Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Komanda jsme převlékli a nezrušíme je, říká ředitel ČEZ Roman

Představitelé státu vyzývají polostátní firmu ČEZ, aby zrušila svá vymahačská komanda. Tyto ostré muže vycvičil bývalý instruktor speciálních policejních jednotek a teď se ukazuje, že jejich pracovní metody jsou na hraně zákona. Generální ředitel ČEZ Martin Roman však říká: Nic rušit nebudu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

swiss111

prave to tento preplaceny soudruh Martin Roman

ředitel polostatni firmy ČEZ dostal i do zprav ze sveta bemecke televivze ARD...

Kdo je za to zodpovedny? Kdo ma kontrolovat tyto zdivocely soudruhy? Proc cena elektriny v CZ vyssi nez ve Svycarsku???? 

0/0
7.2.2010 20:12

Již nelze mazat jednotlivě

elektřina načerno,černá elektřina

To je diskriminace, nikdo nezmínil bílou elektřinu.;-)

0/0
5.2.2010 11:23

JCage

A proc tam neposle

par zfetovanejch ne*ru s klestema a letlampou, aby si hosi trochu zablbi? ;-D

0/0
5.2.2010 11:20

Fikus 1

Jenom demonstruje, že si může dovolit všechno

Bohužel je to tak.

0/0
4.2.2010 19:23

OndraTM

A jaké je teda účinné řešení humanistických pisálků

Tak jsem si tu přečetl výlevy clé řady lidí, kteří snad považují dokonce ty, co kradou el. energii za jakési novodobé Robiny Hoody, hlavně že požkozují ten nenáviděný ČEZ, který je jen tak mimochodem jednou z největších firem, dává práci tisícům lidí, platí daně atd.

Zajímal by mě nějaký účinný návrh na řešení černých odběrů. Záměrně píši účinný.

Možná by bylo dobré, se nejpre ohlásit u místního vietnamského bosse, zdvořile ho požádat, aby bylo možné černý odběr zdokumentovat ... nebo můžete poslat stejně tak zdvořilý dopis a adresu pologramotného cikána a požádat ho o totéž ..

Vážně by mě zajímal Váš návrh, jak postupovat vůči leidem, kteří právo nejen, že porušují, ale také se se komukoliv, kdo jedná "slušně" vyloženě smějí do ksichtu.

0/0
4.2.2010 18:28

František.Sokol

Re: A jaké je teda účinné řešení humanistických pisálků

Já ČEZ neokrádám ani nejsem sympatizant Robina Hooda, tak zanechejme prosím hysterie. Pokud mám podezření na pěstírnu marihuany, tak vytočím tel. č. 158.Pokud mám podezření že mi kradou elektriku nebo vlastně cokoli, nemusí to být výhradně elektrika, tak udělám totéž. Policie se tím MUSÍ zabývat a podle mých zkušeností se zabývá též drobnějšími krádežemi nemluvě o pěstírnách konopí, tak není nemožné vyřídit si soudní příkaz a teprve potom mohu vstoupit do objektu bez souhlasu majitele anebo dokonce vykopnout dveře. S žádným vietnamským bossem ani pologramotným cikánem přímo jednat netřeba.

0/0
4.2.2010 18:47

Fikus 1

Re: A jaké je teda účinné řešení humanistických pisálků

Když hovoříš o okrádání, tak je třeba prvně podívat se na vedení Čezu a do politiky. Ti co neplatí za elektřinu jsou proti nim ubozí břídilové. Jestli že ČEZ křičí chyťe zloděje, pak věz že zloděj křičí chyťte zloděje.

0/0
4.2.2010 19:26

Paul Weiss

Re: A jaké je teda účinné řešení humanistických pisálků

Můžete mi, Ondřeji, napsat, co opravňuje výběrčí ČEZu k praktikám, které nemůže bez soudního příkazu či povolení provádět ani orgán k tomu určený - tedy Policie ČR?

Pokud vás zajímá, jak postupovat vůči lidem, kteří porušují zákony, odpovídám - podle zákona. Možností je dost. Pokud budu proti někomu, kdo porušuje zákony, postupovat v rozporu se zákonem, pak se stavím na jeho úroveň...

