, tak na Coolnu.  Dnes jsem psal vedení ČT stížnost na programovou skladbu jedničky a čtverky. Dostal jsem obratem slušnou odpověď, že jakožto veřejnoprávní televize je jasné, že se skladba nemusí líbit všem. Nevím, jak to udělat, ale vhodným způsobem odporu by bylo hromadné neplacení TV poplatků. Například od března. Protože jedině vyschlé penězovody buo sto něco s tím dinosaurem, vlastně panem Janečkem, udělat.

0/0
8.2.2010 19:55

topič elektrárenský

Nejen mladé generaci, jak píšete,

ale i řadě dříve narozených televize (nejen Česká) nic neříká. Nemít v PC televizní kartu, abych čistě z technického zájmu mohl sledovat, jak pokračuje digitalizace a jak vypadá HD v mpeg4, tak bych ani neplatil koncesionářskou daň. Po zrušení analogového vysílání nemáme doma  žádný televizor schopný příjmu a nikdo z rodiny toho nelituje. Ideální by bylo televizní daň zrušit, ono se na Kavčích Horách krásně žije a vyplácejí statisícové odměny, když máte zákonem zaručený příjem, který pokud nestačí, je změnou zákona navýšen. Televize, ať veřejnoprávní či komerční, slouží pouze k ohlupování diváků. Zprávy, kdo chce, si najde jinde a aktuálnější a zabavit se a prožít volný čas se dá mnoha zajímavějšími způsoby, než pasivní konzumací televizní "zábavy". Z tohoto pohledu jsou mi tahanice v České televizi zcela ukradené, jen je mi líto, že na ně každý měsíc povinně přispívám.

0/0
8.2.2010 17:14

vrchni

Dekuji za clanek

Velmi zajimave cteni. Jako vsude jinde, i v CT plati ze kde CSSD s ODS slapnou, tam sedm let trava neroste.

0/0
8.2.2010 16:49

stalone

myslím že pořady typpu krotitelé dluhů či duety na čt vskutku nepatří , v podstatě je to hnus co dávaj, jak říká kolega na čt 2 občas něco, na čt 1 film - většinou o půlnoci

0/0
8.2.2010 16:22

Sir Humphrey Appleby

Re: já

krotitele dluhů by naopak měli dávat denně... když vidím ty případy co tam bývají, fakt nevím jestli se smát nebo plakat.... právě zvyšování finanční gramotnosti a zároveň připomínání závazků které vyplývají z těch "supervýhodných" půjček by měla veřejnoprávní televize sdělovat především....

0/0
8.2.2010 16:49

tonyweber

zrušit

- v současné době nemá ČT žádný význam a nic dobrého nepřináší,

  snad jen pár pořadů na ČT2 stojí za pozornost a tak si přeji, aby byla  

  zrušena s tím, že zůstane jen jeden veřejnoprávní kanál (viz ČT2) a tím

  se potřeba slušných lidí bohatě uspokojí, vše ostaní je k ničemu 

0/0
5.2.2010 12:35

Sami.el

Re: zrušit

Doporučuji, abyste si přečetl celý článek v příloze Víkend.  Autor se naváží do většiny pořadů, určených pro průměrné diváky (které samosebou sledovanost zvednou) místo toho navrhuje zařadit prý INOVATIVNÍ trendy  v tv tvorbě. Jmenoval např. vrcholné propadáky typu Útěk z vězení nebo Zoufalé manželky. Co dodat, otvírá se mi kudla v kapse. ČT nepovažuji za zbytečnou, naopak. Kdyby nebyla, má televize by fungovala už jen jako obrazovka pro DVD přehrávač.

0/0
6.2.2010 13:47

Sir Humphrey Appleby

Re: zrušit

prison break je skutečně inovativní v přístupu k TV seriálům obecně.... chápu že jestli jste to viděl na nově v dabingu tak to neoceníte protože polovina celé atmosféry zmizela, ale v originále to byl skutečný průlom v TV tvorbě....

 

btw: veřejnoprávní televize je něco co skutečně NEMÁ být pro průměrné diváky - ty mají zabavit běžné komerční TV. veřejnoprávní by měla mít za úkol zvyšovat vzdělanost a informovanost a pokud už vyrazí do vod zábavné tvorby, pak by měla být zkutečně inovativní a alternativní - tedy něco na co komerční TV nikdy peníze nedá....

0/0
8.2.2010 16:52

Taffey

Re: zrušit

Sami.el bude zřejmě průměrný divák, jakých je v Česku přes deset milionů.

0/0
8.2.2010 20:00

Najdete na iDNES.cz