Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

KOMENTÁŘ: ODS 2010 - Organizovaná Divoká Sebevražda

Červen 2009. Do předčasných parlamentních voleb, jak je připravil šéf socialistů Paroubek, zbývalo pět měsíců. Preference obou velkých stran, tedy ODS a ČSSD, byly vzácně vyrovnané: 28,3 procenta. Doufat ve vítězství mohli topolánkovci i paroubkovci.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

vítek z prčice

pat v parlamentu nebude

Tak máme již 1.února, volby za dveřmi. Jste zvědaví, jak dopadnou? Já také. Mám proto vlastní dobře fungující model. Samozřejmě, nemám možnosti profesionálních agentur. Přesnost mého modelu je asi +-5%. Tak si to opište, ať si to pak můžete porovnat: ČSSD 34%, ODS 25%, KSČM 14%, TOP 09 8%, KDU ČSL 5%, Zelení 4%, SPO 4%, DS 3%, ostatní celkem 3%.

Takže je to jasné? ČSSD sestaví vládu sama, stačí ji podpora komunistů. Tuto "koalici" nebude mít sílu jakékoliv jiné seskupení převálcovat. Kalouskova TOP nebude zesláblé ODS nic platná. Rovněž exhibionisté z minula v SPO neovlivní nic, do sněmovny se s největší pravděpodobností ani nedostanou. Téměř jistě vypadnou zelení - nic se nestane, hlásají nesmysly (jaderná energetika) a jen blokují důležité stavby. Lidovci naopak pravděpodobně těsně projdou. Posílí DS díky Pecinovým kontraproduktivním krokům. Tak co? [>-]

0/0
1.2.2010 20:40

Sršeň

Proč do toho nejít

Jít do toho zase, otázka přímo pro Hamleta. Neříkejte mi že Věci veřejné jsou lepší, TOP 09, to po mě nemůže nikdo chtít už z principu a Mach to jsem nepochopil co vlastně zamýšlí a kam míří. Pořád lepší než taktika ČSSD ala Dryml, "při kradení musí zbýt i na lidi". Přirovnal bych to jako utopit se při potápění lodi nebo alespoň máchat rukama a nohama a pokusit se zůstat nad hladinou. Pořád lepší než oranžový populismus, kde se říká, že bez práce jsou koláče.

0/0
1.2.2010 19:09

pbh

Já do toho asi zase půjdu...

Článek výstižnej, souhlasím s panem Kubíkem, nicméně na rozdíl od něj asi udělám to, co před 4 lety a půjdu do toho. Nedovedu si totiž představit život v zemi, kde vládnou oranžový a červený komunisti a nevidím jinou alternativu, jak se pokusit tomu zabránit. S obrovskou nechutí jim tam ten lístek asi hodím, takhle jsem jim to i napsal....;-(

0/0
1.2.2010 18:43

mattiCZ

He he he...

Jsou tam jak reklamy na smutný smajlíky. ;-( ;-D;-D;-D:-P

0/0
1.2.2010 16:42

brnl

Jo, jo takhle to bohužel nějak bude

s takovými morálními "esy" jako je Topolánek, Langer, Gandalovič se opravdu volby vyhrát nedají. A teď bohužel se provalilo i to o čem se dlouho jen šuškalo, že ten Bém bohužel morálně patří také do tyhle party.

Paroubek je sice polobolševik ale takovýhle humus opravdu v nejbližším okolí nemá, to je zkrátka realita. Jsou tady i jiné možnosti, v KDÚ takovýhle humus snad také není, zřejmě budou mít šanci i Věci veřejné. TOP to není nic jiného než klon humusu alá ODS, pokud tam mají za za svého otce a zakladatele Kalúska. Nesmíme zapomínat na poslední počin tohohle politického hochštaplera s tunou másla na hlavě, to prý zreformování státních financí, po kterém se prý měli začít splácet dluhy dopadlo tak že nás čekají největší deficity v historii a dnešní vláda tu jeho "reformu " musí honem potichu vracet alespoň tam kde to bylo než nastoupil. Věřit někomu takovémuhle to je stejné jaké dát své peníze 8x trestanému recidivistovi.