0/0
5.2.2010 10:41

vokroj

Ředitel ČEZ Roman s jeho názory nemá

na svém místě co dělat, je to otřesné   Rv

0/0
4.2.2010 18:15

paxxtor4u

Jiná interpretace práva

Namísto mrumlání právníků o dělbě moci a právním státě a podobných volovin je třeba právo vyložit poněkud z jiné metodické úrovně, tedy z té, o které se na právnických školách nepřednáší-totiž za pomoci ekonomické analýzy. Najednou je z celé tzv. teorie práva hromada sraček dobrých ledatak pro vylekané studenty a stádo plebsu. Najednou se nám právo vynořuje v celé své nedokonalosti, jehož slabin jednoduše využívají ti, co mají vliv na legislativce, vládu a nakonec na prokurátory, soudce nevyjímaje. A daňový poplatník nechť platí za boha, který selhal-totiž za DEMOKRACII.

0/0
4.2.2010 18:07

František.Sokol

V právním státě by šel Martin Roman sedět

porušil §235 trestního zákona odstavec1 a odst. 2, písmeno a

§ 235  tr. zákona - Vydírání  odst. (1) Kdo jiného násilím, pohrůžkou násilí nebo pohrůžkou jiné těžké újmy nutí, aby něco konal, opominul nebo trpěl, bude potrestán odnětím svobody až na tři léta.

odst 2) Odnětím svobody na dvě léta až osm let bude pachatel potrestán,

a) spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 jako člen organizované skupiny,

Pokud se domáhali aby majitel nemovitosti TRPĚL jejich vstup do objektu bez soudního příkazu, tak je to jasné. Členem organizované skupiny není jenom zasahující člen komanda ale taky jejich šéf a to je vážený pan Martin Roman. Nevidím to jinak než na těch 2-8 let, tak potom může řídit ČEZ tak jedině z kriminálu.

0/0
4.2.2010 17:47

OndraTM

Re: V právním státě by šel Martin Roman sedět

Chcete tvrdit, že Martin Roman někoho nutil, aby mu umožnil vstup do objektu? Jestliže no, jste jednoduše hlupák.

0/0
4.2.2010 17:50

František.Sokol

Re: V právním státě by šel Martin Roman sedět

Člen organizované skupiny je taky organizátor. Pokud vydal takové směrnice pro zasahující komando anebo s tím souhlasil, tak ano. Jestli by mu nebylo možno prokázat  vydírání, tak schvalování trestného činu určitě. Nemusel ani nic podepisovat. Soudci by mohlo stačit svědectví ale na to vydírání dle odst 2, písm a) by to taky šlo napasovat protože o praktikách NTZ věděl a s vysokou pravděpodobností k tomu vydal pokyny nebo takové pokyny schválil.

0/0
4.2.2010 18:00

OndraTM

Re: V právním státě by šel Martin Roman sedět

Pak jsou členy organizované skupiny ČEZ členové představenstva, dozorčí rady, vrcholového vedení, zaměstnanci ...není snad vůbec dokonce zaměstnání v ČEZ trestným činem? :-) Nezlobte se, ale apliovat právo na skutečnou realitu chce trošku něco víc, opisovat části příslušných právních norem.

0/0
4.2.2010 18:07

František.Sokol

Re: V právním státě by šel Martin Roman sedět

Někdo musel vypracovat pokyny jak se NTZ má v určitých situacích chovat. Že majitel někoho nechce pustit je situace běžná alespoň tak předpokládám podle sebe. Tady je důležité, jaký pokyn k tomu vydal šéf. Měl by smůlu pokud by věděl že mne nutili abych trpěl vstup do domu bez mého souhlasu a souhlasil s tím. Pokud by se mi to stalo samozřejmě že bych přede svědky kontaktoval sekretariát ČEZ, případně osobně ředitele Romana a pokud by nezasáhl, porušil by §235 odst2a.

