Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Krize nahrává „hadům v obleku“, přibývá případů šikany v práci

V době krize přibývá případů šikany v práci, nejčastěji ze strany šéfů k podřízeným. Podle posledního průzkumu se s nefér jednáním v práci setkává až čtvrtina lidí. Mnozí si toho nechají více líbit, protože se bojí o místo. Někteří však najdou odvahu a s firmou se rozhodnou bojovat. Mnohdy spor ukončí až rozhodnutí soudu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Krak

Ach jo,

když dneska se říká šikana každej pí*ovině...

0/0
2.2.2010 3:32

--Judith--

Zvláštní jev:

šéfové, kteří šikanují podřízené, jsou pravidelně ti, co jsou neschopní, neumí, o mravnosti nemluvě, zkrátka docela zbyteční a snadno vyměnitelní lidé. Ti schopní, co umění, tohle většinou nedělají.

0/0
2.2.2010 0:44

66-Fuck-Fascism

Mám dva druhy podřízených

Po všech podřízených požaduji, aby dodržovali vnitřní předpisy firmy.

1. podřízení to za krátkou dobu pochopili a přizpůsobili se

2. podřízení si myslí, že je šikanuji

Je šikana, že trvám na tom, aby do práce chodili včas a neodcházeli o pět minut dřív, když i za těch 5 minut je zaměstnavatel platí? Je šikana, když chci, aby z těch 8 hodin v práci jich alespoň 6 pracovali? Někteří zažili ještě komunismus a to, že jim v práci nedovolím, aby z těch 8 hodin strávili 5 a více čtením novin, sdělováním maloměšťáckých drbů a kuřpauzami... považují za šikanu.

 Atd atd. Ne vždycky je bossing bossingem. Ato vůbec nemluvím o tom, jak si pořád stěžují, že je málo platíme a přitom nechápou, že na těch jejich 15 čistého zaplatíme dalších 5 hrubého a dalších 10 superhrubého + odvody. To jejich kafíčko, pauzička, novinky a kuřácká stojí 30 měsíčně a ty lemry si toho ani neváží a ještě se cítí ukřivděni !!!

0/0
1.2.2010 23:40

--Judith--

Re: Mám dva druhy podřízených

Vy, jak se zdá, nejste šéf čehokoliv. Vy jste časoměřič. Dráb času. Umíte něco užitečného?

0/0
2.2.2010 0:46

honya007

Re: Mám dva druhy podřízených

Autor příspěvku to pěkně analyticky popsal. To je velmi užitečné pro řízení, nezbytné pro dobré řízení. Podřízený, který sám neřídí, to pravda nemusí (umět) ocenit.

0/0
26.4.2010 17:01

jamski

Nevím

jestli byla ta paní v právu, nebo jestli byl v právu její nadřízený, to se z jednostranného svědectví zjistit dost dobře nedá. Ale nenechte se mýlit, že výhružky a šikanování je jednosměrná aktivita ve směru  nadřízený - podřízený. Funguje to i opačným směrem. Dokonce se mi stalo, že mi jeden zaměstnanec  pohrozill, že mi ustřelí hlavu ( byl to myslivec) :-). No - stačilo ( a většinou to stačí) zkontrolovat si jak plní svoje povinnosti a zjistilo se že jich neplní celou řadu , tak dostal dopis s výstrahou, potom kázeňský přestupek ( dvakrát dostal dýchnout a to s pozitivním výsledkem ), a dostal důtku,  a potom už  bylo celkem jednoduché propustit ho . . . . .  šel na dohodu, a rád,  protože to pro něj bylo výhodnější než aby dostal výpověď na hodinu.  . . . . .  a ty silácké řeči jsou k ničemu,  pokud se nadřízenému zachce, vždycky vás dostane. A to podle pravidel !!