 

 

0/0
1.2.2010 15:12

mattiCZ

Re: Jo, jo takhle to bohužel nějak bude

Suchá fakta.R^

0/0
1.2.2010 16:39

franta.k

Re: Jo, jo takhle to bohužel nějak bude

Fakta?? Houby.

0/0
1.2.2010 16:59

Přesvědčený socialista

Topolánek na té fotce vypadá jak zhrzený Capofamiglia

Jeho časy se už blíží, na pozici Capo di tutti Capi už nedosáhne. Nejblíž k tomu měl v době, kdy se dělil o některá státní tajemství s Dalíkem a oba na tom vydělali ranec.

0/0
1.2.2010 14:49

čtunoviny

Bojíš se zlodějů ???

Bojíš se modrých zlodějů, a proto  volíš oranžové zloděje ?

Bojíš se oranžových zlodějů, a proto volíš modré zlodějě ?

Přestaň se bát , jinak místo voliče budeš za vola ;-O

0/0
1.2.2010 14:44

marte

politické mrtvoly...

zadělaly na obdobu řecké sekyry a teď se ztratí v toskánsku. Tam je mafie ochrání... ;-DRvV[>-]EU

0/0
1.2.2010 14:39

;-)

Oranžové knihy moc populistické nejsou....

populismus? Zrovna teď si jím nejsem tak jistý - četl autor oranžové knihy? Řekl bych, že je to první slušný a  reálný program ČSSD, který je proveditelný.   Neříkám, že jsem z něj bezvýhradně nadšený, ale je první reálně provediteln, celkem rozumný, kde neslibují populistické pastelkovné, ježíškovné a 18. důchod. Pokud tedy neoznačíte za populismus to, že lid chce reálný program, a tak jim ho nabýdnou.

ODS se opravdu snaží neomezovat svobody lidí? O to jde liberálním stranám, ovšem ODS je "konzervativně-liberální" kočkopes, a její představy o svobodě zahrnují tak maximálně výši daní.

 V seznamu nedůvěryhodných politiků mi chybí Bendl, a panu Bendovi bych vyčítal jiné věci víc, než náhubkový zákon a řádkování - třeba to, že zabránil změně pravidel pro spolky - udělal to na zakázku fotbalových bossů, aby mohli nadále v klubech provádět neprůhledné čachry. On cíleně škodí.

0/0
1.2.2010 14:31

franta.k

Re: Oranžové knihy moc populistické nejsou....

Ne, copak jsou oranžády nějaké populistické slibotechny? Jasně že ne! ;-D

0/0
1.2.2010 17:04

;-)

předčasné volby

se nekonaly nikoliv kvůli Paroubkovi, ale kvůli tomu, že byly protiústavní:-P 

0/0
1.2.2010 14:15

Koaraeeel

Rozkradeno. Mirku končíme.

Rv

0/0
1.2.2010 14:07

Rebe

Pane Kubíku, již dlouho jsem na iDNES nečetl

tak perfektně odvedený novinářský článek! Je to stručné, přesně definované, postrádající bezmyšlenkovité veletoče. Jistě, že s tím nemusí mnoho čtenářů souhlasit, ale práce je to profesionální.  Žel, na iDNES již vyjímečný jev! Minulý týden v Magazínu jeden z "novinářů" DNES tvrdil v článku o českých restauracích v Jižní Korei, že Staroměstskou radnici vybombardovali za II. svět. války Němci. Přesto to bylo vytištěno. Taková nebetyčná hloupost! A.B.Bartoš zmizel a mám obavy, že Vy to sám nezachráníte.

0/0
1.2.2010 14:06

Forrest Gump

Re: Pane Kubíku, již dlouho jsem na iDNES nečetl

R^;-)

0/0
1.2.2010 16:22

zlatyrasty

Zdá se mi že

to jsou voskové figuriny do muzejí jeden se šklebí a druhy spí.

0/0
1.2.2010 14:05

kytka112

fotka

ta krásná fotka!R^;-D;-D  hned mě nabila pozitivní energií!;-(;-(

0/0
1.2.2010 14:01

TekileR23

Proč nám tu cpou tuto fotku pořád dokola

a pak dají smějícího paroubka??? že by i dnes byla stranická buňka čssd?