Všechno je to o zajištění důkazů a přípravy podmínek k pozdějšímu řízení. Pokud by mi gorily z NTZ zabránily kontaktovat jejich ředitele, tak je to taky jasné vydírání v počtu více než 2 kusy, též sedět 2-8 let.

Prostě vstup do objektu na základě soudního příkazu, bez soudního příkazu akorát stát za vratama, jinak háčat včetně šéfa. :)

0/0
4.2.2010 18:20

vokroj

Re: V právním státě by šel Martin Roman sedět

Ano sedět    ;-€

0/0
4.2.2010 18:18

MusIym

Re: V právním státě by šel Martin Roman sedět

Tebe platí Roman? Jedině tak lze omluvit tvé hloupé argumenty psané v této diskuzi. Jestliže ne, tak jsi prostě hlupák.

0/0
5.2.2010 0:47

strangerman

Re: V právním státě by šel Martin Roman sedět

To víme to víme, ale nic se s tím nedělá ;-€

0/0
4.2.2010 18:15

František.Sokol

Re: V právním státě by šel Martin Roman sedět

Zatím ještě nikoho nenapadlo pořídit si kvalitní důkazy a svědectví. Podaným trestním oznámením se státní zástupce musí zabývat, jinak se vystavuje nebezpečí postihu a pokud jsou o tom zpravena taky média, tak si to určitě nedovolí.

Takže my si ten právní marasmus v našem státě zaviňujeme tak trochu sami, když si necháme bez našeho souhlasu vlézt gorily do baráku a nic proti tomu neděláme.

0/0
4.2.2010 18:24

OndraTM

Re: V právním státě by šel Martin Roman sedět

Ano, každý kdi účinně brání svůj majetek, např. dostihne zloděje svého např. vozu, nebo se brání napadení, atd. atd. by měl být dle práva potrestán za svou snahu majetek a svůj život ubránit. Možná trochu přehnané... Pardon, zapomněl jsem, správně je ...nejdřív volat PČR nebo se nejlépe pachatele dotázat, zda jej mohu zadržet.

0/0
4.2.2010 18:33

František.Sokol

Re: V právním státě by šel Martin Roman sedět

O5 hysterie. Zadržet pachatele trestného činu smíš avšak neprodleně po jeho zadržení musíš zavolat PČR. Takový je správný postup. Psal jsi kdesi že provozuješ bezpečnostní službu, tak teda jakto že to nevíš?! Chceš přijít o koncesi anebo jenom mlžíš?

0/0
4.2.2010 18:51

The orange looser

Roman demisi!

0/0
4.2.2010 17:10

cizinapravda

commando CEZ

Nevidim nic spatneho s commandem.Dotazy , ktere reditel CEZ musel vystat

byly  argumantativne   bez credibility. Argumenty,jako "mame policii   soudce atd.

nemaji s practickou situaci nic spolecneho. Kazdy clovek s prumernou inteligenci vi,

ze soudy a policie jsou zavaleny praci casove pozadu.Danovy poplatnik mue byt rad,

ze commando existuje,chyta zlodeje a snizuje vlastne cenu nakladu na provoz,coz by se melo teoreticky projevit v mensim zvysovanim cen pro zakaznika.

0/0
4.2.2010 17:05

gglimmer

Re: commando CEZ

Coze? Takze podle vaseho nazoru by kdejaky supermarket, vecerka, MHD si melo zridit komando, ktere bude odhalovat a vyporadavat se s tema co neco v obchode ukradli, jeli nacerno autobusem apod.?

Na to nemusim mit ani prumernou inteligenci, abych poznal, ze to co jste napsal je hovadina. Od ceho jsme tedy potom pravni stat?

No a jeste jedna vec, ona kazda mince ma dve strany ... komando sice nejaky cerny odber odhali, ale kdo plati to komando? Neni to nahodou ten stejny danovy poplatnik o kterem pisete? Nebo, ze by to snad reditel CEZu platil ze sveho? Myslete hlavou!!!!