0/0
1.2.2010 15:59

jamski

Re: Nevím

Když se to ale celé vezme kolem a kolem, pak pracovat v kolektivu, kde se chování z jedné nebo druhé strany stalo neakceptovatelným ať už pro hrubost, intriky či dokonce vydírání, opravdu nemá cenu. V takovém případě se totiž věci už nikdy nenapraví a zůstavat v takovém kolektivu je jen ztrátou času, a mnohdy by si člověk koledoval i o poškození vlastního  zdraví.  . . . . . . .

0/0
1.2.2010 16:10

už jsem tady opět

:-)) Kapitalizmus není pro každého:-))

někteří si stále myslí,že si něco ukradnou, vytunelují,čmajznou,... Nemen´mou si nic, protože vše je již rozkradeno,vytunelována a zbý jen holá řiť a otrocká práce na ty co to stihli dříve:-) a te´d hlásají pravdu a lásku:-)))

0/0
1.2.2010 15:39

66-Fuck-Fascism

Re: :-)) Kapitalizmus není pro každého:-))

Logicky - kapitalismus je výhodný pro ty, kteří mají kapitál

socialismus je výhodný pro ty, kteří nemají kapitál

Pro blbce (národní socialisty a komunistické socialisty): kapitál nerovná se peníze

0/0
1.2.2010 23:24

už jsem tady opět

Kdysi to samé dělali přícmrdové komunistům,neměli červené

knížky:-)Nyní to dělají přícmrdové majitelům-kapitalistům, také nemají knížky:-),ale jak tí tak i tady tí dopadnou špatně:-)) stejně jsou jen otroky někoho, makají na někoho a až nebudou moci, tak poletí s holou řití.-)))Vlastně budou mít co chtěli a co jiným dělali.-)))))))))))

0/0
1.2.2010 15:38

holkazdaleka

mobbing existuje v cesku teprve 20 let?

jak tu procitam prispevky, jsou tu lidi takoveho mineni... ;-D

0/0
1.2.2010 14:18

66-Fuck-Fascism

Re: mobbing existuje v cesku teprve 20 let?

no, před 20 lety to asi mělo nějaký ruský název a moc se o tom nemluvilo, posledních 20 let to má angloamerický název a posledních pár let se o tom i mluví ;-D

...jestli se pletu, tak mě opravte :-)

0/0
1.2.2010 23:27

Cynyc

Podstata věci

Jde jen o jednu z projekcí všeobecně akceptovaného jevu, že efektivní jednání z hlediska moderního kapitalismu je v zásadním rozporu s tradiční morálkou. Přesněji, dodržování morálních zásad znamená neschopnost volit strategie nejefektivnější z hlediska finančního zisku a způsobuje nekonkurenceschopnost.

0/0
1.2.2010 13:52

fr-mottl

Re: Podstata věci

no, neschovavejme se za kvetnate sroubovane definice. Jde o odstupne , o nic jineho.

0/0
1.2.2010 13:55

František.Sokol

Re: Podstata věci

Dle mého názoru odstupné škodí trhu práce. Každý zaměstnavatel si za takových podmínek dobře rozmyslí zda nového pracovníka přijat a výsledek bývá že ne ač by možná pro něj nějakou práci našel, jenomže cokdyby...?

Důsledkem takových okolností s trochou nadsázky je, že nikdo nechce nikoho zaměstnat a to škodí nejen pracovnímu trhu ale taky celé české ekonomice. Uchazeči o práci na úřadě práce je třeba dát podporu, jenže uchazeč na podpoře žádný produkt nevyrobil a tak nejsou peníze které by on měl dostat a když nejsou peníze, tak se musí vytisknout nové, jenže novotou svítící peníze nejsou kryty zbožím a tak narůstá inflace a řešit to musí stát.

Stát nikoho nemůže nutit aby někoho zaměstnal, musí k tomu vytvářet příznivé podmínky ale nutnost platit odstupné jsou podmínky nepříznivé, proto uchazeči o práci tak často slýchávají to neblahé děkuji, nepotřebuji.

