Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Sužuje Česko pandemie? ptal se Klaus hygienika Víta. Zatím ne, odpovídá

Zájem prezidenta Václava Klause o prasečí chřipku neustává. Dopisem s dnešním datem vyzývá hlavního hygienika, aby mu obratem sdělil, zda Česko sužuje pandemie chřipky. Michael Vít odvětil, že zatím ne. Ve středu na svých webových stránkách Klaus navíc vyzval šéfa generálního štábu a ministra obrany, aby zvážili povinné očkování vojáků.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

bse-expert

Podivná panika, ještě zajímavější smlouvy?

Dr. Wodarg říká, že nikdy nezaznamenal takový celosvětový strašící- varovný signál. Stalo se tak za podmínek „uměle“ vytvořené paniky, že je to druh chřipky, který by mohl ohrozit celé lidstvo... Jen to  byl důvod, proč byly  za miliardy dolarů zakoupeny léky. Změna v „definici "umožnila farmaceutickým firmám transformovat tuto příležitost na hotovou věc- platby, na základě smluv, které byly většinou tajné. Podle jeho názoru se WHO  ujala nepochopitelné akce, která není podložena vědeckými důkazy. Takže Rada Evropy by měla zkoumat;  jak- proč  WHO mohla takový  druh nebezpečného nesmyslu realizovat. Takže jak náš hlavní epidemiolog, pan Dr.Vít (dnes) říká, že nejvyšší šestý stupeň ohrožení pandemií chřipky platí dál a že se na tom shodla 26. ledna Rada Evropy se Světovou zdravotnickou organizací, která uvedla, že pandemie stále přetrvává; tak nic takového z dosavadních přístupných internetových zpráv nevyplývá.

 

0/0
31.1.2010 22:00

bse-expert

Skutečně i nadále nejvyšší stupeň bdělosti?

Hlavním mluvčím- oponentem „pandemie“ ve Štrasburku (26.1. 2010) však byl  bývalý předseda zdravotního výboru PACE, Dr. Wolfgang Wodarg. Bývalý německý zákonodárce, lékař a epidemiolog Wodarg poukázal na pandemii prasečí chřipky, jako na jeden z největších lékařských skandálů  století. Poukázal na to, že WHO změkčila „pandemickou definici“ na vypuknutí prasečí chřipky na různých kontinentech najednou- současně. Jen měsíc po změně „definice“ a jen když 144 lidí zemřelo od H1N1, byla tato chřipka zařazena na nejvyšší možnou hrozbu- riziko, na "šestý stupeň pandemické bdělosti- rizika“. Pro srovnání, nejmírnější pandemie 20. století zabila milion lidí.

0/0
31.1.2010 21:57

bse-expert

Zbytečné zasedání vlády?

Přitom na celém světě je v současné době  asi  13500 obětí v souvislosti s  H1N1, což je  o něco více než třetina lidí, kteří například obvykle za rok zemřou  na sezónní chřipku  v USA. Farmaceutické firmy předpokládaly, že zisk bude ve výši cca 7,5 až 10 bilionů dolarů za H1N1 vakcíny, čímž by se vrátily biliony investované do výzkumu a vývoje vakcín proti pandemii ptačí chřipky, v letech 2006 - 2007-  prohlásil profesor Keil, poradce  WHO  pro choroby srdce.  Předpokládá se, že závěry PACE  budou brzy  zveřejněny a bude  následovat hloubková studie a doporučení pro evropské vlády. Takže proč ještě pár dní nepočkat, se zítřejším rozhodováním vlády o rozsahu „povinného očkování“? Nebude to další zbytečné „vládní zasedání“ placené daňovými poplatníky?