0/0
1.2.2010 13:54

brnl

Re: Proč nám tu cpou tuto fotku pořád dokola

Hele modrý svazáku, zkus sundat ten modrý závoj a potom možná uvidíš že směšné fotky zamračeného Paroubka v MF Dnes jsou prakticky stále, pokud jsou tam nějaké fotky hezké tak to výhradně na těch reklamních stránkách co si hoši z ČSSD tak masívně platí.

0/0
1.2.2010 15:16

czmario

Tato zeme

potrebuje pevnou a nekompromisni pravicovou vladu jako sul... Nefachcenka by nahnala do prace, vyhrabala by zemi z toho lejna, ktere tu zanechala levice, nicmene pravicova strana, ktera by toho byla schopna, u nas neexistuje. Volby v"vyhraje" levice, ale nebude to nadlouho, tak do 2 let budeme pod spravou MMF...

0/0
1.2.2010 13:45

sluny

Re: Tato zeme

ted je otázka, jestli tou nekompromisni pravicouvou vladou myslis vladu pod vlajkou neschopne a zkorumpovane ODS? Děkuji, nechci... ;-D;-D;-D

0/0
1.2.2010 13:58

plexusbrachialis

pane Kubiku vyborny clanek

R^

0/0
1.2.2010 13:35

kytka112

Re: pane Kubiku vyborny clanek

souhlas! R^R^

0/0
1.2.2010 13:57

davidh2002@volny.cz

fuj

Každá tvář na fotografii u článku je pro mě symbolem špíny politiky...

Už tam chybí bezmozek Paroubek a spol. a obraz zkázy by byl dokonán...

Pryč s ODS a ČSSD!

0/0
1.2.2010 13:33

Vševěěd

K. J. Erben: Polednice - Finančnice (update verze):

K. J. Erben:  Polednice - Finančnice

- Na pracáku lidé stáli, z plna hrdla křičeli. Kde jsou naše prachy, králi ! Kam ty prachy zmizely? - Královy jim ruce kynou, vždyť dal jsem Vám svobodu ! Lid však kleje: piješ víno, nás posíláš pro vodu !!! - Tady každá rada těžká, ve čtvrtek i v pondělí, zeptejte se Bushe, Myrka, kam se prachy poděly. - Král jim hází hračky z věže, Vencu, Myrka, Kohouta ! Všechno marno, Venca s Myrkem, bum bác letí do kouta. - Venca hlásá, tají dech, bude-li vám, lidi, zima, budete-li žráti mech, chcete-li se míti prima, čtěte si v mých dramatech ! - Lid už křičí, RUDNE;-€ v líci, čti si svoje kydy sám ! Že na vás, vy nezbedníci, Uljanova zavolám ! - Pojď si pro ně, Vladimíre, pojď, vem si ty zlostníky ! A hle, kdosi bere kliku, v lodích, bankách, podnicích ! Jako stín se ruka plíží, zamračené obočí, uschlé slupky od banánů, vybíraj si obročí...

0/0
1.2.2010 13:31

Vševěěd

Re: K. J. Erben: Polednice - Finančnice (update verze):

.... - Již vztahuje černé ruce, po Myrkovi v okolí, sametové revoluce, výročí nám  vrcholí. - Slyšte, první, druhá, třetí, v poledne zvon udeří, klika cvakla, dveře letí, Lenin vchází do dveří ! - Ve mdlobách tu národ leží, na čele se perlí pot ! Pokladna je prázdná, temná !  Zbudou prachy na důchod ?

____________________________;-D;-O;-€8-oV!!

Pozn: obročí - daň, dávka, prebenda

0/0
1.2.2010 13:32

Vševěěd

Z pera VŠEVĚDA: pondělní chvilka poezie pro...

...pro modroptáckou MAFII&TOP (update verze):

_____;-(_______ - Modrá LŮZA, ta má ráda, když si národ ohne záda. Spletli se však, gauneři, národ jim teď zavaří. Rok výročí sametu, 20 let, se nepletu.- Chlap s gulama, ten má křeče, novinář se před ním třese. Modrá lůza, ta má říz, pozor na ni, stříká sliz ! - Pilulky teď na nás kuje, modrý pták, co má ty gule. Málo bylo zlodějiny, ukujeme dolar z rýmy. Julýnek jim tuze chybí, křeče svíjí, kde jste lidi ? - Starý mocnář, vrchní hradní, modré ptáky nezachrání. Mají to již sečtené, lid se ozval, jak by ne ?  - Těm, co kradli, měli málo, USA se jim porouchalo. V BUŠISTICKÉ řiti teplo, s Obamou to náhle přešlo. A teď Myrek pod Hradčany, s Obamou bude kout plány ?. Co se stalo radare, americkej dolare  ?...  _____:-P______

0/0
1.2.2010 13:16

Vševěěd

Re: Z pera VŠEVĚDA: pondělní chvilka poezie pro...