0/0
1.2.2010 14:07

Cynyc

Re: Podstata věci

V první řadě nešlo o definici, ale o tvrzení. Jeho "šroubovanost" je formalizace - před povrchním zjednodušením (např. na tvrzení "morální jednání je v kapitalismu nevýhodné") dávám přednost tomu, aby šlo o tvrzení korektní a po formální stránce nenapadnutelné. Použití adjektiva "květnaté" je ovšem kažpodádně chybné. Co s tím vším má společného odstupné, to opravdu netuším.

0/0
1.2.2010 16:56

František.Sokol

Co se týče prodejců,

jedni nemaj talent a ty škoda živit, třeba vyhodit co nejdříve a druzí co talent mají se snadno osamostatní a stanou se konkurencí.

Obchodní firma není montovna anebo manufaktura. Tam jsou specifické podmínky. Častá je spolupráce na živnosťák a dle mého názoru nejrozumnější. Prodáváš - zbohatneš že se budeš možná divit, neprodáváš - jdi k jiné firmě prodávat něco jiného, přejeme aby se Ti dařilo a nás to bude velice těšit zbohatneš li třeba tam anebo jdi prodávat někam za pult.

Prodejce, to není prodavač ač to mnohým neinformovaným lidem splývá. Být prodejcem je umění a je to podobné jak zpívat. Umíš nebo neumíš. Ani zpěvákem nemůže být kdokoli a pokud zpěvák svým zpěvem kazí soulad pěveckého souboru, měl by odejít sám a nečekat na výpověď.

0/0
1.2.2010 13:34

klasickej_nymand

Re: Co se týče prodejců,

No kdyz se to tak vezme, napriklad prodavac u telefoniky, je zaroven prodejcem :)

0/0
1.2.2010 13:40

František.Sokol

Re: Co se týče prodejců,

Každé zboží a každý způsob prodeje má svá specifika. Nelze nic zobecňovat. Nevím jak je to s prodavačem u Telefoniky. Zda pultový prodej anebo telemarketing, asi obojí. Někdo má talent na to a jiný má talent na jiné. Tak například špatný prodavač u pultu může být dobrým prodejcem u telemarketingu a naopak. Stejně jako v pěveckém sboru. Někdo zpívá baryton ale tenor mu nevyzní, jiný zpívá bas ale už vůbec by nezazpíval tenor a někdo nezazpívá vůbec pěkně nic protože se do sboru dostal nějakým nedopatřením, tak co potom s ním? Vyhodit anebo vykopnout? Dle mého názoru by měl být soudný natolik že odešel důstojně sám, protože otisk boty na zadku nikomu na důstojnosti nepřidal.

0/0
1.2.2010 13:51

fr-mottl

Re: Co se týče prodejců,

zivot neni pevecky soubor, kde by se dalo relativne jednoduse zjistit, jak kdo zpiva. I kriteria, jak kdo dobre prodava mohou byt problematicka. Pocinaje produktem, jaky rajon prodejce dostal, stesti a pod.

0/0
1.2.2010 14:01

František.Sokol

Re: Co se týče prodejců,

To souhlasím avšak trvám na tom, že pro úspěšné prodávání musí být talent avšak stejně jako v umění talent není ničím když k němu není vytrvalost, houževnatost a pracovitost. Nenadarmo se říká že umění je jenom 10% talentu a 90% píle. Rozhodně talent není všechno avšak bez talentu to jde špatně.

Samozřejmě, taky rajon, atraktivita produktu a štěstí.

Pokud není produkt atraktivní, můžeš se třeba rozkrájet a neprodáš nic a naopak nenadarmo se říká že dobré zboží se prodává samo.

Proto doporučuji neúspěšným prodejcům neházet hned flintu do žita a zkusit to u jiné firmy s jiným druhem zboží, jenže nelze očekávat od každého ochotu platit neúspěšným odstupné.