0/0
31.1.2010 21:54

bse-expert

Dohoda není, poslanci PACE budou hlasovat

Profesot Keil připomněl, že velkými „zabíjáky“ jsou hypertenze, kouření, vysoký cholesterol... nízká spotřeba ovoce a zeleniny. Přes všechny tyto skutečnosti, vlády, místo toho zbytečně obrovské sumy peněz investují do pandemických scénářů, jejichž podkladová základna je slabá. Jejich rozhodnutí vedla ke gigantickému a nesprávnému přidělení zdravotnických rozpočtů. PACE  zahrnuje demokraticky zvolené poslance ze  47 zemí, kteří budou rozhodovat, zda  se jedná o "zfalšovanou pandemii" vyhlášenou WHO v červnu 2009 na základě doporučení lékařských poradců, z nichž mnozí mají úzké vazby  finanční na velké farmaceutické giganty - GlaxoSmithKline, Roche, Novartis, - výrobce vakcín H1N1. Tento sbor se bude také zabývat kontroversními okolnostmi; proč byly původně doporučeny dvě dávky  když se později ukázalo, že jen jedna dávka je zcela dostačující, a rovněž prošetřením důvodu obav pro rychlé vyvinutí vakcíny.

0/0
31.1.2010 21:52

bse-expert

Prasečí chřipka- strašící kampaň?

Profesor Ulrich Keil, ředitel „Centra pro epidemiologii“ spolupracujícího s WHO, „napadnul“ WHO a jejího vedoucího pro chřipková onemocnění ( Dr. Keiji Fukuda) při výpovědi před Výborem pro sociální a zdravotní záležitosti EP Rady Evropy (PACE). Tento vědec ze Světové zdravotnické organizace (WHO) dosvědčil během probíhajících jednání ve Štrasburku (26.1.2010), že pandemie prasečí chřipky  byla součástí přehnané "strašící kampaně", vypracované ve spolupráci s významnými farmaceutickými firmami, ke zvýšení zisků výrobců očkovacích látek. "SARS, ptačí chřipka; to vždy byly špatné předpovědi... Proč jsme se nepoučili z historie? Prasečí chřipka stresovala obyvatelstvo, bylo to zcela přehnané v kontrastu se všemi opravdu důležitými  záležitostmi, se kterými se musíme zabývat v oblasti veřejného zdraví..

0/0
31.1.2010 21:49

Doktor Redaktor

Hlavní hygienik dělá idi*ta ze všech, včetně sebe

Klaus se ho ptá na situaci s chřipkou, a on mu odpovídá, jaká je situace s tzv. chřipkovitými onemocněními - to jsou infekce horních cest dýchacích (tzv. nachlazení, rýma) způsobované jinými viry, než je virus chřipky. Takže Klaus se ptá, kolik je případů chřipky (od samého začátku něco přes 2 000), a dr. Vít odpovídá, že případů rýmy bylo za minulý týden hlášeno přibližně 100 000, a proto je nutno povinně očkovat proti pravé chřipce. 

0/0
31.1.2010 16:46

petr_kkk

novinář dement.

Pandemie zatím není, nebylo potřeba se ptát. Hmm tak nám novinář oznámil, že pandemie není a Vašek se hloupě ptá. Super.

Ovšem odpověď hygienika je poněkud jiná: V dopise ještě Vít prezidentovi vysvětlil, proč Světová zdravotnická

organizace pandemii loni v létě vyhlásila, co se jí rozumí a že platí i

u nás, i když počet nemocných v Česku tomu neodpovídá.

Proč je novinář dementní, protože tyto informace má hned v odkazu pod jeho článkem.

0/0
29.1.2010 18:10

reinkarnace Děda Vševěda

zacinam si Klause vazit cim dal tim vic.

Zda se, ze je poslednim politikem, ktery nezastupuje neci zajem, ale nazyva veci pravym jmenem. Diky bohu za nej. Vsem anti-Klausovcum bych doporucil mene cumeni na Novu, vice sebevzdelavani a hlavne --- aby mlcky nekonzumovali "zpravy" z medii, ale investovali trosku casu do shaneni validnich informaci, ktere se ve falesnem medialnim prostredi zasadne nevyskytuji --- to by ovsem pro zabednene cechacky nesmel byt Seznam synonymem internetu a museli by se ho naucit pouzivat.....