0/0
4.2.2010 17:19

OndraTM

Re: commando CEZ

"Commando" o kterém tu hovoříte má za úkol odhalovat a především dokumentovat tzv. "černé odběry", to PČR dělat prostě nebude a ani nemůže. Jestli zaměstnanci ČEZ, skupiny NTZ porušili zákon, to ať rozhodně soud. Koneckonců určitá trestní oznámení snad dokonce i padla a já říkám, porušili-li zákon, je třeba je potrestat. Ale tato mediální štvanice je skutečně hloupá. Celkem podobným výcvikem prošli i moji zaměstnanci, kteří zajišťují ostrahu objektů a transport peněž a rozhodně si nemyslím, že buduji nějaké to "commando". Trocha toho vojenského drilu, fyzické průpravy a nad rámec běžného scénáře i výcvik ve střelbě atd. jim rozhodně neuškodí. Navíc podobné aktivity jako je slaňování, raft apod. zahrnují i různé tzv. team-buildingové kurzy pro zaměstance, kteří rozhodně nepracují v tak nebezpečném prostředí jako NTZ.

0/0
4.2.2010 17:48

Jan.Tleskac

Re: commando CEZ

Taky narušujete cizí objekty vstupem do nemovitosti bez souhlasu majitele anebo soudního příkazu ?

0/0
4.2.2010 18:04

OndraTM

Re: commando CEZ

Otázkou je, jak je definováno odběrné místo a přístup k němu... nevím to, nepřu se. Ale tvrdím, že úkolem NTZ je dokumentovat "černé odběry". Jestliže se členové NTZ dopustili protiprávního jednání, ať jsou stíháni. Ale tato mediální masáž založená na faktech vytržených z kontextu, videa z roku 2005, kde se nějaký magor odráskne, kdoví z jakého důvodu a umělé spojování s NTZ mi přijde opravdu trapné. Stejně tak poukazování na jakýsi výcvik, který, jak říkám absolvovali třeba i moji zaměstanci. 

0/0
4.2.2010 18:12

František.Sokol

Re: commando CEZ

Nesohlasím. Ředitel ČEZ, Martin Roman je člověk s velkým vlivem, tak mohl na sizuaci špatné vymožitelnosti práva něco změnit při využitelnosti svého vlivu, Dokáže za svůj podnik lobbovat, tak mohl lobbovat taky tady a ne primitivně posílat nějaké gorily a vytvářet v České republice džungli anebo Divoký Západ chcete - li.

Tudy cesta nevede a obrana je jednoduchá. Pokud se setkáte s vydíráním od členů komanda NTZ, tak zajistit svědky a dokumentaci a pak podat trestní oznámení za vydírání na PČR anebo státní zastupitelství a oni se tím MUSÍ zabývat, jinak by se vystavovali nebezpečí postihu za nečinnost. Vydíráním je domáhat se abyste trpěli jejich vstup na váš pozemek bez soudního příkazu, pokud je tam pustit nechcete.

0/0
4.2.2010 17:54

OndraTM

Re: commando CEZ

To zní jako by pan Roman, kromě postu šéfa ČEZu měl být i poslancem, předsedou vlády a ředitelem zeměkoule. Díky své znalosti poměrů v ČEZu, si dovolím tvrdit, že pro pana Romana byla působnost a NTZ do rozpoutání této hloupé mediální štvanice, zcela podružnou záležitostí, kterou v ČEZu řešil někdo na úrovni "čaroděje třetí kategorie". Ano, jestliže se zaměstanci ČEZ, skupiny NTZ dopustí protiprávního jednání, mohou postižení postupovat zákoným způsobem a bránit se. Já bych ale opět rád zdůraznil, že úkolem NTZ je dokumentovat tzv. "černé odběry" ...ne vymáhat dlužné částky.

0/0
4.2.2010 18:04

František.Sokol

Re: commando CEZ

No právě. Vše záleží jaké podmínky si vytvoříte pro jednání s kýmkoli. Kdyby ke mně vtrhly gorily NTZ, tak první co bych udělal, bych kontaktoval jejich ředitele a opatřil si důkazy. Tak by pan ředitel nechtěje být trestně stíhán musel své gorily odvolat na což bych ho výslovně upozornil.