Prodáváš - zbohatneš, neprodáváš - nemáš nic, ani nepomůže že jsi tam někde byl. Byl jsi a nic neprodal? Jaký má firma z toho užitek? Tak vidíš, nic. A příště jdi tam kde něco prodáš.

0/0
1.2.2010 14:18

ChorcheCh

vzhledem k tomu

Že farmaceutický průmysl je jedna velká mafie tak k tomu patří i ten hrubý slovníček R^

0/0
1.2.2010 13:33

fr-mottl

spolupracovnik zahranicniho partnera nam potvrdil

ze u nich jsou dokonce skoleni, jak se s tim vyporadat. Napr. starsi pracovnici, kteri maji 'bohuzel' uz nejake zkusenosti se musi naucit, jak to obratne skryvat a jak nedat najevo, ze se napr. na jednani hovori uplne hovadiny.

Casto je to dnes tak, ze starsi kolega musi na jednani poslouchat ty nesmysly te mlade management generace a v tu chvili je nesmirne dulezite, nedat najevo co je to za blbosti. Kdyz se to neda uz vydrzet, tak se pry doporucuje neco hledat v tasce, v podkladech, nebo zacit cistit bryle a kdyz uz jsou ty nesmysly do nebe volajici, tak je treba jit na zachod.

0/0
1.2.2010 13:25

ChorcheCh

Re: spolupracovnik zahranicniho partnera nam potvrdil

I totální nesmysl se dá dobře prodat. To bohužel starší generace nemůže pochopit.

0/0
1.2.2010 13:35

klasickej_nymand

Re: spolupracovnik zahranicniho partnera nam potvrdil

a myslite si ze je to tak spravne?

0/0
1.2.2010 13:37

ChorcheCh

Re: spolupracovnik zahranicniho partnera nam potvrdil

Jestli je to správné je věc druhá, avšak jde li o peníze, tak se firmy musí chovat v tržně.

0/0
1.2.2010 13:40

klasickej_nymand

Re: spolupracovnik zahranicniho partnera nam potvrdil

Mno do jiste miry. Ale prodavat vyrobky, o kterych vite ze jsou kazove, neni nic trzniho. Ale podvod :)

0/0
1.2.2010 13:45

66-Fuck-Fascism

Re: spolupracovnik zahranicniho partnera nam potvrdil

A klasický marketing není povod?

0/0
1.2.2010 23:30

michal.0.8

Re: spolupracovnik zahranicniho partnera nam potvrdil

Vážím si starších lidí. Mají praktické zkušenosti a znají dokonale podnik. Škola nemůže nahradit roky zkušeností. A co si budeme nalhávat. Současná úroveň absolventů českých škol je nižší než před 20 lety.

0/0
1.2.2010 13:42

Calinda

Re: spolupracovnik zahranicniho partnera nam potvrdil

Mám stejný názor, bohužel s mladými lidmi po škole mám zkušenosti velmi špatné, chybka sem, chybka tam, málokterý je spolehlivý a cítí nějakou zodpovědnost. Nad chyby jen krčí rameny nebo, což je horší, si je odmítají připustit.

0/0
1.2.2010 13:54

Catumbelan1

Bohužel

tuto manýru jsme se naučili ovládat velice rychle. Zažil jsem to také a je to opradvu jen těžko k překonání. Nejede o odvahu, té mám dost. Bossing je ovšem těžko prokazatelný a ubohost našich ekonomickcýh "gigantů" je nekonečná!

0/0
1.2.2010 13:02

František.Sokol

Zaměstnanci a pracovníci, prodavači a prodejci.

V úvodním článku je řeč o šikaně v obchodní firmě. Jsou tam specifické podmínky.

Dobrého prodejce si každý šéf drží a je ochoten platit zlatem. Jsou to lidi, kteří drží nad vodou firmy a v době krize platit ne zlatem ale diamanty. Nejsou však bez rizika. Rizikem je že odejdou a stanou se nepříjemnými konkurenty ať už jako majitelé konkurenční firmy, tak nepříjemný prodejce od konkurence. Proto si žádný šéf dobrého prodejce nedovolí znepřátelit a natož ho šikanovat.