____:-P______... - Vřed už praskl zpoza louže, Myrek zoufá, už to klouže. Nechoď lide s pány na led, sedl bys jim  pěkně na lep. Havlíček dal dobré rady, lid již zpívá, už jsme tady ! -  Modrá LŮZO, džbán je plný, vypít do dna, to se cení !  Huse,  Žižko, národe, Praha jásá k obrodě ! Co teď s nimi Žižko, dík, ukážem jim prostředník ! ____8-o______  :      ...a cepy nechat doma, to by nebyl SAMET, ale MANCHESTER   ehm,  že ? , ehm V

_________________________________________________

http://www.husitstvi.cz/archiv/Chor%C3%A1l%20Kto%C5%BE%20js%C3%BA%20bo%C5%BE%C3%AD%20bojovn%C3%ADci%20(sample).mp3

   http://www.youtube.com/watch?v=eXYKgVRh_zU

0/0
1.2.2010 13:17

plantaznik1

Re: Z pera VŠEVĚDA: pondělní chvilka poezie pro...

no comment, co hulis?

0/0
1.2.2010 13:25

Vševěěd

Re: Z pera VŠEVĚDA: pondělní chvilka poezie pro...

Řada lidí hulila novou moderní drogu modroluz, prej je to odreagovávalo od reality a cítili se jako v euforii lepších zítřků, droga však vyčpěla, nemáš absťák náhodou ?;-O;-O;-O;-O;-O;-O;-O

0/0
1.2.2010 13:30

Leporelo z lepenky 2

Re: Z pera VŠEVĚDA: pondělní chvilka poezie pro...

že on ti někdo zase scanuje ajpinu?

0/0
1.2.2010 13:55

Přesvědčený socialista

ODS může do budoucna přežít, ale musel by odejít

Topolánek, Bém, Langer, Vodrážka, Tluchoř, Benda, Řápková, Jančík, Dvořák, Blažek, Řebíček, Vondra, Nečas, Zahradil, Gandalovič, Bendl, Kubera, Sobotka, Bürgmeister, Langmajer, Němcová, Talmanová, Pospíšil, Říman a dalších zhruba pár set (až tisíc) lidí.

0/0
1.2.2010 13:10

pravice pravda inteligence

Re: ODS může do budoucna přežít, ale musel by odejít

A co přesně máš proti těmto? Žádnou kauzu a velrybaření jsem u nich nezachytil...

Kubera, Sobotka, Bürgmeister, Langmajer, Němcová, Talmanová, Pospíšil, Říman

0/0
1.2.2010 13:15

plantaznik1

Re: ODS může do budoucna přežít, ale musel by odejít

burgemeister je namocenej v hodne lumparnach na P1, ti dalsi mi prijdou slusni

0/0
1.2.2010 13:24

zab2

Re: ODS může do budoucna přežít, ale musel by odejít

Když už jste u tohohle čestného člověka - Jan Burgermeister-poslanec, místopředseda sněmovního výboru ODS – odsouzen k 8 měsícům za krádež stříbrných svícnů. Pravda, už je tomu nějaký ten rok. Ale je to on, si představte...

0/0
1.2.2010 13:46

zab2

Re: ODS může do budoucna přežít, ale musel by odejít

Němcová v době Grossovy aféry jako velká kritička odmítla uvést, kdože jí půjčil pár milionků, že je to její věc, Římanův syn zase byl zproštěn viny, když na studentských kolejích pobodal zezadu skolegu, který Římanovým kumpánům přišel vynadat za noční kravál na pokoji. Klasifikováno jako nutná sebeobrana.