Přes všeliké pistolníky opravdu cesta k vymožitelnosti práva v civilizovaném státě nevede a pokud měl ČEZ dlouhodobé problémy s černými odběrateli, nemusí být ředitelem zeměkoule, avšak měl využít svého vlivu taky na poslance a předsedu vlády. Rozhodně má k tomu lepší podmínky než my ostatní, kteří máme stejné problémy s dlužníky, neplatiči faktur a podobně, jenže nemáme dostatek prostředků k tomu abychom si též zřídili ozbrojené komando.

Posílat někam pistolníky aby vydírali občany je protizákonné a vůbec bysi to neměl dovolit člověk v tak prominentním postavení. Odhalovat pěstírny marihuany taky není jeho práce ale práce UOOZ, takže vstup do baráku jedině se soudním příkazem.

0/0
4.2.2010 18:37

136N

Kolik gangů už odhalili ?

Elektřina se krade ve velkém ozbrojenými gangy, které se neštítí ničeho a jsou připraveny používat násilí. 8-o

0/0
4.2.2010 16:48

PBJ

Kecy kecy kecy

Roman, provinční "manager" průměrné inteligence s omezenými vyjadřovacími schopnostmi je katastrofou. Uý měl být dávno odvolaný, už při prvních protizákonných akcích svých lidových milicí, či snad SA

0/0
4.2.2010 16:22

Uffagent

To jsou mi ale argumenty..

a pritom takova mala firmička eto byla..:-(

0/0
4.2.2010 16:20

Reptilia

---

Romana okamžitě vyhodit . ;-O

0/0
4.2.2010 15:57

brekebrekeke

ten pan si hraje na policii cr?

8-o8-o8-o

0/0
4.2.2010 15:56

probošt

Odkdy činností ČEZ je vyhledávání pěstitelů marihuany?!!

8-o

Pokud za tohle ta s vi ně Roman nebude nucen odstoupit a za zřizování milicí nebude potrestán, tak tento stát je už neuříditelný. Doufejme že premiér za tím půjde s ještě větší razancí.

0/0
4.2.2010 15:53

marx

Nevím ,

  ale je jasné , že v česku je všechno zhnilé. p. Roman vysvětluje nevysvětlitelné. Já když půjdu soukromně něco vymáhat , tak se se mnou vůbec policie ani novináři nebudou bavit , ale p. Roman si ještě dovolí trvat na svých milicích. Je to směšné a jasné - kdo ma peníze / i když prý polostátní podnik / může si dovolit vše. Děkuji za takovou demokracii. p. Roman v normální dem. zemi už by tuto svou funkci neměl zastávat.!!

0/0
4.2.2010 15:40

martin_simek

ČEZ

1. je videt, jaky ma CEZ pristup ke svym zakaznikum !

2. je trapne si brat sve zakazniky jako rukojmi ("zlodeji neokradaji CEZ, ale ty slusne zakaniky").

3. CEZ neni statni firma, jak vidno, CEZ je rizen pronajatym managementem, jako by mu patril a pravy akcionar (rozumej cesky stat) jej nerisi !

0/0
4.2.2010 14:33

OndraTM

Re: ČEZ

ad 1. jako platící zákazník ČEZ jsem opravdu rád, že dodavatel el. energie řeší černé odběry, jako občan jsem rád, že management ČEZu se snaší zabránit okrádání společnosti vlastněné státem

ad 2. opravdu si nepřipadám jako rukojmí, naopak bych si připadl jako blbec, platit firmě, která se nechá okrádat vietnamskými mafiemi, pologramotnými cikány a kde jakým sociálem

ad 3. stát ČEZ ovládá, management dělá dobou práci, jejíž důkazem jsou ekonomické výsledky firmy a to nejen v ČR, ale i zahraničí

Máte opravdu nějaké pokřivené vnímání okolního světa. 

0/0
4.2.2010 14:40

PBJ

Re: ČEZ

takto posltavéný monopolní moloch dokáže uřídit i opice z pražské ZOO a možná lépe než současné vedení a určitě by to bylo výrazně levnější!!!!!!!!!!!