0/0
29.1.2010 13:47

babacek

Sužuje Česko pandemie?

To ilustrační foto spíše ilustruje, že Klaus hledá malý a velký vůz a ne kladení dotazu.

O své vakcinaci by si měl každý rozhodnout sám.

0/0
29.1.2010 8:03

robinhud

Vakcína je bezpečná?

Je dokonce tak bezpečná že výrobce neručil za nic. Ve smlouvě o dodávce vakcíny musela vláda podepsat, že je vše na zodpovědnost státu. A představte si že naše vláda na to vydírání přistoupila!  Vřete nevěřte jakási firma shrábne milióny a za nic neručí. Pak se dejte tím sajrajtem očkovat. Sám výrobce neví jestli víc neublíží než pomůže, ale naši brouci pytlíci mají jasno. Na konec zjistili, že to nikdo nechce a hrozí že to vyhodí tak to vnutí armádě R^

0/0
29.1.2010 7:38

babacek

Re: Vakcína je bezpečná?

Je tak bezpečná, že si ČLK vymohla aby musel pacient podepisovat souhlas jako by šel na operaci.

0/0
29.1.2010 8:04

logar

hm,hm

to, že je Vít nechytrý a zkorumpovaný mi vadí méně, než že neváhá svým "nákupem"

klidně "nakrmit" nehladové státní zaměstnance. To je jako věnovat prošlé potraviny dětem v chudobinci a nechat se pak s nimi jako dárce vyfotit.

0/0
29.1.2010 7:38

martin_simek

Pan vrchni velitel

se zstal svych vojaku a z nasledne zjistil, ze je pandemie > ve vsi ucte Rv

0/0
28.1.2010 22:59

medvědice

česko suzžuje pandemie blbosti

0/0
28.1.2010 22:48

mihl

Re: česko suzžuje pandemie blbosti

A nejen Česko. Jenom Poláci se na firmu Baxter vypr... a nic neobjednali. Jinak celá EU kouká jako PUK. Těch pár miliard co Baxter na tom vydělal nic není. U nás se za minulý rok na dálnicích prodělalo víc. A na krajských a obecních zakázkách...?

Jen tak dál. Když se nebudee krást a podvádět, tak nám bude klesat HDP!!!!!

0/0
29.1.2010 0:17

Helena1

Odpověď pana Víta:

Hele klausi, já dostal jako úplatek velký peníze, tak se blbě neptej.

0/0
28.1.2010 22:47

harcer

Sužuje pane prezidente!

Hlavně sklerózy a kleptománie ;-€Rv

0/0
28.1.2010 22:25

GalileoGalileovič

ten Vít se asi musel kroutit , haha

;-D Přiznat, že celé to jeho strašení za posledního 3/4 roku byla jedna obrovská bouda.

Bravo Klausi! R^

0/0
28.1.2010 22:12

GalileoGalileovič

odmítají zdravotníci i vojáci, normální lidi...

Výrobce vakcíny odmítl ručit za případné vedlejší účinky prasečí vakcíny, takže to vypovídá o všem. Před vakcinací vás lékař nutí podepsat revers s tím, že ani on za nic neručí a ručení státu za naše zdraví? Haha. neočkovat se ani náhodou, je to hazard se zdravím Rv

0/0
28.1.2010 22:10

vítek z prčice

kam s přebytečnou vakcínou

Nevěřím na prasečí chřipku, nevěřím Vítovi, nevěřím stále více. Povinné očkování nebohých vojáků tomu dalo korunu. Má to takový totalitně náboženský rukopis - na prasečí chřipku věřiti budeš! Nebo uvidíš. Nedivím se p. prezidentovi, že i jemu došla s tou komedií trpělivost.

Nechť si přebytečnou vakcínu nechá napíchat pan hlavní hygienik - ten musí být chráněn nejlépe. RvRvRv

0/0
28.1.2010 21:14

Zapata

Je dobré, že pan prezident dbá...

