Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Praha umístí babybox v centru, poprvé bude mimo nemocnici

Poprvé v historii babyboxů bude toto zařízení nainstalováno mimo nemocnici. Matky, které se o své děti nebudou moci postarat, budou mít šanci bezpečně je odložit přímo v budově radnice Prahy 2 u vchodu z Jugoslávské ulice.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Reeve

Proč druhý babybox v Praze?

Proč Praha nutně potřebuje babybox v centru? To je pro matku opravdu tak nepřekonatelně obtížné dát pár korun za jízdenku (nebo jet načerno) a odložit dítě v babyboxu stávajícím? Co to proboha musí být za zrůdu, že je jí zatěžko jet se svým dítětem pár stanic MHD a radši ho pohodí někde na ulici? Opravdu právě kvůli takovým lidem musíme zřizovat další babyboxy, aby "chudáci" nemuseli ztrácet čas a mohli odhodit dítě, kdekoliv se jim zamane?

Co bude dál? Babyboxy v každé ulici? (Proč se má chudinka trmácet až na radnici Prahy 2, vždyť je to třeba z Václaváku TAKOVÁ dálka.) Babyboxy v každé hospodě? Na každém kilometru E55?

Ano, dovedu si představit (byť s velkými obtížemi) situaci, která matku donutí opustit vlastní dítě. Hůře si už dovedu představit situaci, kdy tak musí učinit anonymně do babyboxu. Ale ODMÍTÁM jakkoliv tolerovat hyenu, které je zatěžko věnovat svému dítěti alespoň hodinu času a 26 Kč za jízdenku, protože se ho potřebuje zbavit teď hned.

0/0
2.2.2010 13:28

mattonka

Re: Proč druhý babybox v Praze?

8-o

0/0
2.2.2010 13:31

anesteziolog1

Re: Proč druhý babybox v Praze?

tyto matky většinou moc racionálně neuvažují a cesta do hloubětína by mohla skončit daleko dříve a daleko tragičtěji...

každopádně budete asi vetší "odborník" na sociální problematiku, tudíž řešení přenechám na Vás a příslušném úřadu :-/

0/0
2.2.2010 15:24

Reeve

Re: Proč druhý babybox v Praze?

Kdyby matky uvažovaly racionálně, nemusely by být babyboxy vůbec. Já jen předpokládám, že matka, která se chce ("musí") zbavit dítěte, snad bude proboha ochotná kvůli tomu obětovat alespoň pár desítek minut a jednu jízdenku.

A pokud se ho některá chce ("musí") zbavit TEĎ HNED, v této minutě, stejně se kvůli tomu nebude třeba z Holešovic trmácet až na Prahu 2.

Kolik proboha je takových matek, které odhazují děti z okamžitého popudu rovnou na ulici? A kolik z nich tak činí právě před budovou Úřadu MČ Praha 2?

Babyboxy jsou svým způsobem amorální, leč mají své pragmatické opodstatnění. Rozšířením jejich počtu v JEDNOM městě se pragmatický efekt nijak nezvýší, amorální poselství však ano: Nejen, že se můžete zbavit dítěte, kdykoliv to budete potřebovat, ale stát se vám bude snažit ještě co nejvíce ulehčit, abyste se svým "otravným břemenem" nemuseli(y) ztratit ani minutu navíc.

0/0
2.2.2010 16:37

URB - Kladivo na pravičáky

Babybox je způsob záchrany miminek před zkratovitým

jednání rodičky, nic však neřeší, co s děckem dál. Je potřeba, aby už předtím, než si ho náhradní matka odnese, mělo k ní dítě vztah.Mám velké zkušenosti s párováním holubů a tak bych použila totožnou metodu. Oddělit místnost, aby matka i dítě bylo zvlášť. Obou by bylo smutno o samotě a jediné zvuky by slyšeli přes lepenkovou přepažku, jeden od druhého. Po týdnu by už jeden k druhému vysílali znaky sympatií. Potom se odhrne záclona a ti dva na sebe vidí. Stále však nesmí mít ani jeden z těch dvou přítomnost jiných lidí. Jen sestry chladně nosící potravu a dost. Po krátké době matka i dítě na sebe budou dělat posunky a házet na sebe cukrblíky a máme vyhráno. Pustíme je k sobě, oni se přivinou a krásný vztah na celý život. Jak píšu, podobnou metodu užívám u holubů a s obrovským úspěchem. VV

0/0
2.2.2010 12:53

zostrelenyanjel

---

a budou ho vybírat každou první středu v měsíci :-P

0/0
2.2.2010 11:59

tequiladrinker

Re: ---

řekl bych spíš pouze v úřadní dny, tzn. každé pondělí a středu mezi 8.00-17.30

0/0
2.2.2010 12:11

zostrelenyanjel

Re: ---

za odložené děti neručíme

0/0
2.2.2010 12:14

Najdete na iDNES.cz