0/0
4.2.2010 16:25

OndraTM

Re: ČEZ

Opice z pražské ZOO? ..a co třeba vy? Vážený pane, určitě jste brilantní manažer, určitě i geniální organizátor a máte zkušenosti s vedením velké firmy ...sakra, proč jen tomu nějak nevěřím, mnohem víc bych věřil právě té opici, než Vašim schopnostem.

0/0
4.2.2010 17:52

Jan.Tleskac

Re: ČEZ

Jenže jak bude ČEZ prosperovat až její brilantní manažer půjde sedět pro účast na vydírání v rámci organizované skupiny, případně pro schvalování trestného činu je otázkou, zdali bez svého geniálního organizátora bude prosperovat hůře anebo lépe. Já si na to rád počkám a jsem zvědav.

0/0
4.2.2010 18:09

OndraTM

Re: ČEZ

Dovolím si vsadit na skutečnost, že pan Roman sedět nepůjde :-) a jak budeš ČEZ prosperovat, uvidíme. Jen doufám, že post šéfa ČEZu neobsadí geniální manažer formátu pana Tvrdíka :-)

0/0
4.2.2010 18:15

Mjr_Zeman

přípomínám

Pan Roman černý odběr deleguje na trestný čin a předpokládá, že každý občan má právo páchání trestného činu zabránit. Jenže  trestné činy začínají až od škody nad 5tis. Kde berou pracovníci netechnických ztrát jistotu, že škoda byla vyšší a že teda můžou vystupovat tak jak vystupují ?? Podle mě má tento útvar opodstatnění jedině jako ochranka při jednání s neplatiči v budově energetiky, protože je pravda, že když už se dostaví některý představitel naší tmavé populace, tak jedině v počtu 10 osob a více a jednat s těmito lidmy by opravdu jedna referentka nezvládla.

0/0
4.2.2010 14:19

OndraTM

Re: přípomínám

Jak úsměvné ...už vidím jak se vrcholní představitelé vietnamské mafie dostaví na kontakní místo ČEZu projednávat své krádeže el. proudu. 

0/0
4.2.2010 14:29

tomnika

Re: přípomínám

Neplatič a černý odběratel není to samé. Pokud jedete načerno v autobuse tak Vás taky revizor chytne hned na místě za ruku. NTZ jsou něco jako revizoři. Musí Vás chytit doma na místě a dokázat že kradete.

0/0
4.2.2010 14:29

OndraTM

Re: přípomínám

Přesně tak ... ale tohle zásadní vysvětlení, jaksi nějak zapadá v té snůšce nesmyslů.

0/0
4.2.2010 14:30

twok

Re: přípomínám

OndroTM,  když má někdo ilegální pěstírnu konopí a krade elektrickou energii, potom by bylo snad normální při sebemenším podezření nejprve informovat policii. Nelegální odběr elektřiny je v tomto případě věc podružná, už s ohledem na rozhodnutí soudu, které po takovémto odhalení a vyšetření následuje. Jak to, že se ona podivná tlupa pouští do takovéto akce sama bez policie. Co když je ilegální pěstírna pod kontrolou policie a zákrok ilegálního komanda znehodnotí její práci?

Pochopil bych snad, kdyby byli cvičeni proti psům všech ras a národností. Ale ty kecy ČEZmluvky a jejího šéfa jsou poněkud podivné. Jestliže se ona banda pohybuje v prostředí, jaké nám oni pánové prezentují a na to potřebují mít militaristický výcvik, proč se tedy necvičí dál. Nechat je čtyři roky bez výcviku, je poněkud neodpovědné.

0/0
4.2.2010 14:53

Euronymos

Re: přípomínám

Až na to, že revizor se tě nesmí dotknout. Ostatně pánové z NTZ také nemají skoro žádné pravomoce :-)

0/0
4.2.2010 14:39

OndraTM

Re: přípomínám

Potom se určitě co nevidět dočkáme podobné kampaně proti revizorům dopravních podniků ..

0/0
4.2.2010 14:42

Najdete na iDNES.cz