Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Státní maturity se mohou stát nástrojem předvolebního boje, bojí se šéf Cermatu

V květnu 2011 odstartují státní maturity. Tedy pokud pokud poslanci opět neodhlasují jejich odklad. "Jediné vážné riziko, které nyní vidím, je, že téma reformy maturit bude bez reálných věcných argumentů používáno jako nástroj předvolebního boje," řekl čtenářům iDNES.cz šéf Cermatu Pavel Zelený, který za přípravu zodpovídá.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Meellin

Cermat - maturita - indoš

Co je spojuje? Zelený

0/0
9.2.2010 17:15

tonycze

Nová st. maturita má nižší úroveň

Je to podvod. Stojí to přes 2 miliardy. Úroveň je žalostná. Udělají ji všichni. Jediným řešením je st. maturity zrušit. I když se do toho nalilo už tolik peněz, pořád to bude menší zlo, než maturitní zkoušku v ČR úplně degradovat na rozdávání.

Teď jsem dodělal další stupidní e-learningové školení. Je to hrůza. Jestli to zavedou, je konec.

0/0
4.2.2010 12:39

riky balboa

Nejvíc mě na tom se.re..

že zrušili povinou maturitu z matematiky, ale nechali povinou maturitu z češtiny. Takhle zcela evidentně zvýhodnují "humanitní typy". Protože např. student "humanitně založený" může povině maturovat z ČJ, Jazyka a ZSV, což jsou vesmě humanitní obory. Zatímco studen "matematicky, či přírodovědně zaměřený" musí povině maturovat z vesmě z toho samého (ČJ, Jazyk, Matematika).

0/0
4.2.2010 11:35

feliweni

Re: Nejvíc mě na tom se.re..

Ano, souhlas.

Tady je moc pěkný článek:

http://www.ceskaskola.cz/2010/02/milos-cermak-spolceni-pohodlnych-hlupcu.html

0/0
6.2.2010 11:19

PBJ

Státní maturity, kšeft k ničemu

Tato věc je absolutně k ničemu, zejména dnes, kdy je nedostatek studentů tak veliký, že např. v Praze je na státních středních školách o tisíce míst víc, než je žáků opouštějící základní školy, pak jsou ještě soukromé. Tedy vezme se každý, Státní maturita to vůbec neovlivní, již dnes se připravujeme na to, jak žákům u ní pomoci, aby ji složili. VˇˇS by si měly vypracovat svůj systém přijímání a ne nějaké státní maturity jako vstupenka na VˇS, je to vlastně neobjektivní náhoda. Celá struktura školství se musí změnit, je špatná, nové výukové programy - hrůza, viděl jsem zadání např. pro ekonomické školy - podle osnovy z MˇˇS jsem pochopil, že stěžejním předmětem je chemie a přírodní vědy (osnova vyuky cca 20 stran možná i chemicko technologicka toho má mín), zatímco co ekonomické předměty cca 3 strany

0/0
4.2.2010 9:21

PBJ

Re: Státní maturity, kšeft k ničemu

Ale to je trochu z jiného soudku, znovu ke státním maturitám, tyto nerespektují, a to v zásadním směru rozdílnost studia na gymnaziích (na které je to stavěno) a středních odborných školách , např. zdravotnícké, sociálně právní, umělecké apod., kde matematika skutečně není stěžejním předmětem, budiž druhý jazyk, možná, ale stěžejní zde jsou jiné předměty.

   No  a hlavní věc, která mluví proti všem těmto úvahám - peníze školy dostávají (státní i soukromé - ty omezeně) za počet studentů, je-li jich v současné době méně, než jsou uchazečská místa na VˇˇS, tak stejně přijmou všechny. Takže opět vyhozené peníze pro nějakého kámoše některého z bývalých ministrů.

0/0
4.2.2010 9:28

RapidJUDr. Benda

vzdyt ty usmrkanci jeste nemohou volit

tak jaký předvolební boj....já třeba maturoval v 17 letech...

0/0
3.2.2010 15:07

DrCaves

Re: vzdyt ty usmrkanci jeste nemohou volit

tak já maturuju třeba příští rok a bude mi 19 (nepropad sem, akorát ve školce sem měl odklad), sem zhruba ve věkovym středu ročníku, takže 18 už u maturit bude bezpečně všem. takže předvolebního boje bych se bál.