.. aby nám nikdo nevěšel bulíky na nos kromě něho.

0/0
28.1.2010 20:42

český zeměhryz

Re: Je dobré, že pan prezident dbá...

..nezlobte se..ale má pravdu...já ho také jako člověka moc nemusím...avšak proč do toho motáte svoji osobní zášť..???

0/0
28.1.2010 21:48

cesilkoA

no vida,

ma phiosso vit uz se i vyjadril?!

0/0
28.1.2010 20:35

kaksikymmenta

Prasečí chřipka

je jedna velká bouda, do které nalezli všichni, kteří se dobrovolně nechali očkovat. Mně samotnému absolutně nic není. A dokonce i přes tu krutou zimu, kterou letos máme, nemám ani obyčejné nachlazení. A to se pohybuju ve společnosti poměrně často. Kdyby se raději začali věnovat užitečnějším věcem... Mon ami...

0/0
28.1.2010 19:20

babacek

Re: Prasečí chřipka

Žádná bouda, zeptej se prasat.;-)

0/0
29.1.2010 8:05

MrtvejCenzorDobrejCenzor18

Epidemie? Pandemie?

Proboha, kdo tohle siri? Neznam nikoho, kdo by byl nemozny. Dokonce ani v praci nikdo nemocny, pokud pominu bezna drobna nachlazeni, neni.

Kdybyste ty penize radeji investovali smysluplneji.

0/0
28.1.2010 18:44

juklíček

Re: Epidemie? Pandemie?

ted říkal na radiožurnálu hlavní hygienik že pandemie trvá.

Nevím, ale možná by ho měl prezident zavřít do lochu nebo do blázince.

0/0
28.1.2010 18:48

cesilkoA

Re: Epidemie? Pandemie?

hele, mudr, kterej tak nehorazne lze lidem do oci, je mengele RvRvRv

0/0
28.1.2010 18:49

Jaromír Josef Vít

Ta pokuta

se dá obejít ukončením pracovního poměru. Kdyby vojáci hromadně ukončili pracovní poměr, to by bylo veselo!

0/0
28.1.2010 18:33

cesilkoA

Re: Ta pokuta

no, hele, sice nejsem v cr, ale pamatuju dobre, ze v dobe takovy nezamestnanosti umej nadrizeni krasne vyvijet mobbing. vojaci maj rodiny,hypo...jako kazdej. takze se boji o praci jako kazdej Rv to je cesko,jak si ho pamatuju a myslim,ze se nic nezmenilo

0/0
28.1.2010 18:48

qoknu

Re: Ta pokuta

Máš pravdu nezměnilo, naopka je to ještě horší. nevracej se nikdy zpět.

0/0
28.1.2010 20:27

cesilkoAprinc

Re: Ta pokuta

nemam to v planu,ale puvodne jsem ten blaznivy napad mel ;-)

0/0
29.1.2010 17:03

qoknu

Re: Ta pokuta

Ano je nezaměstnanost a s tím oni počítají, tak to totiž u nás v tom prohnilém Česku chodí. Fuj.

0/0
28.1.2010 20:26

loslos3

Ať je nebo neni

[>-]Jó když už jsme to zadrahý peníz distali tak se to musí použít.

0/0
28.1.2010 18:17

kill77

jediný co nás sužuje

je pantáta Klaus;-D

0/0
28.1.2010 17:36

sambiliong

Re: jediný co nás sužuje

jasně, ten vydá za několik epidemií ..to je takové malé české tsunami ..;-D;-D;-D;-D;-D;-D;-D;-D

0/0
29.1.2010 6:52

a co třeba

Sužuje svět oteplování?