0/0
1.2.2010 13:50

brnl

Si děláš srandu

Ten Langmajer je totálně "čistý", pokud si vzpomínám tak zavinil nehodu když řídil ten velký  vůz v jakých si tihle hošánci  honí své ego a smetl na rovině na odstavném pruhu vozidlo a zabil jednu osobu a další těžce zranil, dostal za tohle směšnou podmínku.

Přičemž aby tohle se někomu stalo tak to buď musí být ožralý nebo telefonovat za jízdy  někde ze štetkama. Kdo jezdí takto hazardně s takovýmhle velkým autem to je obyčejný vrah. ;-€

0/0
1.2.2010 15:25

zlomená lopata

Je tady šance!

Je tady šance ! Oranžáda vykraje volby,Velký kormidelník Jyřyk se bude naparovat až nakonec praskne. Sice zbude hodně smradu,ale možná, že se dost lidí probere. Nebo si zacpe nos.

0/0
1.2.2010 13:04

Přesvědčený socialista

Re: Je tady šance!

Anebo taky ne. Zato víme, co se stalo teď, když tu jela skoro 4 roky ODSka. Za jejich "ztráty" při správě magistrátu by byl celý nový tunel metra D.

0/0
1.2.2010 13:11

pravice pravda inteligence

Re: Je tady šance!

ODSka tu rozhodně 4 roky nevládne :-)

0/0
1.2.2010 13:16

Přesvědčený socialista

Re: Je tady šance!

Tím hůřRv

0/0
1.2.2010 13:37

zeolit

Na levici, ti se maj'.

Je řada věcí, které potvrzují prognózu o Misson Impossible. Jedna z těch podstatných je fakt, že na pravo je celý vějíř straniček, které se nevymezují proti levici, ale chtějí přetáhnout voliče ODS. Navíc je mnoho lidí, kteří se vyjadřují podobně jako redaktor Kubík, v těchto volbách už hlas ODS nedají. I jako "klausovec" věřím, že ODS ať vyhraje nebo prohraje, že přežije...

[>-]EU[>-]?

0/0
1.2.2010 13:02

plantaznik1

moje řeč

jako by mi mluvil z duše, ráno jsem to v rozhovoru se ženou formuloval také takto, jen jinými slovy

0/0
1.2.2010 12:58

Fikus 1

řekl bych že voliči do teď jim házeli hlasy v obavě

řekl bych že voliči do teď ODS házeli hlasy v obavě z Paroubokova vítěztví. Já osobně to už ale neudělám. Nenechám se držet jako rukojmí kdy pod pohrůžkou Paroubkovy výhry budu muset hodit hlas zlodějům s ODS. Už je mi to jedno. Vyhraje Paroubek a bude to plně vina ODS a bude tímto zodpovědná za všehcno co Paroubek s touhle zemí provede.

0/0
1.2.2010 12:49

jorbl

Re: řekl bych že voliči do teď jim házeli hlasy v obavě

Jo R^

0/0
1.2.2010 13:09

Juras

Re: řekl bych že voliči do teď jim házeli hlasy v obavě

Ne, zodpovědný za to bude ten, kdo volí Paroubka. Bohužel doplatíme na to všichni.

0/0
1.2.2010 13:26

generál Augusto Pinochet

Autor na neco zapomnel!

S clankem souhlasim, ale autor zapomina na jeden faktor. A ten se jmenuje TOP09! Strana, ktera nabizi volicum ODS neco, co ODS sama nabidnout neumi, nebo nechce, nebo se boji to nabidnout. A to je pravicovost! Neco takoveho zatim CSSD nehrozi. SPO Milose Zemana zatim neni temer videt a navic Zeman neslibuje volicum jeste vetsi levicovost( a tedy i davky, socialni jistoty atd. ), protoze neni blazen a navic trumfnout v nesmyslnych slibech dnesni CSSD snad ani nelze( leda by slibil zdarma deckam kolotoc do kazde vesnice ). Takze ano, dnesni vudci ODS toho moc nabidnout nemuzou, ale odliv volicu je treba hledat i jinde.

0/0
1.2.2010 12:42

plantaznik1

Re: Autor na neco zapomnel!

presne tak, a proto pujde ODS do zaslouzeneho duchodu

0/0
1.2.2010 13:10

Zebin

ta fotka nemá chybu..............

vypadají jako by jim ulítly včely;-D 

0/0
1.2.2010 11:57

Najdete na iDNES.cz