Druhými jsou prodavači a nikoli ti za pultem. Ti prakticky čekají až si od nich někdo přijde něco koupit. Takových je všude dost a když klesají obchody, třeba snížit taky stavy prodavačů. Mohli by pochopit sami že už jsou ve firmě navíc a pokud to sami nepochopí, tak je třeba jim to říct, když ani to neslyší, tak je třeba jim to napsat ale co když se zašprajcují? Někde to řeší bossing šéfa, jinde šikana spoluzaměstnanci pokud nepochopí že je výkony neodpovídají průměrné mzdě ve firmě a někdo musí z kola ven.

Pak jsou

0/0
1.2.2010 12:50

xs123

Re: Zaměstnanci a pracovníci, prodavači a prodejci.

Blablablabláááá? Ještě že nejsem žádnej prodavač. Nejlepší prodavač je ten, kterej neotravuje, a když vidím ty chudáky manažery v supermarketech v oddělelní se zeleninou a jogurtama, jak řeší, co kam která chuděra nedala nebo dala špatně anebo měla dát, tak si říkám, chlape, vypadni z toho kšeftu, a jdi něco vyrábět, jestli na to máš. Jenže dneska je problém si vůbec něco koupit, poněvadž 90% z toho, co se prodává, je čínskej zmetek  včetně jídla. Prodavačky za to nemůžou.

0/0
1.2.2010 12:59

František.Sokol

Re: Zaměstnanci a pracovníci, prodavači a prodejci.

Nechápeš že v úvodním článku není řeč o "prodavači" za pultem ale o prodejcích ve firemním obchodním oddělení ale tomu Ty asi nerozumíš. Ty si snad dokážeš představit jen to prodávání za pultem.

0/0
1.2.2010 13:03

xs123

Re: Zaměstnanci a pracovníci, prodavači a prodejci.

Ne, nerozumím, a je mi tohle teda úplně fuk. Jen jsem z tvého blablabla vycítila malinko vymytej mozek. Náš soused má švagrovou, která je v tomhle skutečnou přebornicí. je to síla, mluvit s ní. Jednou se mi nepodařilo se jí vyhnout.

0/0
1.2.2010 13:09

František.Sokol

Re: Zaměstnanci a pracovníci, prodavači a prodejci.

Přeji mnoho úspěchů při hledání šéfa dle Tvých představ, pokud bude komunista nebo alespoň ČSSD, snad bude Tvé štěstí úplné až orgastické;-D

0/0
1.2.2010 13:12

xs123

Re: Zaměstnanci a pracovníci, prodavači a prodejci.

Ty jsi ale fakt tupá hlava. Ještě tady řekni nějakou éééérotickou perlu, a všichni se tu budeme popadat za břicha, hehehe, viď. A vo tom teh hrob ODS jé.

0/0
1.2.2010 13:21

klasickej_nymand

Re: Zaměstnanci a pracovníci, prodavači a prodejci.

Prominte, ale existuje spousty firem kdy i ten dobry obchodnik je sikanovan. Neni pravda, ze dobreho prodejce si firma drzi. Ono taky zalezi na vztahu mezi sefem a prodejce. Dale, pokud klesaji trzby firmy, je to jeji problem. Pokud chce prospustit zamestance, ma nato pravo, ale musi dat odstupne. Nikoliv si vymahat vypoved dohodou formou natlaku, ze mi si na tebe uz neco najdem, at letis na paragraf. Pokud neumi firma, hospodarit a neumi zachazet se zamestnanci jako se sobe rovnym. Nema tu co delat. A kdyz uz chce nekdo vyhazovat na zaklade toho ze neplni deni plan prodeje. Ma si to dat do smlouvy. Jenze to nikdo neudela, pac by tam nikdo nepracoval ze :) Ano, kazdy muze zmenit hned zamestnani. Samozrejme, matka, ci otec rodiny, s hlavnim prijmem, urcite muze stridat prace podle chovani zamestnavatele. Bud jste ignorat, nebo nevite o cem mluvite. Zodpovednost, musi byt na obou stranach. Ale v tomto state, ji vsichni hazi na druheho.