Taky ne. Tak co k čertu znamená to dojení našich peněženek ekologickými daněmi počínaje a nesmyslným kšeftováním  s exhalacemi konče ? Proč se vybírají data ze stanic, kde přibývá osídlení a vyřazují stanice v přírodě, z kterých vyplívá, že oteplování je humbuk ? Klaus má- stejně jako většina inteligentních lidí- dost informací a tak říká nepříjemné pravdy a kazí kšeft s "oteplováním"...totéž "pandemie"- pouhý kšeft farmaceutů---

0/0
28.1.2010 16:25

kytka112

Re: Sužuje svět oteplování?

R^R^R^

ale jak vidno, těch méně inteligentních je pořád ještě hodně....:-/Rv

0/0
28.1.2010 16:30

[eT]

Re: Sužuje svět oteplování?

25% obyvatel má iQ < 90. :-/

0/0
28.1.2010 19:31

kytka112

Re: Sužuje svět oteplování?

kolik  má ČSSD % preferencí? Asi tak nějak....;-)

0/0
29.1.2010 9:31

milkm

Re: Sužuje svět oteplování?

Z ekologie se stává celosvětové náboženství, proto nereptat a platit!!;-€;-€

0/0
28.1.2010 16:57

Larry Matejka

Re: Sužuje svět oteplování?

WHO je instituce, složená z nenažraných byrokratů stejně zkorumpovaná Corporate Crime, jako Pachauriho IPCC. Když Pachauri na základě AGW hoaxu zavírá provozy v západní ekonomice a stěhuje je do Indie, samozřejmě s obrovským profitem, tak zatnu zuby a dotankuji vzniklé škody do nádrže se zvýšenou spotřební daní. Jenže u hoaxu s N1H1 nejde jen o peníze, ale i o život...

0/0
28.1.2010 17:20

cesilkoA

Re: Sužuje svět oteplování?

otoc to - na bandu byrokratu who maka mnoho lidi...jako vsude ostatne Rv

0/0
28.1.2010 17:39

oId fashioned Vince III..

na Nově řikali že jo

;-D;-D;-D

0/0
28.1.2010 16:17

dewils

Re: na Nově řikali že jo

co tam řeknou, to je svaté!;-D

0/0
28.1.2010 16:25

cesilkoA

z hlediska vyssiho principu mravniho,

vit je mudr,pod prisahou...Rv

0/0
28.1.2010 16:15

Bůh.

Re: z hlediska vyssiho principu mravniho,

vzdyt vis sam, co jsou tihleti zac;-)

0/0
28.1.2010 16:26

cesilkoA

Re: z hlediska vyssiho principu mravniho,

;-€ no dovol !!

0/0
28.1.2010 17:00

Ondrej Liska

Ted uz snad nikdo nepochybuje

 o tom,ze hysterie s praseci chripkou a nakup narychlo spichnute vakciny byly spise veci domluvy mezi farmaceutickymi koncerny (lobisty) a vladou CR (resp. nekterymi jedinci,kteri se na tom urcite krasne namazali )nez veci verejneho zajmu(sama minystryne priznala ze podminky nakupu vakcin byl pro CR nevyhodny).Ve skladech nyni stoji v regalech zbytecna vakcina porizena za statni penize a nikdo ji nechce..Jak z teto situace ven,abychom si zachovali aspon trosku tvar?No jednoduse,tomu,komu to jde,to dame befelem ( hasici,policiste,armada).A kdyby se nekdo vzeprel ( rozumnej projevil vlastni usudek a inteligenci ),tak pohrozime kazenskymi postihy.Jak genialni.Bohuzel moc pruhledne.V tomhloe,podle mne,Klaus (at uz je jaky chce narcis) dela moc dobre.

0/0
28.1.2010 16:11

net.Xtreme

Re: Ted uz snad nikdo nepochybuje

Já o tom pochybuji, dohodnuté to bylo s WHO, nabralo to celosvětové měřítko a spousta politiků mohla jednat ryze populisticky bez úplatku...a to nejen v ČR...ovšem u některých odborníků, jako je hlavní hygienik to nechápu...

0/0
28.1.2010 16:17

Najdete na iDNES.cz