Se státníma maturitama nevidim nejmenší problém. Kdo o nich hledal (a ne nějak složitě) tak už 2 roky o nich ví všechno co potřebuje. Demonstrující sou jenom tupý ovce co hltaj každý slovo televize jak nic neni připravený a sami si nic nenajdou. Co se týče obtížnosti pro učňáky a jejich strach z matiky, tak kvadratickou rovnici, která  u ukázkovejch testů základní úrovně stačila k vyřešení 40% příkladů umí snad každej blbec ve druháku. a jak vejšky potvrdily, je jim jedno jestli někdo udělá základní nebo vyšší úroveň, jim stačí papír že maturita je a dál maj svoje přijímačky popřípadě svoje síta.

Takže jedinej problém u státních maturit vidim v jejich nízké obtížnosti (a to navíc jenom u základních předmětů - ČJ,AJ,M; Další 2-3 předměty sou dosavadní formou

0/0
3.2.2010 19:15

preachers

To snad nemysli vazne...

... co jako chteji pripravovat? Cestina a matematika je v podstate stejna jako pred 15 ci 20 lety. Maturitni otazky, ktere jsem si vypracoval k maturite v roce 1993 pouziva muj bratranec k letosni maturite. Pokud chteji nastavit jiste standarty pro statni maturity, myslim, ze uvedena castka je hoooodne nadsazena.

0/0
3.2.2010 13:57

Slaine55

Garant kvality maturity - čeho se bojíte?

Máte strach, že vás vyhmátnou nepřipravené? 6e vás učitel nenaučil, co dle osnov měl? To je pak špatné a vaše vzdělání neodpovídá standardu, tudíž i vaše šance u přijímačak na vysokou se snižují.

0/0
3.2.2010 13:37

PBJ

Re: Garant kvality maturity - čeho se bojíte?

na VˇˇS vezmou všechny, je málo studentů - málo peněz od státu na chod. Na VS nejde o kvalitu studentů, ale stále jen o jejich množství - tedy u státních

0/0
4.2.2010 9:30

bambus_trambus

fraška

Celé je to fraška, pán z Cermatu odpověděl sotva na polovinu otázek a už se klidí. A ty nejpalčivější a nepříjemné nezodpověděl vůbec. proč vůbec takové on-line rozhovory děláte?

0/0
3.2.2010 12:54

topič elektrárenský

A to jako za těch 250000000 ročně

připraví otázky a rozešlou je přes internet školám? Místo aby je jako dřív vyhlásili rozhlasem nebo televizí? To je snad ještě lepší job, než Opencard, kde jedna karta stojí město 2000. Zde to bude dokonce 2500 za jednoho studenta. A hlavně, příprava státních maturit běží už deset let a celou tu dobu se sypou peníze ze státního rozpočtu do černé díry. Nemluvě o tom, že už deset let nervují maturitní ročníky nejistotou, jak to s tou jejich maturitou vlastně bude.

0/0
2.2.2010 18:23

P.S

Re: A to jako za těch 250000000 ročně

Topiči, dřív se žádné otázky přes rozhlas nebo televizi nevyhlašovaly, jen témata k písemné části maturity z češtiny a ruštiny. A stejně byla celá maturita komedie, kde všichni všechno dopředu věděli.

0/0
2.2.2010 18:32

EWCZ+

Re: A to jako za těch 250000000 ročně

To mi mel nekdo rict tenkrat v tom roce 1968, ze je to vsechno komedie a ze se vsechno vi. A ja se blbec tak ucila...

0/0
3.2.2010 14:44

PBJ

Re: A to jako za těch 250000000 ročně

ano, vyhlašovaly se jen témata písemek všeobecných, odborné školy však měly i písemky z odborných předmětů. Máte pravdu, dopžedu to se vždy vyneslo, hlavně však od dětí komunistických papalášů a prominentů, aby to tito vůbec udělali, že se tito blbečkové chtěli pochlubit, jak se mají a díky tomu se to dověděl i ostatní plebs, je otázka jiná. Pokud to byla někde pro někoho fraška, tak hlavně pro tyto haranty papalášů a komunistických prominentů, jinak ne. Ujištuji, že dnes se to vynese taktéž, akorát na tom bude někdo dobře vydělávat, kdo můžete hádat.

0/0
4.2.2010 9:36

PinkyGee

Re: A to jako za těch 250000000 ročně

Naprosto souhlasím.

0/0
3.2.2010 12:45

Najdete na iDNES.cz