0/0
1.2.2010 13:13

František.Sokol

Re: Zaměstnanci a pracovníci, prodavači a prodejci.

Tak o to jde. O odstupné ale to jsem si mohl myslet. Odstupné je socialistický výmysl ale taky důvodem proč nechce v důsledku nikdo nikoho zaměstnat. Zaměstnáš snadno ale vyhodit už bývá problém a stojí to velké prachy. Proto bossing. O šikaně nemluvím. Tu si dělají kolegové sami mezi sebou.

Ostatně můžete si to každý z vás zkusit, dát do kupy peníze a založit si svoji firmu. Už jsem to tu jednou napsal. Zaměstnavatel není sociálně zabezpečovací zařízení. To je úkol státu nebo Charity.

0/0
1.2.2010 13:21

klasickej_nymand

Re: Zaměstnanci a pracovníci, prodavači a prodejci.

Vite proc je odstupne? Protoze zijeme ve svete, kde mate na jedno misto treba 20uhazecu, ne kazdy ma moznost okazite sehnat si praci. Proto odstupne. A odstupne funguje vsude v zapadnich svetech. Je to normalni vec. Vyhodit muzete snadno, pokud clovek neplni pracovni smlouvu :) Clovek neni zbozi, bohuzel nekteri lide tak jednaji. Mimochodem, prave z techto duvodu jsem se stal zivnostnikem :) A i ted maji nekteri jedinci pocit, ze kdyz mi davaji penize, muzou semnou jednat jak chteji, casto narazi :). Clovek se ma vzajemne respektovat, jak v zivote tak v obchode. NIkdo vas nezada oto aby jste delal socialni ustav. Ale choval se slusne v ramci etickeho kodexu. Pokud nekdo neplni povinnosti, vyhodit. Pokud potrebujete snizit stav, protoze se nedari vase obchodovani, propustit. Jestli ze manager spatne investuje penize. Ma se vyhodit manager, nikoliv zamestnanci, kteri pracuji stejne. A tak to ma byt i se statem. Schavli jsi spatny zakon, odejdi a nevracej se.

0/0
1.2.2010 13:32

Calinda

Re: Zaměstnanci a pracovníci, prodavači a prodejci.

R^R^

0/0
1.2.2010 13:39

František.Sokol

Re: Zaměstnanci a pracovníci, prodavači a prodejci.

Že něco dělají tak všichni, neznamená že je to tak správné. Obchodovat je art (umění), podobně jako zpívat. Jeden špatný zpěvák může znehodnotit zpěv celého souboru, v obchodě to platí dvojnásobně. Negativně laděný prodejce dokáže odradit kvanta zákazníků a poslat firmu ke dnu. Proto třeba vyhodit co nejdříve, slušně ale nevidím důvod dát odstupné pokud nemám ambice charitního dobrodince.

Co se týče Tvého názoru že někdy třeba vyhodit šéfa, tak to plně souhlasím ale co když je ten šéf majitelem firmy? Tak to mu tu firmu ukrást anebo jen znárodnit;-)?

0/0
1.2.2010 13:45

klasickej_nymand

Re: Zaměstnanci a pracovníci, prodavači a prodejci.

Takova firma zkrachuje sama, a jako soudny clovek bych si hledal co nejdrive praci jinde :) Nejsem ani socialsta a ni komunista. Mam rad volnost, ale taky slusnost. Etika se z obchodu vytratila. S tim mam problem. Netvrdim ze si zhnile ovoce ma clovek nechat v bedne. Ale od toho je prave ta pracovni smlouva. Idealni stav by byl, kdyby stat nemusel zasahovat do pracovnich smluv, ale nezijeme v idelanim svete.

0/0
1.2.2010 13:48

xs123

Re: Zaměstnanci a pracovníci, prodavači a prodejci.

Zajímevé. Vypadáš, jako bys byl méně úspěšnej prodavač nebo prodejce, to je fuk, přestože máš mnohem lepší pravopis - navzdory nastavení textu- a také o poznání lepší vyjadřování. A v tom je jádro věci - manažeři v Česku, a počítám, že v obchoďácích to bude úplně největší problém, jsou často hloupá hovada. Nic jiného.

0/0
1.2.2010 13:26

michal.0.8

Re: Zaměstnanci a pracovníci, prodavači a prodejci.

To si snad děláte legraci. Když je prodavač nadbytečný, tak jej propustím s odstupným. A ne, že ho začnu šikanovat, aby na to "přišel sám".

0/0
1.2.2010 13:45

František.Sokol

Re: Zaměstnanci a pracovníci, prodavači a prodejci.

Michale prosím rozlišuj pojmy nadbytečný a neshopný, předejdeme tím mnohému nedorozumění.

0/0
1.2.2010 13:56

xs123

Agresivní a neschopní manažeři

jsou ti, co jsou příčinou opakovaného vítězství levice v Česku. Agresivní a neschopní manažeři jsou také synonymem pro ODS.Proto tady bude bída. Manažer má lidi vést k výkonu, a toho docílí jejich zájmem o práci a spokojeností. Znám případy, kdy manažeři smížili platy dělňasům jenom proto, že je krize, i když dělňasové na osobu vyráběli více než předtím. Což je prostě a jednoduše nespravedlivé. Docílí toho, že jejich zaměstnanci budou volit socany a komunisty, a ti jim tu fabriku zlikvidujou v neprospěch všech. Ale na začátku je protivný, neschopný a arogantní manažer.

0/0
1.2.2010 12:34

František.Sokol

Re: Nebývá nic černobílé.

Pracoval jsem pod několika šéfy a nejblbější šéf mého života byl kupodivu komunista, který přešel k ČSSD. Tím nechci říct že každý člen ODS musí být dobrým šéfem, ale příliš věci zjednodušuješ asi protože jsi jednoduchý sám.

Co se týče situace že nějaký šéf snížil mzdy dělňasovi, přestože on pracoval více. Pokud pracuješ v ČR, tak jsem přesvědčen že máš příliš velkou mzdu proti mzdě dělníka u konkurence napřílad v Číně anebo například Ukrajině ať nechodíme tak daleko. To se potom nediv moc.

Tím že zvolíš socana, tak tím si moc nepomůžeš i když to tak vypadá, protože socan je velkohubý a nikdo Ti nedá tolik, kolik Ti socan slíbí ale to je všechno. A pokud bude socany volit příliš mnoho lidí, dopadnete jak ten Tvůj dělník od konkurence. Makat 16 hodin denně za dvě hrsti rýže mzdy a do důchodu můžeš kdy chceš protože žádné důchody nebudou. Státní bankrot totiž není žádná sranda, přečti třeba knihu od E.M.Remarqua "Černý obelisk", kde je to vše popsáno barvitěji.

0/0
1.2.2010 13:00

Calinda

Re: Nebývá nic černobílé.

V tomhle případě vůbec nezáleží, jestli se šéf kloní k pravici či levici, ale je to spíše o tom, jaký je kdo člověk. Je nesmysl do toho tahat politiku. Blbec, který si na někom léčí své komplexy, zůstane blbcem stále, ať háže lopatou či šéfuje.

0/0
1.2.2010 13:09

František.Sokol

Re: Nebývá nic černobílé.

Pokud nepracujete v nějakém chráněném pracovišti Charity, tak doporučuji Vám abyste si uvědomili že zaměstnavatel není sociálně dobročinný ústav. Předejdete tím nohému nedorozumění.

0/0
1.2.2010 13:14

Najdete na iDNES.cz